Üniversite de okurken evlenmek..

bende hep okurken evli olmayı hayal ederdim. ilk üni. de evli değildim. ikincisini okurken evlendim. son sınıfta evliydim. üstelik çalışıyordum da. şimdi 3. yü okuyorum. hala evli ve çalışıyorum. ve kısmet olursa bebek de düşünüyorum.. beni evliyken okumak hiç zorlamadı da okuyorken çalışmak zorluyor. çalışmamayı isterdim.

bende evlıyım 6 yıllık 3bucuk yasında oglum var
ve bu sene hemşirelik 1. sınıfa baslayacagım
bakalım kolaymı olacak zor mu?

Ben de üniversitedeyim, evli değilim ama düşününce çok zor olmaz mı?
Ben istemezdim şahsen.
Tabii herkesin kendi kararı ama bence okul sonrasına bırak, hem ev işleri hem evlilik problemleri hem okul vize final vs. bak yazarken yoruldum :)
Yaşayanlar daha iyi bilir tabi, onlardan bekleyelim cevapları :)

ben değil ama benim bir arkadaşım evli.
ilk yıl tanıştılar ve o yılın sonunda evlendiler.
eğitim fakültesinde okuyorlardı onlar da.
maşallah çok güzel şekilde de yürütüyorlar bir problemleri yok.

ayyyyyy içim yandı.niye diiceksin
ben diğil ama beraber büyüdüğüm,kardeşim kadar sevdiğim bi arkadaşım vardı
daha liseyi bitirir bitirmez evlendi
okulunu hiç bırakmadı
devam etti
hep dua etti sonunda duası kabul oldu
sınıf öğretmeni oldu
atandı,Van'a çok mutluydu zaten
dahada mutlu oldu artık hayalleri gerçekleşmişti
bide oğlu vardı FURKAN

nur içinde yat nesrin'im
van depreminde ...........
öyle işte

ayy çok üzüldüm tüylerim diken diken oldu başınız sağolsun..

Cevaplar için teşekkür ederim byanlar.
Bu konu bayadır beynimi meşgul ediyodu neden acaba bu kadar kafaya taktım kii anlamadım şimdi :KK70:

ben varım.
21 yaşındayım.3 ay önce evlendim: )
4.sınıfa geçeceğim bu sene.benim biraz karışıktı.gazide okuyordum farabiyle misafir öğrenci olarak eşimin bulunduğu şehirdeki üniversiteye geldim.
2 hafta sonrabaşlayacak okul.
bir yandan da eşimle beraber açıköğretimden adalete başlayacağız.
ben evlendiğimden beri tatilde olduğumdan zorluğunu tam anlayamadım fakat ben bunun evleneceğin kişiye ve ailesine göre değişeceğine inanıyorum.
mesela üyelerden biri demiş,eşi eve gelince çeşit çeşit yemek istiyor,kayınvalidesi gezdiriyor diye.
öyle gerçekten zor.
Allah'a bin şükür benim eşim çok yapıcı,yemek seçmiyor,7 sene bekar evinde kaldığından benden daha güzel yemek yapıyor ve tatilde olmama rağmen bazen yemek yapmak istemediğimde hiç problem etmeden kendi yaptı.yemek yapmayı çok seviyor,hafta sonları beraber değişik tarifler deniyoruz :KK53:
ben zorlanacağımı düşünmüyorum.hem eşim çok anlayışlı hemde biz oturduğumuz şehirde yalnızız,kimse yok akraba olarak.haliyle karışan eden yok,kafamıza göre geziyoruz,istedğimiz yere gidiyoruz.
ailelerin olduğu şehre gelince kendi evimizi özlüyoruz,çünkü alışıyor insan eşiyle yalnız kalmaya.
eşim okumayıda sevdiğinden hep der,senin sınav zamanlarında bende kitap okurum eğer tv izlersem dayanamaz sende gelirsin yanıma,canın çeker :KK53: çalışmazsın diyorr.
ben sorun yaşayacağımı düşünmüyorum açıkçası.
eğer merak ede varsa kızlar,evliyken herşey oluyor inanın.okulda okunuyor,kpss ye de hazırlanılıyor(tanıdıklarım çok),kariyerde yapılıyor,yüksek lisans,masterda yapılıyor.yeterki EŞİNİZ YAPICI OLSUN.
eğer erkek nazlıysa,çeşit çeşit yemek isterse,yemek seçerse,kavgalarda ben haklıyım hastalığına tutulursa,kendi ailesiyle sizin aranızdaki çizgiyi koruyamazsa değil okurken ev hanımıyken bile yürümez.
herşey eşinizde bitiyor.iyice ölçün biçin evleneceğiniz adamı.
önceki konularımı okuyanlar bilir.ben ailemden yana çok şanslı değildim(evlenince düzeldi herşey ama genede izi kalıyor).
evlilik benim için en büyük nimet oldu.yeniden doğdum sanki.
eşimle kitap okuyoruz,sinemaya gidiyoruz,yürüyüş yapıyoruz,puzzle yapıyoruz,yemek yapıyoruz,birlikte temizlik yapıyoruz...vs.
eşimle ne yaparsam yapayım mutlu oluyorum,yanında boş boş otursam bile.evlilik gerçekten çok güzel,bazen forumda görüyorum evlenmeyin hayatı yaşayın diye.doğru insanla hayatı birleştirince asıl hayat o zaman başlıyor,herşeyiniz oluyor sizin.
Allaha dua 5 yıl geçsede 10 yıl geçsede 30 yıl geçsede eşimle hep böyle,ilk günki gibi mutlu olmak :KK16:

Son düzenleme:
o kadar imrenerek okudum yazdıklarınızı Allah mutluluğunuzu daim etsin ve kat kat artırsın :)

bişey sorcam erken değil mi yaşınız yani aile nasıl izin verdi ?

o kadar imrenerek okudum yazdıklarınızı Allah mutluluğunuzu daim etsin ve kat kat artırsın :)

bişey sorcam erken değil mi yaşınız yani aile nasıl izin verdi ?

herkes aynı soruyu soruyor :KK9:
evet yaşım erken.2 sene önce bunlar bana dense güler geçerdim.
ailemde benim gibiydi.eğitimime çok önem verdiler her zaman.
babam hep derdi önce işe girip 25 yaşına kadar çalış,arabanı al,ayaklarının üzerinde dur diye.
ben hep o doğrultuda yetiştirildim,istediğimde buydu.
eşime özel bir durum söz konusu oldu.
bir başkasını babamın karşısına çıkarsam ortalığı inletirdi herhalde.
eşimin babasıyla benim dayım iş ortağı,babamda meslektaş geçmişten tanışmışlıkları,dostlukları var.
babam çok sever kayınbabamı,çok da iyi tanır.kayınpederim beni görüp çok beğenince görüştürelim demişler.
babam sıcak bakmış.ben ilk başta istemedim,2 ay sonra konu gne gündeme geldi ve dayım bizi tanıştırdı.
bize kimse karışmadan görüştük bayağı.bu arada eşimi annem,babam çok sevdi.
babam özellikle eşime güvenerek onay verdi.annem zaten sıcak bakıyordu en baştan.
arkadaşlarım o kadar şaşırdılarki,senin annen baban nasıl izin verdi,vermezlerdi dediler hep.
ama inan,insanın kısmeti beli olunca kimse önüne geçemiyor.ne idealist babalar ne anneler....
ölüm saatiyle nikah saati şaşmazmış.kim önünde durabilirki?
kısmette varsa oluyor ya...
çevremde de çok diyen oldu yaşın küçük diye ama hiç bir zaman takılmadım buna,iyiki takılmamışım.
ben hayatımın en güzel günlerini(Allah bir ömrü nasip etsin :nazar: ) eşimle yaşıyorum.
bekar halimden daha özgürüm.
çünkü benim seçtiğim,zaman geçirirken mutlu olduğum,beraber bir çok şey paylaştığım bir kocam var.
hep diyorum.eşimi üniversite 1 de de tanısam gene evlenirdim,gene evlenirdim: )))
ha evlendim diye kadın(kadından kastım,evliliğin verdiği ağırlığı taşımak) mı oldum,hayır.
ben hala 21 yaşında gençliğini sevgilisiyle yaşayan bir bayanım: )

Son düzenleme:
Allah mutluluğunuzu daim etsin :)

Yok mu başka okurken evlenen bayanlarr

bende hep okurken evli olmayı hayal ederdim. ilk üni. de evli değildim. ikincisini okurken evlendim. son sınıfta evliydim. üstelik çalışıyordum da. şimdi 3. yü okuyorum. hala evli ve çalışıyorum. ve kısmet olursa bebek de düşünüyorum.. beni evliyken okumak hiç zorlamadı da okuyorken çalışmak zorluyor. çalışmamayı isterdim.

bnmde durumum sennki gibi olacak heralde:)

ayyyyyy içim yandı.niye diiceksin
ben diğil ama beraber büyüdüğüm,kardeşim kadar sevdiğim bi arkadaşım vardı
daha liseyi bitirir bitirmez evlendi
okulunu hiç bırakmadı
devam etti
hep dua etti sonunda duası kabul oldu
sınıf öğretmeni oldu
atandı,Van'a çok mutluydu zaten
dahada mutlu oldu artık hayalleri gerçekleşmişti
bide oğlu vardı FURKAN

nur içinde yat nesrin'im
van depreminde ...........
öyle işte

evet nesrin hoca kızkardesiminde üniversiteden arkadasıydı.kardesim uzun bi süre kendine gelemedi.ALLAH rahmet etsin mekanları cennet olsun.

Bende bu kategoriye giriyorum.. Okulumu bırakmadım ve 1yıllık evliyken diplomamı elime aldım.. Çok bi zorluk yaşamadım

Bende bu kategoriye giriyorum.. Okulumu bırakmadım ve 1yıllık evliyken diplomamı elime aldım.. Çok bi zorluk yaşamadım

Yok mu başkaa ????[/QUO

olmazmı bennnnn:KK16::KK16: bi ben zannnediyordum çokta az değilmişiz :KK1::KK1:
ben üniversteyi bitirmiştim eşim okuyordu bizde öyle evlendik yaklaşık bir buçuk yıldır daha yeni bitirdi eşim okulunu dersleri biz evlendikten sonra çok değişti hepsini bitirdik alttan dersleri vardı evlendikten sonra temizledik bi güzel:KK16:

bana katılırmısınız bilmiyorum arkadaşlar ama yaşayanlar bilir zorluğu yok diyemem ama birlikte yaşamaktansa allahın emriyle evinin olması yuvanı kurmam çok daha güzel ve yapılabilr geliyor bana arkadaşlar eşim öğrenci evindeyken daha çok harcardı mesela onlar bile azaldı biz evleneli hem düzenini erken kurmuş oluyorsun hem öğrenciliğin o ayrı tadını yaşıyorsun yapılabiliyor inanın:KK9::KK9:

X