Temizlik , Düzen Derdi :(

hahahahahahahahahahaha manyaksın sen biliosun dimi:))))))))

açık renk şahane gözüküyor ama bakmalık bnce oturmalık değil:)))

bn fümeyi,koyu gri koltuk takımlarını ( ikea modeli) ve o koltukların yeşil,kırmızı ve pembe gibi küçük farklı renkte yastıklarla kombinlerini seviyorum....ama perde beyaz olcak böööyle iç açacak.....kosla tül temisler:)))

evet yaa bende seviyorum gri koltuk olayını..komşumda gri köşe var yastıkları kırmızı o kadar uymuş ki çok beğenmiştim...ama koltuk kumaşı nasıl bişeyse otururken kayıp gidiyorsun :)
bu arada bişey sorcam sana ya özelden 10 dakka falan deyince soramadım, yaa bu kişi yorumları takibi nasıl yapılıyor... mesela sen biyere yorum yazdığında nasıl bi ayarlama sonucu bildiri şeklinde görebilrim...seni an be an takibe almak istiyorum da :))))
şaka tabi, bi kaç isim var onlarıda görmek istiyorum, sen bilirsin burayı anlat bakem...:)

evet yaa bende seviyorum gri koltuk olayını..komşumda gri köşe var yastıkları kırmızı o kadar uymuş ki çok beğenmiştim...ama koltuk kumaşı nasıl bişeyse otururken kayıp gidiyorsun :)
bu arada bişey sorcam sana ya özelden 10 dakka falan deyince soramadım, yaa bu kişi yorumları takibi nasıl yapılıyor... mesela sen biyere yorum yazdığında nasıl bi ayarlama sonucu bildiri şeklinde görebilrim...seni an be an takibe almak istiyorum da :))))
şaka tabi, bi kaç isim var onlarıda görmek istiyorum, sen bilirsin burayı anlat bakem...:)

hımss onu bnde bilmiyorum yaa...kendi sayfana git bence görürsün bnm yazdıklarımı da..hani yukarıda tıkla ismini çıkar yazdıklarım ama an be an bildiri gibi gelmez haralde....ayy zor sordun:)))

bn yatıyorum şimdi msj attım sana...iyi gcler cnm....

hımss onu bnde bilmiyorum yaa...kendi sayfana git bence görürsün bnm yazdıklarımı da..hani yukarıda tıkla ismini çıkar yazdıklarım ama an be an bildiri gibi gelmez haralde....ayy zor sordun:)))

bn yatıyorum şimdi msj attım sana...iyi gcler cnm....

yok canım varmış öyle bişey bakındım bende bulamadım, biriyle tanışmıştım burda iyi bi kızdı, baya muhabbet etmiştik falan, o öyle yapmış benim ismime nasıl yaptı bilmiyorum, ben nereye bi yorum yazsam hemen görebiliyordu... ona bi sorayım sorayım dedim unuttum, şimdide evlendi internet yokmuş giremiyormuş,,, anlayacağını sorumun cevabı askıda kaldı :)
gerçekten böyle bi ayar varsa çok güzel bişey bu bence... takip etmek iyi bişey yorum yazmak yorumlarını okumak güzel olur aslında...

merhaba kızlaaar:KK3:saçlarımın yerlerde gezmesine çözüm bulamadım gözüm yerde yürürken hep.üstelik ben bir gün süpürüp silp toz alıp vc banyo temizliyorum ,ertesi gün pratik dikeyle şööylee bir geçiyorum.yani hergün süpürüyom sayılır.eskiden böyle değildim .ama bu evin kalebodurları beni deli ediyor .üstüne dökülen en ufak şeyi belli ediyor fitil oluyorum.oğlumda kocamda çok dağınıklar .dolayısıyla iş bitmiyor.keşke herşey yeni evlilikteki gibi olsa...ayşecim sana tavsiyem süpürüp silme işi haftada bir yeter.Ama wc banyo ve mutfa hergün ciflenmeli bana göre...

valla ayşecim saçlar yere döküldükten sonra çaren yok mecbur ya süpürgeyle yada viledayla alacaksın onları :)
bence döküldükten sonra değil, dökülmeden önceki tedbirini almalısın... uzun saç çok dökülür... kısaltabilirsin biraz...
yada dökülmeyi önleyici bakımlar yapabilirsin evde yapılanlar çok sağlıklı..yumurta sarısı bal ve badem yağı ile çok güzel sonuçlar almıştım zamanında...şimdi dökülmüyor hiç....ama saçlarım pek uzun değil belki bu yüzden de dökülmüyor olabilir...

