kayınvalide ile yaşamak

Ben kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum ama her gün en az bir kere aşağı inip görmem gerekiyor. Çok işim olmasa bile. İlk zamanlarda çok askıya alırdım bu işi hemen eşime şikayetler başladı. Şimdi mecbur gidip bakıyorum. Hatta bazen kendime ayıracak zamanım dahi kalmıyor. Sabah biz uyurken lap diye evimize girebiliyorlar (kv görümce ya da kayın) özel hayat diye bir şeyin kalmaz benden uyarması. Altlı üstlü yaşamak bile bu derece zorken aynı evi düşünemiyorum bile.

Kaynanayla yaşamayı kabul edenin aklından zoru var diyorum..
fazla mutlulukdan kör olmuş diyorum.
Kendine kastın mı var..

dibe note: Kaynanası yüzünden boşanmanın eşiğine gelen bi dost..

kayınvalidem yaşlı ve bakıma muhtaç bile olsa yine de altlı üstlü oturur işini gücünü hizmetini yapar akşam olunca evime çekilirim. kendi annemde olsa aynısını yaparım. çünkü ev ev üstüne olmaz mutlaka mutsuz ve rahatsız olursun.

evet o konuyu ilgisizlikleri yüzünden açmıştım bende mutlu olacağımız düşünmüyorum ama sonuçta dediğim gibi istemiyorum diyemiyorum tabi nişanlımda illa bizle yaşasın demiyor hatta rahat edemeyiz bile diyo ama kadının o halde kalmasına yüreğim dayanmıyo bu konularda çok hassassım gerçi bir ay bi oğlunda bir ay bi oğlunda kalabilme ihtimalide var ama bide kız kardeşi var yani gelirse tek kişi gelmeyecek görümcemle birlikte gelecek:KK31:

zaten yanlız diilmişki kayın validen hem çalışıyomuşta tutsunlar uygun bi ew biraz siz destek olursunuz birazda esinn abisi geçinir giderler bence aynı ede oturmayı aklından bile geçirme derim şimdi nişanlıyken aranız iyidir iyi geçinirsiniz, evlendikten sonra herşey çok farklı oluyor

kızlar ya dert dert üstüne kayınvalidem rahim kanseriymiş:KK14:

çok geçmiş olsun
biz kaynanam ve eltilerimle aynı binada oturuyoruz.kaynanamlar kışın burda yazın köye gidiyorlar
yazın 1 ay bizde köye gidiyoruz eşimle.benim kaynanam çok laf sokar.gittiğimde gelmek için gün sayıyorum resmen.o günler o kadar uzuyorki anlatamam.bide sürekli aynı evde olduğumu düşünemiyorum bile

X