Rahimde perde (uterus septum) ameliyatı geçiren var mı??

bukkeett

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2012
45
2
Merhabalar.
Arkadaşlar çook çaresiz durumdayım...yaklaşık 7 ay önce gebelik düşündüğümüz için doktora gittik ve bize rahmimde perde olduğunu, hamile kalsamda düşükle sonuçlanacağını bu yüzdende ameliyat olmam gerektiğini söylediler. fakat ben ameliyatı göze alamadım ve şansımızı denemeye karar verdik. 7 aydır denememize rağmen hamile kalamayınca dün tekrar doktora gittim. bu sefer profesöre gittim ve doktor bey 4 boyutlu ultrasonda perdenin boyutunu ölçerek 2.5 cm olduğunu söyledi. bu yüzden hamile kalamayacağımıda belirtti. şuan çok endişeliyim.gerçekten 2.5 cm perde hamileliğe engel olacak kadar büyükmüdür? bu yapılacak olan ameliyatlarda rahim delinmesi gibi bir risk olduğunu duydum ve çok korkuyorum. ya böyle bişey olursa diye. ozaman hiç çoçuğum olmaz:KK43: ne yapmalıyım ya?? ameliyat olursam kime olucam onuda bilmiyorum.. kocaelide yada istanbulda bu ameliyatı olan varmı?? ve kime oldunuz?? lütfen bayanlar yardım:KK43:(

Arkadasım gecmisolsun. İyiki hamile kalmamissin bu 7 ayda diyesim var. Isını tamamen sansa bırakmak demektir bu.
Bende de perde varmis. Varmis diyorum çünkü ben malesef 3 düşükten sonra öğrenebildim. Keske bana da daha oncesinde bir Dr söyleyebilseydi de o ameliyatı olsaydım.
Rahimde perde bazen infertikiteye de neden olabiliyormuş. Bende olmadı istediğim an hamile kaldın keske kalmasaymisim. Ciddi psikolojik yıkım çünkü, Allah hic kimseye yaşatmadın.
Ben o bahsettigin ameliyatı ( histereskopi) 2 kere oldum hemde. Hic korkulacak bir durum degil ve gayet basit bir islem. İsin ehli iyi bir Dr olursa cok rahat atlatirsin. Ertesi gun günlük hayatına devam edersin.
Ben istanbulda yasıyorum. Ben de cok araştırdım. Bu perde durumunun infertiliteye de besen olduğu icin tup bebek merkezlerinde cok daha sik yapıldığı ve bu nedenle kdr karın elinin daha iyi olduğu söylendi. Ben de istanbul kosuyolunda umut tup bebek merkezini sectim. Ve hic pişman olmadım. Burada bazı sıkıntı yaşayan arkadaşların hic bı sıkıntısını da yasamadım.
8 ay arayla iki kere oldum hisetereskopiyi. İkisi arasında korundun. İkinci histereskopiden sonra 2 ay korundum korunma sûrem biter bitmez hamile kaldım. Şükürler olsun31. Haftadayim her sey yolunda.
Çık uzun yazdın kusura bakma ana ayni dertten muzdarip olan arkadaslara mümkün olduğunca yardım etmeye çalışıyorum çünkü ben cok çektim.
Allahım sana da nasip etsin insallah.

teşekkürler arkadaşım. inan beni cersaretlendirdin. bende ameliyata karar verdim ama korkuyorum işte.. bide gittiğim doktor kendine baya güveniyo ve """ben 2 ameliyat yapmam. tek ameliyatla işi bitiririm.""" diyor. Bu da beni çok korkutuyor. Başka doktorumu tercih etsem acaba??? Bi de bazı yazılar okudum,, bazılarında perde olmasına rağmen hamile kalmış ve sağlıklı bir şekilde doğumunu yapmış. Kendimi boşuna mı riske atıyorum diye de korkuyorum. Napcam bilmiyorum???

