Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğim süt içmek istemiyor ,uyuyunca verebiliyorum :(((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Topesto

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2008
74
0
Gayet iştahlı olan bebeğimi sağarak besliyorum.Süt akışım çok yavaş olduğundan emdiğinde kg alamıyor devamlı yorulup uyuyakaldığı için.Geçen ay ara ara biberonu istememeye başladı.Dr söyledim fazla da üstünde durmadım arada bir yapıyordu;dr da fazla zorlamayın istemiyorsa huy edinir dedi.Şimdilerde ise uyanıkken kesinlikle süt istemiyor :KK43:( İştahı da azaldı içtiği miktar azalmasının yanında i beslenme saatlerinin arasıda iyice açılmaya başladı :KK43: Bazı öğün 80 bazı öğün 100.Ben vermezsemde istediği yok 6-7 saat durabilir.Belki daha da fazla o kadarını görmedim şükür.Ağzından köpük gibi salyaları geliyor ayrıca.Ben dişten şüphelendim daha küçük diş için ama biraz araştırdım bu yaşta çıkaranda varmış dişli doğan da.Dr izinde olduğundan gastroentoloji,beslenme uzmanına götürdüm.Herşey normal reflüden şüphelenip gaviskon yazdı.Daha dün başladık reflü tedavisine ama doğru mu yaptık bilmiyorummCanım çok sıkkın hergün hangi saat kaç cc içti not alıyorum .1 ayda epey yıprandım :KK43:( Zaten sağarak veriyorum sütlerin yarısı çöpe gidiyor içmeyince :KK43:( Beslemek için uyutmam gerekiyr çok zor bir durum.Bebeği anlattığım gibi olupta düzelen var mı ne olur evet deyinn !!!!

Gayet iştahlı olan bebeğimi sağarak besliyorum.Süt akışım çok yavaş olduğundan emdiğinde kg alamıyor devamlı yorulup uyuyakaldığı için.Geçen ay ara ara biberonu istememeye başladı.Dr söyledim fazla da üstünde durmadım arada bir yapıyordu;dr da fazla zorlamayın istemiyorsa huy edinir dedi.Şimdilerde ise uyanıkken kesinlikle süt istemiyor :KK43:( İştahı da azaldı içtiği miktar azalmasının yanında i beslenme saatlerinin arasıda iyice açılmaya başladı :KK43: Bazı öğün 80 bazı öğün 100.Ben vermezsemde istediği yok 6-7 saat durabilir.Belki daha da fazla o kadarını görmedim şükür.Ağzından köpük gibi salyaları geliyor ayrıca.Ben dişten şüphelendim daha küçük diş için ama biraz araştırdım bu yaşta çıkaranda varmış dişli doğan da.Dr izinde olduğundan gastroentoloji,beslenme uzmanına götürdüm.Herşey normal reflüden şüphelenip gaviskon yazdı.Daha dün başladık reflü tedavisine ama doğru mu yaptık bilmiyorummCanım çok sıkkın hergün hangi saat kaç cc içti not alıyorum .1 ayda epey yıprandım :KK43:( Zaten sağarak veriyorum sütlerin yarısı çöpe gidiyor içmeyince :KK43:( Beslemek için uyutmam gerekiyr çok zor bir durum.Bebeği anlattığım gibi olupta düzelen var mı ne olur evet deyinn !!!!

Canım benim bu aylarda aynı şikayetlerim oldu sütüm gayet bol olduğu ve iyi beslediği halde sadece ayakta ve zıplarsam emiyordu. 5 aylık çıkardı dişini tabii kaşınması falan 3,4 ayı bulur. bu aylarda çevreyi keşfetmeye başladıkları için kapanıp emmek zor gelir onlara. ama mücadeleyi kesme.

