Hayatımı Geri İstiyorum !

AdukeT

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2012
371
4
Ne hayallerle evlenmiştim, masal gibi olacaktı. İnanamıyorum, 3 ay bile olmadan bu kadar bezdiğime. Yaşama sevincim tükendi. Ne kadar iyimser, ne kadar kör, ve ne kadar safmışım. İnsanların ve hayatın kötülüğünü illa evlenerek mi anlamalıydım. Eşim beni çok seviyor, ama ben artık onunla mutlu olamıyorum.

Boşanalım desem, ortalık birbirine karışacak herkes üzülecek zarar görecek. Devam edelim desem, hergün "keşke"lerimle bir adım daha çökecek omuzlarım.

Çözemiyorum bu işi, beynim durdu. Ben hayatımı geri istiyorum. Nefes almak istiyorum! Hayallerimi istiyorum :KK43:

Çok mu şey istiyorum?
Gülmeyi özledim, arkadaşlarımı özledim, ailemi çok özledim, kendime vakit ayırabilmeyi özledim, "bugün günümü şunu yaparak geçirmek istiyorum" diyebilmeyi özledim. Çok özledim.

(( Bu konuyu telefondan girerek açtım. Sıkıntılarımı bundan önce açtığım son 3 konuda dile getirdim. "Derdin ne?" diyenler o konuları açıp okuyabilirler.))

Son düzenleme:
Allah aydinligina cikarsin oncelikle umitsiz olma esim beni.seviyo demissin problem ne peki ? Mutsuzligunun sebebi var mi evlilikten umdugunu mu bulamadin yani :-(

Ne hayallerle evlenmiştim, masal gibi olacaktı. İnanamıyorum, 3 ay bile olmadan bu kadar bezdiğime. Yaşama sevincim tükendi. Ne kadar iyimser, ne kadar kör, ve ne kadar safmışım. İnsanların ve hayatın kötülüğünü illa evlenerek mi anlamalıydım. Eşim beni çok seviyor, ama ben artık onunla mutlu olamıyorum.

Boşanalım desem, ortalık birbirine karışacak herkes üzülecek zarar görecek. Devam edelim desem, hergün "keşke"lerimle bir adım daha çökecek omuzlarım.

Çözemiyorum bu işi, beynim durdu. Ben hayatımı geri istiyorum. Nefes almak istiyorum! Hayallerimi istiyorum :KK43:

Çok mu şey istiyorum?
Gülmeyi özledim, arkadaşlarımı özledim, ailemi çok özledim, kendime vakit ayırabilmeyi özledim, "bugün günümü şunu yaparak geçirmek istiyorum" diyebilmeyi özledim. Çok özledim.

Slm ben yeni katıldım aranıza acaba bende mi vlenince böyle düşüneceyim senin ne derdin var aşk mı bitti? yoksa eşin evlendikten sonra değişti mi?

Nasıl da tanıdık geldi.
Tam altı yıl önce bu sebepten boşanma kararı almıştık.
İlk yıllar gerçekten zor. Ekseriyetle sinir harbiyle geçmişti bizimkisi.
Ne zaman "ben, sen, biz" ayrımını yaptık, o zaman evliliğimiz istediğimiz gibi keyifli hale geldi.
Sorun nedir bilmiyorum ama içimden bir ses benzer süreçler yaşadığımızı söylüyor.
Şayet onu seviyorsanız çözümsüz olmadığını da bilin. Evet sıkıntılı ve sabır isteyen bir süreç.
Ancak kendiniz olmaktan vazgeçmeden çözüme ulaşmayı başarırsanız daha iyi olacak.
Denemeye değip değmeyeceğine karar verecek olan da sizsiniz.

Eşinin seni sevdiğini söylüyorsun. seni bu kadar üzen ne? kıskançlık mı özgürlük kısıtlaması mı?

Allah aydinligina cikarsin oncelikle umitsiz olma esim beni.seviyo demissin problem ne peki ? Mutsuzligunun sebebi var mi evlilikten umdugunu mu bulamadin yani :-(

En son açtığım 3 konuda anlatmıştım. Telefondan girdiğim için yazamıyorum uzun uzun.

Çok mu şey istiyorum?

YAŞAMAYI özledim...

Açtığın bütün konular havada kalıyor. Hiçbir adım atmadan, çabalamadan hayatını geri kazanamazsın.

