ailelerin tanışması?

rosens86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2012
445
0
kızlar özellikle evlilere soruyorum deneyimli oldukarı için;sevgilnizle evlendiğinizde aileler önce tanıştımı yoksa direk gelip istediler mi.nasıl oluyo bu iş ya.tanışma için gelince de yinede isteniyo mu kız?tanışma biraz daha mı modern bişe.arkadaşımla ilgli konu açmıştım babası vermem ama madem çok gelmek istiyolar gelsinler ama benim kararım belli demiş.çok saçma niye geliyolar ki ozaman.yoksa normal süreç mi bu. önce bi tanışma adı altında gelinir sonra istenir sonra nişan mı nasıl bu işş

Bizim ailede de önce tanışma olur hani aileler birbirlerine alışssınlar diyerekten.
Sonuçtan uzun bir süreç var önümüzde ve bunda en çok uğraştıracağımız kişilerde aileler.
Benim ailemi mezuniyet günü sevdiceğimin ailesi yemeğe davet etti orda bi tanıştılar konuştular sohbet ettiler.
Ama ik,mizle ilgili tek laf geçmedi arada :KK37:
Şimdi bize gelicekler konuyu açıcaklar gençler zaten aralarında anlaşmış bi tarih belirleyelim adet yerini bulsun isteyelim yüzüklerinide takalım dicekler.
Kızı direk isteme artık eski bi adet gibi bişey.

Arkadaşımın daha yeni böyle bir durumu oldu. Babası daha erken evlendirmem ama gelsinler bir oğlanı göreyim dedi. Geldiler beraber yemekti, sohbetti vs. Ertesi gün istemeye geldiler, sıcaklık olunca tabii:KK9:3.günde ellerde yüzükle kapıya dayandılar küçük bir söz yapıldı, adı kondu.

Benim bildiğimm ilk aileler tanışır tanışmadan olmazki pat die öyle damdan düşer gibi :KK1:
Ben geldim hadi yüzük takalım önce tanışma olmalıı.. En azından bizim ailede öyle oluyor :KK9:
Hayırlısı olsun canım, inş sorunsuz bir şekilde atlatırsın :KK16:

kızlar özellikle evlilere soruyorum deneyimli oldukarı için;sevgilnizle evlendiğinizde aileler önce tanıştımı yoksa direk gelip istediler mi.nasıl oluyo bu iş ya.tanışma için gelince de yinede isteniyo mu kız?tanışma biraz daha mı modern bişe.arkadaşımla ilgli konu açmıştım babası vermem ama madem çok gelmek istiyolar gelsinler ama benim kararım belli demiş.çok saçma niye geliyolar ki ozaman.yoksa normal süreç mi bu. önce bi tanışma adı altında gelinir sonra istenir sonra nişan mı nasıl bu işş

canım ben mantık yürüterek sana yardımcı olmaya çalışıcam öncelikle kendini ailen yerine koy hiç bir insan karşı tarafı şöyle bir görmeden veya dışarıdan araştırmadan tanışmadan kızını vermez:) bu erkekler içinde geçerlidir erkek aileside ister nasıl bir gelin ve ailesiyle karşılacağını bilmek tanımak ister önce alışma açısından birbirlerini tanıma açısından bir çaya oturmasına veya ne bileyim kültürünüz nasılsa bir yemeğe çağırılır sanki bir misafir ağırlar gibi sonra ise erkek tarafına haber verilir olumluyuz hani gelip istesinler diye :) bundan sonra gelinir istenmeye söz mü olucak yoksa direk nişanmı olucak istenmeye gelindiğini karar verilir:):) kuzenlerim falan hep böyle oldu yaniiiiiiiiiiiiiiiii:):) tebrikler canımmmm mutlu ol hep:)

X