Çok teşekkürler cevabın için.Ama aç kalmasına dayanamıyorum.3 aylık olacak neredeyse 6-7 saat nasıl aç kalır ? Bugün dışarıdaydık giderken sütünü verdim 75 cc ancak içti 5 saatin üstüne.Ve 0 içtiği 75 cc ile 5 saat daha durdu :KK43: Ağlamıyor da gayet keyifli gülücükler atıyor.Nasıl birşey bu anlamış değilim ! ??? İlk ay çok iştahlıydı 2 saat dolsun nasıl ağlardı avaz avaz.Nazarım mı değdi yavruma nedir ? İnşallah reflü için verdiğim şurup işe yarar.Onunda tadını beğenmiyor beslenmekten iyice soğmasından korktum :KK43:

merhaba canım doktoruna sorarsan eğen en fazla dört saat diye söyler sen dört saatte bir mutlaka ver ağlamasını bekleme benim kızım dört buçuk aylık benimde iki ay önce sadece uykulu iken emiyordu zorluyordum emsin diye ayakta gezinirken ver oda çok işe yaradı bende şimdi emiyor uyanıkken benim sütüm yetmediği için ek gıdaya da geçtik 3 saatte bir doyuracağım şekilde doktor menü yaptı benimde damla damla geliyordu sonra emzire emzire çoğaldı şimdi memnun kızım gelişinden ağlamıyor....

Çok teşekkürler cevabın için.Ama aç kalmasına dayanamıyorum.3 aylık olacak neredeyse 6-7 saat nasıl aç kalır ? Bugün dışarıdaydık giderken sütünü verdim 75 cc ancak içti 5 saatin üstüne.Ve 0 içtiği 75 cc ile 5 saat daha durdu :KK43: Ağlamıyor da gayet keyifli gülücükler atıyor.Nasıl birşey bu anlamış değilim ! ??? İlk ay çok iştahlıydı 2 saat dolsun nasıl ağlardı avaz avaz.Nazarım mı değdi yavruma nedir ? İnşallah reflü için verdiğim şurup işe yarar.Onunda tadını beğenmiyor beslenmekten iyice soğmasından korktum :KK43:

sen yine de sık sık besle. yeni doğan bir bebek bile hiç emmeden 3 gün yaşayabilir üzülme.

Çok teşekkürler cevabınız için moral oluyor bana.Doktorumuz reflü şurubunu verme dedi.Ağzından salya akması tek başına reflü demek değil dedi.Şurubu vermediğime bende sevindim aslında çünkü sütten sonra veriyordum hiç sevmiyordu.Zaten zoraki besleniyor bu sefer süt hiç içmek istemez şurupla sütü bir araya koyarsa o minik aklında o zaman işim iş.

Günlük aldığı süt miktarı yeterli dedi.Ben hala da verdiğim süt miktarı ve saatini not alıyorum.Hatta günde kaç kez kaka yapıyor onu da yazıyorum.

2 gün evvel gözü açık içti.Bugünde 1 kez içti.Nedense ağzına süt geldiği an onu rahatsız eden bişeyler var sanki hemen tepinmeye başlıyor gazı varmış gibi (?) Emziği verinde hemen sakinleşmeye başlıyor.Bende sağ sola sallayarak eee -eee diyerek içirmeye çabalıyorum.Uykusunda beslenmeyi huy edindiyse yandım.Büyümeye başladıkça uykusu da azalacak ne zaman yediririm ?

Çok teşekkürler cevabınız için moral oluyor bana.Doktorumuz reflü şurubunu verme dedi.Ağzından salya akması tek başına reflü demek değil dedi.Şurubu vermediğime bende sevindim aslında çünkü sütten sonra veriyordum hiç sevmiyordu.Zaten zoraki besleniyor bu sefer süt hiç içmek istemez şurupla sütü bir araya koyarsa o minik aklında o zaman işim iş.

Günlük aldığı süt miktarı yeterli dedi.Ben hala da verdiğim süt miktarı ve saatini not alıyorum.Hatta günde kaç kez kaka yapıyor onu da yazıyorum.