Ben bir Dr a gittim Prof a. Nisantasinda. Bana dediki ameliyat olma , belki yine düşük yaparsın bir kac arne daha sonra septumdan uzağa tutunursa bebek dogum yaparsın dedi.
Oyle doğurana takaslar sanslidir belki ilkinde septumdan uzağa tutunmuştum bebek.
Bile bile bu ısı sansa bırakma. İnan cok zor bir psikoloji.
Benm iki kere histereskopi olmamın nedeni ilkinde sadece yapisikliklar alınabildi. 3 kürtajdan sonra yapışiklik oluşmuştu. O yüzden. İkincisinde septum alındı. Hic korkma Dr una güveniyorsan yaptir. İnan cok basit bir ameliyat. Bana senin gibi bastan soyleselerdi asla bir tane bile hamilelik dememezdim.
Zaten genele anestezi ile yapılıyor. 15-20 dk kadar sürüyor. Sdc uyanığın anda ağrın oluyo iğne yapıyorlar zaten. Sonra 1 hafta kadar az az kanaman oluyor o kdr. Daha fazla bi sıkıntısı yok.
Zaten Dr kendine güvenmiyorsa yapmaz. Ben o drumdan önce yine nami cok yürümüş bir Dr a gittim. Dr yapamadığı icin septum olmadıgını bile iddia etti. Ona kalsa yine oyle hamile kal diyecekti. Ama onun dısında 3 Dr ameliyat dedi ve oldum.
Allah kolaylık versin

Ben ikinci ameliyatından bir kac gün sonra annem cok ağır bir ameliyat geçirdi. Hep onun yanindaydim onu kaldırmaya , genel bakımına yardım ettim.
Demem o ki cok kotu bı ameliyat olsaydı ben annem gibi bir hasta ile birebir ilgilenemzdim bile

inan beni çok rahatlattın..çok teşekkür ederm..istanbuldan şu aytuğ varya doktorum programındaki onunla bile görüştüm ameliyat için. tamam belki iyi bi doktor olabilir belki bilmiyorum ama resmen soygunculuk yaptıkları. o yüzdende fazlaca dert etmiştim:KK43:
Hatta ben bu ay kendime bir şans verip son kez denemeyi düşünüyodum hamileliği belki olur diye.. O zaman ben dediğin gibi hiç zaman kaybetmiyim ameliyat için. Buradaki doktorum Erkan Türköz. aslında kocaelinin en iyi doktorudur ama işte kendine olan güveni korkuttu beni...
Buarada çok sevindim artık bebeğini sağ sağlim kucağına alacağın için..inan çok zormuş.. en başlarda hemen hamile kalacağımı düşünürdüm ama her ay hayal kırıklığı yaşamaktan bıktım..hatta o kadar üzüldüm ki vücudumun düzeni bile bozuldu. hep düzenli regl olan ben..artık o kadar uzuyoki tarihlerim...ne zaman olcağım belli bile olmuyo hatta sürkli lekelenme yaşıyorum..
Allah nasip etsede bir an önce senin gibi bi bebeğim olsa:)

Merhabalar.
Arkadaşlar çook çaresiz durumdayım...yaklaşık 7 ay önce gebelik düşündüğümüz için doktora gittik ve bize rahmimde perde olduğunu, hamile kalsamda düşükle sonuçlanacağını bu yüzdende ameliyat olmam gerektiğini söylediler. fakat ben ameliyatı göze alamadım ve şansımızı denemeye karar verdik. 7 aydır denememize rağmen hamile kalamayınca dün tekrar doktora gittim. bu sefer profesöre gittim ve doktor bey 4 boyutlu ultrasonda perdenin boyutunu ölçerek 2.5 cm olduğunu söyledi. bu yüzden hamile kalamayacağımıda belirtti. şuan çok endişeliyim.gerçekten 2.5 cm perde hamileliğe engel olacak kadar büyükmüdür? bu yapılacak olan ameliyatlarda rahim delinmesi gibi bir risk olduğunu duydum ve çok korkuyorum. ya böyle bişey olursa diye. ozaman hiç çoçuğum olmaz:KK43: ne yapmalıyım ya?? ameliyat olursam kime olucam onuda bilmiyorum.. kocaelide yada istanbulda bu ameliyatı olan varmı?? ve kime oldunuz?? lütfen bayanlar yardım:KK43:(

