Tırnak yatağı ameliyatı(tırnak batması)olanlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

ben cektirdim basta igne yapti tirnagim zaten sisti o kadar acimisti ki ve hic beklemedi uyusmadan ilk batan yerden cekmeye basladi tirnagi muthis aciyodu butun aciyi hissettim igne yapmasaydi kesktam agliycakken doktor gelip senim yerinde kim olsa simdiye bagirmisti bravo deyince kendimi teskin ettim biraz ve moralim yukseldi sonra sanırım koklerini temizlediler cektikten sonra biraz da oyle acidi cikinca zaten yuruyemedim sargi oldugu icin ugg giymistim allahtan yoksa ciplak kalicakti ayagim :-) 3 gun okula gitmedim cunku ciddi yuruyemiyodum topal olmayi bile becerememistim 1 hafta sonunda kendime gelebildim

mrb ben 1 sene once tırnagımı cektırmıstım cekılen yer kenarı agrıyo demeyelım degınce yanı dokunun ca acıma oluyo bazen yavas bı vurma oluyo nasıl sızlıyo doktora mı gorunsem napsam tırnak da batmıor kızardı ıyıce napım doktora mı gostersem parmagı tırnak cektırdım rahatladım derken agrı oldu 1 hafta once agrısında yatamıodum sımdı az acı var

ben cektirdim basta igne yapti tirnagim zaten sisti o kadar acimisti ki ve hic beklemedi uyusmadan ilk batan yerden cekmeye basladi tirnagi muthis aciyodu butun aciyi hissettim igne yapmasaydi kesktam agliycakken doktor gelip senim yerinde kim olsa simdiye bagirmisti bravo deyince kendimi teskin ettim biraz ve moralim yukseldi sonra sanırım koklerini temizlediler cektikten sonra biraz da oyle acidi cikinca zaten yuruyemedim sargi oldugu icin ugg giymistim allahtan yoksa ciplak kalicakti ayagim :-) 3 gun okula gitmedim cunku ciddi yuruyemiyodum topal olmayi bile becerememistim 1 hafta sonunda kendime gelebildim

mrb ben 1 sene once tırnagımı cektırmıstım cekılen yer kenarı agrıyo demeyelım degınce yanı dokunun ca acıma oluyo bazen yavas bı vurma oluyo nasıl sızlıyo doktora mı gorunsem napsam tırnak da batmıor kızardı ıyıce napım doktora mı gostersem parmagı tırnak cektırdım rahatladım derken agrı oldu 1 hafta once agrısında yatamıodum sımdı az acı var

Kızlar çektirmek çözüm değil bir kere daha söylemek istiyorum geçmiş sayfalarda da konuşulmuştu sanırım..

Benim bahsettiğim tırnak yatağı ameliyatı ,tırnağınız kalıyor çekilmiyor tırnağınızın batan kısmı alınıyor ameliyatla sonra dikiliyor.Bir daha da batma sorununuz kesinlikle olmuyor bilginize..

zeynep_ist21 bence doktorla görüş istersen ,bir danış derim ben :KK66:

Çok geçmiş olsun ikinizede...

Kızlar çektirmek çözüm değil bir kere daha söylemek istiyorum geçmiş sayfalarda da konuşulmuştu sanırım..

Benim bahsettiğim tırnak yatağı ameliyatı ,tırnağınız kalıyor çekilmiyor tırnağınızın batan kısmı alınıyor ameliyatla sonra dikiliyor.Bir daha da batma sorununuz kesinlikle olmuyor bilginize..

zeynep_ist21 bence doktorla görüş istersen ,bir danış derim ben :KK66:

Çok geçmiş olsun ikinizede...

gectı sadece yesıl su cıktı sonra gectı sagolasın bırıne demıssın tırnagınız cekılmıo dıye benım tırnagım cekıldı cok rahatım valla

arkadaşlar merhaba benim kızımda 3 hafta önce oldu tırnak batığı revizyonu ameliyatı.henüz 4 yaşında yavrum benim maaşallah hiç ağlama sızla falan olmadı sonrasında da.kızımın sağ ayak baş parmağında iki tarafında vardı batma yaklaşık 10 tanede dikişi vardı.son 2 gündür falan ayakkabı giymeye başladı.çok korkuyorum tekrarlarmı tekrarlamaz mı dr.tekrarlamaz dedi ama bir akrabam oldu aynı ameliyatı onunki tekrarladı.aranızda tekrarlayan varmı?

