Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu konusunda bana yardım edebilir misiniz kızlar ?

Led_BiR_Vele_DisTiri

Amaaaan Zırt !
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Aralık 2009
21.566
80.025
40
Merhaba kk hatunları..

4.5 yaşında bir kızım var çalışan bir anneyim ve kızım zaten bir anaokuluna gidiyordu..

Şuan ki fiyatı 425 tl..sabah 8.30 akşam. 18,00 da çıkıyor.

Az önce kızımı verdigim kreşten daha iyi bir kreşle görüşme yaptım her konuda kızımın gittiği anaokulundan daha avantajlı fiyatı ise senelik 6500 (10 aylık fiyat bu ) Ama ben peşin vereceğim dediğimde fiyat 5000 liraya kadar inecek zaten peşin ödemeyi düşünüyorum..

Birikim yapıp ev almayı planlıyorduk köşede birikmiş 10000 lira var bu paradan vereceğim kızımın anaokulu masrafını..Herneyse kızım bir de sene okula başlıyor ve istanbul'da dalsız köksüz kişileriz biz ailelerimiz memleketlerindeler okula başladıgı zaman misal diyelim öğlenci olacak o zaman da yine bu anaokula gidip onların servisiyle gidip gelecek ve akşam da evime bırakılacak hanımlar..

Kafam çok karışık eski anaokula devam mı etsin yoksa bu yeni anaokuluna mı vereyim...Evimize çok yakın ikisi de biris yürüme mesafesi 5 dakika biri ise 10 dakika ..

Peki siz olsanız ne yapardınız ? Bu yeni anaokulunda tiyatro,bilgisayar,ingilizce eğitim pedagog ve hoşuma giden birkaç artısı daha var..Tuvalete tek başına gitmemesi mesela !

Kızım için en iyisini istiyorum ama işte dedigim gibi bütçemizi zorlamaz diye tahmin ediyorum çünkü ben 1066 lira eşim ise 2500 alıyor ve borcumuz yok hamdolsun..Lütfen fikirlerinizi paylaşın benimle.

ben olsam kızımın eğitimi için şayet maddi yöndende sıkıntım yok ise yeni olan anaokula gönderirdim sonuçta eğitim ve sosyal faaliyetleride var bana kalırsa yeni anaokulu derimm....

aylıga vuruldugunda 75 lıra fark var
pekı servısı ekstra ucretlerı ıcındemı harıcmı?
cok pahalı gelıyor bana
yanı adam olacak cocuk devlet anaokulunda neler neler yapıyor
uc kuzenım var ucude doktor oldu ıyı derecelerle ucude devlet anaokuluna gıttı
bılemıyorum benım sahsı gorusum
ben devlete gondermeyı dusunuyorum suanda 30 aylık bu kıs annem bakacak seneye kıs donemı anaokul dıyorum

pekı bende hatamı edıyorum boyle dusunmekle?

Yok hata etmiyorsun canım ama ben mecburen anaokuluna göndermek zorundayım kimsemiz yok istanbul'da çalıştığım içinde mecburum..

Evet pahalı maalesef..düşünsene aylık 650 ödeyecekler var eğer haftaya aksarsa kayıt çok pahalı çok :KK43:(

ben vura kıra 4500 liraya indirmeye uğraşacagım bilmiyorum eğer yaparlarsa o da :KK43:

kendimi gördüm birden sizde... benimde kızım 2 yaşında anaokuluna başlayacak bu yıl çünkü sizin gibi kimsesiziz.. bende çekmeköydeyim en ucuz anaokulu 850 diyor ne yapacağım bilmiyorum, sizin göndereceğiniz okul çekmeköy e yakın mı acaba?? ayrıca ilkokula başladığında da yarım gün olayını iyi düşünmüşsünüz, bizim gibi yalnız insanların şartları ne kadar ağır.. el kadar çocuklar okuldan gelince sıcacık evlerinde yemek kokularıyla karşılanmaları gerekli ama yapacak bişe yok...

Ah canım benim :KK43:( haklısın hem de çok ama çekmeköy bizim buraya yakıon uzak sayılmaz çakmağı biliyorsun değil mi ? buraya servisle bile yollasan 850 etmez benim kızımın suan gittigi anaokulu servisle taş çatlasa 600ü geçmez diye düşünüyorum senin için ögrenebilirim.

Merhaba kk hatunları..

4.5 yaşında bir kızım var çalışan bir anneyim ve kızım zaten bir anaokuluna gidiyordu..

Şuan ki fiyatı 425 tl..sabah 8.30 akşam. 18,00 da çıkıyor.

Az önce kızımı verdigim kreşten daha iyi bir kreşle görüşme yaptım her konuda kızımın gittiği anaokulundan daha avantajlı fiyatı ise senelik 6500 (10 aylık fiyat bu ) Ama ben peşin vereceğim dediğimde fiyat 5000 liraya kadar inecek zaten peşin ödemeyi düşünüyorum..

Birikim yapıp ev almayı planlıyorduk köşede birikmiş 10000 lira var bu paradan vereceğim kızımın anaokulu masrafını..Herneyse kızım bir de sene okula başlıyor ve istanbul'da dalsız köksüz kişileriz biz ailelerimiz memleketlerindeler okula başladıgı zaman misal diyelim öğlenci olacak o zaman da yine bu anaokula gidip onların servisiyle gidip gelecek ve akşam da evime bırakılacak hanımlar..