Açtığın konulara baktım ama parçaları birleştiremedim. Bu devirde hala odun ateşinde yemek pişirilen bir yer varmış ve o yerde full internet, param yok diyenlerde internete girilen telefon varmış :KK53:

Eşini seviyorsan,karşına alıp açıkça konuş.
Buraya ve ailene alışamadım ve ailen bana bu konuda destek olmak yerine,hayatımı zorlaştırıyor vs....
Eğer şehirde yaşamak istiyorsan,bunu da açıkça söylemelisin.
Yapabilirim sandım ama alışamadım,burada yalnız ve mutsuzum dersin.

Onun kendiliğinden anlamasını beklersen,daha çok beklersin maalesef.

İnternet olayını ben de pek anlayamadım.
Evde her iş sana bakıyor,2 dakika uzanman olay oluyor ama internete girebiliyorsun.
Ve şu internetli telefonlardan birine sahipsin ama tüp gaz bile kullanılmayan bir evdesin.
Acaba şartları mı abartıyorsun ?

eşini alıp şehre gitmen gerekiyor köy seni sıkmış boğmuş anlaşılan sadece eşin ve senin olacağın bir yerlere gitmen gerekiyor.eşin kabul etmez dersen ya hayatından ödün verip her şeye rağmen deyip yola devam edeceksin yada hayatını kazanmak için birşeyleri feda edeceksin ki bu gidişle sen soluğu ailenin yanında alacakmışşın gibi geliyor bana.neden dersen mutsuzsun buda seni bunalıma sokuyor bu duruma da bir yere kadar katlanırsın bir yerden sonra taş olsan çatlayacaksın. hakkında hayırlı olanı diliyorum.hatalar bizler için ahlar vahlar bir zaman sonra işe yaramıyor elbette ama önceden insan başına ne geleceğini kestiremiyor..eşine mutsuzluğundan bahset.

bilmiyorum ama senin bence psikolojik destek alman lazım.
odun ateşinde yemek yapılan bütün günü tarlada bahçede geçen yorgunluktan bir an bile dinlenmeye vakit bulunamayan bir köye gelin gitmişsin görümcen kayınvaliden hepsi senin sırtında eşin anlayışsız seni seviyor ama neler yaşadığını göremiyor ama sen bunca yoğun tempo ve kısıtlı imkanlara rağmen telefondan internette dolaşıyor konu açıyor cevap yazıyorsun artı o köyde internet var :KK53:

çok merak ettim hangi köy orası :44:

açıkçası sana inanmıyorum:KK37:

profiline "gelin oldum ben" yazıp birde kelebek kondurmuşsun ya bende her başlıkta ona takılıyorum,
lanet olsun gelin olduğum güne diyeceğine :)

eşinle açık ve net bir şekilde konuş sorunlarınıza çözüm bulmuyorsa bunun için çabalamıyorsa mutsuz bir hayata niye katlanacaksın ki

eşini ikna edip oradan göç ettirmen lazım başka türlü olmaz heralde..

ahh be cnm yaa madem bukadar sıkıntılısın neden kendine bir yol çizmiyosun...eline ayağına dolanan çocukta yok ortada rabbim seni içinde bulunduğun dardan kurtarsın inşallah..az çok yaşadıklarını yaşadım çok iyi anlıyorum seni

Bende köyde yaşıyorum ama burası ne köy ne ilçe.İmkanlar var.Ama 10 dk ötede olan köyler var.Onlarda internet kullananlar var.Yani internet olabiliyor...

İnternete giren telefon illa evlendikten sonra alınmıştır diye bir şey yok ki...Öncesinde vardır.Ailesinin durumu iyiyse onlar görüşmek için almıştır...

Odun ateşinde yemek olayı hakkaten tuhaf....

Evde akşama kadar kimse yoksa tv yi izlediğini kim görüyor onu da anlamadım ben. ( diğer konunda öyle demişsin ).

Yaşıyorsun,sıkıntı çekiyorsun,ailen sana destek oızaman çözüm ayrılmak...Biz zaten başka bir şey diyemeyiz ki....

Bütün bunların dışında nedense bana da çelişkili geldi yazdıkların.Ki üstte söylediklerini mantıklı bulmama rağmen...

Eşini ikna edip şehire taşınmalısınız. Bağımsızlığınızı ilan edin ve başbaşa yeni bir hayata başlayın . O zaman birçok şey düzelir emin olun. bol Şans:KK16:

bu arkadas konuyu açıyor sonra kayboluyor birkaç gün sonra tekrar yeni konuyla dönüyor.
Burada derdini anlattığı kadar ailesinden birisiyle paylaşsa eminim çoktan çaresini bulmuşlardı:KK14:

X