gectı sadece yesıl su cıktı sonra gectı sagolasın bırıne demıssın tırnagınız cekılmıo dıye benım tırnagım cekıldı cok rahatım valla

tırnağınız çekilmiyor derken ,çektirdiğiniz takdirde çıkan tırnak tekrar batıyor demek istemiştim..o yüzden kesin çözüm olmadığını söyledim zaten..aynı sorunu tekrar yaşamamanızı umarım..geçmiş olsun tekrar

arkadaşlar merhaba benim kızımda 3 hafta önce oldu tırnak batığı revizyonu ameliyatı.henüz 4 yaşında yavrum benim maaşallah hiç ağlama sızla falan olmadı sonrasında da.kızımın sağ ayak baş parmağında iki tarafında vardı batma yaklaşık 10 tanede dikişi vardı.son 2 gündür falan ayakkabı giymeye başladı.çok korkuyorum tekrarlarmı tekrarlamaz mı dr.tekrarlamaz dedi ama bir akrabam oldu aynı ameliyatı onunki tekrarladı.aranızda tekrarlayan varmı?

Çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm küçücükmüş daha,Allah beterinden korusun :KK43:(
Tekrarlamıcağını düşünüyorum canım korkma ,doktor da aynını söylemişti bize tekrarlamayacağını..
Annem olalı 1,5 yıl oldu çok şükür ki batık sorunu falan kalmadı :))

tırnağınız çekilmiyor derken ,çektirdiğiniz takdirde çıkan tırnak tekrar batıyor demek istemiştim..o yüzden kesin çözüm olmadığını söyledim zaten..aynı sorunu tekrar yaşamamanızı umarım..geçmiş olsun tekrar

Çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm küçücükmüş daha,Allah beterinden korusun :KK43:(
Tekrarlamıcağını düşünüyorum canım korkma ,doktor da aynını söylemişti bize tekrarlamayacağını..
Annem olalı 1,5 yıl oldu çok şükür ki batık sorunu falan kalmadı :))

çok teşekkürler,doktorda aynısını söylüyor bize ama anne yüreği işte korkuyorum.

1 yıl oldu tırnak uzamadı ama abımın tırnagını yaktılar onun kı uzadı benımkı uzamadı bakıom hıcbırsey yok tırnakta

kızlar bende de tırnak batması olmuştu 1 sene çektim sonra bir yaz kabuk bağlayan yeri temizledim ayağımı yıkarken tırnağımı dışa dışa ittim hergün 3kere yıkadım ayağımı suyla yumuşattım ameliyatsız hallettim kremler sürdüm çok şükür geçti :KK1:

Sevgili Arkadaşlar;
Öncelikle herkese merhabalar.Burada tırnak batığı operasyonları ile ilgili bir çok yazı okudum hatta burda değil bir sürü web sitelerinde kişilerin paylaşımları söz konusu.Kendimce sizleri en açıklığıyla,başımdan geçenlerle beraber bilgilendirmek istiyorum.Yaklaşık 2007 senesinden beri tırnak batığı denen illetle tabiri caizse savaş verdim.Bir kere çekildi çok kötü şekilde çıktı.Sonrasında 2 sene düzenli olarak her ay özel bir AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ' ne gittim "TEL"takıldı nafile.İşin maddi kısımlarını bahsetmek istemiyorum tahmin edersiniz.Artık her ayakkabımı 1 numara büyük almaktan bıkmıştım.Tırnağımı bir yere çarpsam acısını günlerce çekiyordum bu acıyı çeken beni çok iyi anlar.Şans eseri Op.Dr. Şahin Nami Bey'in internet sitesine denk geldim ve telefon açtım randevu aldım.Gittiğimde yapacağı işlemlerden bahsetti ve daha önce ameliyat ettiği tırnakları örnek olarak gösterdi ve ben kendisine çok güvendim.Bu cerrahi işlemi olmaya karar verdim.Kendisi çok ilgili,bilgili,tecrübeli ve en önemlisi "ORTOPEDİ" doktoru ve tırnak konusunda kendini geliştirmiş bir doktor.Bunu her aklı başında olan bir kişi anlayabilir konuşmalarının uçları açık değil kesin ve net.Benim tırnaklarım gerçekten çok sorunluydu ve en zor olan ameliyatı oldum.Sağ sol parmak ve çift yönlü fakat bu internet sitelerinde yazılanlar gibi ağrılı sızılı bir durum değil ki benim de canım çok tatlıdır:KK66:Uyuşmanın akabininde işlem max.40 dakikadır.Ben eve geldikten sonra iğnenin uyuşukluğu geçtikten sonra tabiki normal olarak ağrısı oluyor(sonuçta küçük bir ameliyat) fakat burda yazılanlar kadar abartılı değil.Şöyle düşünün tırnak batmanız var pedikür yaptırdıktan sonra bile 3 gün acısı olur ki bu dayanılmayacak gibi değildir.Benim ilk günümden dikişlerim alınana kadar sadece 3 tane ağrı kesici aldım geceleri uyudum öyle ağrıyla falan uyanmadım.Hemen yürüdüm evde her işimi kendim yaptım sadece parmağımın üzerine basmadım.Tahminimce bu yapılan yorumlar kişiler göre değişir.Sevgili arkadaşlar ben yıllardır bu iğrenç acıyı çeken biri olarak ,mesleğim gereği yıllardır topuklu ayakkabı giyinen biri olarak bu işlem inanın çok basit ve sorunsuz.Burada yada başka sitelerde okuyacağınız yorumlar olacaktır tabiki herkes sorununu paylaşıyor anlıyorum "AMA BU HERKESTE AYNI OLACAK" yada sizde orda yazanlar gibi çok ağrılı günler haftalar geçireceksiniz diye bir durum söz konusu bile olamaz.Mümkünmü!!!!!Sizlerle deneyimimi en açık şekilde paylaştım inanın korkulacak hiç birşey yok.Sizlere derim ki böyle bir durumunuz varsa Op.Dr.Şahin Nami Bey'le görüşmenizdir.Kendisine buradan tekrardan yaptığı başarılı operasyon için sonsuz teşekkürlerimi sunuyor başarılarının devamını diliyorum.

