Tırnak yatağı ameliyatı(tırnak batması)olanlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

ben de pazartesi tırnak ameliyatı oldum , kaç gün pansuman yapılması gerekiyor, bir de ağrı yoksaantibiyotik kullanmak gerekli mi?

ben de pazartesi tırnak ameliyatı oldum , kaç gün pansuman yapılması gerekiyor, bir de ağrı yoksaantibiyotik kullanmak gerekli mi?

2günde bir pansuman gerekiyor.ağrı olsa da olmasa da doktorun verdiği antibiyotiği kullanmalısın. parmağındaki yara kurumaz yoksa.Aslında doktorun bilgilendirmiş olması gerek bu konuda .

TIRNAĞIN ÜSTÜNE çıkan eti kesiyorum ama iltihapı durduramadım birde normalde kendim tedavi ediyordum mosmor oldu buameliyat olsammı ama yk çok kötüymüş bana bakacak kismede yok 1 yaşında kızım :KK50:

Arkadaşlar Merhaba aranıza yeni katıldım ve ayak baş parmaklarımın ikisinde de batma vardı ve ayakkabı vs... giyerken deli gibi ızdırap veriyordu. Sizin gibi çok araştırdım ve Ankara'da Derya ÇOBAN ayak sağlığı merkezini buldum ve tırnağıma taktıkları tel ile ameliyattan kurtuldum tabi benim şansım Kırıkkalede oturuyor olmam. Sizede tavsiye ederim en azndan bilgi alabilirsiniz. Annemin şeker hastalığından dolayı ayağında sorunlar vardı oda memnun şimdilik...

Çok geçmiş olsun..Yalnız tel geçici çözümdür geçici bi rahatlık sağlar teli çıkardığınız zaman tırnak tekrardan batmaya başlar malesef :KK43:(

arkadaşlar,çok acil izmir'de bu operasyonu yapan bir doktora ihtiyaç var.bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

İzmirde malesef biz bulamadık bu işi yapan bi doktor :KK43:( bu yüzden istanbula gidip yaptırdık bilginize ama yine de bi araştırın isterseniz..

Kızlarr önceden bu ameliyatı oldugumu söylemiştim yalnız dikkatimi cekti bana dikiş falan atılmadı cunku gel sonra dikişlerini alalım falan denmedi. Tırnagım sürekli düştügü ve üst üste cıktıgı için ptesi doktora göstermeyi düşünüyorum nette dermatolog yazıyodu ama doğrumudur acaba ?

Bizim ameliyatı yapan dr ortopedi uzmanıydı canım biraz geç yazdım ama kusura bakma..

merhabalar ben bursadan.ayak baş parmaklarımda bu sorun vardı seni çok iyi anlıyorum yalnız değilsin öncelikle bunu belirteyim.5-6dakika sürüyor operasyon.uyuşturmak için önce parmağa iğne vuruluyor.iğne biracık acıtıyo ama kendini motive etmelisin. Zaten uyuşunca bişi anlamıyosun.ameliyat sonrası biraz ağrı oluyor ilk gün.zonkluyo biraz.ama o da normal bişey.ben bursada özel bahar hastanesindeki ortopedi doktoru murat saylık'a gittim çok memnunum doktorumdan.daha önce aynı hastanede plastik cerraha yaptırmıştım ama tekrarladı.çok çektim ben bu tırnak batmasından.10 gün sonra falan istediğin gibi hareket ediyosun acı ağrı kalmıyo.estetik açıdan da ameliyat yeri iyileştikten sonra ççok dikkat çeken bir durum olmuyor.zaten tırnağın tümünü değil bir kısmı alınıyor.hiç bir sıkıntı çekmiyorsun. Rabbim bütün hastalara ,tırnak batması olanlara yardım etsin ve şifa versin diyorum.

Çok teşekkürler canım ilgine :)) biz hallettik bu sorunumuzu önceki sayfalarda yazmıştım geçen eylül ayında atlattık çok şükür..Bir dahada batma sorunu olmadı :) Darısı tüm bu sorunu yaşayanların başına..Sanada çok geçmiş olsun.

benimde ne yazıkki batığım var arkadaşlar 1-2 haftadır batan kısma zeytinyağı sürüp giren kısmı açmaya çalışıyorum. Öncesinde iltihap akıyor ve çok şişmişti.Şimdi daha iyi bakalım ne olacak.

benimde ne yazıkki batığım var arkadaşlar 1-2 haftadır batan kısma zeytinyağı sürüp giren kısmı açmaya çalışıyorum. Öncesinde iltihap akıyor ve çok şişmişti.Şimdi daha iyi bakalım ne olacak.

