Dideral ilacı kullananlar

_ozgee_

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2012
4
3
Merhaba arkadaşlar ...
Aranızda dideral ilacı kullanan ya da kullanmış olanlar var mı? Bana kalp ritmim hızlı olduğu için kardiyoloji uzmanı bu ilacı verdi ve sadece çarpıntın olunca yarım tane iç dedi araştırmalarıma göre bu ilaç bi antidepresan gibi bişey araştırdığımda da kalp nedeniyle kullanan hiç kimseye rastlamadım henüz bi kere yarım tane denedim işlemedi sanki :). Merak ediyorum doğrusu kullanan varsa benim nedenimden ya da hangi nedenlerden dolayı kullandılar memnunlar mı ?

dideral ritm bozukluklarında,yüksek tansiyonda, esansiyel tremorda,titremelerde, sıkıntıya baglı carpıntı, el titremelerinde kullanılan güzel bir ilactır.. asıl etkisi kalp ve damar sistemi üzerinedir..güzel bir ilactır internetten arastırma yaparak yorum yapmayın cunku bu iş egitim gerektirir..:KK17: drbuzcicegi

Açıklama için teşekkür ederim. Kesinlikle netten bilgiyle olmaz tabi sadece kullanan kişilerdeki etkileri için merak ettim ve araştırdım :)

Son düzenleme:
Arkadaslar dideral ilacı kullanan warsa bizimle paylasablrmi.. banada doktor yeni yazdı ama kullanmaya korkuyorum kilo yapar die bilqisi olan warmı..

Ben de bir süre kullandım. Migren tedavisinde nöroloji doktoru vermişti, hergün yarım içiyordum.

Arkadaşlar dideral hakkinda bende bilgilendirici birşeyler yazmak istiyorum. Hem kendim de Rahatlarım diye düşündüm. Dideral bilindiği üzere bir kalp ilacı hipertansiyon migren anksiyete titreme vs gibi sebeplerden ötürü kullanılıyor. Benim sorunum da sanırım sosyal fobi benimki şöyle kendini.gösteriyor. Ben insanların içine girmekten korkmuyorum yani konuşma vs gibi konularda sıkıntım yok. Ama aklımı kurcalayan bazı endişeler var. Yemek yerken cekiniyorum sadece sıvı şeyler tüketirken özellikle çorba içerken el titremesi yasıyorum. Bunu bir kez yaşayınca sürekli olacak korkusu ve kaygısı yasıyorum. Ve nitekim titreme oluyor da böyle olunca hep birlikte başka insanlarla yemek yemek benim için işkence hâline gelmeye başladı. Eğer dikkat gerektiren bir iş ise en cekinmedigim ınsanların yaninda bile titreme oluyor sirf titrermi diye dusunmek yetiyor zaten . Hemsireyim ve sınavımız kan alma üzerineydi beni bir endişe kaplamıştı kan alırken titreme olduğu için sınav esnasında da olacak diye korktumhaliyle ve baya araştırdım neyapabilirim diye diderali buldum sınav günü geldi çattı ilacı eczaneden Aldim mecburen ıctim çünkü cidden bu sorun okadar beyninizi kurcalıyor ki uykularınız kaçıyor stresten mideniz bulanıyor mecbur kalıyorsunuz bir desteğe. En azından bu tarz heyecan gerektiren durumlarda ben bu yüzden yarısını kestim tok karnına poğaça yedim yağlı şeyler ile etkisi daha iyi oluyor diye okumuştum. Bir doktordan ayrıca internette bir doktora da sordum icebilecegimi söyledi. 1 saat öncesi tok karnına yarım alin. Cidden buyuk bir öz-güven geldi kan alırken asla titremedim ve 100 Aldim. Çünkü titreme ve bazı endişeler en iyi yapacağınız ise bile engel olabiliyor buna izin veremezdim. Herzaman kullanmıyorum heyecan gerektiren durumlarda ve ise yarayacağına inanın olumsuz yorum okumayın ise yaramadı gibi yoksa busefer de ise yaramayabilir mi diye de düşünürsünüz. Yarıyor arkadaşlar yan etkileri tabiki her ilaçta olduğu gibi var. Tansiyonu düşük.insanlara tavsiye etmem çünkü kalbin atışını düzenliyor biraz yavaşlatıyor tansiyonu düşürebiliyor. Ben ictigimde yorgun ve nefessiz kalmışım gibi hissetmek dışında bir yan etkisi göremedim. Çorba içerken veya kahveyi tepsiden alırken gibi konuda diderali henüz deneyimleyemedim onu da denicem ise yararsa onuda Yazarim allah herkese şifa versin yalniz değilsiniz .

