kan pıtılaşması konusunda bilgilerinize çok ihtiyacım war....

öncelikle çok üzüldm düşüklerinize..
kan pıhtılaşması çok yaygın günümzde
bence ilk düşükten sonra hemen bakılmalı
hatta önlem olması açısndan anne adayının yıpranmaması için
düşük olmadan hamile kalır kalmaz bile yapılabilir.
ben trambofili hastasıym gebeliğimn 7 ayına kadr herşy yolundaydı
ilk gebeliğimdi ancak 7 ay 2 haftalk bir gerilik görüldü ve doktorm hemen
genetik testine yolladı beni ve gerçk ortaya çıktı
kanm çabuk pıhtılaşıyodu düşük yapmamşm ççünkü benmki iyi huyluymş.
7.ayda clexan iğne kullanmaya başladm çk şükr sorunsz olarak bebeğimi kucağıma aldm.:nazar:
senin düşüklerinde muhtemelen bu yüzden olmştr
bir sorun olursa çekinmee
bebeğini sağlıkla kucağına alman dileğiyle..

canım çok tşk ederim yakınlığın ve verdiğin bilgiler için....ewet bende en kısa zamanda inş. gerekli araştırmaları yaptırcam umarım ben ve bu durumda olan herkes senin gibi yavrumuza sağlıkla kavuşuruz...küçük meleğini benim için çok kokla ve öp olurmu ve dualarınnı eksik etme rabbim sizleride nazarlardan korusun dilerim:nazar::KK16:

kürtajdan sonra vücudunun toparlanması ve hormonların düzelmesi zaman alır benimde göğüslerimde şişlik kasıklarımda sızlama devam etmişti bir süre hatta 2 ay olmasına rağmen bitmek bilmeyen bir akıntı var

ewet cnm bugün kontrolüm wardı dr söyledim olur kürtajdan sonra dedi en son düşük yaparken değerim bhcg değerim 181 di bugün 37 düşmüş:KK14: sanada çok ama çok geçmiş olsun cnm ALLAH yar ve yardımcımız olsun...sen neden kürtaj oldun ki canım_?:KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
Arkadaşım ne yaptın yaa içimi parçaladın...ben de meleğimi çok özlüyorum.. ve bu özlemimi kimse ile paylaşamıyorum.... ( dur bir sümüğümü çekip yaşlarımı sileyim) Ama Duygusallığı bir kenara bırakacağız vücudumuzla - psikolojimizle sapasağlam ve Allahın rızası ile bu kez meleklerimizi kucağımıza alacağız...

canlarım ne olur üzülmeyin bende şuanda kendimi zaten zor tutuyorum :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: ALLAH ım bu büyük sınavda bizlere çok büyük sabır ve dayanma gücü versin inş.birbirimizi yalnız bırakmayalım olurmu:KK16::KK16::KK16::KK16:

ilkini 18 ay sonra kavuştum 20 hafta durdu bir kanam aagrı hayde doguma rahim 9 cm açılmış:KK53::KK53:sonra 3 sene ben düşünemedim 4 senede tedavi oldumu sana 7 sene olmadı okadar klomene çatlatma ignesine kadar sonra tedaviyi bıraktım 1 serne sonra hamile kaldım sogan kürü yaptım sproa gittim diyete griidm neyse 18 hafta 4 yaşadı umudm oda erken dogumdan gitti:KK14::KK14:doktoruma okadar dedim rahim agzımda açıklık var dikilicek diye herşey normal deyip göndersi pazatrtesi baktı salı hastaneye yattım ve çarpamba umudumu dogurdum :KK14::KK14::KK14:sonra ocakta vesile oldum bir daha o ay ömürüme hamile kalmışım allahım dedim bu sefer tamam rahimim dikilicek kızım durucek ama netde oda 17 hafta 6 günlüktü gene dogdu :KK14::KK14:dikişi almak zorunda kaldılar hastaneye gittigimde rahim 2 cm açılmış ve bebegimin bacagı gelmişti dikişe ragmen :KK14::KK14:eşim gözümün önünden gitmiyo küçük kaynım eşim aglıyo diye sarıldı nasıl aglıyolar kaynım abisine okadar sarıldıki bir taraftanda sırtına sırtına vurdu abi aglama gene olur yapma diye o anı ne sen soor ne ben söylüyüm tekmelerini duydum hepsinin kokularını çektim burnuma hayaller kurdum dedim allahım kızım bana bir lütüf hediyeler geldi hep kızımın odasını boşalttık ne varsa attık mobilya takımlarna kadar beyendim baddaniyeler aldım öptüm kokladım dedim bus efer başarıcam ama ölücegi aklımdan bile geçmedi:KK14::KK14::KK14:sonrası malum dogum kürtaş eve geldme sütlerin boşa gitmesi aglama zırlama psikolojimin bozulması bir allahın kulu demediki araştırmaya git eger diyorum doktor hatası varsa bebeklerimde allahlarından bulsunlar diyorum daha birşey demiyorum yavrularımı çok özledim oglumun öldügü akşam nasılda tekme atıyodu annecim beni affet ben gidiyorum diye elimden birşey gelmedi gelemedi gene yavrularıma yetemedim hırs ayptım evlatlarım için 25 kilo verdim daha yetmedi dahada var ekime kadar ne kadar verdim ban kar tek istedigim sakat damgasıyla bakmasınlar bana içim çok acıyo eşimi bir baba yapamadım boynum bükük 11 senedir 4 duvar arasında yoruldum allahım affetsin bebegim olsa acemilik çekmem 4 bebege baktım zamanında annelikl yaptım kendi evladımın yerini almaz tabi tek istedigim eli ayagı saglıklı hayırlı evlatlar nasip etsin yaradan kokusunu içime çekiyim beni emerken seyrediyim eşimin kucagına verip bak canım bu sefer ben başardım ban sakat diyenler utansın iistiyorum :KK14::KK14::KK14:

canımmmmmmmmmmm,bitanemmm güzel arkadaşım benim öldürdün beni mahvettin yaaaaa:KK14::KK14::KK14::KK14: kıyamam sana ALLAH ım sen duy bu feryatları,kurban olduğum rabbim beni arkadaşlarımı bu zor durumda yalnız bırakma yalvarıyorum sana bu annelerin gözyaşlarını sil :KK14::KK14::KK14::KK14:ne diceğimi bilemiyorum keşke yanında olabilsem elini tutup boynuna sarılabilsem de sana dert ortağı olsam gerçi hepimiz öyleyiz ama keşke gerçektede olsa ama belki bir gün olur yeğenim olsun ben onu sewmeye gelcem bak görürsün ben ona neler alcam :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:gel kuzum sağlıkla hayırla annenin kollarına gel bu sefer inş. olucak canım arakadaşım:KK48:

canımmmmmmmmmmm,bitanemmm güzel arkadaşım benim öldürdün beni mahvettin yaaaaa:KK14::KK14::KK14::KK14: kıyamam sana ALLAH ım sen duy bu feryatları,kurban olduğum rabbim beni arkadaşlarımı bu zor durumda yalnız bırakma yalvarıyorum sana bu annelerin gözyaşlarını sil :KK14::KK14::KK14::KK14:ne diceğimi bilemiyorum keşke yanında olabilsem elini tutup boynuna sarılabilsem de sana dert ortağı olsam gerçi hepimiz öyleyiz ama keşke gerçektede olsa ama belki bir gün olur yeğenim olsun ben onu sewmeye gelcem bak görürsün ben ona neler alcam :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:gel kuzum sağlıkla hayırla annenin kollarına gel bu sefer inş. olucak canım arakadaşım:KK48:

tek umudum önce yaradanım sonra arda bey canım allah razı osun düşüncelerine inan dogum ediyim dünyanın kıyafetini aldım altınını taktım hiç güzmde yok kimseden istemem birşey herkez diyo senin bebegini bekliyorz diyolar hediyeler çeyrekler hazır diyolar ama gözümde yok eşimle ben mutlu oluyum saglıklı olalım yavrularımız ıkucagımıza alalım başka birşey istemiyorum sen kor aspirin folbiol al iç şimdiden bebege hazırlık sana zararı olmaz tersi yararı olur bu sefer dinle beni :KK14::KK14:eşinle gidin araştırlısın sana yollucaktım yapılan testlerimide nereye koydum bulamıyorum rabbim yardımcın olsun kaç tane arkadaşım var kan pırtılaşmasından bebegi kucagına alalnlar sorun hamile kalmak degil sorun sonunu getirmek benim durumum dahada zor:KK14::KK14::KK14:5 ayına kadar taşıyourm tekmelerini hissdiyorum ama kolullarım her seferinde boş geliyo ömürümde baddaniye almıştım beyenerekten eşim saklamayı unutmuş onu bulunca ne agladım eşim zor zapdetti beni aglaştık durduk bu sefreki çok koydu bana dikişe ragmen durmadı güzeller güzeli kızım:KK14::KK14::KK14:şimdi 4 vesile oluyum diyorum am akorkumdan vesile olamıyorum ya gene gdierse diye:KK14::KK14::KK14:bu anne kalbim çok acıyo kaldıramıyo bazı şeyleri kardeşlerimin çocukları var onlara annelik yapyorum ne yapaım elimden başka birşey gelmiyo malesef:KK14::KK14::KK14::KK14:

tek umudum önce yaradanım sonra arda bey canım allah razı osun düşüncelerine inan dogum ediyim dünyanın kıyafetini aldım altınını taktım hiç güzmde yok kimseden istemem birşey herkez diyo senin bebegini bekliyorz diyolar hediyeler çeyrekler hazır diyolar ama gözümde yok eşimle ben mutlu oluyum saglıklı olalım yavrularımız ıkucagımıza alalım başka birşey istemiyorum sen kor aspirin folbiol al iç şimdiden bebege hazırlık sana zararı olmaz tersi yararı olur bu sefer dinle beni :KK14::KK14:eşinle gidin araştırlısın sana yollucaktım yapılan testlerimide nereye koydum bulamıyorum rabbim yardımcın olsun kaç tane arkadaşım var kan pırtılaşmasından bebegi kucagına alalnlar sorun hamile kalmak degil sorun sonunu getirmek benim durumum dahada zor:KK14::KK14::KK14:5 ayına kadar taşıyourm tekmelerini hissdiyorum ama kolullarım her seferinde boş geliyo ömürümde baddaniye almıştım beyenerekten eşim saklamayı unutmuş onu bulunca ne agladım eşim zor zapdetti beni aglaştık durduk bu sefreki çok koydu bana dikişe ragmen durmadı güzeller güzeli kızım:KK14::KK14::KK14:şimdi 4 vesile oluyum diyorum am akorkumdan vesile olamıyorum ya gene gdierse diye:KK14::KK14::KK14:bu anne kalbim çok acıyo kaldıramıyo bazı şeyleri kardeşlerimin çocukları var onlara annelik yapyorum ne yapaım elimden başka birşey gelmiyo malesef:KK14::KK14::KK14::KK14:

canım benim inş. olucak bu sefer rabbim duyuyo sesimizi....ewet bende artık seni dinlicem canım dediklerini yapıcam zaten yapılacak testleri dr yazdı verdi inş. bir an önce bu yoluda aşarız...çok öpüyorum seni canım annemler bizde daha sonra tekrar gelirim bitanem görüşürüz :KK16:

canım benim inş. olucak bu sefer rabbim duyuyo sesimizi....ewet bende artık seni dinlicem canım dediklerini yapıcam zaten yapılacak testleri dr yazdı verdi inş. bir an önce bu yoluda aşarız...çok öpüyorum seni canım annemler bizde daha sonra tekrar gelirim bitanem görüşürüz :KK16:

tamam tatlım sen rahim agzı topigine gir benim sayfadan testlere gitmeden benim adımı ver seve seve yardım ederler sana de ben paşanın arkadalıyım sizlere yönlendirdi beni de herkez yazar yaptıkları testleri ben kefilim :KK48::KK48:

onların hepsi cennette sana ve babasına sefaatcı olacak bu fanı dunyada beraber olamadınız ama sonsulukta bırlıktesınız Allah sevdıgı kulunu sınar sakın uuzlme aglama lutfenç7..hıc kolay degıl bılıyorum benım bebegımın kalbı durdu bu yuzden kurtaj oldum cok acı evet ama senın ser bıldıgınde bır hayır vardır Rabbım her ıncelıgı dusunmustur senın bızım ıcın gonlunu ferah tut ıns bu fanı dunyada da senın hasretını gıderecek bı hayırlı saglıklı evlat nasıp etsın Allah cok opuyorum tatlım sakın uzulmee hersey ınsanlar ıcın tevekkul et

yazılanları okudum çok üzüldüm benimde 4 yaşında bir oğlum var 2. hamile kalmıştım fakat 2 aylıkken karnımda öldüğü için kürtaj oldum acaba bu kan pıhtılaşması 2. hamileliktede çıkar mı?ilk hamileliğim sorunsuzdu :KK43:

yazılanları okudum çok üzüldüm benimde 4 yaşında bir oğlum var 2. hamile kalmıştım fakat 2 aylıkken karnımda öldüğü için kürtaj oldum acaba bu kan pıhtılaşması 2. hamileliktede çıkar mı?ilk hamileliğim sorunsuzdu :KK43:

canım bu konuda inan benim bir fikrim yok ama sen yinede doktorlara falan bir sor inş. yoktur böyle bir sorun...ben 3 kere hamile kaldım üçüde bir aylık yada az ken düştü hep:KK31:

onların hepsi cennette sana ve babasına sefaatcı olacak bu fanı dunyada beraber olamadınız ama sonsulukta bırlıktesınız Allah sevdıgı kulunu sınar sakın uuzlme aglama lutfenç7..hıc kolay degıl bılıyorum benım bebegımın kalbı durdu bu yuzden kurtaj oldum cok acı evet ama senın ser bıldıgınde bır hayır vardır Rabbım her ıncelıgı dusunmustur senın bızım ıcın gonlunu ferah tut ıns bu fanı dunyada da senın hasretını gıderecek bı hayırlı saglıklı evlat nasıp etsın Allah cok opuyorum tatlım sakın uzulmee hersey ınsanlar ıcın tevekkul et

ewet cnm çok haklısın sana katılıyorum bizim cennette bizi bekleyen meleklerimiz war ne gelirse rabbimden başımız gözümüz üstüne...asla isyanda değiliz (haşa) bir video izlemiştim orda yazıyodu: derdim war diye üzülme derdin yoksa üzül asıl ALLAH sevdiği kullarını sıkıntıya sokar derdin warsa: bilki ALLAH SENİ SEWİYOR....

olan var canım yaşada baglı tabe sen bir test yaptır için rahat eder en azından :KK34::KK34:

slm kızlar ben 8 senelik ewliyim ve pco nedenyile hamile kalamıyodum 6 sene boyunca girdiğim bütün tedaviler sonuç vermedi ama tam umudumu kaybetmek üzereyken rabbim bu süre zarfında bana 3 kere hamile kalmayı nasip etti ama 3'ü de düşükle sonuçlandı en son hamileliğim bu ay oldu 1 aylık hamileydim ama düşük olmaya başlayınca 2 gün önce kürtaj oldum...şimdi ise doktorum bana önce bu düşüklerin sebebini araştırmak lazım dedi kan pıhtışaması olabilir dedi,aklımı karıştıran şey duyduğum kadarı ile kan pıhtılaşmasında gebelik ilerleyen yani 4.veya5.aylarda düşmeye başlıyomuş diye bişey duydum bu ne kadar doğru lütfen yardımınıza çok ihtiyacım war,çünkü bir an önce tedavi olmam gerek artık hamile kalmak bile heleki bu kürtajdan o acıdan sonra çok ama çok korkutuyo beni..

GECMIS OLSUN.:KK50:benimde dört tane düsügüm var :KK14:,en son düsügümü 06.08.2012 de yaptim.diger ücünde kürtaj oldum sonuncusunda bes haftalik iken kendiliginden düstü.bendede kan pihtilasmasi var .özellikle 3.bebegim 15 haftalik iken plasentasi yeterince büyüyemedigi icin bebegim beslenememis ve kaybettim.hematolog doktorum igne dozu yetersiz gelmis dedi yani kisaca kan pihtilasmasi yüzünden kaybetmis oldum.ama sunu söyleyebilirim aksine düsükler ilerleyen aylarda degil cogunlukla ilk üc ay icinde oluyor.sana tavsiyem bir an önce pihtilasma testlerini yaptir ,en azindan ona göre doktorun heparin ignesi ve aspirin verir.(TABI DÜSÜKLERIN ALTINDA BASKA SEBEPLER YATMIYORSA:mesala kromozom bozuklugu vb...)Allahta izin verirse insaallah yavruna kavusursun.Ama testlerini yaptirmadan sakin tekrar hamile kalma.

Son düzenleme:
benimde böyle bir sorunum vardı gebeligimin 7 ayına kadar kansulandırıcı igne ve ilaç kullandım hergün ama malesef 7 ayımda gebelik zehirlenmesi sonucu kaybettim gebeligimin 3 ayında düşük tehlikesi geçiriyordum hemen progestan igne başlattı allaha şükür kurtulmuştuk ama 7 ayında kurtaramadık herşey nasip kısmet bende araştırmaya başlıycam biraz toparlanım inşallah yine hamile kalır ve bebegini kuçagına sağlıklı bir şekilde alırsın...

