Ankara için Kadın Doğum Doktor ve Hastane Tavsiyesi

1250 tl bir gece konaklamalı, refakatçi ve eğer gerekirse bebeğin küvez ya da gereken başka bir müdahale dahil fiyat. ola ki gerekir de bir geceden fazla kalmak gerekirse gece başına yine refakatçi ve küvez dahil 150 tl ekleniyor. eğer her şey yolunda giderse 1250 tl den bir lira fazlasını istemiyorlar yani (tabii epiduralli normal doğum isteniyorsa 400 tl ücretin ekstra olduğunu unutmamak lazım)

bunların dışında muayenelerde fazla bekletildiğimi hatırlamıyorum. ama tabii sonuçta sözkonusu kadın doğum olunca acil bir durumda doktor hastasının yanına gidiyordur herhalde..en azından ben 10 saat kadar sancı çektim ve mesai saatleri içinde en az 5 kez kontrol için Erol bey yanıma geldi.ama bu sizi bekleteceği anlamına gelmiyor.ben memnun olmayan hiç bir hastasıyla karşılaşmadım ki çok yoğun bir doktor olduğu halde.. her muayene 43 tl ve tetkik için ekstra ücret almadılar diye hatırlıyorum.. bence Erol Bayraktar ile takibinizden memnun kalırsınız. başta biraz soğuk gibi görünüyor merak etmeyin aslında sıcacık bir baba gibi :) heyecanınızı ve titizliğinizi çok iyi anlıyorum.umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi ve umarım yazdıklarım yeterli gelmiştir.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Siz hamileliğinizin ilk aylarından berimi oraya gidiyorsunuz? Bu tam bilmiyorum adlarını ama ikili, üçlü tarama falan bir sürü bişeyler var :44: onlar ücretsiz mi oldu? özetle 9 aylık süreçte bu hastaneye cebinizden ne kadar çıktı yine çok soru sordum:KK1:

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Siz hamileliğinizin ilk aylarından berimi oraya gidiyorsunuz? Bu tam bilmiyorum adlarını ama ikili, üçlü tarama falan bir sürü bişeyler var :44: onlar ücretsiz mi oldu? özetle 9 aylık süreçte bu hastaneye cebinizden ne kadar çıktı yine çok soru sordum:KK1:[/QUOT
ilk aylar zaten çoğu kişinin doktor ve hastane aramakla geçiyor. ben ikili üçlü taramaları magnet tıp merkezinde yaptırmıştım.sonra bir de zekai tahir e gittim denemek için.ama hayatımın hatası oldu. umarım bir daha oranın kapısından girmek zorunda kalmam .. henüz Erol Bayraktar ı bulmamıştım o zaman. magnet de testler için ekstra ücret ödemiştim ama ne kadar olduğunu hatırlayamıyorum ama 50 tl yi bulmamıştır diye tahmin ediyorum testler. çağ hastanesine başladığımda bir tek şeker yüklemesi yaptırdım onun için de ücret ödemedim. ve sonrasında da herhangi bir şey için ekstra ücret ödemedim.sadece muayene ücreti. muayene ücretlerini de sayarsak eeeeeeeeen fazla 2000 tl çıkmıştır cebimizden herhalde. o da fazladan fazladan düşünürsek yani....ayrıca her türlü bilgiyi hastanenin muhasebe bölümünden de telefon ile öğrenebilirsiniz sanırım.430 08 08
yardımcı olmuştur inşallah :)

Merhaba kızkardeşim doğumdan önce çağ hastanesini araştırmış gece çocuk doktorunun olmadığı ve gece yoğun bakım hizmetininin olmadığını söylemişti acaba hastanede değişikler mi oldu

