Tırnak yatağı ameliyatı(tırnak batması)olanlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

sana ayrıca teşekkür etmek istiyorum gunaydercim senden de çok cesaret alarak gittik :KK66:))

Teşekkürler canım :) aşağıda anlattım colorful..sen ne yaptın kardeşin de oldumu ameliyat?

Sana da geçmiş olsun tubby..Annem 2 ayaktan birden oldu çok zor hakikaten ama mecburdu tabi izmir de yaşadığımızdan dolayı ama çok şükür geçti kurtuldu :)) Bir daha yaşatmasın rabbim :))

geçmiş olsun micra..bende kesinlikle karşıyım tırnağın kökten alınmasına,batan kısmın alınması hem kesin çözüm hemde estetik anlamda mühim özellikle biz kadınlar için önemli :)

Çok geçmiş olsun serinlik..Daha çok yeni bence hemen ayakkabı giyme derim ben tubby ye katılıyorum şişlik uzun süre kalıyor biraz daha bekle bence 1 ay dan önce zorlanırsın..

Öncelikle hepinize teşekkür ederim ,konu sahibi olarak biraz uzak kaldım biliyorum ama mecburen öyle oldu kusura bakmayın..
Kısaca bende size anlatmak istiyorum yaşadıklarımızı ben değil annem dr.Şahin nami beye ameliyat oldu.23/09/2012 tarihinde oldu.Tubby arkadaşım çok güzel bir şekilde anlatmış annem de aynı şeyleri yaşadı.

Ameliyatı oldu 2 gün istanbulda teyzemde kaldı izmire hemen dönemedi 2 ayak başparmaklarından oldu.Operasyon sırasında hiç birşey hissetmemiş uyuşturuluyor 30 dakika sürdü toplamda,akşama kadar ağrı sızısı hiç olmadı uyuşuk olduğu için ama ogün akşamı ve ertesi günde dahil çok ağrısı oldu malesef arkadaşlar olmadı desem yalan olur :KK43:( ondan sonra ağrıları hafifledi,1 hafta sonra dikişleri alındı acı duymamış dikişler alınırken..1 aya yakın ayakkabı giyemedi,1 aydan sonra tırnağına değmeyecek şekilde geniş ayakkabı giymeye başladı.Şuan ise zaten herşeyi giyebiliyor :) Tırnak anca kendine geldi dr beyin dediği gibi 6 ayda tam topluyor bence kendini :KK66: Çalışanlar bence en az 3 hafta rapor almalı çünkü ayakkabı giymesi çok zor olur 3 haftadan önce hatta 1 ay...

Kısacası biz memnun kaldık çok şükür batık sorunundan kurtuldu dr.şahin beye burdan okuyorsa tekrar teşekkürü bir borç biliriz :)) Bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyoruz..

Bana gelince ben ayak tırnağımı hep kısa kullandım bir arkadaşımın dediği gibi kenarlara pamuk koyarak uzattım uzayınca deriden kurtuldu şuan biraz uzunlar ama çok şükür batmıyor eğer tekrar birgün batar ise o zaman mecburen gidip bende olucam :)) ama 1 ay işten uzak kalmam lazım oda nasıl olur bilmiyorum sağlık herşeyden önemli ama tabi ki......

Sorularınız olursa cevaplarım arkadaşlar :)) Hepinize geçmiş olsun..

Annene COK COK gecmis olsun Canim.yasayan bilir acisini.
COK sevindim herseyin yolunda olduguna.

Annene COK COK gecmis olsun Canim.yasayan bilir acisini.
COK sevindim herseyin yolunda olduguna.

