İdrarın Faydaları

b_e_y_z_a

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2012
22
2
Merhaba kızlar bu konu varmı bilmiyorum ama nette gezerken gözüme çarptı bende sizinle paylaşmak istedim. Ne derece doğrudur bilmiyorum ama umarım işinize yarar

*Taze idrarla birkaç kez gargara yapmak boğaz ağrılarına birebir geliyor

*En azgın sivilceler bile on günden fazla direnemiyor kendi çişinize

*İdrarla ovulan artroz hafifliyor

*Günde birkac tamponla kılıç yarası bile iyilesiyor

*Pencere camlarını, hicbir temizlik maddesi çiş kadar parlatmıyor

*On gün dinlendirilmiş idrar, en iddialı şampuandan daha iyi yumuşatıyor saçları.

*İdrarla sulanmış salatalıklar daha çabuk büyüyor

1747 yılının "Büyük Mükemmel Dünya Lügati"nden Johann Heinrick Zedler'in
idrar hakkında yazdıkları:

Saç dökülmesine karşı: Patates unu ile kükürt tozu bekletilmiş idrar ile karıştırılır. Bu karışım merhem gibi başa sürülür.

Kulak iltihabında: Çocuk idrarı henüz sıcakken kulağa akıtılırsa nemli ve cerahatlı noktaları kurutur.

Boğaz iltihabına karşı: İçine bir tutam safran katılmış insan idrarı ile gargara yapmak iyi gelir.

Ellerin ve dizlerin titremesinde insanın idrarını yapar yapmaz el ve dizlerini bununla ovması ve yıkaması faydalıdır.

Vücutta su toplanmaya başlarsa, insan uzunca bir zaman sabah aç karnına
kendi ilk idrarından biraz içmelidir. Bunun sarılıkta da yararı olur.

Kadınların cinsel organlarındaki yanma ve kaşıntıları sıcak idrar ile yıkamak faydalıdır.

Arı sokmasına karşı hemen idrarla ıslatmak birebir gelir.

TECRÜBEYLE SABİT

Çeyrek saat, kendi idrarımla ıslatılmış, burun için delik açılmış bir bezi yüzümde tutmak harika bir etki yapıyor. Cilt dinleniyor, siyah noktacıklar yok olup temizleniyor.

30 yıl önce bir makina tezgáhında elime matkap yağı bulaştı. Her iki elimin

üzerinde siğiller oluştu. Çok korkunçtu. Kimseye el uzatamıyordum.Doktorlar
onları kazımak istiyorlardı ama yara izi kalacaktı. Büyük ağabeyim bir tavsiyede bulundu.

Yatmadan önce iki eline işe!

Hoş değildi ama yaptım. Kalktıktan sonra saf sabunla ellerimi yıkamalıydım.

Bunu da yaptım.

Sonuç: Dört hafta sonra ellerimin üstü pırıl pırıl, tertemiz, çocuk poposu
gibi olmuştu

Uzun süre bir çiftlikte çalıştım. Çiftlik sahibi kadının ayağında herhalde
beş yıllık açık bir yarası vardı. Merhemlerle tedavi etmeye çalışıyordu.
Geceden kalma sabah idrarının faydalı olacağını işittim. Yaranın üzerinden
tüm pomat artıklarını temizledim, temiz bir keten parçasını hastanın
idrarına batırdım, yaranın üzerine koyup bağladım. Bunu 14 gün her sabah
tekrarladım. İnanmayacaksınız belki, yara tamamen iyileşti.

Daha böyle onlarcası. Üstelik sırf hastalık konusunda da değil.

HER DERDE DEVA

Meslekten badana ve boyacı olarak size bir yöntemden söz edeceğim.
Emülsiyon
boyaları inceltmek için biz sık sık idrar kullanırdık. Normal su fazla
kireçlidir ve istenmeyen reaksiyonlara neden olur. En azından fazla etkili
değildir, ayrıca idrar renk tonunu yumuşatır.

Gizli mürekkep olarak idrarı kullandığım için biliyorum. Káğıdın sıcak bir
radyatör üzerine bırakılması, yazının okunmasına yeter. Bütün gizli yazılar

böyle hazırlanabilir.

Deterjan yerine fayansları ovmak için kendi idrarımı kullanıyorum. Yerler
reklamlardaki gibi parlıyor.

Donarak tıkanmış olan arabamın anahtar deliğini kendi idrarımı kullanarak
açtım.

Bilmiyorum sonuçta uyku sırasında milyonlarca böceği yutan bizim, kendi idrarımızdan iğrenmemesi lazım. heleki konu sağlıksa kızlar... Ama denemedim ne kadar doğru net bilmiyorum tabi

ya ben tuyler icin denedim bir kerede off be o neydi yani tmm cildi parlaklastiriyorda etik olarak turk milletine uygun birsey degil..

yok kapi pencere sileleim oldu eve 3 harfli dadansin sonra oyle seymi olur yani ayni ozellikler sirkedede var uygulayin gitsin...

idrarir degdigi yerde namaz kilinmiyor ust bast degistiriyorsun oramiza buramiza surek nere surdugumuzu unutal;im eve bastan temizleyelim...

tmm yara icin ok belki dagin basinda basimiza birsey gelirde aklimizda bulunsun ilac olarak kullanildigi icin o gozle zaten bakmazsin..ama sehrin ortasinda dunya kadar urun varken niye isiyip oraya buraya surelim...

ya ben tuyler icin denedim bir kerede off be o neydi yani tmm cildi parlaklastiriyorda etik olarak turk milletine uygun birsey degil..

yok kapi pencere sileleim oldu eve 3 harfli dadansin sonra oyle seymi olur yani ayni ozellikler sirkedede var uygulayin gitsin...

idrarir degdigi yerde namaz kilinmiyor ust bast degistiriyorsun oramiza buramiza surek nere surdugumuzu unutal;im eve bastan temizleyelim...

tmm yara icin ok belki dagin basinda basimiza birsey gelirde aklimizda bulunsun ilac olarak kullanildigi icin o gozle zaten bakmazsin..ama sehrin ortasinda dunya kadar urun varken niye isiyip oraya buraya surelim...

çok güzel demişssiniz valla alkışlıyorum bu kadar güzel anlatılmazdı

Bunu paylaşmışsınız da kusura bakmayın bunları yapanın idrardaki tek bir hücre kadar aklı yoktur !!!! Sene olmuş 2013 yahu

icmek? gargara yapmak? arkadasin cani skldi ve eglenmek icin boyle garip fikirler ileri surdu diye dusunuyorum, eger cidden yazdiysa da bi doktora gorunmesi gerekiyor gibime geldi:KK50:

Kendi cisini bir tedavi yontemi olarak kullanmak Hindistan da eskiden beri var olan sey. Hindistan in cunmhurbaskanlarindan birinin de kendi cisiyle kur uyguladigi biliniyor. Bunun disinda Hindistan da marketlkerde inek cisi siselenmis olarak satiliyor veyada cis aromali kolalar.

Ibni Batuta nin seyehatnamesini okursaniz ordada cocuklarin ruhsal temizlikleri icin inek cisiyle yikandigini goreceksiniz.

Hatirliyorum bir kac yil once Ispanya da tekneyle acilan bir aile yolunu kaybediyor ve 3 gun bulunamiyorlar.Ve susuzlugu ise kendi idrarlarini arindirip icerek cozmusler.

Evet bu bizim kulturumuze cok ters ama dunyada boyle birsey var.Bir bilgi olarak kenarda dursun .Allah buna muhtac etmesin.

X