Rus hayat kadınları

Uçurum dizisini bilmiyorum, rus kadinlari hakkinda da yorum yapamayacagim, ama konu sahibi arkadasla ayni fikirdeyim. Bu insanlarin büyük kismi bu hayati bile bile secmiyor.

Bundan bir kaç yil önce konferans için bir kadin yazar gelmisti buraya. Bizlere gerçek bir hikaye anlatmisti. Bu yazar takside baska bir kadinla tanisiyor (2 kisi birden binmis evet nasil olmus ben de bilmiyorum), ve diger kadin (adi ayse olsun) yazar'i taniyor, kitaplarini falan okudugunu cok sevdigini falan söylüyor. Ve bu kitaplar genelde dini içerikli.

Herneyse, konusurken ayse diyorki "benim meslegimi bilseniz benim yüzüme bile bakmazsiniz aslinda". Hayat kadinligi yapiyormus ve bu duruma nasil geldigini anlatmis :

Ayse köyünden bir gençle evleniyor, ama o ilk gece kanamamis. Kocasindan ve kocasinin ailesinden baya bi dayak yedikten sonra baba evine götürülüyor "bu namussuzun evimizde isi yok" demisler... Bir dayak da babasindan, abilerinden ve amcalarindan yiyor ve öldü heralde diye gece gece daga götürülüp atiliyor. Bayginligi gectiginde kendisini dagda bulunca o gecenin karanliginda çok korkmus, yürüyr yürüye bi köye gelmis. Orda bi kadin ayse'yi o halde görünce evine götürmüs yaralarini temizlemis yemek yedirmis falan.

Ama sonra o evin evli barkli erkegi ayse'ye tecavüz etmis. Ayse ordan da kaçip baska yerlere siginmis falan ama en sonunda bu yola düsmüs.

"Artik beni namussuz diye evden atan kocama ve babama layik bi kadin oldum" demis yazar'a da..

Nerden nereye.. Kesinlikle yargilamamak gerekir, her ne kadar bazilari kendi rizasiyla yapsa da bu isi.

Nerde zorla calistiriliyolar ya tabi oyleside vardir ama cogu hayatindan memnun paraya para demiyolar hayatlarini yasiyolar burda zaten bu is icin geliyolar kazadiklari paralarla da memleketlerinde ev yaptiriyolar
Bosuna uzulmeyin kizlar ucurum dizisindeki gibi deil hicbisry

Ben bir kitap okumuştum adı "Git kendini sevdirmeden" diye hatırlıyorum
Kitapta hikayesi geçen kadın bir adam sevmişti
Saf bir kızdı
Adam da p..venkti
Kıza tecavüz edip onun p...vengi olmuş
Kız bu yüzden o yola düşmüş
Etkilenmiştim
Çünkü intihar etmelerine bile izin vermiyorlarmış kadınların (kitapta öyle yazıyordu)
Yani biri intihar etmeye kalksa hemen müdahele ediliyormuş
Çok fena bir kitaptı
Kaçamıyorsun
Kaçarsan ananı babanı öldürmekle tehdit ediyorlar
İntihar edemiyorsun kurtarıyorlar
Borcunu ödeyemiyorsun o borç hiç bitmiyor..

Harika bir kitaptı çok ağlamıştım okurken.. Okuyan birilerinin daha olması hoş:KK31:

Uçurum dizisini izlemedim hiç bilemiyorum o yüzden:26: Ancak adliyede gördüklerimi anlatsam oturup ağlarsınız.. Mesela bir kadın ülkesindeki savaştan kaçıp gelmiş o zamanlar 16 yaşında kızmış mideniz bulanacak şimdi ama kızı zorla kendi kuzeniyle ilişkiye zorlamışlar ve bunu izlemişler.. Her gün dayak her gün tecavüz.. Belki inanmayacaksınız ama bu yolda rus kızlardan çok kendi kızlarımız var.. Aile dayağından kaçanlar, koca dayağından kaçanlar, sevgilisi p..z..v olup kızı bu yola atanlar.. Allah göstermesin öyle iğrenç olaylara tanık oldum ki.. Erkeklerde bitiyor iş.. Uçkur düşkünü olmasalar keşke böyle bir iş de yapılmasa:KK5:

Bende biliyorum o 'uçurum' dizisini.. İzliyorum rda denk gelince güzel bi dizi ama Nekadar güzel olabilrki gerçekleri düşününce.. Ama bir kaçı alışıyor birkaı kendi istiyor birkaçı Zorla .. Ama zorla yaptrılanlar bile biyeden sonra Battım tam batarm diyor.. Çok zor allah bilir kimler çoluk çocugun rıskını veriyor Bunlara..... :KK19::KK19::KK19: Ama zor ya cok zorrr

