Sayfa: 1/24 12311 ... SonSon
Toplam 236 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rahimde perde (uterus septum) ameliyatı geçiren var mı??

1. Konu Sahibi : bukkeett #1

Rahimde perde (uterus septum) ameliyatı geçiren var mı??

Merhabalar.
    Arkadaşlar çook çaresiz durumdayım...yaklaşık 7 ay önce gebelik düşündüğümüz için doktora gittik ve bize rahmimde perde olduğunu, hamile kalsamda düşükle sonuçlanacağını bu yüzdende ameliyat olmam gerektiğini söylediler. fakat ben ameliyatı göze alamadım ve şansımızı denemeye karar verdik. 7 aydır denememize rağmen hamile kalamayınca dün tekrar doktora gittim. bu sefer profesöre gittim ve doktor bey 4 boyutlu ultrasonda perdenin boyutunu ölçerek 2.5 cm olduğunu söyledi. bu yüzden hamile kalamayacağımıda belirtti. şuan çok endişeliyim.gerçekten 2.5 cm perde hamileliğe engel olacak kadar büyükmüdür? bu yapılacak olan ameliyatlarda rahim delinmesi gibi bir risk olduğunu duydum ve çok korkuyorum. ya böyle bişey olursa diye. ozaman hiç çoçuğum olmaz:( ne yapmalıyım ya?? ameliyat olursam kime olucam onuda bilmiyorum.. kocaelide yada istanbulda bu ameliyatı olan varmı?? ve kime oldunuz?? lütfen bayanlar yardım:((

2. Konu Sahibi : bukkeett #2
    Arkadasım gecmisolsun. İyiki hamile kalmamissin bu 7 ayda diyesim var. Isını tamamen sansa bırakmak demektir bu.
    Bende de perde varmis. Varmis diyorum çünkü ben malesef 3 düşükten sonra öğrenebildim. Keske bana da daha oncesinde bir Dr söyleyebilseydi de o ameliyatı olsaydım.
    Rahimde perde bazen infertikiteye de neden olabiliyormuş. Bende olmadı istediğim an hamile kaldın keske kalmasaymisim. Ciddi psikolojik yıkım çünkü, Allah hic kimseye yaşatmadın.
    Ben o bahsettigin ameliyatı ( histereskopi) 2 kere oldum hemde. Hic korkulacak bir durum degil ve gayet basit bir islem. İsin ehli iyi bir Dr olursa cok rahat atlatirsin. Ertesi gun günlük hayatına devam edersin.
    Ben istanbulda yasıyorum. Ben de cok araştırdım. Bu perde durumunun infertiliteye de besen olduğu icin tup bebek merkezlerinde cok daha sik yapıldığı ve bu nedenle kdr karın elinin daha iyi olduğu söylendi. Ben de istanbul kosuyolunda umut tup bebek merkezini sectim. Ve hic pişman olmadım. Burada bazı sıkıntı yaşayan arkadaşların hic bı sıkıntısını da yasamadım.
    8 ay arayla iki kere oldum hisetereskopiyi. İkisi arasında korundun. İkinci histereskopiden sonra 2 ay korundum korunma sûrem biter bitmez hamile kaldım. Şükürler olsun31. Haftadayim her sey yolunda.
    Çık uzun yazdın kusura bakma ana ayni dertten muzdarip olan arkadaslara mümkün olduğunca yardım etmeye çalışıyorum çünkü ben cok çektim.
    Allahım sana da nasip etsin insallah.

3. Konu Sahibi : bukkeett #3
    teşekkürler arkadaşım. inan beni cersaretlendirdin. bende ameliyata karar verdim ama korkuyorum işte.. bide gittiğim doktor kendine baya güveniyo ve """ben 2 ameliyat yapmam. tek ameliyatla işi bitiririm.""" diyor. Bu da beni çok korkutuyor. Başka doktorumu tercih etsem acaba??? Bi de bazı yazılar okudum,, bazılarında perde olmasına rağmen hamile kalmış ve sağlıklı bir şekilde doğumunu yapmış. Kendimi boşuna mı riske atıyorum diye de korkuyorum. Napcam bilmiyorum???

