Kız İsteme tuzlu kahve nasıl yapılır ayrıntılı olarak anlatır mısnız kızlar

pofudukk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
216
8
yarın akşam istemeye geliyorlar:) aşkıma sevgilime bitaneme kıyamam ama tuzlu kahve yapmazsam çatlarım :KK70: ayrıntılı olarak tarif edebilecek arkadaşlar yardım lütfen :)

ben enişteme yapmıstım ablam cok mesgul oldugundan o anda onu ben yaptım :) zaten tadı güzel olmadıgından 1 t.kasık kahveye 1ç.kaşığı tuz koydum karıstırdım köpüklü köpüklü bu kadar:)

herkesin kahvesini doldur fincanlara,
cezvede kalan sevgilinin fincanına dolduracağın kahvenin içine de artık tuz mu atarsın karabiber mi bilemem :KK1:
fincana doldurur götürürsün tepsiyi.
aman karıştırma fincanları:KK34:

eee bende şimdi merak ettim peki ya karışırsa:))atıyorum kayınvalideniz aldı napıcaksınız onu nasıl ayarlanır bide yerimidir bilmem ama bişi sormak istiyorum konuyu açan arkadaşımız ızın verırse ..isteme gunuyle alakalı:)

eee bende şimdi merak ettim peki ya karışırsa:))atıyorum kayınvalideniz aldı napıcaksınız onu nasıl ayarlanır bide yerimidir bilmem ama bişi sormak istiyorum konuyu açan arkadaşımız ızın verırse ..isteme gunuyle alakalı:)

ne demek sor tatlım :):):) bu arada fincanlar karışmasın diye damadınkine nazar boncuğu koyucam herkes kahvesini bilsin:)

$IMG_0981.jpg

bu benim yaptığım kahveydi eşime :KK9:

sadece tuz da değil karabiber-bol tuz ve az da kırmızı biber koymuştum.. bi yudum aldı kıyamayıp boll şekerlisini yanında kalp çikolatayla götürmüştüm.. tuzlu kahveyi aldım mutfağa getirdim kıyamadım.. aşkım benim peşimden geldi de bi dikişte içti.. sen yaptın aşkım ben içmemmi bunu senin için herşeyi yaparım elinden zehir olsa içerim dedi.. (tabi bütün gece midesi ekşimişti:KK9::KK9::KK9:)

acımasızsan bol kahve koy bir fincan için 3 kaşık falan, üstüne vicdanının el verdiği kadar tuz.. ve hayalgücün kadar baharat da kullanabilirsin :KK52::KK23:

teşekkür ederim canım:))ya bende hep merak etmişimdir el öpme konusunu falan saçma belki ama ben ruj sürmeyi çok severim bu bayram misafirleri falan öperken rahatsız ettiğimi düşünüp sildim hep ..peki ogün rujda sürücez resim olayı oldugundan falan büyüklerin elini nasıl öpücez ruj izi kalmaz mı?:)anneme sordum oda dudağına değil direkt yanağına yada önce cenene doğru götürürsün dedi..kimide o arada kendi elini üste doğru koyup onu öpersin diyor bana saçma geldi denedım bunları kp yada kv elinde dudak ızı dusunemıyorum bıle:)):KK1::KK54:sizin fikirleriniz ?:))siz nasıl yapmıştınız?

canım valla ben normalde de hijyen için, ellerini dudağıma götürmem:KK34:
çenene değdir sonra alnına götür :KK54:

Benim tuzlu kahvemi kuzenler yapmıştı yarım fincan tuz doldurmuşlar ben nişanlımınkini tek götürmüştüm suda vermemiştim :KK53: Neyseki sağ salim atlatdık içti amaaa :KK9::KK54:Ruj konusuna gelince gayetde öptüm kimsede ruj izi olmadı :)

geçen sene abime yengemi istemeye gittiğimizde yengem acımadann tuzu doldurmuştu :KK70: abim durumdan habersiz kahvesini yudumladı, o anı özellikle izliyordum. bi anlık şok yaşadı kahveye baktı yere baktı sonra bana baktı yüzü kıpkırmızı oldu sonra bana gülerek baktı.. baya güldüm herkes fark etti tabi :)))

böyle ananeler çok hoş ya :) benim de 1 yıllık bi ilişkim var seneye isteme nişan, diğer sene de evlilik düşünüyoruz Allah kısmet ederse inşallah.. benim de en çok hayal ettiğim ve yaşamak istediğim an onlara kendi elimle kahve yapmak ve o sözleri duymak :)..

ama şu tuzlu kahve olayını hep düşünüyorum %50 yapıcam %50 yapmıcamm.. yapıyım diyorum ama ben ona kıyamam kkiiiiii :))

şu olay güzelmiş ilk yudumunu tuzlu sonra yenisiyle değiştirmek işte bu bana uygun gibi :)

Kizlar o tuzlu kahveyi kesinlikle yapmalisiniz inanin cok güzel oluyor. Tam 3hafta önce benimde isteme söz oldu bitaneme öyle güzel bi kahve yaptimki :KK47: Garibim o kahveyi ictikten sonra 5 bardak su icti :KK9: Erkek kardesimle sevdigim cok iyi anlastiklarindan kardesim onun o kahve icerkenki hallerini kameraya aldirmis. Sözden sonra izledikte gülmekten yikildik. zaten kahveyi sevmez icine birde tuz konulunca bizimki bi olduki sormayin :KK9::KK9::KK9: Bizde birde sey denir eger damat gercekten kizi istiyorsa o kahveyi icerken yüz ifadesi hic degismicek osekilde icecek sonra videoda izledimde valla hic belli etmemis benim bitanem tuzlu kahve ictigini cok güzel bir ani öyle kiyamam edemem demeyin sakin bende cok seviyorum sözlümü ama bu adettir yapilir sonra icinizde kalir ama baskalari limon karabiber pulbiber felanda koyuyorlarmis bana onlar abarti geliyor tuz koyun ama elinizi korkak alistirmayin :KK51:

Kizlar o tuzlu kahveyi kesinlikle yapmalisiniz inanin cok güzel oluyor. Tam 3hafta önce benimde isteme söz oldu bitaneme öyle güzel bi kahve yaptimki :KK47: Garibim o kahveyi ictikten sonra 5 bardak su icti :KK9: Erkek kardesimle sevdigim cok iyi anlastiklarindan kardesim onun o kahve icerkenki hallerini kameraya aldirmis. Sözden sonra izledikte gülmekten yikildik. zaten kahveyi sevmez icine birde tuz konulunca bizimki bi olduki sormayin :KK9::KK9::KK9: Bizde birde sey denir eger damat gercekten kizi istiyorsa o kahveyi icerken yüz ifadesi hic degismicek osekilde icecek sonra videoda izledimde valla hic belli etmemis benim bitanem tuzlu kahve ictigini cok güzel bir ani öyle kiyamam edemem demeyin sakin bende cok seviyorum sözlümü ama bu adettir yapilir sonra icinizde kalir ama baskalari limon karabiber pulbiber felanda koyuyorlarmis bana onlar abarti geliyor tuz koyun ama elinizi korkak alistirmayin :KK51:

Bence deee. Allah nasip ederse sonucta isteme bir defa olacak onda da bu adeti uygulamak çok keyifli olucak :) kamerayı hiç düşünmemiştim çok hoş olmuştur :)) bunları aklıma yazıyorum şimdiden :)

ahhh o tuzlu kahveeeeeee :KK9::KK9::KK9: olamzsa olmaz. geleneksel olarak tuz konulması taraftarıyım.