Doktor bana da vermişti hatta yarım yarım atıyordum her gün..Çarpıntı için çok iyi geliyor ama doktor kontrolünde kullanmak lazım. Kontroller yapılıyor ve nabzının normale döndüğü tespit edildiğinde kesiliyor ama doktor karar veriyor buna tabi.

Merhaba sizin yaşadıklarınızı aynen bende yaşıyorum.Çay kahve çorba içmek ölüm haline geldi.Sosyal fobiye doğru gidiyorum.Psikolog a gidiyorum.Kafamdaki oluşan kaygı durumları İçin.Dahilyr doktorum diferansiyel verdi.İçmeden yorumlarım okudum.Size denk geldim.İnş babadan işe yarar. Şuan durumunuz nasıl çay kahve gibi durumlarda nasılsınız?

Ben her gün kullanmak zorundayım, kalp doktoru yazdı. Çok sevdiğim bir ilaçtır. Sorunuz olursa sorabilirsiniz. Sevgiler.

Ben her gün kullanmak zorundayım, kalp doktoru yazdı. Çok sevdiğim bir ilaçtır. Sorunuz olursa sorabilirsiniz. Sevgiler.
Aynen öyle banada verdi uyuşukluk haricinde yan etkisi olmayan hayat kaliteni arttıran ilaç arada bir nefes darlığı yaptığı oldu ilk zmnlar özellkle ama geçici bi durum akşamları çok rahat uyuyorsunuz o bi kesin ama herkesin muhakkak doktor kontrolünde alması gerekir 🤗

Merhaba sizin yaşadıklarınızı aynen bende yaşıyorum.Çay kahve çorba içmek ölüm haline geldi.Sosyal fobiye doğru gidiyorum.Psikolog a gidiyorum.Kafamdaki oluşan kaygı durumları İçin.Dahilyr doktorum diferansiyel verdi.İçmeden yorumlarım okudum.Size denk geldim.İnş babadan işe yarar. Şuan durumunuz nasıl çay kahve gibi durumlarda nasılsınız?
Çay içildiğinde sanki biraz çarpıntı oluyor kahve içmemeni tavsiye ederim asitli içiceklr bide nescafe bunlara biraz ara vermek gerekiyor böyle durumda bana yaramadı açıkcası şuan uzak duruyorum.

Merhaba doktor bana zehirli guatr dan dolayı yazdı ve aşırı mide ağırım oldu kullandıktan sonra bu normal mi ?

Merhaba doktor bana zehirli guatr dan dolayı yazdı ve aşırı mide ağırım oldu kullandıktan sonra bu normal mi ?

evet ben kullanıyorum 1 sene oldu ama kalbimde çarpıntı olsa da olmasa kullanıyorum bende bir kaç kişiden duydum pskoljk bir yapmış sinir stres hormonlarını gevşetiyomuş bende kullanıyorum gayet güzel sakinleştirio kalbi dinlendirio

evet ben kullanıyorum 1 sene oldu ama kalbimde çarpıntı olsa da olmasa kullanıyorum bende bir kaç kişiden duydum pskoljk bir yapmış sinir stres hormonlarını gevşetiyomuş bende kullanıyorum gayet güzel sakinleştirio kalbi dinlendirio
BEnde kabızlık yapmıştı

X