4. Konu Sahibi : bukkeett #4
    Ben bir Dr a gittim Prof a. Nisantasinda. Bana dediki ameliyat olma , belki yine düşük yaparsın bir kac arne daha sonra septumdan uzağa tutunursa bebek dogum yaparsın dedi.
    Oyle doğurana takaslar sanslidir belki ilkinde septumdan uzağa tutunmuştum bebek.
    Bile bile bu ısı sansa bırakma. İnan cok zor bir psikoloji.
    Benm iki kere histereskopi olmamın nedeni ilkinde sadece yapisikliklar alınabildi. 3 kürtajdan sonra yapışiklik oluşmuştu. O yüzden. İkincisinde septum alındı. Hic korkma Dr una güveniyorsan yaptir. İnan cok basit bir ameliyat. Bana senin gibi bastan soyleselerdi asla bir tane bile hamilelik dememezdim.
    Zaten genele anestezi ile yapılıyor. 15-20 dk kadar sürüyor. Sdc uyanığın anda ağrın oluyo iğne yapıyorlar zaten. Sonra 1 hafta kadar az az kanaman oluyor o kdr. Daha fazla bi sıkıntısı yok.
    Zaten Dr kendine güvenmiyorsa yapmaz. Ben o drumdan önce yine nami cok yürümüş bir Dr a gittim. Dr yapamadığı icin septum olmadıgını bile iddia etti. Ona kalsa yine oyle hamile kal diyecekti. Ama onun dısında 3 Dr ameliyat dedi ve oldum.
    Allah kolaylık versin

5. Konu Sahibi : bukkeett #5
    Ben ikinci ameliyatından bir kac gün sonra annem cok ağır bir ameliyat geçirdi. Hep onun yanindaydim onu kaldırmaya , genel bakımına yardım ettim.
    Demem o ki cok kotu bı ameliyat olsaydı ben annem gibi bir hasta ile birebir ilgilenemzdim bile

6. Konu Sahibi : bukkeett #6
    inan beni çok rahatlattın..çok teşekkür ederm..istanbuldan şu aytuğ varya doktorum programındaki onunla bile görüştüm ameliyat için. tamam belki iyi bi doktor olabilir belki bilmiyorum ama resmen soygunculuk yaptıkları. o yüzdende fazlaca dert etmiştim:(
    Hatta ben bu ay kendime bir şans verip son kez denemeyi düşünüyodum hamileliği belki olur diye.. O zaman ben dediğin gibi hiç zaman kaybetmiyim ameliyat için. Buradaki doktorum Erkan Türköz. aslında kocaelinin en iyi doktorudur ama işte kendine olan güveni korkuttu beni...
    Buarada çok sevindim artık bebeğini sağ sağlim kucağına alacağın için..inan çok zormuş.. en başlarda hemen hamile kalacağımı düşünürdüm ama her ay hayal kırıklığı yaşamaktan bıktım..hatta o kadar üzüldüm ki vücudumun düzeni bile bozuldu. hep düzenli regl olan ben..artık o kadar uzuyoki tarihlerim...ne zaman olcağım belli bile olmuyo hatta sürkli lekelenme yaşıyorum..
    Allah nasip etsede bir an önce senin gibi bi bebeğim olsa:)

7. Konu Sahibi : bukkeett #7
    Giriş tarihi
    May 2007
    Alıntı bukkeett kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Merhabalar.
    Arkadaşlar çook çaresiz durumdayım...yaklaşık 7 ay önce gebelik düşündüğümüz için doktora gittik ve bize rahmimde perde olduğunu, hamile kalsamda düşükle sonuçlanacağını bu yüzdende ameliyat olmam gerektiğini söylediler. fakat ben ameliyatı göze alamadım ve şansımızı denemeye karar verdik. 7 aydır denememize rağmen hamile kalamayınca dün tekrar doktora gittim. bu sefer profesöre gittim ve doktor bey 4 boyutlu ultrasonda perdenin boyutunu ölçerek 2.5 cm olduğunu söyledi. bu yüzden hamile kalamayacağımıda belirtti. şuan çok endişeliyim.gerçekten 2.5 cm perde hamileliğe engel olacak kadar büyükmüdür? bu yapılacak olan ameliyatlarda rahim delinmesi gibi bir risk olduğunu duydum ve çok korkuyorum. ya böyle bişey olursa diye. ozaman hiç çoçuğum olmaz:( ne yapmalıyım ya?? ameliyat olursam kime olucam onuda bilmiyorum.. kocaelide yada istanbulda bu ameliyatı olan varmı?? ve kime oldunuz?? lütfen bayanlar yardım:((
    cevap vermekte geçmi kaldım bilemiyorum ama rahim delinmesi hsg çekilirkende olanbilir yalnız bu delik kapanır zamanla o sıkıntı deil dün bende prof. gittin bendede oldugunu söyledi sadece orayı uyuşturdu kesti aldı bende 3 yıldır bebek istiyordum ama olmuyordu hakkında hayırlsı