cevap vermekte geçmi kaldım bilemiyorum ama rahim delinmesi hsg çekilirkende olanbilir yalnız bu delik kapanır zamanla o sıkıntı deil dün bende prof. gittin bendede oldugunu söyledi sadece orayı uyuşturdu kesti aldı bende 3 yıldır bebek istiyordum ama olmuyordu hakkında hayırlsı

Konunun üzerinden zaman geçmiş ama daha sonra bu sıkıntı ile karşılaşanlara yardımcı olması için yazıyorum.bende 1 sene önce gittiğim doktor muayenesinde bende septum olduğunu öğrendim ama doktor okadar basit birşey gibi anlattı ki;bende de var bişey olmadı,ince bir zar,bebek itebilir, düşük ve erken doğum riski var ama herkeste olmaz sen hamile kal bi sorun yaşarsan detaylı inceleriz dedi vve bende malesef inandım ve üzerine düşmedim daha sonra artık zamanı deyip korunmayı bıraktım 6 ay birşey olmayınca başka bir doktora gittim ve doktor ameliyat deyince şok oldum ve öğrendim ki incecik zar dediği 3 cm lik rahimi ikiye bölen kocaman bir duvar ve doktor bu şekilde hamile kalmaya engel değil ama kalsaydın bebeğin sağlıklı doğması imkansızdı dedi çünkü bebeciğe yer yok:KK43:ilk teşhisden sonra rahim filmi HSG önerdi doktorum bende zaten ilçede histereskopi ameliyatını yapamadıkları için tekrar muayene ve hsg için hastane ve doktor arayışına girdim tüp bebek merkezleri bu konuda daha iyiymiş ve gerçekten hastaya yaklaşımları gerçekten daha hasas, .ultrason muayenesi sonucunda benim septum teşhisim tekrar doğrulandı keşke ilk doktor bu kalınlığı farkedip sivilce sıkmak kadar zararsızmış gibi konuşmasaydı ben 1 sene önce bu işi hallederdim benim baya bir vakit kaybetmeme sabep oldu.Ama yinede hamile kalmadığım için kendimi şanslı hissediyorum tabiki bu yüzden bebeklerini kaybeden arkadaşlar için çok üzüldüm hemde bukadar basit teşhis edilip çözümü varken,neyse kısacası 10 gün önce histereskopi oldum genel anestezi ile yarım saatlik bi operasyon herhangi bir kesi dikiş bişey yok sadece kamera eşliğinde girip o duvarı yakarak kesiyorlar yani kesinlikle ağır bi operasyon değil aynı gün taburcu olup günlük işleri yapabiliyorsun ben 2 gün dinlenip işime döndüm hemen bakalım bidaha ki ay kontrolum var 2. bir histereskopi gerekebilirmiş duvar kalın olunca bazen tek sefer de alınamıyormuş yada yapışmalar oluyormuş..burada okuduklarım gül hanımın yazdıkları ameliyat kararı alırken ve korkmaman açısından çok yardımcı oldu teşekkür ediyorum..biraz uzun oldu biliyorum ama bi kişiye faydam dokunursa ne mutluu..umarızz hepimiz bu konudan artık hamileyim konularını takip etmeye transfer oluruzz:)