2 gün evvel gözü açık içti.Bugünde 1 kez içti.Nedense ağzına süt geldiği an onu rahatsız eden bişeyler var sanki hemen tepinmeye başlıyor gazı varmış gibi (?) Emziği verinde hemen sakinleşmeye başlıyor.Bende sağ sola sallayarak eee -eee diyerek içirmeye çabalıyorum.Uykusunda beslenmeyi huy edindiyse yandım.Büyümeye başladıkça uykusu da azalacak ne zaman yediririm ?

her şey yoluna girer merak etme. o kadar güzel çözüm üretiyorsun ki anne olunca :)

Uyurken emme işini aştık gibi.Eğer çok açsa uyanıkkende içiyor artık şükürler olsun.Ama iştahı hala aynı malesef :KK43:Dün gece 2 den beri açtı 9 da 100 cc içti gerisini içmedi :KK43:( 2 gün evvelde çok iyidi iştahı.Kendi acıkıp söyleniyordu.:KK43:

aynı durum bende de var ve nedenini anlayamıyorum memeyi ağzına verince resmen onunla savaş ediyo kızım bende bu duruma çok üzülğyorum her emzirme girişimimiz savaşır gibi artık nedenini bulmaya çalışıyorum ama bi türlü bulamadım sütün tadına bak acımı deiler baktım acı filan değil , gazı vardır dediler iyide her daimmi gazı var bu çocuğun emzirmeyi bırfakınca gayet iyi duruyo demekki gazı yok,sütün azdır dediler sağıyorum bazen tek göğüsten 100 cc çıkıyo yeterli bence zaten ağzı hep süt emzirmeye çalışırken,biberona alıştı dediler iyide biberon hiç vermemeiştim ki bu şekilde huysuzlanana kadar ..
ki benim kızım çok iştahlı ve çok güzel emmerdi bizim emme sıkıntımız hiç yktu doğduğunun ilk günü bile yapışmıştı memeye ..
gündüzleri nerdeyse hiç emmiyor bende sağıp vermek istemiyorum zorla emzirmeye çalışıyorum 5 er dk zar zor emiyo gece yatmadan önce sadece sağıp veriyorum oda karnı doysunda uyusun diye gece 1 kez uyanıyo o zaman emiyo ama sabah 5 gibi uyandığında asla emmiyo sadece gece emiyo anlamadım gitti ve çok üzülüyorum bu duruma :KK50:

üstelik benim kızım daha 44 günlük
canım benim seni o kadar iyi anlıyorumki benimde kızım yarın 3 ayını dolduracak.ilk ayını d olduğunda bizimde öyle bir tecrübemiz oldu.o kadar üzülmüştümki anlatamam .resmen savaşıyoduk emerken .sağma makinasınıda o zaman almıştım .bende geceleri sağıp veriyodum ve ağlayarak sağıyodum üzüntüden ama inanki gelip geçiyo bebekler ara ara emmeyi reddediyolar;ve inanki özel bi nedeni yok ben çok araştırdım.o yüzden sadece sabırlı ol ve asla vazgeçme derim ben sana .varsın bi dönem kavgalı emsin çocuğun.
(bu arada mama versene diyen o kadar çok kişi olduki ;aman o hataya düşme )

canım benim seni o kadar iyi anlıyorumki benimde kızım yarın 3 ayını dolduracak.ilk ayını d olduğunda bizimde öyle bir tecrübemiz oldu.o kadar üzülmüştümki anlatamam .resmen savaşıyoduk emerken .sağma makinasınıda o zaman almıştım .bende geceleri sağıp veriyodum ve ağlayarak sağıyodum üzüntüden ama inanki gelip geçiyo bebekler ara ara emmeyi reddediyolar;ve inanki özel bi nedeni yok ben çok araştırdım.o yüzden sadece sabırlı ol ve asla vazgeçme derim ben sana .varsın bi dönem kavgalı emsin çocuğun.
(bu arada mama versene diyen o kadar çok kişi olduki ;aman o hataya düşme )
canım bu yazdığına okadar sevindimki anlatamam inş bizimkide düzelir inşallahhh zaten hiç vazgeçmiyorum sadece gece uyuyabilsin siye sağıp veriyorum gündüz bağrış çağrış zorla azda olsa emziriyorum gece zaten emiyo inşallahhh yakında düzelir oda bende çok zorlanıyoruz bide her kafadan bi ses çıkıyo yok sütün az yok doymuyo yok biberona alışlmış .... ya biberona nasıl alışıcakki kızım sadece beni emiyodu ben biberonu beni emmeyi redeedince verdim