8. Konu Sahibi : bukkeett #8
    Konunun üzerinden zaman geçmiş ama daha sonra bu sıkıntı ile karşılaşanlara yardımcı olması için yazıyorum.bende 1 sene önce gittiğim doktor muayenesinde bende septum olduğunu öğrendim ama doktor okadar basit birşey gibi anlattı ki;bende de var bişey olmadı,ince bir zar,bebek itebilir, düşük ve erken doğum riski var ama herkeste olmaz sen hamile kal bi sorun yaşarsan detaylı inceleriz dedi vve bende malesef inandım ve üzerine düşmedim daha sonra artık zamanı deyip korunmayı bıraktım 6 ay birşey olmayınca başka bir doktora gittim ve doktor ameliyat deyince şok oldum ve öğrendim ki incecik zar dediği 3 cm lik rahimi ikiye bölen kocaman bir duvar ve doktor bu şekilde hamile kalmaya engel değil ama kalsaydın bebeğin sağlıklı doğması imkansızdı dedi çünkü bebeciğe yer yok:(ilk teşhisden sonra rahim filmi HSG önerdi doktorum bende zaten ilçede histereskopi ameliyatını yapamadıkları için tekrar muayene ve hsg için hastane ve doktor arayışına girdim tüp bebek merkezleri bu konuda daha iyiymiş ve gerçekten hastaya yaklaşımları gerçekten daha hasas, .ultrason muayenesi sonucunda benim septum teşhisim tekrar doğrulandı keşke ilk doktor bu kalınlığı farkedip sivilce sıkmak kadar zararsızmış gibi konuşmasaydı ben 1 sene önce bu işi hallederdim benim baya bir vakit kaybetmeme sabep oldu.Ama yinede hamile kalmadığım için kendimi şanslı hissediyorum tabiki bu yüzden bebeklerini kaybeden arkadaşlar için çok üzüldüm hemde bukadar basit teşhis edilip çözümü varken,neyse kısacası 10 gün önce histereskopi oldum genel anestezi ile yarım saatlik bi operasyon herhangi bir kesi dikiş bişey yok sadece kamera eşliğinde girip o duvarı yakarak kesiyorlar yani kesinlikle ağır bi operasyon değil aynı gün taburcu olup günlük işleri yapabiliyorsun ben 2 gün dinlenip işime döndüm hemen bakalım bidaha ki ay kontrolum var 2. bir histereskopi gerekebilirmiş duvar kalın olunca bazen tek sefer de alınamıyormuş yada yapışmalar oluyormuş..burada okuduklarım gül hanımın yazdıkları ameliyat kararı alırken ve korkmaman açısından çok yardımcı oldu teşekkür ediyorum..biraz uzun oldu biliyorum ama bi kişiye faydam dokunursa ne mutluu..umarızz hepimiz bu konudan artık hamileyim konularını takip etmeye transfer oluruzz:)

9. Konu Sahibi : bukkeett #9
    Senin adına cok sevindim:) ben de burada arkadaslara yardımcı olabilmek icin mümkün olduğunca bütün septum konularına yazmaya calisiyorum :)
    Cok sansliymissinki ameliyat olmadan hamile kalmamissin. Ben malesef 3 düşüğü de bunun yüzünden yasadım. Ve senin ilk Dr u benim bu 3 düşükteki Dr lari Allah a havale ediyorum. Cok Canim yandı çok zor atlattım .onlar icin onemli dgl düşük yapman kayıpların.
    İnsallah Allahım sizlere de en yakın zamanda hamileliği nasip eder :))

10. Konu Sahibi : bukkeett #10
    Giriş tarihi
    Apr 2008
    kesınlıkle amelıyatınızı olun derım..ben sızler kadar sanslı degılım..10 senelık evlıyım..ve evlılıgımın 8.senesınde septum teshısı kondu...cok ıyı drlara gıtmeme ragmen nasıp demekkı..bu 8 senede 5 dusuk yasadım..eshısı koyan drum septum demedı kalp seklındekı rahım dedı ve amelıyat onerdı..olmazsam hep dusuk olur dedı ve amelıyat oldum druma guvenerek..denızlıde bı proftu..ama amelıyat yapıcam deyıp amelıyatı yapmadıgını öğrendıgımde 2 senem gecmıstı:((( ızmırde profa gıdınce öğrendım bunu mart ayında tkrar amelıyat oldum korunma surem bıtınce hemen hamıle kaldım cok umutluydum..kader bu ya bu seferde dıs gebelık yasadıgımı ögrendımve 15 gun once laparoskopıyle amelıyat oldum..ayrıce 14 cm kıst varmıs..o kadar tukenmıs durumdayım kı..ama yınede hayat devam edıyor hersey cocuk degıl once saglık..ama gönul ıste ıstıyorrabbım herkese nasıp etsın

Sayfa: 1/24 12311 ... SonSon