Senin adına cok sevindim:) ben de burada arkadaslara yardımcı olabilmek icin mümkün olduğunca bütün septum konularına yazmaya calisiyorum :)
Cok sansliymissinki ameliyat olmadan hamile kalmamissin. Ben malesef 3 düşüğü de bunun yüzünden yasadım. Ve senin ilk Dr u benim bu 3 düşükteki Dr lari Allah a havale ediyorum. Cok Canim yandı çok zor atlattım .onlar icin onemli dgl düşük yapman kayıpların.
İnsallah Allahım sizlere de en yakın zamanda hamileliği nasip eder :))

kesınlıkle amelıyatınızı olun derım..ben sızler kadar sanslı degılım..10 senelık evlıyım..ve evlılıgımın 8.senesınde septum teshısı kondu...cok ıyı drlara gıtmeme ragmen nasıp demekkı..bu 8 senede 5 dusuk yasadım..eshısı koyan drum septum demedı kalp seklındekı rahım dedı ve amelıyat onerdı..olmazsam hep dusuk olur dedı ve amelıyat oldum druma guvenerek..denızlıde bı proftu..ama amelıyat yapıcam deyıp amelıyatı yapmadıgını öğrendıgımde 2 senem gecmıstı:KK43:(( ızmırde profa gıdınce öğrendım bunu mart ayında tkrar amelıyat oldum korunma surem bıtınce hemen hamıle kaldım cok umutluydum..kader bu ya bu seferde dıs gebelık yasadıgımı ögrendımve 15 gun once laparoskopıyle amelıyat oldum..ayrıce 14 cm kıst varmıs..o kadar tukenmıs durumdayım kı..ama yınede hayat devam edıyor hersey cocuk degıl once saglık..ama gönul ıste ıstıyorrabbım herkese nasıp etsın

Senin adına cok sevindim:) ben de burada arkadaslara yardımcı olabilmek icin mümkün olduğunca bütün septum konularına yazmaya calisiyorum :)
Cok sansliymissinki ameliyat olmadan hamile kalmamissin. Ben malesef 3 düşüğü de bunun yüzünden yasadım. Ve senin ilk Dr u benim bu 3 düşükteki Dr lari Allah a havale ediyorum. Cok Canim yandı çok zor atlattım .onlar icin onemli dgl düşük yapman kayıpların.
İnsallah Allahım sizlere de en yakın zamanda hamileliği nasip eder :))

evet canım bende artık öyle teselli oldum:)nekadar da hamileliğe engelin kesin sebebi değil deseler de bende etkilediğini düşünüyorum ve tedavim tamamlandığında inşallah güzel haberler almayı umut ediyorum.

Arkadasım gecmisolsun. İyiki hamile kalmamissin bu 7 ayda diyesim var. Isını tamamen sansa bırakmak demektir bu.
Bende de perde varmis. Varmis diyorum çünkü ben malesef 3 düşükten sonra öğrenebildim. Keske bana da daha oncesinde bir Dr söyleyebilseydi de o ameliyatı olsaydım.
Rahimde perde bazen infertikiteye de neden olabiliyormuş. Bende olmadı istediğim an hamile kaldın keske kalmasaymisim. Ciddi psikolojik yıkım çünkü, Allah hic kimseye yaşatmadın.
Ben o bahsettigin ameliyatı ( histereskopi) 2 kere oldum hemde. Hic korkulacak bir durum degil ve gayet basit bir islem. İsin ehli iyi bir Dr olursa cok rahat atlatirsin. Ertesi gun günlük hayatına devam edersin.
Ben istanbulda yasıyorum. Ben de cok araştırdım. Bu perde durumunun infertiliteye de besen olduğu icin tup bebek merkezlerinde cok daha sik yapıldığı ve bu nedenle kdr karın elinin daha iyi olduğu söylendi. Ben de istanbul kosuyolunda umut tup bebek merkezini sectim. Ve hic pişman olmadım. Burada bazı sıkıntı yaşayan arkadaşların hic bı sıkıntısını da yasamadım.
8 ay arayla iki kere oldum hisetereskopiyi. İkisi arasında korundun. İkinci histereskopiden sonra 2 ay korundum korunma sûrem biter bitmez hamile kaldım. Şükürler olsun31. Haftadayim her sey yolunda.
Çık uzun yazdın kusura bakma ana ayni dertten muzdarip olan arkadaslara mümkün olduğunca yardım etmeye çalışıyorum çünkü ben cok çektim.
Allahım sana da nasip etsin insallah.

