Tüp Bebek Merkezleri Prof dr. Timur gürgan da tüp bebk yaptıranlar burda buluşalım!!!!

merhaba tedaviniz hayırlı olsun kızlar inşallah pozitiflerinizi görürsünüz..

ben temmuzda gürgan klinikte 1.tüp bebek denememi yaptırdım ancak negatifle sonuçlandı...
ocakta ksımetse 2.denememizi yapacağız ancak ben tekrar gürgan kliniğe gitmeyi düşünmüyorum..

teşekkürler canım geçmiş olsun neden tekrar orayı düşünmüyosun kötü birşey mi yaşadın sana ekstra uyguladıkları bir şey varmı?

ben temmuzda gürgan klinikte 1.tüp bebek denememi yaptırdım ancak negatifle sonuçlandı...
ocakta ksımetse 2.denememizi yapacağız ancak ben tekrar gürgan kliniğe gitmeyi düşünmüyorum..

Aysunayy cok uzuldum cnm oncelikleve kendimi o kadar sucladim ki yemin ederim anlatamam negatifini burdan ogrendigimde nerdeyse depresyona girdim ve bundan sonra kimseye yonlendirmede bulunmadim gerci senden once yonlendirdigim bi kiz daha vardi o pozitif olunca sende de olur diye dusundum. Burda hepimiz ayni derteyiz sanmiyorum kimse kimsenin umuduyla oynasin. Hani gorunus oyle olunca brnde pozitifi ilk gunler gorunce orasi mucizeli gibi geldi gebelik asisi ozellikle. Ayrica orda bikac kisiyle tanistim kimi ikizlere hamile kimi tek bebege hala gorusuyorumm onlarla. Ama seninde boyle olunca kendimi sucladim. Hos sen gidicektin yine randevunu almistin. Olsun umidinu kirma sakin 2. Ye kadar da kendine bogurtlen koku kuru yap cnm ben oyle yapiyorum sonucta sunu unutma transferden sknra hersey bizde bitio rahim kalitesi ve embrio kalinligi dogrudan alakali. Insallah bu defa tutar hakkini helal et nolur. Ins bana beni suclamadigina dair biseyler yazarsin da rahatlarim bende burda.

teşekkürler canım geçmiş olsun neden tekrar orayı düşünmüyosun kötü birşey mi yaşadın sana ekstra uyguladıkları bir şey varmı?

canım merkez iyidir mutlaka bir sürü kişi pozitifi görüyor souçta ama ben tam anlamıyla güvenemedim ısınamadım merkeze ki biliyorsun tüp bebek tedavisinde güven herşeydir..

benim kafamı kurcalayan en büyük problem şu oldu..

eşimde öncelikle sperm hızı azlığı var..sayısı da normal yoldan hamile kalmak için problemli sayılabilir ama tüp bebek için sayısı iyi..ancak gürganda nerdeyse eşime tese yapılacaktı eşinizde canlı sperm sayısı çok çok az bu yüzden opu günü TESE olabilir dendi tabi eşimle biz şok olduk:KK53: çünkü eşimin sayısında önemli problem yoktu bkın size daha önceki tüm sayımları yazıyorum..

1.tes ankara düzen lab : sayı:100 milyon/ml ileri hız:%20 yavaş:%5 kruger:%7 perhiz:10 gün
2.test ankara düzen lab:sayı 28 milyon/ ml ileri hız:%15 yavaş:%5 kruger %14 perhiz:4gün
3.test bartın aktıp merkesi:sayı 18 milyon/ml hız toplamı:%25 kruger:%10 perhiz:4 gün
4 test ankara GÜRGAN klinik: canlı hücre sayısı tüm lam alanında 7-8 motil :KK43::KK43::KK43: perhiz:4gün

tüp bebek işlemim temmuz sonu ağustos başı oldu..aradan 1 ay geçmeden tekrar eşime sperm analizi yaptırdık üniversite hastanesinde yaptırdık:yeni aldığımız sonuç
sayı:15 milyon/ml toplam:45 milyon ileri hız:%13 yavaş:%7 yerinde:27 perhiz:3 gün

kurban bayramında tekrar ayrıntılı sperm analizi yaptırıcaz bakalım düzende.

bunun dışında kendimi merkezde hiç özel hissedemedim:KK43:

bilmiyorum kızlar bunlar benim gördüğüm vede hissettiğim şeyler kesinlikle sizi etkilemek istemem.

2.tedavimi istanbul memoriel de düşünüyorum kısmetse..