Benim oğlumda diş kaşıntıları başlayınca memeyle savaşır olmuştu. Burada güzel yorumlar okudum. Uyku mahmuru olduğu zamanlar emzirmeye başladım. Gece zaten sıkıntı yoktu. Sütü yetmeyenler için 4. ay yetenler için bazen beşinci ayda ek gıdaya başlanıyor. Sabretmeye çalışın.Üzmeyin kendinizi, zamanla geçiyor bu huyları. arar arar tekrar huysuzlanıyorlar memeye.

aynı durum bende de var ve nedenini anlayamıyorum memeyi ağzına verince resmen onunla savaş ediyo kızım bende bu duruma çok üzülğyorum her emzirme girişimimiz savaşır gibi artık nedenini bulmaya çalışıyorum ama bi türlü bulamadım sütün tadına bak acımı deiler baktım acı filan değil , gazı vardır dediler iyide her daimmi gazı var bu çocuğun emzirmeyi bırfakınca gayet iyi duruyo demekki gazı yok,sütün azdır dediler sağıyorum bazen tek göğüsten 100 cc çıkıyo yeterli bence zaten ağzı hep süt emzirmeye çalışırken,biberona alıştı dediler iyide biberon hiç vermemeiştim ki bu şekilde huysuzlanana kadar ..
ki benim kızım çok iştahlı ve çok güzel emmerdi bizim emme sıkıntımız hiç yktu doğduğunun ilk günü bile yapışmıştı memeye ..
gündüzleri nerdeyse hiç emmiyor bende sağıp vermek istemiyorum zorla emzirmeye çalışıyorum 5 er dk zar zor emiyo gece yatmadan önce sadece sağıp veriyorum oda karnı doysunda uyusun diye gece 1 kez uyanıyo o zaman emiyo ama sabah 5 gibi uyandığında asla emmiyo sadece gece emiyo anlamadım gitti ve çok üzülüyorum bu duruma :KK50:

aynı durumdan muzdaribim ben de.kızım 1 aylık ve bazen memeyi reddediyo süt akıyo memeden ama ağzına alır almaz kıyamet koparıyo.Allahtan her zaman yapmıyo arada bir öyle huysuzlanıyo.sanırım çok da ısrar etmemek lazım o anda.aç yatmasına gönlüm razı olmuyo ama mama vermek de istemiyorum. daha önce bu durumu tecrübe etmiş olanları görünce de sevindim inşallah geçici bir durumdur.
benim bebeğim de az az emip uyuyo bu yüzden dışkılaması da çok az günde bir kere doğru dürüst bezini kirletiyo bu da normal mi acaba.bugün kontrole gittik hemşire az besleniyodur dedi ama kilo alımına göre doyuyo dedi yani anlamadım 1 aylık bebeğin günde bir kere dışkılaması normal mi?

merhaba canım, benim bebeğim de 2 ay gece gündüz sürekli emdikten sonra 3. ay başladıktan sonra memeyi reddetmeye başlamıştı.. emmeye başlayıp sonra reddediyordu, sebebini o zamanlar anlayamıyordum ve çok üzlüyordum, sonradan anladım ki göğüslerim çok dolu olduğu için fışkırıyormuş, o da ememediği için sinirlenip itiyormuş meğer beni, sağıp yumuşatıp vermek gerekiyormuş, ama ben bunu anladığımda çok geçti.. :KK43: çok güzel kilo alan bebeğim , şimdi alt limitlerde gidiyor :KK43: umarım aynı sorunu yaşayanlara fikir olur..

aynı şeyi ben de yaşıyorum...çok can sıkıcı bişey..o ağladıkça benim de ağlıyasım gelio..dediğiniz gibi benim de sütüm çok yoğun gelio acaba ondan mı ağlıyor, memeyi istemiyorr bebeğim..bir de normalde de çok az emen bi bebek..hani diyorlşarya 15 dk bi göğsü 15 dk bi gögsü emzirin die bırakın iki gögsü benim bebeğim bir gögsü bile 2 3 dakika emiyor..çok kısa süre emiyor..ve 5 6 saat emmiyor..akşam dokuzda uyuyor gece 3.30 da kalkıyor mesela, sonra bi de 7.30 gibi..ya üzülüyorum..aç aç duruyo bu çocuk diye..ama kilosu iyi çok şükür.doktor kilosu çok iyi dedi..ayyyyy sorumluluk duygusu çokl fena bişeymiş...

