iç mimari tarzları (resimli anlatım)

tatyana35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2012
320
8
İÇ MİMARİ TARZLARI

art deko tarzı

fransız menşeli sanat akımı. geometrik süslemelere hakimdir.

$art deco ayna.jpeg $art deco oturma odası.jpg $artdeco5.jpg $Art-Deco-Dekorasyon-Tarzi-Fikirleri-300x198.jpg
art deko oturma grupları

$art deco banyo.jpg $art deko banyo.jpg $art deko banyo1.jpg
art deko banyolar

country tarzı

genelde mobilyalar ekose kumaşlardır. çizgili, kareli desenler hakimdir. elişleri ön plandadır. antikalar kullanılır.

$Country-Tarz-Ev-Dekoru2.jpg $country-kitchens_0004_layer-6-494x465.jpg $country.jpg
country tarz oturma grupları

$ingiliz country stili.jpg ingiliz country tarzı

$iskandinav stili oturma odası.jpg iskandinav country tarzı

$country banyo1.jpg $country banyo.jpg $country-banyo-kuveti.jpg
country banyolar

minimalist tarz
herşeyin birbiriyle koordinasyon içinde olduğu sade ve az eşya kullanılan bir tarz biçimidir.

$minimalist1.jpg $mini.jpg $minimalist.jpg
minimalist oturma grupları

$minimalist banyo.jpg $banyo.jpg minimalist banyolar

zen tarzı

uzakdoğu esintileri bulunur.

$zen.jpg $zen stili.jpg zen oturma grupları

$zen banyo.jpg $zen banyo1.jpg zen banyolar

klasik tarz

klasik tarihi tasarımlar hakimdir.

$klaisk2.jpg $klasik.jpg $klasik tarz.jpg $kliasik3.jpg
klasik tarz oturma grupları

$Klasik-Lüks-Banyo-Modelleri.jpg $Klasik-Tasarim-Banyo-Modelleri.jpg klasik tarz banyolar

georgian tarz

klasik akımlardandır.

$Georrgian oturma odası.jpg $Georrgian oturma odası.2.jpg
georgian oturma grupları

rustik tarz

genellikle kırsal bölgelere uygundur. dağ ve çiftlik evleri için uygun dekorasyona sahiptir.

$Rustik2.jpg $rustik oturma.jpg $sade-rustik-dekorasyon1.jpg $yatak.jpg rustik oturma grupları

$rustic-bathroom-decor.jpg rustik banyo

retro tarz

romantik teması olan tarzdır. 70'li 80'li yılların modasını içerir.

$retro oturma odası.jpg $retro.jpg $modern retro oturma odası.jpg $by-retro-18.jpg Eki Görüntüle 500149 $by-retro-1.jpg retro oturma grupları

$Retro_501_0000000114_429_300.jpg retro banyo

barok tarzı

Avrupa'da yaygınlaşmıştır. portekizcede düzensiz inci anlamına gelir. abartılı hareket duygusu ve net gözüken detaylardır.

$barok.jpg $1_880.jpg
barok oturma grupları

$barok banyo.jpg barok banyo

oryantalizm tarzı

süslemelerinde oryantal çizgiler bulunur.

$oryantalizm.jpg $orıantalizm.jpg oryantalizm oturma grupları

modern tarz

sade ve modern tasarımlardan oluşur.

$çagdaş oturma odası 2.jpg $çağdaş mutfak.jpg $modern.jpg Eki Görüntüle 500168 modern oturma grupları

$modern banyo.jpg modern banyo

kendi araştırmalarım sonucu oluşturdum. sevgiler:KK16:

Son düzenleme:
açıklamalar aydınlatıcı olmuş emeğinize sağlık ..sanırım ben yenilikçiyim oyüzden en güzeli modern tarz diyorum.

teşekkürler. örnekleri bulmakta zorlandım açıkcası çünkü genelde karışık tasarımlar yapıyolar her tarzdan kullananlar var ben retroyu ve minimalisti çok beğendim. modern de tabi çok güzel ama biraz pahalı :) yani evin dış yapısı da ona uygun olması gerekiyo çok tadilat ister:)

eline saglık :)

benim evim olursa country rustik barok ve klasic tarzı olur galiba eski çağlardan fırlamış gibiii çok hoşuma gidiyor ruh halimi anlatan tarzlar modern pek ilgimi çekmior :KK9:

teşekkürler :) tarihi tarzları bende severim osmanlı tarzını koymak sonradan aklıma geldi ama 70ler daha hoşuma gidiyo ondan retro güzel geliyo bana:)

emeğine sağlık canım retro tarzını çok beğniyorum çok güzeller :nazar:

zaten minimalist bir insanım evin içindeki gereksiz eşyadan nefret ederim. evimi de kesinlikle minimalist ve modern tarzda döşeyebileceğim şekilde seçeceğim :KK70: zen de hoşuma gitmedi değil ama öncelikle felsefesini araştırıp doğru kullanmak gerekir.

Country, klasik ve diğer tarzlara bayılıp içim gitse de

birgün evim olursa kesinlikle minimalist tarz bir ev olur.

Ne kadar çok eşya o kadar çok iş. :KK1:

Son düzenleme:
benim sevdiğim şeyler country miş öğrenmiş oldum.
insana gerçekten ev gibi yuva gibi geliyor.

modern çizgilerle birleştirilmiş minimalist tarzında döşenmiş bir ev benim için en uygunu sanırım

emeğine sağlık çok gzeller:)
bnmde evim minimalist- modern arası bişi heralde yani en minimum eşyayla en gncel tarzla döşedik ama bilemicem tam :))))
bunlarda evmden kareler:)
$309296_10150280596167632_4858290_n.jpg $303165_10150280597777632_245957_n.jpg $301529_10150280599087632_7180077_n.jpg $305052_10150280596517632_3647670_n.jpg $292777_10150280598637632_2021065_n.jpg

tatyana35 selam,

ellerine sağlık, gayet açıklayıcı olmuş..
benim tarzım daha çok country+georgian+klasiğe kaçsa da, eklektik tarz seviyorum, yani keyfe keder, dönemleri, eşyaları, sevdiklerimi birarada harmanlayabilmeliyim..zaten evim de biraz öyle..
tarzlara çok ta bağlı kalınmamalı, kendini, beğenilerini yansıtan bir ev yapmalı bence..

emeğine sağlık..

tatyana35 selam,

ellerine sağlık, gayet açıklayıcı olmuş..
benim tarzım daha çok country+georgian+klasiğe kaçsa da, eklektik tarz seviyorum, yani keyfe keder, dönemleri, eşyaları, sevdiklerimi birarada harmanlayabilmeliyim..zaten evim de biraz öyle..
tarzlara çok ta bağlı kalınmamalı, kendini, beğenilerini yansıtan bir ev yapmalı bence..

emeğine sağlık..

dediğim gibi resimleri bulurken zorlanmıştım zaten genelde karıştırılıp yapılmış. ben akımları göstermek amaçlı yaptım teşekkürler :)

X