Son düzenleme:
Tırnak batması sorununu uzun zamandır, baya acılı olarak çekiyorum. Artık kurtulmak istiyorum. Bu zamana kadar doktora gitmedim. Şimdi artık randevu almak istiyorum ama hangi doktora gitmeliyim fikir verebilir misiniz?
Ortopediye giden var, plastik cerrahiye var, cildiyeye var. Hangisinden başlamalıyım acaba???

Merhabalar arkadaşlar ben önce 2011 yılında sağ ayak başparmağımı geçtiğimiz pzt günü 28 nisan 2014 günü sol ayak başparmağımı şahin nami beye operasyon yaptırmış biri olarak sizleri aydınlatayım dedim. daha önce çok memnun kaldım ki tekrar gittim. sadece iğnenin batırılışını hissediyorsunuz. sohbetle geçen 15 dk içinde operasyon bitmişti. ne ağrı ne sızı hissettim. bugün 1 mayıs tatiliz yrn işe gideceğim. daha dikişlerim alınmadı. pzt günü 5 mayısta alınacak. bn daha önce 3 kere ayak tırnağımı çektirmiş biri olrak" DR.Şahin beye gidin bu sorundan kökten kurtulun" derim.çünkü tırnağı tümden çekmek çözüm değil. bn 3 kere çektirdim.et tırnaktan ayrılır mı?derler. nasıl acı çektiğimi anlatabildim mi ve yeni tırnak çıktığında da aynı sorun. yeni tırnağın batması,o bölgeden apse akması,kötü kokular...kökten çözüm istiyorsanız;Şahin beyi tavsiye ediyorum. herkese geçmiş olsun.

Merhabalar arkadaşlar ben önce 2011 yılında sağ ayak başparmağımı geçtiğimiz pzt günü 28 nisan 2014 günü sol ayak başparmağımı şahin nami beye operasyon yaptırmış biri olarak sizleri aydınlatayım dedim. daha önce çok memnun kaldım ki tekrar gittim. sadece iğnenin batırılışını hissediyorsunuz. sohbetle geçen 15 dk içinde operasyon bitmişti. ne ağrı ne sızı hissettim. bugün 1 mayıs tatiliz yrn işe gideceğim. daha dikişlerim alınmadı. pzt günü 5 mayısta alınacak. bn daha önce 3 kere ayak tırnağımı çektirmiş biri olrak" DR.Şahin beye gidin bu sorundan kökten kurtulun" derim.çünkü tırnağı tümden çekmek çözüm değil. bn 3 kere çektirdim.et tırnaktan ayrılır mı?derler. nasıl acı çektiğimi anlatabildim mi ve yeni tırnak çıktığında da aynı sorun. yeni tırnağın batması,o bölgeden apse akması,kötü kokular...kökten çözüm istiyorsanız;Şahin beyi tavsiye ediyorum. herkese geçmiş olsun.
çok geçmiş olsun, benim de kardeşim iki ayağının baş parmaklarındaki tırnakları çektirecek, Şahin bey ile görüştük, tırnak fotoğraflarını gördü tırnaklar çekilecek kökleri öldürülecek ve bir daha çıkmayacak. ama kardeşim iğne ya da operasyonu hisseder ve çok acır diye korkuyor, daha önce tırnak çektirenler çok acı çektiklerini yazmışlar onun için tedirginiz, hatta anestezi almayı düşünüyor. sizin de tırnaklarınız tamamen çekildi mi ve operasyon sırasında acı duydunuz mu ? dikişleriniz alınırken acı hissettiniz mi? bir de ameliyatın fiyatı nedir? kardeşim cevabı okuyunca biraz daha rahat hissedecek inşaAllah :KK43:
tekrar geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.