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Siz hamileliğinizin ilk aylarından berimi oraya gidiyorsunuz? Bu tam bilmiyorum adlarını ama ikili, üçlü tarama falan bir sürü bişeyler var :44: onlar ücretsiz mi oldu? özetle 9 aylık süreçte bu hastaneye cebinizden ne kadar çıktı yine çok soru sordum:KK1:[/QUOT
ilk aylar zaten çoğu kişinin doktor ve hastane aramakla geçiyor. ben ikili üçlü taramaları magnet tıp merkezinde yaptırmıştım.sonra bir de zekai tahir e gittim denemek için.ama hayatımın hatası oldu. umarım bir daha oranın kapısından girmek zorunda kalmam .. henüz Erol Bayraktar ı bulmamıştım o zaman. magnet de testler için ekstra ücret ödemiştim ama ne kadar olduğunu hatırlayamıyorum ama 50 tl yi bulmamıştır diye tahmin ediyorum testler. çağ hastanesine başladığımda bir tek şeker yüklemesi yaptırdım onun için de ücret ödemedim. ve sonrasında da herhangi bir şey için ekstra ücret ödemedim.sadece muayene ücreti. muayene ücretlerini de sayarsak eeeeeeeeen fazla 2000 tl çıkmıştır cebimizden herhalde. o da fazladan fazladan düşünürsek yani....ayrıca her türlü bilgiyi hastanenin muhasebe bölümünden de telefon ile öğrenebilirsiniz sanırım.430 08 08
yardımcı olmuştur inşallah :)

baya yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Çok hastane araştırdım araştırmadım değil çağlada görüştüm ama özel olunca fiyat konusunda insan çokta güvenemiyor sonradan birsürü birşey çıkarıyorlar ya onun korkusu vardı bende ondan deneyim sahibi birini bulmuşken sorularımla bunaltayım dedim :KK70: zekai tahir okadar mı kötü bende en azından tahliller için gidebilirim diyordum çarşamba günü içinde randevu almıştım zekai tahir fobim gün gün büyüyor okudukça siz ne yaşadınız? eğer çok özel değilse tabi.

baya yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Çok hastane araştırdım araştırmadım değil çağlada görüştüm ama özel olunca fiyat konusunda insan çokta güvenemiyor sonradan birsürü birşey çıkarıyorlar ya onun korkusu vardı bende ondan deneyim sahibi birini bulmuşken sorularımla bunaltayım dedim :KK70: zekai tahir okadar mı kötü bende en azından tahliller için gidebilirim diyordum çarşamba günü içinde randevu almıştım zekai tahir fobim gün gün büyüyor okudukça siz ne yaşadınız? eğer çok özel değilse tabi.

Ben epidural normal doğum yapacağım diye gittim yani 1250 + 400 = 1650 tl olarak planladık kendimizi.. 10 saat sancının ardından bebek kanala girmediğinden sezaryen olmak zorunda kaldım. ve yine de 1650 tl den 1 lira fazlasını ödemedik. ekstra hiç bir şey çıkmadı.tabii bebekte sorun olursa ya da birden fazla gece kalmak gerekirse durum değişiyor.ama her şeyin yolunda gitmesi durumunda içiniz rahat olsun ekstra bir fiyat almıyorlar.

zekai tahir konusunda ise ben de kan tahlili falan yaptırırım hatta belki özel de değilde orda doğum yaparım ne de olsa en köklü doğum hastanelerinden biridir diye düşünerek gittim. tepki gösterme sebebim en başta randevu saatinde orda olduğum halde 1 saat bekledim ve muayeneye girdiğimde içerde en az 15 kadın aynı anda göbekler açık sırayla biri yatıyor biri kalkıyordu.kimse kendi bebeğinin ultrasonuna bakamıyor bile.doktorda ağzını açıp bi açıklama yapmıyor.sen yatıyosun diğer kadınlar seni izliyor.üstelik kan ve idrar sonuçlarımı alabilmek bir zulüme dönüşmüştü.kendi tahlilimi almam yasak.hastane kuralıymış.hani dışarda başka doktora göstermeyelim diye.. ama bu hasta haklarına aykırı.Alma hakkına sahibiz aslında.en sonunda da kavga ederek ve zorla tahlil kağıtlarımı alarak ve iki gözüm iki çeşme çıktım ordan. tabii oradan çok memnun olanlar da var.herkesin deneyimi faklı oluyor.. bence siz de gidip bi deneyin görün.ona göre karar verin derim.

