Rahimde perde (uterus septum) ameliyatı geçiren var mı??

Canım öncelikle geçmiş olsun bende 3 düşük yaptım tüm testleri yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı kan sulandırıcı iğne kullanmama rağmen düşük yaptım. Gittiğim doktorlardan biri rahmimde perde olabileceğini söyledi rahim filmi önerdi. Filmde küçük bir perde çıktı ameliyat oldum ardından hamile kaldım ve oğluşum sağlıkla doğdu. 3 düşük ardarda boşuna olmaz ben tüm test ve tahlilleri ege ünüversite hastanesinde yaptırdım. Hiç para vermedim amaliyatımıda celalbayar ün. hastanesinde oldum. Nerde yaşıyorsun? En kısa zamanda darısı başına canım çok zor bir süreç ama geçiyor merak etme...

Canım öncelikle geçmiş olsun bende 3 düşük yaptım tüm testleri yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı kan sulandırıcı iğne kullanmama rağmen düşük yaptım. Gittiğim doktorlardan biri rahmimde perde olabileceğini söyledi rahim filmi önerdi. Filmde küçük bir perde çıktı ameliyat oldum ardından hamile kaldım ve oğluşum sağlıkla doğdu. 3 düşük ardarda boşuna olmaz ben tüm test ve tahlilleri ege ünüversite hastanesinde yaptırdım. Hiç para vermedim amaliyatımıda celalbayar ün. hastanesinde oldum. Nerde yaşıyorsun? En kısa zamanda darısı başına canım çok zor bir süreç ama geçiyor merak etme...

benımda heterozigot çıktı bi kaç dr pıhtılaşma oldugunu söyledi kimisi de olmadıgını soyledi üçüncü gebeliğimde iğne kullandım fakat yine kalp atşı başlamamıstı şimdi bide septum çıkardılar yarın gata ya gidicem bırde orda kontrol olıcam

kesınlıkle amelıyatınızı olun derım..ben sızler kadar sanslı degılım..10 senelık evlıyım..ve evlılıgımın 8.senesınde septum teshısı kondu...cok ıyı drlara gıtmeme ragmen nasıp demekkı..bu 8 senede 5 dusuk yasadım..eshısı koyan drum septum demedı kalp seklındekı rahım dedı ve amelıyat onerdı..olmazsam hep dusuk olur dedı ve amelıyat oldum druma guvenerek..denızlıde bı proftu..ama amelıyat yapıcam deyıp amelıyatı yapmadıgını öğrendıgımde 2 senem gecmıstı:KK43:(( ızmırde profa gıdınce öğrendım bunu mart ayında tkrar amelıyat oldum korunma surem bıtınce hemen hamıle kaldım cok umutluydum..kader bu ya bu seferde dıs gebelık yasadıgımı ögrendımve 15 gun once laparoskopıyle amelıyat oldum..ayrıce 14 cm kıst varmıs..o kadar tukenmıs durumdayım kı..ama yınede hayat devam edıyor hersey cocuk degıl once saglık..ama gönul ıste ıstıyorrabbım herkese nasıp etsın

mrb bende 4 sene önce ameliyat oldum sen hangi doktora gittin ben rıdvan erdemire gittim.bugün tekrar hsg çekildim ve tekrar ameliyat olmam gerekiyormuş
:KK50:

mrb bende 4 sene önce ameliyat oldum sen hangi doktora gittin ben rıdvan erdemire gittim.bugün tekrar hsg çekildim ve tekrar ameliyat olmam gerekiyormuş
:KK50:

slm canım bende bugün cekindim hsg.rahimde perde var dedi banada.ne olacak simdi inan hic bilmiyorum pkoyu düsünürken bu cıktı:KK14:

Merhaba kızlar yardım edin lütfen benim 3 dusugu oldu kalp atışları baslamadi ve kürtaj oldum yaptırdığı testlerde hiç bişey çıkmadı gezmedigim Dr kalmadı şanssızlık olduğu veya psikolojik olabileceğini söylediler bugunde tavsiye üzerine özel has bir Prof gittim alttan muanede kontrol de Dr septum dan bahsetti olabileceğinden suphelendi yorum dedi ve test istedi biraz masraflı olduğu için yaptiramadim benim aklıma takılan bu zamana kadar alttan muane olduklarimda hiç bi Dr bundan bahsetme di herhangi bir sorun olmadığını söylediler Sizlerin teşhisi nasıl koydular