Merhaba Gül öncelikle rabim bebeğini en kısa zamanda sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ve hep güle güle büyüt inşallah,cennete giden meleklerin için de allahım kalbini hep ferah bıraksın,ben de katil doktorlar yüzünden bir meleğimi kaybettim beşinci ayımıza girmiştik oğlumla ama ben hamile kalmadan rahim filmi çektirdim ve be beş altı hastaneye götürdüm hepsi bana rahimde perde olduğunu ama yapacak bir şey olmadığını,gebeliği denemem gerektiğini söylediler sonrada hamile kalınca sürekli perden yüzünden bebeğin düşecek dediler ve meleğimi onlar yüzünden cennete uğurladım hamileliğimin 4.ayında dikiş atarız düşük engellenir dediler ama sonra dikişede gerek görmediler ve bir başka doktor ,diğerlerine Allah onları bildiği gibi yapsın bu septumla 10 dükalık basit bir ameliyat dedi keşke biri de çıkıp hamile olmadan söyleseydi dediler ama söylemediler ve ben bu acıları hala bugün bile yaşıyorum,çok şükür sonrasında septumla oldum perde alındı bir defada çok şükür şu an 10.haftamda tüp bebek dondurulmuş ile hamileyim fakat doktorum bana 14.haftan gelsin dikiş atalım garantiye alalım diyor ama neden diye soramıyorum madem gerekdiyse diye ama içim içimi yiyor bu ameliyatı oldum,rahim ağzında açılma diye bir şeyden bahsedilmedi bu dikiş sizce durumumun kötü mü olduğunu gösterir yoksa önlem midir? Seni duyunca umut geldi bana maasallah Rabbim nazarlardan saklasın bebeğin büyümüş allahım bana da o günleri gösterir mi acaba bu sefer ...

Merhaba lilymeredin, guzel dileklerin icin cok teşekkür ederim. Allahım sana da karnındaki bebeği sağlıkla Alman'ı nasip etsin.
Malesef ben de Dr lardan cok çektim, saçma sapan seyler yasadım, ama simdi karnımda kızıma bağlandım , allahım hayırlısıyla kucağıma almayı da nasip eder inşallah.
Benim bu hamileliğim de cok sıkıntılı gecti, kanamalar, lekelenmelerim. Cok kötüydü.
Ve senin bahsettigin dikiş olayını bana da cok dedi Dr um . Hatta 10 lu haftalarda daha sık gidip sürekli rahim ağzı olculdu, gerekirse dikiş atacam dedi Dr um ama gerek duymadı.
İcini ferah tut, bu durum hamileliğin kötü, riskli olduğunu göstermez.
Belli ki sen de sonunda iyi bir Dr a rastlamışsin, Dr un ısını riske atmıyor.
Benim şimdiki Dr um da oyle , benden daha panik, herseyi cok inceliyor , hic bir şeyi riske atmamaya çalışıyor.
Ve ahim ağzına dikiş atılması kötü bi sey degil, hic düşünme icini ferah tut.

Merhaba lilymeredin, guzel dileklerin icin cok teşekkür ederim. Allahım sana da karnındaki bebeği sağlıkla Alman'ı nasip etsin.
Malesef ben de Dr lardan cok çektim, saçma sapan seyler yasadım, ama simdi karnımda kızıma bağlandım , allahım hayırlısıyla kucağıma almayı da nasip eder inşallah.
Benim bu hamileliğim de cok sıkıntılı gecti, kanamalar, lekelenmelerim. Cok kötüydü.
Ve senin bahsettigin dikiş olayını bana da cok dedi Dr um . Hatta 10 lu haftalarda daha sık gidip sürekli rahim ağzı olculdu, gerekirse dikiş atacam dedi Dr um ama gerek duymadı.
İcini ferah tut, bu durum hamileliğin kötü, riskli olduğunu göstermez.
Belli ki sen de sonunda iyi bir Dr a rastlamışsin, Dr un ısını riske atmıyor.
Benim şimdiki Dr um da oyle , benden daha panik, herseyi cok inceliyor , hic bir şeyi riske atmamaya çalışıyor.
Ve ahim ağzına dikiş atılması kötü bi sey degil, hic düşünme icini ferah tut.

