Neden çocuk nefrolojisi özelde yok

kezman

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2012
4
0
benim kızım 5 aylık doguştan böbrek kisti var ve şu anda tek böbrek hiç çalışmıyor bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

grip haricinde doktar yüzü görmeyen ve kız kardeşm; henüz 9 yaşında -geçen hafta halsizlik için gittiği hastanede böbreklerde sorun olduğu iççin tam 6 gündür hastanede,en başta nefrolojik sentrom olabilir denildi ,tam 5 gündür hergün ,günde bi kaç sefer tüp tüp kanlar idrar testleri derken ,nefrolojik sentrom olmadığı ve hala araştırıldığı beilrtildi ...

kendisine herhangi bi ilaç tedavisi henüz uygulanmamkta,sanırım hastalığının ne olduğunu tam olarak konuldktan sonra başlanılcak ,işin tuhaf tarafı soğuk algınlığı geçirdi ,ve sağlık ocağından antibiyotiği aldım ,pazartesi günü eve geldim bi güzelde içirdim ,annemler tatilde olduğu için bi kaç gün ben bakmıştım ,annemler gelir gelmez halsizliği artınca hastaneye götrüüdk ,götürüş o götürüşş,insan bi tuhaf oluyor....şuanda iki yanına böbreklerine dokunamıyor...intihap varsa ,ilaçlarla kurutulur gibime geliyor...
hastanede yanına gidince beni annesi sanıyorlar ...küçük küçükyavruları görünce ,5-6 aylık insanın içi burkuluyor...

arkadaşlar bu böbrek büyümesi olanlar nereye tedavi oldu. aynı durum bende de var da.

X