Öncelikle geçmiş olsun :KK43:( Hamileymişsin arkadaşım bu durumda kilo alımı ile birlikte bu sorunda ortaya çıkabiliyor ne yazıkki ameliyat olmanda olmaz sanırım :KK43: ama sana tavsiyem duştan çıkınca batan kısımlara küçücük pamuklar yerleştir ki ete batmasını engellesin ve sık sık batikonla mikrop kapmasın..

Bebeğin içinde tebrik ederim,sağ salim kucağına alırsın inşallah :emir_bebek:

Öncelikle geçmiş olsun :KK43:( Hamileymişsin arkadaşım bu durumda kilo alımı ile birlikte bu sorunda ortaya çıkabiliyor ne yazıkki ameliyat olmanda olmaz sanırım :KK43: ama sana tavsiyem duştan çıkınca batan kısımlara küçücük pamuklar yerleştir ki ete batmasını engellesin ve sık sık batikonla mikrop kapmasın..

Bebeğin içinde tebrik ederim,sağ salim kucağına alırsın inşallah :emir_bebek:

Benim hamilelikten önce yılardır devam eden bir sorundu ne yazıkki. Pamuk yerleştirmek faydalı olur haklısın. Birde tel taktırmayı düşüneceğim ama araştırma aşamasındayım. Gebelikte şuan ameliyatta olamam.

bebek için teşekkür ederim canım. Allah tüm isteyenere versin.

Arkadaşlar 9 ay sonunda ayağımın hali böyle. Tam sol kısımda hafif bir şişlik oluştu geçen gün. İçten içe acıyor. Tekrarlamasından korkuyorum. Şahin Nami'ye bi göstermem lazım. Olumsuz düşünmemeye çalışıyorum ama inşallah tekrar batık olmaz. Çok korkuyorum. :KK43:

$Sans titre 1.jpg

Ablalarım bende de tırnak batması sorunu vardı ve ben onu ameliyatsız atlattım. Benim tırnağım o kadar berbattı ki arık iltihaptan kokuyordu, mosmordu, ve batan yerin yanındaki et tırnağımın üstünü kaplamıştı.

Nasıl atlattın diye soracaksınız tabi ki. Doktora defalarca kez gittim ve hepsi çekilecek dedi sadece son gittiğim doktor Gizem şunu şunu yap en ama en olmadı ameliyat ederiz dedi. Bende tamam dedim. Canım nasıl yanarsa yansın ameliyat olmaktan iyidir dedi. Eczaneden Rif diye iltihaplı yaraların üzerine kırılan bi ampulü söyledi ve onu aldım. Tırnağımın altına tampon yapmamı ve üzerine bunu kırmamı söyledi. Tırnağımın üzeri iltihaplı olduğu için her gün belirli sıklıklarla üzerine bu ilacı sıktım. (ben enjektöre çektim oradan sıkmam daha basit oluyor çünkü) tırnağımın altına da pamuğa rifi sıkıp tırnağımın altına yerleştirdim. Ve böylece zamanla geçmeye başladı. Önce üzerinede ki et çekildi iltihabı kurudu sonra da batmamaya başladı.

Şimdi ise tırnağımın o batan erini biraz uzun kesiyorum ve batacağını anladığım an altına pamuk, peçete sokuyorum. Ameliyatsız kurtuldum bu sorundan umarım sizlerde kurtulursunuz. Anlamadığınız yerleri sorun yardımcı olmak isterim. :)

Gizem merhaba bu sorunu ameliyatsız atlattığın için çok şanslısın ve de sabırlısın gerçekten. =) benim canım tatlı olduğundan ve acı eşiği düşük bi insan olduğumdan gidip hemen ameliyat oldum. Şu günlerde bi korku kapladı içimi ya tekrar batarsa diye ama pozitif düşünmeye çalışıyorum. Şişlik azaldı ve ağrı pek yok.

Zaten ameliyatımın üzerinden 9,5 ay geçti aslında bişey olsa 6 aydan itibaren olurdu ama işte bi kere çektik ya acısını ister istemez evhamlı bi hale geliyosun =)

O pamuk tedavisini ısrarla tekrarlamak lazım. Her ne kadar ameliyat olunca rahatlasa da insan, bıçak değen yerde bi hassasiyet kalıyor. Mümkün olduğunca, ameliyatsız çözmeye çalışmak en güzeli. Bende biraz sabırlı ve acıya katlanabilen biri olsaydım keşke =(

Gizem merhaba bu sorunu ameliyatsız atlattığın için çok şanslısın ve de sabırlısın gerçekten. =) benim canım tatlı olduğundan ve acı eşiği düşük bi insan olduğumdan gidip hemen ameliyat oldum. Şu günlerde bi korku kapladı içimi ya tekrar batarsa diye ama pozitif düşünmeye çalışıyorum. Şişlik azaldı ve ağrı pek yok.