Ayy o kadar mutlu oldum ki cevabını görünce,allahım senden bin kere razı olsun,yazdıkların içime su serpti resmen ve ilk defa burada kendime durum olarak yakın birini görebildim, aynen dediğin gibi doktorum seninki gibi hiç bir riski göze almıyor benden çok panik, geçen ay kahve lekelenmem oldu hemen telefonda panik yapıp ertesi sabah erkenden koştura koştura doktora geldi benim için neyseki rahim içinde kanama yoktu hemen clexan iğnemi coraspirinimi kesti ve progynex iğneme yeniden başlattı iki hafta öncende çok şükür o iğnelerden de kurtuldum, önemli durumlar dışında hep yatıyorum...çünkü sürekli yüreğim ağzımda,eşime transferden beri ilişki yok,doktorum korkmayın desede bu sefer elimden gelen her şeyi yapıyorum kocamla arkadas gibi olduk ama olsun:) bu arada ben iki buçuk aya yakın günde 100 mg progynex iğne kullandım ve clexan şimdi ise sadece vitamin folikasit ve günde en başından beri hala 6 tane vajeneden progestan kullanıyorum,sana detaylı ilaçlarımı yazdım ki hem durumumu bir bil hem de fırsatın olunca bana ne türlü sıkıntılar ve ne ilaçlar kullandığını yazarsan çok sevinirim, bide bana tavsiye edebileceğin ne varsa dört kulak dinlerim seni ,Rabbim meleğini ve seni tüm nazarlardan saklasın, senin için hep dua edicem Gül ,İYİKİ gördüm seni...rahim ölçmeyi ben doktoruma hatırlatayım o zaman gerçi o bakar sanırım şimdi ben 12. Hafta gidicem testler ne gerekiyorsa yapacak sonra iki hafta sonrada dikiş dedi artık hayırlısı :)

Canım benim iyi dileklerin beni cok mutlu etti, Allah razı olsun.
Ben bu konuda cok canım yandığı icin , burda benim gibi olan arkadaslara yardımcı olmak icin paraliyorum kendimi:) faydam oluyorsa ne mutlu bana :))
Allahım senin kuzunu da san bağışlasin insallah.
Canım sen benden daha iyisin maşallah. Ben ilk 5+5 te cok ciddi kanama yasadım. Bildigin pihti düşüyordu. Sonra sürekli kahverengi lekelenmeler. 12, haftada yine büyük büyük pihtilasma düşürdüm. Cok kanama oldu. Ben kaybettim diye gittim Dr a , ve benim kanama odağım vardı ultrasonda. Ondan sonra 20. Haftaya kadar da kanama devam etti. Yattım sürekli , Kocamla biz de arkadas olduk, kardeş kardeş yattık :))
Benim kanamalarım başlayınca coraspini kesti ama clexane a devam ettim. 16 haftaya kadar önce 3 günde 1, sonra haftada bir Proluton iğne oldum. Ve yine o haftalara kadar her gün progrstan kullandım. Cok cok sıkıntılı bir süreçti ama gecti cok şükür:)
Bu kadar uzun anlattım sana detay olsun diye umarım sikmamisimdir seni:))
Ultrasonda rahim ağzı boyunu ölçüyorlar. Dr una bi hatirlat istersen.
Hangi ildesin merak ettim. İnsallah her sey gönlünce olur.
Bir de ben bu kadr sıkıntı yasamama rağmen isimi tamamen bırakmadım ve hala çalışıyorum , sdc kanama zamanlarında çalışmadım. Evde olunca kafaya daha cok takiyo insan, sen de mümkün olduğunca rahat olmaya çalış.
Bu arada ben hep buralardayim, her zaman ulaşabilirsin, destek olurum:)

