Yetenek Sizsiniz Türkiye "Yeni" TV8

nilim

Guru
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
4.849
104
Yetenek Sizsiniz Türkiye Eylül'de Star Tv Ekranlarında. Show tv'den ayrılıp Star tv'ye geçiş yapan Acun Ilıcalı, türkiyenin beğenisini kazanan ve 4. sezon'a başlayan yetenek sizsiniz programı ile eylül'de star tv ekranlarında olacak, star tv web sitesinde yetenek sizsiniz türkiye'nin aylül ayında başlayacağını fragmanı ile duyurdu

[video=youtube;EdT5Lu1rPDE]http://www.youtube.com/watch?v=EdT5Lu1rPDE[/video]

Dün akşam 2.tur vardı yarı finale 4 kişi çıktı 4 de gerçekten begendim yeteneklerdi ama ben en çok resim yapan adamı çünkü kısa sürede yaptı ve birde zihinden matematik hesaplayan çocukları begendim.

Dün akşam Yetenek sizsiniz yarışmasına yine matematik hesabı yapan çocuklar damgasını vurdu. 1 saniyeden kısa süreli aralıklarla gördükleri rakamları kağıt kalem olmadan çok kısa süredfe hatta şarkı sözyleyerek ve konuşarak yapan çocuklar bunun nasıl beceriyorlardı?

Merak ettim ben de araştırınca gördüm ki bu bir öğrenme sistemiymiş. Özellikle engelli çocukların eğitiminde kullanılan bu sistemin adı Mega Aritmetikmiş.

Türkiyede pek çok yerde eğitimi verilen Mega artimetik sisteminde öğretilen teknikler ile çocuklar beyinlerinin her iki yarım küresini de kullanarak pek çok işlemi başarabiliyorlar.

“Mega Aritmetik”, zihinsel aritmetik veya diğer bir ifadeyle mental aritmetik kanalıyla, matematik alanında elde edilen zihinsel bir becerilerin toplamıymış. Şimdi burada anlatılamayacak kadar çeşitli yöntemlerle çocukların aritmetik zekasını geliştirmekte ve hatta hesap makineisnden hızlı işlemler yapmalarını sağlamaktaymış. Bunun için çocukların kullandığı tek şey ise parmakları.

5-11 yaş arası çocuklara uygulanan bu sistem, özellikle görme ve işitme engelli çocukların eğitimine kullanılıyor...

Acun Ilıcalı tarafından da doğrulanan habere göre Gangnam Style şarkısıyla dünyayı kasıp kavuran PSY Türkiyeye geliyor. Yetenek szisiniz yarışmasında juri üyeliği yapacak olan Gangnam Style, Türkiyeye geleceği haberini Twitter hesabı üzerinden verdi.

Twitter hesabında; "Gelecek hafta Yetenek Sizsiniz Türkiye programında hayranlarımı göreceğim için heyecanlıyım" diye yazdı. Konu Acun Ilıcalıya sorulduğunda kendisi de " PSY'ı Türk izleyicisi ile buluşturmayı düşündük. Karşı taraftan pozitif cevap gediği için mutluyuz." dedi.Haberi kendi sitesinde de yayınladı ve Gangnam Style'ın gelecek hafta Yetenek sizsiniz jurisinde olacağını açıkladı...

bu programa çıkanlara çook üzülüyorum birçoğu rezil olup geri dönüyor çıktığına yaptığına değmez öyle ki jüri bile birçoğunun aşağılıyor yani ne diyim allah akıl fikir versin

Kıvanç ve Burak iyi oyunlar yaptı.. Ama Emre'nin de zekası ortada yani.. Bir taraf hile ile illüzyon ile bi şeyler yaptı, biri ise zekası ile bi şeyler yaptı.. Benim gönlüm genç zeka küpü Emre'den yana :KK1::KK30::KK34::KK34:

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetenekleri ve ilginç performansları izleyici ile buluşturan “Yetenek Sizsiniz Türkiye”, 17 Ekim Cumartesi tv8’de başlıyor.

X