Şimdiden içime sıkıntı düştü bende kan tahlili falan vermem gerekiyor. Dışardan özel muayanesi olan bir doktora gidiyorum doktor sonuçları istemişti demekki orda yaptırsam bile alamıyacağım sonuçları böyle saçma şeymi olur benim elimde bir dosya olması gerekmez mi ne bileyim ben ne olacak belki başka doktorlara da danışmak isteyceğim hay Allah hamile olmadan önce kontrole gittiğimde elimde bir kağıt olsun lazım olur diye doktor kendisi çıktı almamı söylemişti şimdi bunu duyunca şaşırdım iyice tırstım

bu magnet tıp dediğiniz nasıl tahlilleri bende orada mı yaptırsam acaba?

bayanlar normal doğum icin 4000 lira 5000 liradan bahsetmişsiniz de ..ne kadar fazla paralar bunlar böyle .Ben Meltem hanımla konuştum, ağrısız normal doğum icin de sezaryen icinde oda fiyatı da dahil 1000 lira olacağını söyledi. Lokman Hekim Sincan hastanesi de çok güzel ve konforlu bir hastane sonuçta . Gerçi Meltem hanım icin 4000 de dese veririm ama olsun yine de sizler de iyi araştırın gereksiz çok para vermeyin bence

Canım aslında senin ödediğin ücret normal olması gereken ücret. Özel hastanelerde doğum ücreti ne kadar olursa olsun yasal olarak devetin belirlediğinden fazla almaları yasakmış . Biz de yeni öğrendik. Mesala Hastanede doğum 3000 TL ise 500 TL civarını hasta ödüyor geri kalan 2500 TL yi devlet hastaneye ödüyormuş. Yanı eğer 3000 TL öderseniz o hastane sizin doğumdan toplamda 3000 sizden 2500 devletten olmak üzere tam 5500 TL alıyormuş. Bu konuyu mutlaka araştırın derim okuyan herkese. Ödenen para da hastaneye dilekçe vermek suretiyle geri alınabiliyormuş. Çok yakın arkadaşım 1500 civarı ödedi normal doğuma ve ödedikleri fazla ücreti geri almak için hastaneye dilekçe verdiler. Sonuçlanırsa buradan mutlaka yazmaya çalışacağım.

Bende hamileyim ve hastane arıyorumda kafayı yemek üzereyim çünkü ücretler almış başını gidiyor oyüzden sormak istedim hastane 1250 tl den hariç başka para alıyor mu yani oda parası bebek için ekstra falan. birde muayenelrde çok bekletiyorlar mı yoksa hemen beklemden girebiliyormusun? tetkik ücretleri nasıl? Çok mu soru sordum ilk hamileliğmde baya heyecan ve stres yaptım.

Ben de hastane ve doktor değişikliği yapmak için araştırma yapıyordum bana da Çağ hastanesini önerdiler. Benimki ikiz gebelik olduğu için erken doğum riski var ve muhtemelen bebekler doğumdan sonra bebek bakım ünitesinde kalacaklar. Çağ hastanesini aradım sordum, maalesef hastanelerinde bebek yoğun bakım ünitesi yokmuş. Ama genel olarak hastane hakkında olumlu şeyler duydum hep. Mesela doğum ücretleri çok uygun çünkü yasal olandan fazla ücret almıyorlar hastadan. 29 Mayıs Hastanesinden randevu aldım ben de Yeşim Hanımdan. Umarım herşey iyi olur sizin için de.