Canım benim iyi dileklerin beni cok mutlu etti, Allah razı olsun.
Ben bu konuda cok canım yandığı icin , burda benim gibi olan arkadaslara yardımcı olmak icin paraliyorum kendimi:) faydam oluyorsa ne mutlu bana :))
Allahım senin kuzunu da san bağışlasin insallah.
Canım sen benden daha iyisin maşallah. Ben ilk 5+5 te cok ciddi kanama yasadım. Bildigin pihti düşüyordu. Sonra sürekli kahverengi lekelenmeler. 12, haftada yine büyük büyük pihtilasma düşürdüm. Cok kanama oldu. Ben kaybettim diye gittim Dr a , ve benim kanama odağım vardı ultrasonda. Ondan sonra 20. Haftaya kadar da kanama devam etti. Yattım sürekli , Kocamla biz de arkadas olduk, kardeş kardeş yattık :))
Benim kanamalarım başlayınca coraspini kesti ama clexane a devam ettim. 16 haftaya kadar önce 3 günde 1, sonra haftada bir Proluton iğne oldum. Ve yine o haftalara kadar her gün progrstan kullandım. Cok cok sıkıntılı bir süreçti ama gecti cok şükür:)
Bu kadar uzun anlattım sana detay olsun diye umarım sikmamisimdir seni:))
Ultrasonda rahim ağzı boyunu ölçüyorlar. Dr una bi hatirlat istersen.
Hangi ildesin merak ettim. İnsallah her sey gönlünce olur.
Bir de ben bu kadr sıkıntı yasamama rağmen isimi tamamen bırakmadım ve hala çalışıyorum , sdc kanama zamanlarında çalışmadım. Evde olunca kafaya daha cok takiyo insan, sen de mümkün olduğunca rahat olmaya çalış.
Bu arada ben hep buralardayim, her zaman ulaşabilirsin, destek olurum:)

Çok büyük geçmişler olsun canım, Rabbim bir daha ne sana nede kimseye bu korkuları yaşatmasın, kızını kucağına aldığında hepsini unutacağına eminim canım, tekrar desteğin için çok çok teşekkür ederim, ben ilk bebeğime hamile kaldığımda çalışıyordum özel okulda öğretmedim ama gestapo gibi okuldu,çok yoruluyodum nöbetlerde ve canımı sıkan çok pis insanlar vardı,onlarda düşük yapmamda çok etkili oldular sonra zaten tüp bebeğe başladım işi bıraktım bir senedir evdeyim ama bir kere bile keşke bu dönemde çalışsaydım demedim üstelik çok çok zor zamanlara rağmen çünkü dış dünyada beni üzen çok insan var hiç olmazsa bebeğimi sağ salim doğurmak uğruna HOME SWEET HOME takılıyorum hala :) nasıl rahat olayım ki tatlım 17.haftada hiç bir tehlike yok artık dedikleri bir noktada canlı canlı normal doğuma girip sapasağlam bebeği kaybettikten sonra zor rahat olmak, gerçi hep yatsanda gideceği varsa giderde, ben bu sefer çok inançlıyım bebeğimle inşallah hiç ayrılmıcaz ben elimden geleni yapayımda en azından, bu arada hatırlatmak gibi olmasın ama sen düşüklerini kaçıncı haftalarda yaptın?