Canim ben samsunluyum 4 senedir hastanelerde surunuyorum. Devlet hastanesi ozel hastane gitnedigim yer kalmadi.buyuk ultrasonlarada girdim kimse bise gormedi.Ilk 2 sene hic hamile kalamadim.2 sene icinde 3 dusuk yaptim. Samsun fakultesinde arastirmaya yolladi doktorum. Internetten cok arastirdim.handan celik adinda docent doktora gittim ozel muayene 122 tl. Daha once rahim filmi cekinmistim.doktor ona bakar bakmaz anladi perde oldugunu daha sonra vajinal muayenede ultrasonla bakarkende gordu bana bile gosterdi. Histeroskopiyle ameliyat oldum fakulte oldugu icin ücretsiz yapti docent doktorum sende bulundugun ilde fakulte varsa git canim orda islemler ucretsiz ucretsiz muayene de var.kontrole gittim ultrasonla bakti tamam acildi dedi.benim bebeklerimde kalp atisi cikmadi.

bende bundan 1 yıl önce 19 nisanda ameliyat oldum su an 38 haftalık hamileyim cok sükür 30 nisan gibi bebeğimizi bekliyoruz allahın izniyle benimde bi sorum olacak bu ameliyatı geçirenler normal doğum yapabilir mi

bende bundan 1 yıl önce 19 nisanda ameliyat oldum su an 38 haftalık hamileyim cok sükür 30 nisan gibi bebeğimizi bekliyoruz allahın izniyle benimde bi sorum olacak bu ameliyatı geçirenler normal doğum yapabilir mi

Canim normal dogum yapabilirsin. Ameliyattan ne kadar sonra hamile kaldin ameliyat sonrasi doktor rahim filmi istedimi nasi tedavi uyguladi

Canim normal dogum yapabilirsin. Ameliyattan ne kadar sonra hamile kaldin ameliyat sonrasi doktor rahim filmi istedimi nasi tedavi uyguladi

ben 19 nisanda ameliyat oldum .tekrar rahim filmi istemedi 3 ay korun olamazsa tekrar gel dedi .son adetim temmuzda oldu . ağustos ayında adet görmeyince test yaptım ve cok şükür hamile oldumu öğrendim .yani ameliyattan sonraki 4 ayda hamileliğimi öğrendim .şimdi kızımızı bekliyoruz normal doğum yapamazsın diyenler var benimde kafam cok karıştı .sizin sorularınıza yardımcı olmuşumdur umarım aklınıza takılan farklı bisey varsa sorabilirsiniz.

ben 19 nisanda ameliyat oldum .tekrar rahim filmi istemedi 3 ay korun olamazsa tekrar gel dedi .son adetim temmuzda oldu . ağustos ayında adet görmeyince test yaptım ve cok şükür hamile oldumu öğrendim .yani ameliyattan sonraki 4 ayda hamileliğimi öğrendim .şimdi kızımızı bekliyoruz normal doğum yapamazsın diyenler var benimde kafam cok karıştı .sizin sorularınıza yardımcı olmuşumdur umarım aklınıza takılan farklı bisey varsa sorabilirsiniz.
sagol canim dusuklerin nekadarlikti bende yeni ameliyat oldum ameliyat fayda ediyomu diye ettim gordigum kadariyla ameliyat olan herkese fayda ediyo ama normal dogum yapabilirsin baska bi sorunun yoksa ameliyatin etkisi yok

ben düşük yapmadım septumdan dolayı hamile kalamıyordum cok sükür ameliyatan sonra cok beklemeden hamile kaldım umarım sizinde en kısa sürede sağlıklı bir hamileliğiniz olur

Bende hamile kalamıyorum. Banada doktorum perde var ameliyat yapacaz dedi. Filmi de gördüm gerçekten normalle arada fark var yani. Nolcak şimdi bilmiyorum?