Özel Hastaneler'in doğum için hastalardan alması gereken yasal ücretler hakkındaki araştırmam sonucu bu siteye ulaştım. Siz de bakın derim arkadaşlar ve bulduğunuz bilgileri burada paylaşırsanız çok sevinirim. Aynı zamanda ne kadar fazla kişiyi bilgilendirirsek o kadar iyi. Sonuçta para kazanmak o kadar kolay değil. Bebeklerimizin rızkını hastanelere vermeyelim.

http://www.hastahaklari.net/“dogum”da-Vurgun-383-haberi.aspx

Ben de hastane ve doktor değişikliği yapmak için araştırma yapıyordum bana da Çağ hastanesini önerdiler. Benimki ikiz gebelik olduğu için erken doğum riski var ve muhtemelen bebekler doğumdan sonra bebek bakım ünitesinde kalacaklar. Çağ hastanesini aradım sordum, maalesef hastanelerinde bebek yoğun bakım ünitesi yokmuş. Ama genel olarak hastane hakkında olumlu şeyler duydum hep. Mesela doğum ücretleri çok uygun çünkü yasal olandan fazla ücret almıyorlar hastadan. 29 Mayıs Hastanesinden randevu aldım ben de Yeşim Hanımdan. Umarım herşey iyi olur sizin için de.

bebek ünitesi olmadığı için doktorum orda ben doğurtmam diyoe o yüzden beim başka hastane bulmam gerekiyor :KK43:

şu birkaç hafta içinde bir sürü doktor değiştirdim. lina kadın sağlığı evime çok yakın fakat doktorlarını sevmediğim için oraya gidemiyorum. en son güzin hanıma devam ediyordum o da pozitiflikten çoook uzak bir doktor olduğu için onu bıraktım. daha gebeliğim en başında boş gebelik olabilir diye canımı sıktı. ki bebeğim şimdi gayet sağlıklı. bir haftayı bana zehir etti.

turgut özal üniversitesi hastanesinde nermin köşüşe gitmeye başladım. doktordan gayet memnunum ama doğumda en ufak bir sıkıntıda başka yere gönderiyorlar ve normal doğum pek olmuyor hastanede. arkadaşım o hastanede kadın doğumda asistan. doğumların ne kadar sıkıntılı olduğunu, ebe eksikliğini, doğumlara kendilerinin girdiğini ve normal olmayan bir durumda hemen başka yere gönderdiklerini söyledi. o söyleyene kadar hep turgut özalı düşünüyordum ama artık oradan da vazgeçtim.

zekai tahir burak ta vip odaları öneren çok oldu. ama takip için zekai tahir e gitmek istemiyorum. en son gazi üniversitesi tıp fakültesine karar verdim ama henüz doktor bulamadım. 16. haftadan sonra hasta kabul etmiyorlarmış. bir an önce karar verip başlamam lazım. :KK31:

gazide doğum yapan varsa, aslında yazsalar çok sevinirim. başlık açılmış ama yazan olmamış. :KK50:

şu birkaç hafta içinde bir sürü doktor değiştirdim. lina kadın sağlığı evime çok yakın fakat doktorlarını sevmediğim için oraya gidemiyorum. en son güzin hanıma devam ediyordum o da pozitiflikten çoook uzak bir doktor olduğu için onu bıraktım. daha gebeliğim en başında boş gebelik olabilir diye canımı sıktı. ki bebeğim şimdi gayet sağlıklı. bir haftayı bana zehir etti.

turgut özal üniversitesi hastanesinde nermin köşüşe gitmeye başladım. doktordan gayet memnunum ama doğumda en ufak bir sıkıntıda başka yere gönderiyorlar ve normal doğum pek olmuyor hastanede. arkadaşım o hastanede kadın doğumda asistan. doğumların ne kadar sıkıntılı olduğunu, ebe eksikliğini, doğumlara kendilerinin girdiğini ve normal olmayan bir durumda hemen başka yere gönderdiklerini söyledi. o söyleyene kadar hep turgut özalı düşünüyordum ama artık oradan da vazgeçtim.

