süt arttırıcı formül

felisimfelis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
1.634
5
Kızlar fitanne diye bir blogdan süt arttırıcı bir kür / formül buldum. Doğumdan sonra gerekebilir diye kopyalıyorum.

"Ayşe Teyze’mizin söylediği kadarıyla bu formül 5 ay süt gelmemiş kadından bile süt getirmiş.

Kardeşimin pompalama ve bu formülü içişinin üzerinden 24 saat geçtikten sonra, keyfi yerine gelmişti çünkü sütü yerine gelmişti :)

Ayşe Teyzenin Süt Arttırıcı Formülü:

-500 ml suyu kaynat
Kayanayan suyun içine 1 avuç kuru dut koy
Kapağı kapalı bir şekilde altı kısık bir şekilde 5 dak kaynat (5 dakikayı 5 saniye geçmesin, bu konuyu sıkı sıkı tembih etti!)
5 dak sonunda altını kapat, kapağını aç ve hemen süzüp iç
2 hafta boyunca hergün bu formülü taze taze yap iç
3. haftanın içeğini hazırlarken dut yerine 4 kuru inciri ortadan kesip koy
2 hafta da incirli içeceği tüket."

Kızlar fitanne diye bir blogdan süt arttırıcı bir kür / formül buldum. Doğumdan sonra gerekebilir diye kopyalıyorum.

"Ayşe Teyze’mizin söylediği kadarıyla bu formül 5 ay süt gelmemiş kadından bile süt getirmiş.

Kardeşimin pompalama ve bu formülü içişinin üzerinden 24 saat geçtikten sonra, keyfi yerine gelmişti çünkü sütü yerine gelmişti :)

Ayşe Teyzenin Süt Arttırıcı Formülü:

-500 ml suyu kaynat
Kayanayan suyun içine 1 avuç kuru dut koy
Kapağı kapalı bir şekilde altı kısık bir şekilde 5 dak kaynat (5 dakikayı 5 saniye geçmesin, bu konuyu sıkı sıkı tembih etti!)
5 dak sonunda altını kapat, kapağını aç ve hemen süzüp iç
2 hafta boyunca hergün bu formülü taze taze yap iç
3. haftanın içeğini hazırlarken dut yerine 4 kuru inciri ortadan kesip koy
2 hafta da incirli içeceği tüket."

teşekkürler canım mutlaka denemek istiyorum,sütümüz bol bol gelsin bebeklerimiz emsin,hazır mamalara hiç güvenim yok,ALLAH muhtaç ettirmesin,inşallah.

X