evinizin küçük olması işlerinizin bitmemesine en büyük sebep.
genelde tam tersi düşünülür, ev küçükse iş az olur, çabucak biter gibi düşünüyor insan ama öyle olmuyor.
ben küçük bir 2+1 den büyük bir 3+1 e taşındım. şimdi çok daha rahatım eski 80 m2 lik evde işim bitmek bilmezdi. şimdi daha rahatım ama yaparsam :KK50::KK50::KK50:
temizlik ve düzen bi noktada insanın içinden gelecek ama bi zaman sonra insan yapmak istemiyor. önceden döküntü eşyalı bekar evimde bile temizlik yapardım. şimdi ise içimden gelmiyor niye bilmiyorum,
temizlik yapmıyorum psikolojisi de çok kötü, gardrobun içi dağınıksa bile bana tüm ev dağınıkmış gibi geliyor. bu rahatsızlıktan kurtulmak için kalk yap 2 dk. demi yok onu da yapmıyorum. böyle tuhaf bi ikilem içindeyim özellikle bu aralar.
çözüm bulursan bana da söyleee:26::26::26::26::26::26::26::26:

Bu aralarlar bende oyleyim normalde tezimdir ama bu ara ayni tarif ettigin gibiyim
Sanirim sundan evim kira kucuk degil ama mutfak dolabi yetersiz banyoda dolap yo portmanto yok bu nedenle is yapmak duzen kurmak cok zor sanirim sotrunum bu
Konu sahibi cnm senin de bunlardan sikintin var mi duzen sorunu demissin ya

Bu aralarlar bende oyleyim normalde tezimdir ama bu ara ayni tarif ettigin gibiyim
Sanirim sundan evim kira kucuk degil ama mutfak dolabi yetersiz banyoda dolap yo portmanto yok bu nedenle is yapmak duzen kurmak cok zor sanirim sotrunum bu

haklısın canım, benim evde 2+1 ufacık kibrit kutusu gibi.. :) işim gücüm hiç bitmez..ben bi yandan temzilerim arkamdan dağılmaya başlar..çocuk da ufak olunca 24 saatim düzen tertiple geçiyor...aynen senin ev gibi portmanto yok banyoda dolap yok lavabo ufacık, odalar daracık mutfak daracık :) ee nolcak işte yer bulmaya çalışmaktan düzen sağlanmıyor ki... seni çok iyi anlıyorum...

evet cnm bnmde dolap sıkıntım var. tencerelerim vs mutfaga tam yerleştiremiyorum. banyodaki dolap temizlik malzemelerine yetmiyor. vestiyer desen öyle ayakkabılar sıkış tepiş :KK43:

haklısın canım, benim evde 2+1 ufacık kibrit kutusu gibi.. :) işim gücüm hiç bitmez..ben bi yandan temzilerim arkamdan dağılmaya başlar..çocuk da ufak olunca 24 saatim düzen tertiple geçiyor...aynen senin ev gibi portmanto yok banyoda dolap yok lavabo ufacık, odalar daracık mutfak daracık :) ee nolcak işte yer bulmaya çalışmaktan düzen sağlanmıyor ki... seni çok iyi anlıyorum...
Cidden zor oluyor bende cocuk da yok ama ev cabuk dagiliyor duzen de kurulmuyor surekli is cikiyor yani. Kira olmasa bazi cozumler bulacagim yaptiracagim ama birkac ay sonra baska yere de gececegiz artik boyle idare edecegiz

evet cnm bnmde dolap sıkıntım var. tencerelerim vs mutfaga tam yerleştiremiyorum. banyodaki dolap temizlik malzemelerine yetmiyor. vestiyer desen öyle ayakkabılar sıkış tepiş :KK43:

Ayni ayni dertler hep. Ev boyle temizlik de gostermez ki:KK43: cok da takmamak lazim yuvamiz huzurlu olsun kizlar

Bizimde henüz çocuğumuz yok evimiz 85 m2 filan. Buradan okuduklarımla temizlik konusunda gaza geliyorum bazen, bazende -şuan olduğu gibi- elim kolum kalkmıyor bir isteksizlik geliyor.

Gardırobumuz en fazla dağılan yer, bilhassa benim çamaşırlarımın olduğu kısımlar :) Onları geçen gün bir güzel dizdimmmm, düzenledim. Şimdi o düzeni korumaya çalışıyorum.

Dün de iki tane stor perdemi balkonda yıkadık. Onların camını silecektim ama tam karşıda -birkaç metre ilerde- işçiler çalışıyor, akşam üzeri giderlerse silmeyi düşünüyorum 2 camı...

Sabahtan beri makineye dizilecek bulaşıklar var, bi türlü dizemedim bu saat oldu. Biri bana kızabilir mii :KK37:

Kızlar mutfağımı çiçek gibi yaptımmm misler gibi temizlik kokuyor şimdi, bulaşıklar makinede yıkanıyor, fayans ve ocak çamaşır suyu ve cifle pırıl pırıl oldu, yerleri zaten süpürmüştüm sabah. Oh rahatladım :)

X