beni istemeye geldiklerinde misafirlerinkini kahve mak. yaptı kardeşim ve kuzenim. ben nişanlımınkini ocakta yaptım. hiç şeker koymadım ilk 1 tatlı kaşığı tuzu koydum sonra dedim bu az olur ya anlaşılmaz sayıyı 2 tatlı kaşığına çıkardım. yarım daha atacaktım kardeşim ablaaaaaaaaaaaa çookk olurr dedi de öyle durdum yoksa ben hangi akla hizmetse gözüme az gelip doldurcaktım :KK9:

kısık ateşte pişirdim kişilerin oturma sırasına göre fincanlar tepsiye yerleşti en son nişanlımınki kaldı. bu safım da bi sevinçle alıyor bardağı göreceksiniz. neyse ben zaten heyecanlıyım :KK1: çıktım odadan.kardeşim de arada bosları almaya gidiyor tembihledim sakın ama sakın içmemişse alma diye.. sonra erkekler dediler ki çatıya cıkalım . baktım çıktılar benimkide arkadan enson cıkmaya calısıyor . bir dakika dedim aldım onu odaya gectik (bayanlar baska odada bu arada) kahve oldu gibi duruyo . yok içemicem de çok tuzlu da vs vs. içersin içmezsin :KK1: bu arada da arkada görümcem ve kardesim de varmış :KK9::KK9: dedim nerde senin icin herseyi yaparım ederim diyen adam adettir bu iceceksin .bir kahveden mi korkacagım diyordun .bu aman ya dedi fincanı bir dikişte içti. içmesiyle boynundan alnına kadar kıpkırmızı olması dakika bile sürmemiştir. :KK9::KK9::KK9: :KK17: lavabo nerde dedi .girdi dakikalar sonra cıktı ama yüzü atmış. istifra da edememiş. o gün kıvranmıs evlerine dönünce 2 şise soda icmiş ama nafile :KK17:

sonradan konustuk meger akıllım tepside fincanlar aynı takım olunca o da içinden aaa donuk_pudra bana kıyamamış aşkım normal kahve getirmiş demiş :KK9: bir de normal kahve gibi köpüklüydü :KK53:

çok çok güzel ve özel bir gün. Allah hayırlısını versin seninde hakkında hayırlısı olsun :KK16::KK16: aaa bir de isteme anında kardeşim bir köseden kameraya cekmiş. öyle sansın varsa sende yaptır. çok güzel bir hatıra oluyor. ailenin yüzü tepkileri senin kendi heyecanın sakarlıkların :KK31: :KK16::KK16::KK16:

mutluluklar dilerim simdiden :nazar::nazar:

Bence deee. Allah nasip ederse sonucta isteme bir defa olacak onda da bu adeti uygulamak çok keyifli olucak :) kamerayı hiç düşünmemiştim çok hoş olmuştur :)) bunları aklıma yazıyorum şimdiden :)

Zaten bu tür günlerde insan heycandan hic birsey anlamiyor geriye sadece fotograflar ve videolar kaliyor oyüzden mümkün oldugunca bol bol resim cektir ve videoya aldir sonra izleyince cok komik oluyor :KK9: Ben girmisim fincani almak icin alirken dibi göründümü diyorum sorguya cekermiscesine bunlar felan güzel anilar ve hayatta bir kez yasaniyor. Bizde tam 700 civari resim cekilmis :KK51:

Zaten bu tür günlerde insan heycandan hic birsey anlamiyor geriye sadece fotograflar ve videolar kaliyor oyüzden mümkün oldugunca bol bol resim cektir ve videoya aldir sonra izleyince cok komik oluyor :KK9: Ben girmisim fincani almak icin alirken dibi göründümü diyorum sorguya cekermiscesine bunlar felan güzel anilar ve hayatta bir kez yasaniyor. Bizde tam 700 civari resim cekilmis :KK51:

tamam aklımda :) teşekkür ederim .) yapıcam hepsini inşallahh :) ayrı bi anı olur dediğiniz gibi sonrasında :KK17:

X