Çok teşekkür ederim canım :)) kesinlikle öyle annem 1 ay çok zorlandı ama bence değdi çünkü artık ömür boyu rahat olucak allahın izniyle inşallah..Darısı bu dertten kurtulmak isteyenlerin başına diyelim :KK66:)

geçmiş olsun micra..bende kesinlikle karşıyım tırnağın kökten alınmasına,batan kısmın alınması hem kesin çözüm hemde estetik anlamda mühim özellikle biz kadınlar için önemli :)

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun. Evet dediğiniz gibi görünüm de önemli, tırnak yavaş uzadığı için eski haline dönmesi aylar alıyor ve özellikle ilk başlarda görüntü çok çok kötü oluyor kökten alınınca. Pansuman yapınca da kökten alınmış tırnak olduğu için gazlı bez yaraya yapışıyor o nedenle yaranın kuruması da zorlaşıyordu. O nedenle kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem kimseye kökten aldırmayı... O zamanlar ben lisedeydim, bilseydim aldırmazdım kendi kendine iyileşmesini beklerdim. Ameliyattan sonra okula ve dershaneye terlikle gitmek durumunda kaldım.

Sana da geçmiş olsun tubby..Annem 2 ayaktan birden oldu çok zor hakikaten ama mecburdu tabi izmir de yaşadığımızdan dolayı ama çok şükür geçti kurtuldu :)) Bir daha yaşatmasın rabbim :))

Çok tşkler arkadaşım. Size de çok geçmiş olsun. Allah bidaha böyle acılar yaşatmasın. Sağlık her şeyden önemli gerçekten. Küçük bir parmak diyorsunuz ama hayatınızı mahvedebiliyor.

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun. Evet dediğiniz gibi görünüm de önemli, tırnak yavaş uzadığı için eski haline dönmesi aylar alıyor ve özellikle ilk başlarda görüntü çok çok kötü oluyor kökten alınınca. Pansuman yapınca da kökten alınmış tırnak olduğu için gazlı bez yaraya yapışıyor o nedenle yaranın kuruması da zorlaşıyordu. O nedenle kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem kimseye kökten aldırmayı... O zamanlar ben lisedeydim, bilseydim aldırmazdım kendi kendine iyileşmesini beklerdim. Ameliyattan sonra okula ve dershaneye terlikle gitmek durumunda kaldım.

Teşekkür ederim :)
sana katılıyorum kökten alınmamalı,tırnak yatağı alınmalı.. bu konuyu okuyan arkadaşlara da tecrübe olur yaşadıklarımız..

Çok tşkler arkadaşım. Size de çok geçmiş olsun. Allah bidaha böyle acılar yaşatmasın. Sağlık her şeyden önemli gerçekten. Küçük bir parmak diyorsunuz ama hayatınızı mahvedebiliyor.

Çok sağol canım :)) Amin inşallah..Yaşayan bilir onun acısını berbat birşey :KK43:(

Merhaba arkadaşlar ben de üç gün önce dr Şahin Nami de tırnak batık ameliyatı oldum.Benim sağ başparmağımın sol kısmında tırnak batığı oluştu .Hamileliğimin son aylarında ayaklarımda çok fazla şişkinlik olmuştu.Doğumdan bir hafta sonra tırnağımda kızarma ve acı hissetmeye başladım ,bir de tam kızaran yerin üzerine seramik ağır bir biblo düştü ,tırnağım ete iyice battı.İltihaplı et oluşmaya ve aşırı derecede ağrı yapmaya başladı.pomadlarla tedavi etmeye çalıştım,fakat pek fayda etmedi.Karın ortasında terliklerle dışarı çıkmak zorunda kaldım.2,5 aydır ayakkabı giyemiyorum.İnternetten tel tedavisinin işe yaradığını okudum,bir ayak sağlığı merkezine gidip tel taktırdım,ancak hiçbir faydasını göremedim,tel tedavisi ağrılı iltihaplı dışarı fışkırmış ete hiçbir fayda sağlamıyor.Teli takan kişinin beni doktora yönlendirmesi gerekiyordu ,ancak işe yaramayacağını bile bile teli taktı ve 200 lira aldı ve her ay 70 lira karşılığında teli yenileyeceğini ve bu durumun ne kadar süreceğini tırnağımın belirleyeceğini söyledi.bunları buradan yazıyorum arkadaşlar kimse o ağrılı tırnaklara gidip boşuna tel taktırarak boş yere parasından olmasın hiçbir faydası yok
Bir arkadaşın vasıtasıyla op dr sahin nami beyi duydum ve ona gittim . Kendisi durumu çok açık bir şekilde anlattı çok güven verdi işinin ehli olduğu çok belli o anda karar verdim ve tırnağın batan kısmının kökünü aldı beş dakika sürdü önce sprey sıktı ardından üç iğne yaptı öyle çok ağrılı birşey değil korkulacak bişey yok iğneden sonra zaten hiçbişey hissetmiyorsunuz güzelce parmağı sardı . Uyuşma geçince ilk akşam biraz zonklama tarzında ağrınız oluyor ama dayanılmaycak bir ağrı değil ağrıkesicilerle hafifliyor ben iki buçuk aylık bebeğimle de ilgilendiğim halde iki günde ağrısı çok azaldı ve problem olmadı sizlerle yine sonucu paylaşacağım allah kimseye bu acıları çektirmesin. İnsanı hayattan soğutuyor ayakkabılara özeniyorsunuz acaba bir gün ben de giyebilecek miyim diye üzülüyorsunuz Herkese acil şifalar olsun inş ..