Son düzenleme:
Aysunayy cok uzuldum cnm oncelikleve kendimi o kadar sucladim ki yemin ederim anlatamam negatifini burdan ogrendigimde nerdeyse depresyona girdim ve bundan sonra kimseye yonlendirmede bulunmadim gerci senden once yonlendirdigim bi kiz daha vardi o pozitif olunca sende de olur diye dusundum. Burda hepimiz ayni derteyiz sanmiyorum kimse kimsenin umuduyla oynasin. Hani gorunus oyle olunca brnde pozitifi ilk gunler gorunce orasi mucizeli gibi geldi gebelik asisi ozellikle. Ayrica orda bikac kisiyle tanistim kimi ikizlere hamile kimi tek bebege hala gorusuyorumm onlarla. Ama seninde boyle olunca kendimi sucladim. Hos sen gidicektin yine randevunu almistin. Olsun umidinu kirma sakin 2. Ye kadar da kendine bogurtlen koku kuru yap cnm ben oyle yapiyorum sonucta sunu unutma transferden sknra hersey bizde bitio rahim kalitesi ve embrio kalinligi dogrudan alakali. Insallah bu defa tutar hakkini helal et nolur. Ins bana beni suclamadigina dair biseyler yazarsin da rahatlarim bende burda.

bitanem sakın aklına öyle düşünceler gelmesin ben asla düşünmedim..
yaşamam gerekiyormuş bu deneyimi ve yaşadım..

dediğin gibi merkezde hamile kalan yok mu elbette ki var..bana kısmet değilmiş..yukarıda da dediğim gibi güven problemi oluştuğu için merkeze karşı.bir daha oraya gitmeyi düşünmüyorum..

gebelik aşısına gelince o aşıyı ilk t4edaviler için kullanmıyorlar.3-4 kez negatifi gören hastalar için uygulanıyor..bende uygulanmadı..

bu arada tedaviniz hayırlı olsun kızlarr..
güzel haberlerinizi almak nasip olsun inşallah..:KK19:

negatif sonuç alnıdız diyemi yoksa hoşunuza gitmeyen davranışlar mı oldu neden orda yaptırmayı düşğnmüyorsunuz

cnm 2 embriyo transfer edildi

hmm hayırlısı olsun bakalım bende tedırgın olmustum benımde 2 tane dndurulmuslarım duruyor acaba bırınımı yoksa ıkısınımıde ederler dıye ınsallah benımde ıkısını ederler

mrb kızlar biz dün gittik histereskopi yapıldı bugün biraz sancım var öncekilerde bu kadar sıkıntılı olmamıştı.kızlar klinik iyi ama doğru düzgün bi açıklama yapılmıyor sizlerdedemi aynı şey oldu tedaviye başlıyoruz dedi ama sizdeki sorun şu yada bu şeklinde hiçbirşey söylenmedi timur beyde sorduğum sorulara açıklama yapmak yerine şimdi bunları düşünme bir gerekenleri yapıcaz diyerek kestirip attı.hayırlısı olsun bakalım bu ayın 25inde lucrine başlıyorum dua edin benim içinde. :)))

arkadaşlar tranferin 6.günü bugün zaman geçmek bilmiyor ben timur hocanın yanına beya kağıda yazılmış bi dolu soruyla giriyodum hepsini tek tek soruyodum oda gercekten itinayla cevaplıyoduu benim tavsiyem tedirginolma timur hoca en iyisini bilir ben inşş negatifi alma ama alsamda 2.yine burda yaparı takdir allahın timur hoca ve ekibi çok ii

canım sonuç hayırlı olur inşallah sana gebelik aşısı yaptılarmı? bide transferden sonra farklı bişe uyguluyorlarmı? hepimizin sonucu iyi
olur inşallah senin içinde dua edicem canım sonucunu sabırsızlıkla bekliyoruz.hangi şehirdesin canım?

canım nasıl gidiyor az kaldı sanırım sonuccu öğrenmeye en az bizde senin kadar sabırsızlanıyorz inşallah hayırlı haber verirsin

bende yaklaşık 2 hafta sonra 2. tedavime gürgan klinikte başlıyorum. inşallah iyi olucak. hayırlı olsun herkese. inanmak çok önemli ve inanarak gidiyorum gözlerim kapalı kim ne derse desin :)

arkadaşlar bana 2 tane bitkisel ilaç verdi rahmi rahatlatsın diye ilk devavide fazla ilaç uygulanmış başka klinikte kalınlaşma oluşmuş yumurta tembelliği şker ve geetik testi yaptırmamı istedi adet olunca gel dedi çok gerginim korkuyorum hakkımızda hayırlısıyla sağlıklı ikizlerimiz olur inşallah

arkadaşlar bana 2 tane bitkisel ilaç verdi rahmi rahatlatsın diye ilk devavide fazla ilaç uygulanmış başka klinikte kalınlaşma oluşmuş yumurta tembelliği şker ve geetik testi yaptırmamı istedi adet olunca gel dedi çok gerginim korkuyorum hakkımızda hayırlısıyla sağlıklı ikizlerimiz olur inşallah