Bende de bu hastalik var 6 defa dusuk yaptim coraspirinle folik asit kullaniyorum hamile kaldigimda da igne kllanacagimi soyledi doktor kan pihtilasmasi olupta bebegini doguran varmi bunu cok merak ediyorum

hacettepe de Prof. Dr. Sinan Beksaç isminde bir doktor var. o'na görünün derim kuzenimde de aynı sorun vardı şimdi bebeği kucağında.

canım biraz geç ama mesajını yeni gördüm bende kan pıhtılaçması var birinci düşük aslında düşük değil aldırdık ama sonunda kan pıhtısı çıktı şuan kanımı sulandırıyorum hergün iğne yapıyorum ve 25 haftalık hamileyim eğer böyle bşr rahatsızlıksa tedavisi var merak etme canım her türlü sorunun için yaz cevaplarım kendine ii bak endişelenme

uzun zamandır yazamadım çünkü zor günler geçirdim,içime kapandım.....başka sorunlar sıkıntılarla mücadele etmeye etmeye başladım, neyse kan pıhtılalması sorunu yüzünden düşük yaptığımı yazmıştım ama bunun için cleaxne iğne kullanmaya başladım derken hamile olduğumu öğrendim iğneme dewam ediyodum ama yine düşük yaptım doktoruma sordum neden başka bişey olabilirmi sebep diye ama sessiz kaldı,umutsuz olma dedi...çok zor zamanlar geçirdim toparlandım şükürler olsun ama neden düşük yapıyorum sorusu beynimi kemirip duruyo :KK14: demekki çocuk şu anda benm için hayırlı değilmiş diyorum bol bol dua edip rabbime sığınıyorum...kızlar beni yalnız bırakmayın:KK14:

herkese merhabalar...
öncelikle ben bu sitede yeniyim ve herkesin paylaşımlarını okuyup birazda olsa yardımcı olmaya ve yardımcı olmanızı isterim.
öncelikle konuyu açan sevgili arkadaşım,senin bu yaşadıklarını son zmnlarda çoğu tanıdıklarımdan duyuyorum hatta çok yakın bi arkadışında başına geldi.evet üzücü ve zor bişiy Rabbim kimseye vermesin....
keşke benim sorunumda sadece bu olsa ama benim daha farklı durumum,ve seninkini bildiğim kadarıyla (artık böylesi konuları araştırmaktan ve tanıklık etmekten dolayı)plesanta beslenemio pıhtılaşmadan dolayı ve düşük meydana gelio..ama onunda çözümü var allahın izniyle inş. kan sulandırıcı iğneler var gebelik boyunca ya da doktorunun kullan dediği süre içinde kullanıosun ve inş. hayırlısyla hamileliğini sonlandırosun:)
rabbim altından kalkamıyacağımız dertler vermesin inş. kimseyide evladıyla sınamasın.

herkese merhabalar...
öncelikle ben bu sitede yeniyim ve herkesin paylaşımlarını okuyup birazda olsa yardımcı olmaya ve yardımcı olmanızı isterim.
öncelikle konuyu açan sevgili arkadaşım,senin bu yaşadıklarını son zmnlarda çoğu tanıdıklarımdan duyuyorum hatta çok yakın bi arkadışında başına geldi.evet üzücü ve zor bişiy Rabbim kimseye vermesin....
keşke benim sorunumda sadece bu olsa ama benim daha farklı durumum,ve seninkini bildiğim kadarıyla (artık böylesi konuları araştırmaktan ve tanıklık etmekten dolayı)plesanta beslenemio pıhtılaşmadan dolayı ve düşük meydana gelio..ama onunda çözümü var allahın izniyle inş. kan sulandırıcı iğneler var gebelik boyunca ya da doktorunun kullan dediği süre içinde kullanıosun ve inş. hayırlısyla hamileliğini sonlandırosun:)
rabbim altından kalkamıyacağımız dertler vermesin inş. kimseyide evladıyla sınamasın.

canım çok tşk edrm yardımcı olduğun için,ama ben 1 ay önce yani son hamileliğimde kan sulandırıcı iğnemi kullanıyodum ki doktorum kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yapıyodun artık bu iğneyle gebeliğin dewam eder bir sorun olmaz demişti tekrar düşük yapınca çok yıprandım ALLAH ım affetsin yaşayan ölü gibi olmuştum:KK14: şükür toparlandım ama korkuyorum bir daha hamile kalırsam yine düşerse...........ben acaba tıbben neden düşük yapıyorum yada hamile kalmak benim için hayırlı değilmi şu anda vakti değilmi acaba diye ne yapıcağımı bilemez şekilde kara kara düşünüyorum :KK19:

X