Çok geçmiş olsun arkadaşlar. Gerçekten de hiç öyle ağrıları çekmeye gerek yok. Basit bir operasyonla tüm acılarınızdan kurtuluyorsunuz. Acıyı sürekli çekmektense birkaç gün çekmek daha mantıklı.

Bu rahatsızlık basit gibi görünüyor insanlar tarafından ama aslında çok ciddi sonuçlara sebep olacak kapasitede. Allah korusun o iltihap kemiğe sıçrayıp kangrene bile çevirebiliyor. Tel ile uğraşmayın en güzeli, batan kısmın alınması. Ben ayağımın son halini tekrar paylaşacağım burada. Her gün bakınca anlaşılmıyor ama resimleri, belli aralıklarla çekince yan yana bakınca "gerçekten iyileşmişim, şişlik inmiş" diye seviniyorsunuz. =)

Biraz daha kapalı tut cnm. Pansumanı yapmaya devam et. Batticon mu sürüp kapatıyorsun?

Ben batticon sürüp gazlı bezle kapatıyordum. Kuruduktan sonra 10 gün sonra filan aç bence. Nolur nolmaz, mikrop kapmasın açıkta kalıp. Bi yere filan çarparsın bi de daha kötü olur.

Arkadaşlar bende ayağımın 2 ay sonra geldiği halin resmini akşama koyacağım. Tam dış kısımdaki kemikli yer hafif ağrıyor hala. Bazen sanki elektrik çarpmış gibi bi ağrı oluyor.

Bu hassasiyet hep kalacak mı acaba, yoksa 6 aya kadar geçmiş olur mu? Mesela ucu kapalı topuklu ayakkabı giyemiyorum hala. Tam 2 ay oldu, hiç giyemeyecek miyim ya =((( hep böyle ucu geniş ayakkabı mı giymek zorundayım?

Tatlım daha çok yeni seninki biraz daha sabret :KK43: annemin daha yeni tam anlamıyla düzeldi.tam 6 ay oldu ameliyat olalı.. anca kendine geldi birde tam kışa denk geldiği için ucu hep geniş giydi.Merak etme geçicek canım ama biraz daha zaman hem önümüz yaz daha rahat olur senin için :))

Arkadaşlar bende ayağımın 2 ay sonra geldiği halin resmini akşama koyacağım. Tam dış kısımdaki kemikli yer hafif ağrıyor hala. Bazen sanki elektrik çarpmış gibi bi ağrı oluyor.

Bu hassasiyet hep kalacak mı acaba, yoksa 6 aya kadar geçmiş olur mu? Mesela ucu kapalı topuklu ayakkabı giyemiyorum hala. Tam 2 ay oldu, hiç giyemeyecek miyim ya =((( hep böyle ucu geniş ayakkabı mı giymek zorundayım?