Kafam çok karışık eski anaokula devam mı etsin yoksa bu yeni anaokuluna mı vereyim...Evimize çok yakın ikisi de biris yürüme mesafesi 5 dakika biri ise 10 dakika ..

Peki siz olsanız ne yapardınız ? Bu yeni anaokulunda tiyatro,bilgisayar,ingilizce eğitim pedagog ve hoşuma giden birkaç artısı daha var..Tuvalete tek başına gitmemesi mesela !

Kızım için en iyisini istiyorum ama işte dedigim gibi bütçemizi zorlamaz diye tahmin ediyorum çünkü ben 1066 lira eşim ise 2500 alıyor ve borcumuz yok hamdolsun..Lütfen fikirlerinizi paylaşın benimle.

bence çocuğuna bırakacağın en güzel miras eğitimdir. o da bu yaşlarda yerleşmeye başlar. içine burası indiyse bence gönder buraya. Allah sağlık versin de para kazanılır.

çekmeköy bölgesinde önerebileceğiniz anaokulları var mı?

çekmeköyde ya-pa anaoklul açıldı çavuşbaşında bir arkadaşımla gittim çok güzel bir bina bahçesi çok güzel fiyatlarıdda çok uygun sahipleri bizimle çok ilgilendi okulda ingilizce eğitim ve yoga dersleri var çok şaşırdım.mutlaka görmelisiniz.

Biz sancaktepede oturuyoruz. çocuğum sancaktepede akd kids anaokuluna gidiyor. Yeğenimi de oraya yazdırdık.onlar da servisle çekmeköyden geliyorlar. çekmeköydeki ve sancaktepedeki tüm anaokullarını gezdim. Ama en içime sinen akd kids oldu. Görmenizi tavsiye ederim.

bende necip fazılda oturuyorum oğlumu çekmeköy doğa anaokuluna gönderiyorum seneyede orası olacak gibi.öncesinde birkaç yere baktım hiçbiri içime sinmedi eğitim kalitesi çok başarılı...

Biz sancaktepede oturuyoruz. çocuğum sancaktepede akd kids anaokuluna gidiyor. Yeğenimi de oraya yazdırdık.onlar da servisle çekmeköyden geliyorlar. çekmeköydeki ve sancaktepedeki tüm anaokullarını gezdim. Ama en içime sinen akd kids oldu. Görmenizi tavsiye ederim.

Merhaba ,
Okulun cocuklar icin yas araligi nedir fiyatlari hakkinda bilginiz varsa paylasirmisiniz?

Tam olarak bilmiyorum sma sanırım 2 yaştan itibaren alıyorlar. Tam gün rakamı 1200. Fiyatı yapılan aktivitelere göre gsyet makul. Çocuklar ata biniyor, yüzüyor, satranç oynuyor, yoga yapıyorlar. Ve daha bir sürü şey.

Neden tereddüt ettin anlamadım o 425miş bu da aya bölsen 500küsür ediyo.... Daha iyi bi okul diyosun tabiiki wer yeni bulduguna çok uçuk bi fark yok. Bu arada istanbulda bu fiyata iyi kreş bulabilmende şaşırtıcı. Hakkınızda hayırlsı İyi günler hay allah eski bi mesajmış yeni sandım pardon

Son düzenleme:
Çekmeköy de Elvan anaokulu nu önerebilirim. 3 yıl boyunca orda eğitim aldı kızım , biz çok memnun kaldık. Eğitim çok dolu dolu , öğretmenler donanımlı ve nasıl ilgililer çocuklara .. tavsiye ederim. Fiyatları da normal.

3 yaşını dolduran oğlumuz Efe için geçtiğimiz Eylül ayında Çekmeköy bölgesinde kreş arayışına girdik. Arkadaşlarımızın yaşadığı tecrübeler, internette kreş ve yuvalarla ilgili okuduğumuz yorumlar bizi korkutuyordu. Bu yüzden çevremizde çocuğunu kreşe gönderen herkesle konuştuk, internetteki bütün yorumları okuduk ve öne çıkan, tavsiye edilen kreşleri tek tek ziyaret ettik. Her gittiğimiz yerde eşim ve benim içimize sinmeyen birşeyler oluyordu. Bir tanesine oğlumuzu bir gün gönderdik, ikinci gün gitmek istemedi. En son olarak oturduğumuz siteden bir komşumuzun ısrarla tavsiye etmesi ve mutlaka bir görün, işletmecileriyle konuşun demesi üzerine İlk Yuvam ABC Anaokuluna gitmeye karar verdik. Anaokulunun işletmecileri olan Reyhan ve Oya Hanımların gösterdiği ilgi, eğitimle ilgili vizyonları, öğretmenlerin güleryüzlülüğü, sınıfların genişliği, eğitim alanının ferahlığı ve konforu ve işletmecilerin sürekli okulda bulunup her detayla bizzat ilgilenmeleri çok hoşumuza gitti ve gönül rahatlığıyla oğlumuzu buraya göndermeye karar verdik, oğlumuz 2 aydır sabahları heyecanla hemen hazırlanıp koşa koşa servisine binip okuluna gidiyor ve çok mutlu, bu anaokulunu kesinlike tavsiye ediyoruz.

X