Evde vakit geçirebiliyorsan ne iyi, ben yapamadım. Bir de benim kendi isim istediğim zaman çalışıp istemediğimde çalışmadım. O yüzden cok sıkıntı yasamadım.
Ben cok erken kayıplar yasadım. İlk ikisini 6 haftalıkta kaybettim, 3. Yü 8 haftalıkta kaybettim.
Cok şükür gecti gitti o günler. Daha büyük cocuğun kaybı daha zordur eminim.
Bak sen de benim gibi bugünleri sadece konuşuyor olacaksın Allah'ın izniyle , Allah evladını sana bağışlayacak insallah.

Evde vakit geçirebiliyorsan ne iyi, ben yapamadım. Bir de benim kendi isim istediğim zaman çalışıp istemediğimde çalışmadım. O yüzden cok sıkıntı yasamadım.
Ben cok erken kayıplar yasadım. İlk ikisini 6 haftalıkta kaybettim, 3. Yü 8 haftalıkta kaybettim.
Cok şükür gecti gitti o günler. Daha büyük cocuğun kaybı daha zordur eminim.
Bak sen de benim gibi bugünleri sadece konuşuyor olacaksın Allah'ın izniyle , Allah evladını sana bağışlayacak insallah.

Çok şükür canım,5 haftan kalmış bir avazda kurtul inşallah...darısı benim başıma inşallah,kendine iyi bak...

arkadaşlar, özellikle gül_koç;
size nasıl teşekkür ederim bilmiyorum..çünkü ameliyatımı 3 gün önce oldum..doktorum okadar ısrar etsede kendine fazlaca güvendiği için çok korkmuştum ve ameliyattan hep kaçmıştım..ama sagol gül, yaşadıklarını benimle paylaştığın için çoook etkilendim ve ameliyat olmaya karar verdim.. doktorum hem histeroskopi hemde laparoskopi yaptı..ve ameliyatım çoook ağır geçti..yaklaşık 2 saat sürdü.. doktorum perdeyi ortadan kaldırdığını ve onun dışında herşeyin temiz olduğunu bana söyledi.. birde içime balon yerleştirmiş. onuda 10 gün sonra gel alayım dedi..şuan acayip ağrılarım var ama genede artık umudum var. tüm bunlara minicik bir bebğimiz olsun diye katlanıyoruz..ne kadar acı, hastanede yatarken yan odaların hepsinden bebek sesleri gelirken, ve bütün kadınlar geçirdiği ameliyat sonrası bebeklerini ellerine alırken, ben ellerim bomboş sadece bebek için bir umut adına ameliyat oldum daha.. Allah'ım inşallah bütün isteyenlere nasip eder bu duyguyu ve yaşatır...şuan 10 gün raporluyum ve yatıyorum..sizinlede paylaşmak istedim bunları..

Canım cok cok gecmisolsun , insallah hayırlısıyla bebeğine kavuştuğun günlerinde görürsün.
Ben sadece histereskopi oldugum icin senin kadar sıkıntım olmadı.
Ama laparoskopi de bunları yasaman cok normal . Dr un mutlaka ağrı kesti, antibiyotik vermiştir . Allah'ın izniyle 1 hafta sonra geçer bütün sıkıntıların.
Balonu bilmem ama bana spiral takmişti Dr um. 2 ay kalmıştı.
Sanırım balonun da işlevi aynı , ameliyattan sonra rahimde yapışiklik oluşmaması icin takılıyor.
Bu ameliyatı paylaştığın gibi insallah hamilelik haberini paylaşırsın hayırlısıyla, o bebek sesleri senin odandan da çıkar.
Ben 3 kere düşük yaptım, 3. Düşüğünden önce 5 gün hastanede yattım ve defalarca o bebek seslerini duydum, insanların mutluluğunu gördüm, guzel guzel ziyaretler gördüm.
Cok üzüldüm, hep dua ettim allahım bi gün beni de hastane odasında bu mutluluk icin yatmayı nasip et.
Şükürler olsun sona yaklaştım , o gunu de gorecem Allah'ın izniyle.
Sen de umdunu yitirme, ben su anda hic hayal etmediğim bi zamandayin:)
Ne zaman istersen de ben buralardayim :)))

X