Çok sağol cnm yaa gerçekten çok rahatlattın beni. =) Önümüz yaz olduğu için iyileşme süreci daha iyi olacak sanırım. Havalar ısındı şansımıza

Hamileliğmin son haftası ayaklarıma kendim ulaşamadığım için pedikür yaptırdım. Yaptırmaz olaydım. Daha hastanede başladılar acımaya. 1. Ayın sonunda 10 parmağımın 7 enfeksiyon olumuş 3-4 tanesi iyileşememişti. Aşırı ödem varken tırnak kenarlarına girilmezmiş yoksa benim gibi bir sürü batığınız olurmuş:/ 2 ayon sonunda epey toparlamıştım baş parmaklarım hariç. Sürekli iltihap akıyordu bende tavsiye üzerine ayak sağlığı uzmanına gittim. Batan kısmı köke kadar temizledi, enfeksiyon bölgesini temizlerken çocuk doğurmak daha kolayd iye düşünmüştüm:/ sürekli batikonla pansuman yaparak, tırnak arasına steril gazlı bez sıkıştırarak tırnağımı tekrar enfekte olmadan epey uzattım. Batmasıı da azaldı. Ama enfeksiyonlardan heralde tırnaklarım kalınlaştı ve kenarları içe dönük batmaya hazır hale geldi. Anladığım kadarıyla ameliyat çok zor bir prosedür peki sizce ne yapayım? " batık yok ama batmaya müsait, hafif deforme kalsınlar mı?" " ameliyat olayım mı ?" Ya da tel tedavisi bana çözüm olur mu?

Merhaba, çok geçmiş olsun.

Tekrar batık olmaya müsait durumdaysa yeniden aynı acıları yaşayabilirsiniz. Her seferinde de o acıyı çekmek çok feci gerçekten. İsterseniz ortopedi uzmanına bir görünün. Tel tedavisini önermiyorum. Onlar geçici çözümler.

Hamileliğmin son haftası ayaklarıma kendim ulaşamadığım için pedikür yaptırdım. Yaptırmaz olaydım. Daha hastanede başladılar acımaya. 1. Ayın sonunda 10 parmağımın 7 enfeksiyon olumuş 3-4 tanesi iyileşememişti. Aşırı ödem varken tırnak kenarlarına girilmezmiş yoksa benim gibi bir sürü batığınız olurmuş:/ 2 ayon sonunda epey toparlamıştım baş parmaklarım hariç. Sürekli iltihap akıyordu bende tavsiye üzerine ayak sağlığı uzmanına gittim. Batan kısmı köke kadar temizledi, enfeksiyon bölgesini temizlerken çocuk doğurmak daha kolayd iye düşünmüştüm:/ sürekli batikonla pansuman yaparak, tırnak arasına steril gazlı bez sıkıştırarak tırnağımı tekrar enfekte olmadan epey uzattım. Batmasıı da azaldı. Ama enfeksiyonlardan heralde tırnaklarım kalınlaştı ve kenarları içe dönük batmaya hazır hale geldi. Anladığım kadarıyla ameliyat çok zor bir prosedür peki sizce ne yapayım? " batık yok ama batmaya müsait, hafif deforme kalsınlar mı?" " ameliyat olayım mı ?" Ya da tel tedavisi bana çözüm olur mu?

tubby'ye katılıyorum bende..tel çözüm değil ancak geçici çözüm olabilir..eğer tırnakta kalınlaşma varsa zamanla daha kötüye gidebiliyor annemin öyle olmuştu malesef :KK43: ankarada yaşıyormuşsunuz önce orda bir doktora gözükün bence ondan sonra dr.şahin beyle irtibata geçip ona mail atabilirsiniz tırnağınızın resmini yardımcı olacaktır.Çok geçmiş olsun çok beterdir acısı biliyorum..en kısa zamanda çözmeniz dileğiyle...