Bende hamile kalamıyorum. Banada doktorum perde var ameliyat yapacaz dedi. Filmi de gördüm gerçekten normalle arada fark var yani. Nolcak şimdi bilmiyorum?

Gecmis olsun canim bendede septum vardi bana hisreteskopi ve laparoskopi yapildu iyi bir bakimla bi haftada ayaktasin 3ay sonra hamile kalabilirsin korkulacak bisey yok allah yardimcin olsun

Cnm peki gerçekten hamile kalmaya engel mi perde?

Yok canim hamilelige engel degil ben perde oldugunu bilmiyordum iki defa hamile kaldim ikiside dusuk oldu perde bebegin gelisimini engelledigi icin dusukler oluyormus ben ikisindede ilk aydan hamile kaldim bence aldirmadan hamile kalma

Yok canim hamilelige engel degil ben perde oldugunu bilmiyordum iki defa hamile kaldim ikiside dusuk oldu perde bebegin gelisimini engelledigi icin dusukler oluyormus ben ikisindede ilk aydan hamile kaldim bence aldirmadan hamile kalma

Canim Ben 1buçuk yıldır hiç hamile kalamadım. Doktor bunun sebep olabileceğini söyledi. Bu ameliyatı olduktan sınra hamile kalırım inşallah hayırlısıyla. Oyuzden sordum hamileliğe engel mi diye.

Canim Ben 1buçuk yıldır hiç hamile kalamadım. Doktor bunun sebep olabileceğini söyledi. Bu ameliyatı olduktan sınra hamile kalırım inşallah hayırlısıyla. Oyuzden sordum hamileliğe engel mi diye.

Aslinda engel degil ama bazilarinda engel olbiliyo. Bazende gec hamile kaliyosun.esin gittimi doktora canim. Benim 2 sene olmadi arastirdik hersey normal esim gitti normal. Esimin hareketi cok az yavasti ama butun doktorlar cocuk olmasina engel değil dedi. Meger bende de perde varmis. Perdede cocuk olmasina engel degil ama ikisi birlesince olmadi.esim de varikosel vardi ameliyat oldu ben hamile kalmaya basladim.ama dustu.ogrenince bende ameliyat oldum sadece histeroskopiyle 1.5 ay oldu.yani bende perde olmasa esimin ilk sonucuylada hamile kalbilirdim.tek basina perdede engel degil ama perdene gore degisir.canim

Canim bende 3 dusuk yaptim en fazla 6 haftalik oldu. Kalp atışı cikmadi.bende kan pihtilasmasida var.acaba hangisinden dolayi bu kadar erken dusuk yaptim arastiriyorum . Kan pihtilasmasinda boyle erken dusukler var. Perde olanlarda boyle erken dusuk oluyo mu bilmiyorum. Senin dusuklerin kac haftalikti kalp atisi ciktimi

Aslinda engel degil ama bazilarinda engel olbiliyo. Bazende gec hamile kaliyosun.esin gittimi doktora canim. Benim 2 sene olmadi arastirdik hersey normal esim gitti normal. Esimin hareketi cok az yavasti ama butun doktorlar cocuk olmasina engel değil dedi. Meger bende de perde varmis. Perdede cocuk olmasina engel degil ama ikisi birlesince olmadi.esim de varikosel vardi ameliyat oldu ben hamile kalmaya basladim.ama dustu.ogrenince bende ameliyat oldum sadece histeroskopiyle 1.5 ay oldu.yani bende perde olmasa esimin ilk sonucuylada hamile kalbilirdim.tek basina perdede engel degil ama perdene gore degisir.canim

Eşim de gitti değerleri gayet iyi dedi doktor. Üroloji de kadın doğum da aynı şeyi söyledi. Bana perdenin geç gebeliğe, düşüğe ve erken doğyma sebep olduğunu söyledi. Ben 1,5 yıldır bekliyorum ama bişi yok işte canım. Ama burda hamile kalanları görünce aklıma takıldı. Muhtemelen 2 hafta sonra olcam ameliyatı histereskopi ile. Korkuyorum biraz.

X