Zaten ameliyatımın üzerinden 9,5 ay geçti aslında bişey olsa 6 aydan itibaren olurdu ama işte bi kere çektik ya acısını ister istemez evhamlı bi hale geliyosun =)

O pamuk tedavisini ısrarla tekrarlamak lazım. Her ne kadar ameliyat olunca rahatlasa da insan, bıçak değen yerde bi hassasiyet kalıyor. Mümkün olduğunca, ameliyatsız çözmeye çalışmak en güzeli. Bende biraz sabırlı ve acıya katlanabilen biri olsaydım keşke =(

Merhaba, ben ameliyatı en son çare olarak bile düşünmedim çünkü abim de oldu ve sonrasında gene battı.
inşallah bir daha batmaz yaa :)
sürekli tekrarlamıyorum aslında geçtikten sonra tırnağımı derin kesince batıyor o zamanda hemen altına pamuk, peçete vs. birşey sokuyorum ve geçiyor hemen. ilk okuldayken ben batıyordu tırnağım yaklaşık 10-11 yıldır batmıyor tırnağım ve iyi ki olmamışım ameliyat diyorum. bundan sonra batarsa denemenizi tavsiye ederim çok işe yarıyor gerçekten, geçmiş olsun size :)

Böyle bir konu varmı diye baktım ama çok detaylı yazılar bulamadım bende açmaya karar verdim..

Ayak baş parmaklarımın ikisindede tırnak batması var ve yarın dokuz eylül üniversite hastanesi-izmir plastik cerrahi bölümünden randevu aldım.Bu sorunun tek çözümünün bu olduğunu araştırmalarım sonucu anladım, sitedede birkaç arkadaşın yorumlarını da okudum bu yönde.Şimdi bu arkadaşlardan rica ediyorum bizimle tecrübelerini paylaşabilirler mi?

1-Ameliyat basit bir operasyon sanırım ama nasıl(kısamı sürdü,yapılırken hissediliyormu) oluyor,
2-Ameliyat sonrası ağrı sızı çok oluyor mu,
3-Üniversite hastanelerinde olan var mı ve doktorlarından memnun kalan,
4-Hangi şehirde hangi hastane ve doktorlara odunuz,
5-Ne kadar sonra çalışmaya başladınız,
6-Ve en önemlisi estetik açıdan ameliyat yeri iyileştikten sonra nasıl gözüküyor çok büyük farklılık oluyor mu?

Bu ameliyatı geçirenler varsa resim ekleyebilir mi kızlarr?
Bir de Op.Dr.Şahin Nami'nin adını çok duydum ama ben izmirde yaşıyorum :KK43:

Bende yarın ve sonraki süreçlerde neler yaşadığımı yazıcam sizlerde deneyimlerinizi paylaşırsanız çok ama çokk sevinirim benim gibi bu sorunu yaşayan çok insan var biliyorum belki benim gibi birilerine daha faydamız dokunur :KK54: Sevgiler,

Konunun üzerinden uzun bir zaman geçmiş ama deneyimlisiniz yardımlarınızı bekliyorum .. :)
14 yaşındayım geçen hafta çarşamba günü genel cerrahi de tırnak yatağı ameliyatı geçirdim . Uyuşturucunun etkisi geçtikten sonra tarifsiz bir acı çektim bilen bilir canım çıktıı :KK43: bugün 5. gün oldu pansumana gidiyorum düzenli olarak bi sıkıntı yok. Elazığ da ameliyat oldum , sağlık ocağında nöbetçi doktor hafif bi iltihap kaptığını söyledi bi gün antibiyotik almayı unuttum ondan mıdır acaba ya da kötü bi durum mu var ? Bir de hafif bir şişlik oluştu normal midir ? 3 gün okula gitmedim malumunuz bu ayın sonunda sbs sınavı var daha fazla devamsızlık yapamam okula gitmem de bir sakınca var mıdır ? Ya da ayakkabı giymemde ? Çok oldu ama bu son :KK70: doktor dikişler hakkında bir şey söylemedi alınacak mı kendi kendine çürür mü ? şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar 9 ay sonunda ayağımın hali böyle. Tam sol kısımda hafif bir şişlik oluştu geçen gün. İçten içe acıyor. Tekrarlamasından korkuyorum. Şahin Nami'ye bi göstermem lazım. Olumsuz düşünmemeye çalışıyorum ama inşallah tekrar batık olmaz. Çok korkuyorum. :KK43:

Eki Görüntüle 832203

tubby canım umarm olmaz öyle birşey..annemin şuan gayet iyi batma hiç yok ama hissizlik var sadece o bölgede..olumsuz düşünme baktım resimlere ama öyle kötü gözükmedi bana ama sen yine de Şahin beye bi gözük derim ben :KK66: Ben geç cevap yazabildim ama gittiysende yaz buraya canım.Umarım yolundadır herşey bi sorun yoktur ?

Konunun üzerinden uzun bir zaman geçmiş ama deneyimlisiniz yardımlarınızı bekliyorum .. :)
14 yaşındayım geçen hafta çarşamba günü genel cerrahi de tırnak yatağı ameliyatı geçirdim . Uyuşturucunun etkisi geçtikten sonra tarifsiz bir acı çektim bilen bilir canım çıktıı :KK43: bugün 5. gün oldu pansumana gidiyorum düzenli olarak bi sıkıntı yok. Elazığ da ameliyat oldum , sağlık ocağında nöbetçi doktor hafif bi iltihap kaptığını söyledi bi gün antibiyotik almayı unuttum ondan mıdır acaba ya da kötü bi durum mu var ? Bir de hafif bir şişlik oluştu normal midir ? 3 gün okula gitmedim malumunuz bu ayın sonunda sbs sınavı var daha fazla devamsızlık yapamam okula gitmem de bir sakınca var mıdır ? Ya da ayakkabı giymemde ? Çok oldu ama bu son :KK70: doktor dikişler hakkında bir şey söylemedi alınacak mı kendi kendine çürür mü ? şimdiden teşekkürler

asdfas öncelikle geçmiş olsun tatlım :KK43: antibiyotik mutlaka içilcek yoksa yaran kurumaz iltihaplanır..biraz geç görüp yazdım ben gerçi umarım şimdi iyidir..dikişler 1 hafta sonra alınıyor canım.1 ay gibi bi süre ayakkabı giyilemiyor malesef ondan sonrada bi süre geniş burunlu ayakkabılar giymen gerek.

tubby canım umarm olmaz öyle birşey..annemin şuan gayet iyi batma hiç yok ama hissizlik var sadece o bölgede..olumsuz düşünme baktım resimlere ama öyle kötü gözükmedi bana ama sen yine de Şahin beye bi gözük derim ben :KK66: Ben geç cevap yazabildim ama gittiysende yaz buraya canım.Umarım yolundadır herşey bi sorun yoktur ?

asdfas öncelikle geçmiş olsun tatlım :KK43: antibiyotik mutlaka içilcek yoksa yaran kurumaz iltihaplanır..biraz geç görüp yazdım ben gerçi umarım şimdi iyidir..dikişler 1 hafta sonra alınıyor canım.1 ay gibi bi süre ayakkabı giyilemiyor malesef ondan sonrada bi süre geniş burunlu ayakkabılar giymen gerek.

Öncelikle yanıtladığınız için çok çok teşekkürler :) Antibiyotiği düzenli olarak içtim şuan bir sıkıntım yok . Cumartesi günü kontrole gitim doktor gayet iyi dedi pansumana gitmene gerek yok filan. Dikişler kendiliğinden çürüyecekmiş zaten. Üçüncü günden sonra ağrım da geçti. Ama malesef mecburen ayakkabı giyiyorum :S Birde 12 gün oldu ayağımı yıkamamda bir sakınca var mıdır ?

Öncelikle yanıtladığınız için çok çok teşekkürler :) Antibiyotiği düzenli olarak içtim şuan bir sıkıntım yok . Cumartesi günü kontrole gitim doktor gayet iyi dedi pansumana gitmene gerek yok filan. Dikişler kendiliğinden çürüyecekmiş zaten. Üçüncü günden sonra ağrım da geçti. Ama malesef mecburen ayakkabı giyiyorum :S Birde 12 gün oldu ayağımı yıkamamda bir sakınca var mıdır ?

Rica ederim :)) iyi olmasına sevindim..yıkamanda artık sakınca olmaz ama duştan sonra çok iyi dezenfekte et mutlaka ki mikrop kapmasın :KK66: bi de dr anneme yıkanırken biriken suyun içinde kalmasın demişti yanlış hatırlamıyosam..

X