Arkadaşlar Merhaba aranıza yeni katıldım ve ayak baş parmaklarımın ikisinde de batma vardı ve ayakkabı vs... giyerken deli gibi ızdırap veriyordu. Sizin gibi çok araştırdım ve Ankara'da Derya ÇOBAN ayak sağlığı merkezini buldum ve tırnağıma taktıkları tel ile ameliyattan kurtuldum tabi benim şansım Kırıkkalede oturuyor olmam. Sizede tavsiye ederim en azndan bilgi alabilirsiniz. Annemin şeker hastalığından dolayı ayağında sorunlar vardı oda memnun şimdilik...

arkadaşlar,çok acil izmir'de bu operasyonu yapan bir doktora ihtiyaç var.bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Kızlarr önceden bu ameliyatı oldugumu söylemiştim yalnız dikkatimi cekti bana dikiş falan atılmadı cunku gel sonra dikişlerini alalım falan denmedi. Tırnagım sürekli düştügü ve üst üste cıktıgı için ptesi doktora göstermeyi düşünüyorum nette dermatolog yazıyodu ama doğrumudur acaba ?

böyle bir konu varmı diye baktım ama çok detaylı yazılar bulamadım bende açmaya karar verdim..

Ayak baş parmaklarımın ikisindede tırnak batması var ve yarın dokuz eylül üniversite hastanesi-izmir plastik cerrahi bölümünden randevu aldım.bu sorunun tek çözümünün bu olduğunu araştırmalarım sonucu anladım, sitedede birkaç arkadaşın yorumlarını da okudum bu yönde.şimdi bu arkadaşlardan rica ediyorum bizimle tecrübelerini paylaşabilirler mi?

1-ameliyat basit bir operasyon sanırım ama nasıl(kısamı sürdü,yapılırken hissediliyormu) oluyor,
2-ameliyat sonrası ağrı sızı çok oluyor mu,
3-üniversite hastanelerinde olan var mı ve doktorlarından memnun kalan,
4-hangi şehirde hangi hastane ve doktorlara odunuz,
5-ne kadar sonra çalışmaya başladınız,
6-ve en önemlisi estetik açıdan ameliyat yeri iyileştikten sonra nasıl gözüküyor çok büyük farklılık oluyor mu?

Bu ameliyatı geçirenler varsa resim ekleyebilir mi kızlarr?
Bir de op.dr.şahin nami'nin adını çok duydum ama ben izmirde yaşıyorum
bende yarın ve sonraki süreçlerde neler yaşadığımı yazıcam sizlerde deneyimlerinizi paylaşırsanız çok ama çokk sevinirim benim gibi bu sorunu yaşayan çok insan var biliyorum belki benim gibi birilerine daha faydamız dokunur :KK54: Sevgiler,
merhabalar ben bursadan.ayak baş parmaklarımda bu sorun vardı seni çok iyi anlıyorum yalnız değilsin öncelikle bunu belirteyim.5-6dakika sürüyor operasyon.uyuşturmak için önce parmağa iğne vuruluyor.iğne biracık acıtıyo ama kendini motive etmelisin. Zaten uyuşunca bişi anlamıyosun.ameliyat sonrası biraz ağrı oluyor ilk gün.zonkluyo biraz.ama o da normal bişey.ben bursada özel bahar hastanesindeki ortopedi doktoru murat saylık'a gittim çok memnunum doktorumdan.daha önce aynı hastanede plastik cerraha yaptırmıştım ama tekrarladı.çok çektim ben bu tırnak batmasından.10 gün sonra falan istediğin gibi hareket ediyosun acı ağrı kalmıyo.estetik açıdan da ameliyat yeri iyileştikten sonra ççok dikkat çeken bir durum olmuyor.zaten tırnağın tümünü değil bir kısmı alınıyor.hiç bir sıkıntı çekmiyorsun. Rabbim bütün hastalara ,tırnak batması olanlara yardım etsin ve şifa versin diyorum.

X