Cnm ayni sorun bende de vardi adetin 2.gunu baslayip 12. Gunu birakmsk uzere corekotu bal tarcin mutlaka kullan. Omega 3 corasprin, b12, q10 dha25 mg kullaniyorum ve sukur ilk defa folikul sayim artti 12 tane oldu insallah hepsi dollenir ve dondururum

Cnm ayni sorun bende de vardi adetin 2.gunu baslayip 12. Gunu birakmsk uzere corekotu bal tarcin mutlaka kullan. Omega 3 corasprin, b12, q10 dha25 mg kullaniyorum ve sukur ilk defa folikul sayim artti 12 tane oldu insallah hepsi dollenir ve dondururum

selam senindemi 2 tedavin bizde sorun erkek faktörlüydü daha önceki hastane fazla iğne yaptırmış ve yumurtalarım tembelleşmiş ve rahimd ekalınlaşma oluşmuş şimdi adet olmayı bekliyorum olunca tekrar gideceği sanada kan testi tkş akş faktör 5 mutasyon mthfr bhcg istedimi ve istediyse nerede kaça yaptırdın allah yardımcımız olsun inşallah

selam senindemi 2 tedavin bizde sorun erkek faktörlüydü daha önceki hastane fazla iğne yaptırmış ve yumurtalarım tembelleşmiş ve rahimd ekalınlaşma oluşmuş şimdi adet olmayı bekliyorum olunca tekrar gideceği sanada kan testi tkş akş faktör 5 mutasyon mthfr bhcg istedimi ve istediyse nerede kaça yaptırdın allah yardımcımız olsun inşallah

Cnm bu testlerin hicbirini benden istemediler bizde de erkek faktorlu neden. Ben sadece amh yaptirim. Belki senden o ilaclarin verdigi baska harabiyet olusup olusmadigini anlamak icin istemistir. Timur hoca herkesten durumuna gore test istiyo ve herkese farkli tedaviler uyguluo hic duymadim tedaver ve ilaclar kullandiriyo aygul hanim bir gun bana herkeste gebelik elde edilememesinin nedeni farklidir. Biz bu nedenleri tespit etmeye calisip ona gore protokol uyguluyoruz demisti. Cok mantikli.

Cnm bu testlerin hicbirini benden istemediler bizde de erkek faktorlu neden. Ben sadece amh yaptirim. Belki senden o ilaclarin verdigi baska harabiyet olusup olusmadigini anlamak icin istemistir. Timur hoca herkesten durumuna gore test istiyo ve herkese farkli tedaviler uyguluo hic duymadim tedaver ve ilaclar kullandiriyo aygul hanim bir gun bana herkeste gebelik elde edilememesinin nedeni farklidir. Biz bu nedenleri tespit etmeye calisip ona gore protokol uyguluyoruz demisti. Cok mantikli.

Bu arada timur hoca bana hep minimum ilac protokolu yapti dikkatimi cekti ilaclara yuklenip gelecegimi riske atmio saolsun ve tanistigim bayanlarin cogu da aynisini soyluo dusuk doz

merhaba ben de ilk tüp denemesi için gürgan kliniğe başladım. Timur hoca ile randevu aldık ön görüşme için şu an için bitkisel takviye vs.ilaç kullanıyorum ve regl ikinci gün çağırdı tekrar. sizin kaçıncı denemeniz acaba nasıl memnunmusunuz?

Bu arada timur hoca bana hep minimum ilac protokolu yapti dikkatimi cekti ilaclara yuklenip gelecegimi riske atmio saolsun ve tanistigim bayanlarin cogu da aynisini soyluo dusuk doz

inşallah bu tedavide güzel sonuç alırız sen hangi aşamadasın başladınızmı yumurta takibine
adet görünce gideceğim bende inşallah timur hoca merkezde olur
ilk tedavide çok heyecanlıydım pozitiftim şimdi çok soğuk bi halim var nötürüm kendimi çok kaptırmaktanmı korkuyorum nedir bilmiyorum
timur hoca bebek sahibi olamayacak çift değilsiniz dedi rahatlattı ama ilk tedavinin olumsuzluğu baya yıprattı ekimde dondurulmuş denemiştim onlarda tutmadı hemen başka klinik aradık erkenmi başladık bilmiyorum ilaçlar mahveddi istemimi adetimde gecikti rahim kalınlaşması oluşturmuş ialçlar korkuyorum

X