merhaba arkadalar yaklaşık 3 gün önce tırnak çekimi ve tırnak yatağı revizyonu geçirdim. ilk 2 gün emzirdiğim için herhangi bir ilaç kullanamadım ve ödem oluştu şimdi ise hem antibiyotik hemde ağrı kesici kullanıyorum ama sürkli zonklama ağrı sanki hiç iyileşmeyecek gibi geliyor. benim gibi emzirme döneminde bu sorunu yaayan varmı yada bu ekilde ödem olan iyileşme sreci nedir nekadar sürede zonklamalarınız ağrılarınız gçti dikiş alınırken acıyormu yorumlarınızı bekliyorum.

Ameliyatın şart olduğuna emin misin?
Ayak sağlığı merkezleri var, oralarda batıklar temizleniyor ve tırnağa tel takılıyor, acısız bir şey. Bir daha da batık olmuyor.
Ama seninki çok ileri boyuttaysa onu bilemem.

İstanbuldaysan önerebileceğim bir yer var.

ben zaten ameliyat oldum tırnak telini yaptıran tanıdıklarım var hiçbir etkisini görmediler ve gereksiz yerede herseferinde para ödediler sonrasında yine ameliyat olmak zorunda kaldılar. benim merak ettiğim bu ameliyat edilen bçlge nekadar zamanda iyileşiyor ben emzirdiim için çok fazla ilaçda kullanamıyorum :KK43: sanki hiç iyileşmicek gibi geliyor :KK43:(((

ben zaten ameliyat oldum tırnak telini yaptıran tanıdıklarım var hiçbir etkisini görmediler ve gereksiz yerede herseferinde para ödediler sonrasında yine ameliyat olmak zorunda kaldılar. benim merak ettiğim bu ameliyat edilen bçlge nekadar zamanda iyileşiyor ben emzirdiim için çok fazla ilaçda kullanamıyorum :KK43: sanki hiç iyileşmicek gibi geliyor :KK43:(((

bende de doğumdan sonra oldu 10 ay çektim ilk zamanlar emzirdiğim için ilaç kullanmadım tabii ilerledi sonra paşa paşa ilaç kullandım antibiyotik aldıktan sonraki sütümü sağdım dr zararsız dedi ama ben yine vermedim sonra çektirdim gelen tırnak daha beter battı her iki taraftanda üstelik özele gitmiştim ama ne varsa devlet hast. var adam bu tırnak yatağı çekilere bozulmuş dedi ve tırnağın her iki tarafını alıp kökleri kuruttu şükür düzeliyor şimdi ama ilk gün çok ağırdı

Arkadaşlar öncelikle hepinize Allahtan sifa diliyorum. Bende çocukluğumdan beri tirnak batmadi vardi. Son 2 yildir da kerpeten tirnak sorunu olustu. Yani turnak uca dogru ilerledikce uclar kerpeten gibi kivrilip iceri giriyor. Hic tirnak cektirmedim. Her turlu pefikur ayak sagligi vs dolastim. Oralarda harcadigim zaman ve paraya yazik. Ustelik cektigim aciyi da çekenler bilir. 13 gun once dr. Sahin nami beyde ameliyatı oldum. Tirnak kenarlarini iptal etti. Allah bin kere razi olsun. Artik aci yok. Ustelik tirnagim daha şimdiden güzelleşmeye basladi. Parmagimda henuz kapanmamis 1 tane yer var. Orasi doktyorun kestigi yer degil. Vaktiyle benim sevgili kerpeten tirnagimin parcaladigi parmagin ucundaki yer. O da zamanla iyilesecek. Allah razi olsun doktorumdan.

Merhaba arkadaşlar.uzun zaman olmuş ama bende 4gün önce tırnak revizyonu ameliyatı gecirdim.5 aylık hamileyim ve bu sıkıntı bende hamilelik öncesi başladı bi çok doktora gittim ama ilerledi kremler bi işe yaramadı.sonra tel taktırdım oda daha kötü ilerletti.Granül doku dedikleri et cıktı artk ayakkabı giremez oldum.bi ortopedi doktoruna gittim ve hamileliği më bi zararı olmadığına ikna oldum.kadın doğumcuma da sordum tabiki.neyse ameliyat anlatıldığı gibi kolay sadece iğneler acıtıyor.ama sonrası cok zor gecti.hamilelikten dolayı agrı kesici de kullanamadım 3 gün neler cektim ben bilirim yani.ama cok sükür bugun daha iyiym dikişler 8 inde alınacak ayagımın son halini paylaşıcam sizinle.korkmayın hamilelikte yasayan olursa yinede yaptırın bi zararı olmuyo ilaç kullanmıyosunuz cunku.

X