Tırnak yatağı ameliyatı(tırnak batması)olanlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

merhaba.
ayak bas tırnagımda 7 yıl önce sararma ve uzamama sebebınden dr gıttım ve dr ılac tedavesınden sonra cektı genel cerrahtı.ardından 7 yıl gectı ve tırnagım hep kucucuk bır ucu vardı okadar olarak kaldı hıc uzamadı 7 yıl sonrasında uzamaya baslayınca ondekı ettımim cok yuksek geldı ve ettın ıcıne batmaya basladı 2 haftada bır pedıkure gıdıyordum ama o tırnak cıkarma operasyonların acısına dayanamaz duruma geldim.ve bır dolu dr gıttım özeldi-devletti derken yok yok dr gıc bırı bogle bırsey gormedıklerını ve napacaklarını bılemedıgıı söğledi.cildiyeydi-genel cerrahtı-ortepedi derken sonunma istanbul maltepe üniversite hastanesinde estetik bölümde cagre buldum.dr öndeki yuksek etti kesıp tırnak yatağımın altına koyup tırnak yatagımı yukseltmeye calasacagını söğledi ilk defa denecegını ve dene yanıl yontemı olucagını söğledı ve kabul ettim.tırnak yattağımda dusukluk oldugumdan pek bir care bulunamıyordu.
öncesinde dr tırnagımın yarısını cok az kısmıı kestı dr amalıyatta ve tırnak yatağımı doldurmuş.amalıyattan sonra 15 gu basamadımdeynek kullandım dr basmamamı ve sureklı temız ve krem kullanmamı ıstedi amalıyattan sonra 1 ayda benım için zor ve açılıydı.şuanda 2,5 ay oldu ve ıyıyım sadece kenarlarda intihap akıntısı var okadar.intihap içinde bir ara yakma operasyonu uyguladı kibrit gibi bir cubuk ou intah aka yere suruyor dr oanda birsey yok sorasında cok az bır yanma oluyor okadarcık, krem kullanmaya devam suanda gözle gurelen bir asamadayım.tırnagım ettın ustune cıktı.dene yanıl yontemınde ben kazanmıs oldum sonunda bır dr benımle ılgılendı ve derdime cagre buldu.yıllardır suremedıgım oje yi tırnagıma surebilicem şükürler olsun.
Eki Görüntüle 1549317 Eki Görüntüle 1549319 Eki Görüntüle 1549314 Eki Görüntüle 1549314

merhabalar
uzunca yıllar bekleyişin ardından 13 yaşındaki kızımı burdaki yorumlardan cesaret alarak p.tesi akşamustu yatak ameliyatı yaptırdım. dun ilk pansumanı yapıldı. herşey guzelde hala ağrısı geçmedi çok sızlanıyor. hele ağrı kesici etkisi azalmaya başladığı saattlerde çok fena. bugun tam 3. gun işallah ağrısı hafifler artık ne kadar ızdıraplımış.

Daha önce bu konuya yazdım mı bilmiyorum ama tırnak batması sorunumu bir ayak bakım merkezinde çözmüşlerdi, ameliyata gerek kalmamıştı.tırnağın üzerine enine minik bir plastik yapıştırmışlardı, bu plastik parça tırnaktan daha sert olduğu için tırnağın iki kenarını havaya kaldırıyor.1 ay fln duruyor bu parça, ince yassı bişey zaten, bir rahatsızlık vermiyor.Bunun sayesinde tırnak ete batmadan uzuyor.Gerekirse tekrarlıyorsunuz.Bu seçeneği mutlaka deneyin ameliyat düşünmeden önce.Ameliyat çok acılıymış ve yeniden batabiliyormuş diye biliyorum.