profilimden 3 aylık bebeğim beslenmeyi reddediyor konuma bakabilirsiniz.

aynı şeyleri ben de yaşadım,şu an 21 aylık ve hala inadı kırılmadı.o kadar çok araştırdım ki zamanında...yok yok olmadı.

en son 3 aylıkken gözü açık süt içti birkaç kez,2 yaşına girecek hala saat kurup gece kalkıyorum süt vermeye,başka zaman içmiyor.

aç kalırsa da sabaha kadar yırtınıyor.çok eziyetli,çok yıpratıcı bir süreç

kızım 2 yaşına girecek ama ben 20 yıl çöktüm diyebilirim.

ek gıdaya da çok zor alıştı,şu an iyi çok şükür,hep aynı yiyecekleri y,iyor ve çok fazla yemek seçiyor ama saatlerce aç kaldığı günlerden sonra

yatıp kalkıp şükrediyorum bu hallerine.daha yeni yeni sosyal hayatımız düzene giriyor,uyut içir,uykusu gelmeden dön evde tekrar içir,yoksa aç kalacak:KK25:

Allahım hatırlamak istemiyorum çok korkunçtu.

Allah yardımcınız olsun inşallah sizinki böyle olmaz.

aynı şeyi ben de yaşıyorum...çok can sıkıcı bişey..o ağladıkça benim de ağlıyasım gelio..dediğiniz gibi benim de sütüm çok yoğun gelio acaba ondan mı ağlıyor, memeyi istemiyorr bebeğim..bir de normalde de çok az emen bi bebek..hani diyorlşarya 15 dk bi göğsü 15 dk bi gögsü emzirin die bırakın iki gögsü benim bebeğim bir gögsü bile 2 3 dakika emiyor..çok kısa süre emiyor..ve 5 6 saat emmiyor..akşam dokuzda uyuyor gece 3.30 da kalkıyor mesela, sonra bi de 7.30 gibi..ya üzülüyorum..aç aç duruyo bu çocuk diye..ama kilosu iyi çok şükür.doktor kilosu çok iyi dedi..ayyyyy sorumluluk duygusu çokl fena bişeymiş...

violetviolet senin yaşadığın şeyleri ben de yaşıyorum...2 3 dakikalık emmelerle günü geçiriyor.2-3 dakika emdikten sonra ağlamaya başlıyor.bebeğim 50 günlük.başka bişey de vermiyoruz ilave olarak.2 3 dakikalık emmeden sonra bi 5 saat emzirmesem açım diye yine ağlamıyor.yetiyor mu anlamıyorum...çok çaresizim.moralim sıfır.o ağlıyor ben ağlıyorum...sütüm de var niye böyle anlamıyorum...bi süre sonra değişir mi acaba diyorum..acaba diyorum gazdan mı?senin nasıl olmuştu?düzelmiş miydi?umarım mesajımı alır ve cevap yazarsın...çok çaresiz hissediyorum:2:

Merhabalar,bu sayfayı bulduğuma o kadar mutlu oldum ki anlatamam,yalnız değil mişim demek ki:KK43: 3 aylik bir kizim var ilk ay anne sutu aldi,sonra emmeyi birakti,ben de sagarak icirmeye devam ettim ayni zamanda mama takviyesi yapiyordum,2800 dogum kilosu,suan 6 kg,ama yaklasik iki haftadir biberon tutmuyor,kasikla beslemeye calisiyorum,agzinda biriktirip tukuruyor,ya da kusuyor,ilk aylar meme tutmadigi icin o kadar uzulmusken su an biberonu tutsun diye ne dualar ediyorum,geceleri asla beslenmiyor,uykudayken tutuyordu biberonu simdilerde agzina koyar koymaz uyanip agliyor,biliyorum aç açina duruyor,kafayı yemek üzereyim,gözyaşlarima hakim olamiyorum,bugun kontrole gittik dr umuz kizimin hic kilo almadigini soyledi,cunku cok az besleniyor,gunluk 400 cc yi zor iciriyorumüzüntüden ölecek gibiyim,ne oldu benim minik melegime de bu hale geldik,insallah kilo kaybetmez yavrum

X