zekai tahir burak ta vip odaları öneren çok oldu. ama takip için zekai tahir e gitmek istemiyorum. en son gazi üniversitesi tıp fakültesine karar verdim ama henüz doktor bulamadım. 16. haftadan sonra hasta kabul etmiyorlarmış. bir an önce karar verip başlamam lazım. :KK31:

gazide doğum yapan varsa, aslında yazsalar çok sevinirim. başlık açılmış ama yazan olmamış. :KK50:
canım inşallah en kısa sürede karar verirsin hastaneye çünkü ben 28. haftama kadar birsürü hastane ve doktor değiştirerek 28. haftamda doğum yapacağım doktora ve hastaneye karar verdim, inan omzumdan yük kalktı. Ankara ünv. de cem hocaya karar verdim. ben öncesinde zekai tahirde yaparım diye düşünüyordum ama 2 kere oraya gebelik takibi için gittim gerçekten psikolojimi bozdu, doğum için vip odayı düşünüyordum çünkü ztb gerçekten kendini kanıtlamış bir hastane özellikle yoğun bakım ünitesi açısından ama en sonunda birkezde ank ünv denemeye karar verdim ve memnunum,

canım inşallah en kısa sürede karar verirsin hastaneye çünkü ben 28. haftama kadar birsürü hastane ve doktor değiştirerek 28. haftamda doğum yapacağım doktora ve hastaneye karar verdim, inan omzumdan yük kalktı. Ankara ünv. de cem hocaya karar verdim. ben öncesinde zekai tahirde yaparım diye düşünüyordum ama 2 kere oraya gebelik takibi için gittim gerçekten psikolojimi bozdu, doğum için vip odayı düşünüyordum çünkü ztb gerçekten kendini kanıtlamış bir hastane özellikle yoğun bakım ünitesi açısından ama en sonunda birkezde ank ünv denemeye karar verdim ve memnunum,

gaziye hiç gittin mi canım? orası hakkında bilgin var mı?

gaziye hiç gittin mi canım? orası hakkında bilgin var mı?
yok malesef çünkü orda dediğin gibi belli bir haftanın üzerindeki hamilelere bakmadıklarını öğrendim, ayrıca benimki tüp bebek, tüp bebeği orda yaptırmadıysan yine bakmıyorlarmış

yok malesef çünkü orda dediğin gibi belli bir haftanın üzerindeki hamilelere bakmadıklarını öğrendim, ayrıca benimki tüp bebek, tüp bebeği orda yaptırmadıysan yine bakmıyorlarmış

sağol canım cevap için. 16 haftanın üzerine bakmıyorlarmış. 3 hafta içinde karar vermem lazım. :KK31:

öncelikle herkese sağlıklı bir hamilelik ve çocuk diliyorum. bir haftadır hastane araştırıorum bir de 100.yıl hastanesi var balgatta bu hastane ve doktorları hakkında bilgisi ve deneyimi olan var mı?

Meb arkadasım ben yuzuncu yıl hast gıdıyorum doktorum Dilek ve çok memnunum

Herkez özel hastanelerden 3.500 - 5.000 tl den bahsediyor.Peki maddiyatı iyi olmayan ne yapacak?
Devlet hastanesinde beş para etmeyen bazı insanlardan azarmı yiyecez.

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar,

Medicanadan Süleyman bey hakkında fikri ve yorumu olan var mı?
Özellikle doğum konusunda (ben normal düşünüyorum da yoksa kendisini genel olarak sevdim:) Takibini ve/veya doğumunu ona yaptırmış olan varsa...cevaplarınız çok makbule geçecek

Ankarada ucretsiz dogum fotograf cekimi vaar:) ayrintili bilgi icin mesaj ya da yorum atin lutfen:)

X