Bide ameliyatata giderken ne giydiniz pantalon sıkıntı yaratti mi kiyafetlerle mi oldu operasyon paylasir misiniz lutfen

Bide ameliyatata giderken ne giydiniz pantalon sıkıntı yaratti mi kiyafetlerle mi oldu operasyon paylasir misiniz lutfen
Merhabalar. Ben bugun ameliyat oldum. Pantolon sikinti yaratmadi. Once parmagima igne vurup uyusyturdular. Ardindan da makas yardimiyla batan kismin tirnagini kaldirdilar ve kestiler diger kismi da hafif kaldirdilar daha rahat uzamasi icin. Yukardaki yorumu yapan arkadasa katiliyorum bence de bi tirnak bakim merkezine gidip islem yaptirilsa daha iyi olur. Parmagim zonkluyo suan umarim bi daha tekrarlamaz. Tabi sonuc ne olur bilemiyorum belki iyilesince sevindirir.

15 sene önce ayak başparmağı tırnağı batmisti. Lokal anesteziyle batan kenarı kesti doktor. Anestezinin etkisi geçince bir süre ciddi zonklama olmuştu, birkaç gün ayakkabı giyememistim. Hatırladıklarım bu kadar. Ondan sonra artık tırnaklarımı çok daha dikkatli kesiyorum ve giydigim ayakkabılara çok dikkat ediyorum. Bir daha tekrar etmedi çok şükür.

Arkadaşlar izmir de devlet hastanesinde lazer tedavisi ile tırnak batmasını tedavi eden doktor var mı? Bildiğiniz bir doktor var ise yazar mısınız?

Herkese merhaba! Yaklasik 3 hafta once tirnak batmasi sikayetiyle Sahin Nami beye gittim. 15 dakikalik bir operasyonla 2 ayak tirnagimin batmasindan acisiz ve rahat bir sekilde kurtuldum. Sahin bey bu alanda en iyisi en donanimlisi kesinlikle. Tirnak batmasi sikayeti olan herkese kendisini siddetle tavsiye ediyorum. Hem guleryuzlu hem de cok kibar bir doktor. Size etraflica herseyi anlatiyor, kafanizda hic bir soru isareti kalmiyor. Operasyondan sonra mutlu mesut kalkiyorsunuz. Iyilesme suresi de ortalama 2 hafta..

Evet 2020 de kim bu işlemi yaptırdı bilmiyorum ama ben 2 gün önce dr Sahin Nami beyin yanındaydım ve işlemi yaptırdım. Senelerdir neden gitmediysem diye aşırı pişmanım yıllarca ağlaya ağlaya pedikür yaptırdım son olarak iltihap yapması batığın yeter dedirtti bana ve ertelediğim durumu bir anda karar verip uygulattım. Her iki ayak baş parmağıma yapıldı işlem Doktor bey aşırı ilgili ve seni yürüyerek çıkartacagız buradan hiç endişen olmasın dedi ve arabaya yürüyerek gittim asla hiç bir şey hissetmedim anestezi için iğne yapıyorlar lokal anestezi her iki parmagıma toplamda 8 iğne yapıldı tek ayağıma 4 tane. Hiç bir acı hissetmeden işlem bitti bugun başka bir hastaneye pansumana gittim durumu gayet güzel gözüküyor. Önümüzdeki hafta dikişler alınacak. Bugun hafif bir baskı hissediyorum o kadar parmaklarımda. Asla hiç bir ağrı sızı bir şey hissetmedim ben deli gibi 3 gün boyunca acı çekeceğim sanıyordum ama asla asla asla. Bu arada antibiyotik içiyorum ağrı keisicim var yazdılar ve dün yürümedim hiç bugünde bir pansumana giderken yürüdüm üstüne 2 gün basma yeter dedi De.Şahin bey. Bugün pansumanda gördüm tırnagım küçülmüş resmen yanlardan alındıgı için ve bir daha tırnak batması yaşamayacağımı düşünce aşırı mutlu hissediyorum çünkü bir allah bilir o çektiğim acııyu pedikürde. İşin kısası kim bu acıyı çekiyorsa asla asla asla beklemesin yemin ederim acı yokmuş. Dikişler alınsın resimde atarım her halini sizlere

X