Rus erkekleri odun, onlarda kıskançlık falan yok diyenler genelde Türk erkekleri. Bizim gibisini nereden bulacaklar havalarına giriyolar, kıyamam :KK1:

Rus hatunların ilgilerini has erkek olmalarına bağlıyolar :KK1:

Canim Rus erkeklerinde nasil kiskanclik yok....! Her erkekte hangi miletten olursa olsun var kiskanclik ha bizimkiler alenan yapip kontrol etmeye calisiyor bayanlari ama benim calistigim bara gelen Rus erkekleri kiskancti. Bir tanesi facebook umda ekliydi ne zaman bir erkek duvarima yazsa yada foto koysam hemen trip atar sevgilin mi derdi oysaki aramizda bisi olmadigi halde. Digeri Askeriyede calisiyordu master yapti sonra diplomat olacakti o da bardaki isini birakmazsan seninle bir iliski kuramam bana boylesi gelmez demisti ki... zaten benim iliskim vardi ... dusun yani. Digeri dedigim en delisiydi Roman hre Allahin gunu gelir disarida beni bekler herkese ben Natasha nin sevgilisiyim onu bekliyorum derdi.( Adimi soyleyemezdi isim takmisti) Patronum kac kez guzellikle oglum evine git bu kiz burda caliyior gelmez senle demesine ragmen baska musteri gelse benle sohbet etse kiskancliktan olurdu...O kadar cok israr etmisti ki bi telefon numarasi icin ben bayginlik gecircektim. Hic diger erkeklerden farklari yok bence.

Canim Rus erkeklerinde nasil kiskanclik yok....! Her erkekte hangi miletten olursa olsun var kiskanclik ha bizimkiler alenan yapip kontrol etmeye calisiyor bayanlari ama benim calistigim bara gelen Rus erkekleri kiskancti. Bir tanesi facebook umda ekliydi ne zaman bir erkek duvarima yazsa yada foto koysam hemen trip atar sevgilin mi derdi oysaki aramizda bisi olmadigi halde. Digeri Askeriyede calisiyordu master yapti sonra diplomat olacakti o da bardaki isini birakmazsan seninle bir iliski kuramam bana boylesi gelmez demisti ki... zaten benim iliskim vardi ... dusun yani. Digeri dedigim en delisiydi Roman hre Allahin gunu gelir disarida beni bekler herkese ben Natasha nin sevgilisiyim onu bekliyorum derdi.( Adimi soyleyemezdi isim takmisti) Patronum kac kez guzellikle oglum evine git bu kiz burda caliyior gelmez senle demesine ragmen baska musteri gelse benle sohbet etse kiskancliktan olurdu...O kadar cok israr etmisti ki bi telefon numarasi icin ben bayginlik gecircektim. Hic diger erkeklerden farklari yok bence.

ben de aynı fikirdeyim, kıskançlık yok diyen Türk erkekleri, onlar kıskanç değil biz kıskancız erkek görüyo rus hatunlar falan sanıyolar :KK1:

halbuki bilse onda aslında ne bulduğunu :KK55:

"rus erkekleri öküz o yüzden rus kadınlar türk erkeklerinden hoşlanıyor" lafını da kim uydurduysa...alla alla bizim odun türk erkekleri rus hatunlara denk gelince mi bülbül oluyor anlamadım ki...bize gelince hep odun hep odun

"rus erkekleri öküz o yüzden rus kadınlar türk erkeklerinden hoşlanıyor" lafını da kim uydurduysa...alla alla bizim odun türk erkekleri rus hatunlara denk gelince mi bülbül oluyor anlamadım ki...bize gelince hep odun hep odun

türk erkekleri uydurmuş işte :KK1:

Bu işi zorla, kandırılarak, borçlandırılarak, tehditle yapanlar için hiç birşey diyemem. Her ülkeden varlar. Çok üzülüyorum bir kadın olarak insanlıklarını kaybedip bir "mal" olarak görülmelerine. Ama ruslar diye genellemiyorum da şöyle birşey var. Bir ara karadenize dadanmıştı bunlar kaç aileyi yıktılar kaç adamın servetini bitirip ülkelerine döndüler. VİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSlik yaptıkları adamları kendilerine aşık edip (tabi aşık olasıları varmış) eşlerini boşattırdılar. Evde tarlada bağda bahçede akşama kadar çalışan kadınlardan daha caziptiler. Beyni bi tarafına kaçmış erkekler de sağolsun...

rus kadınları hiç masum değil arkaaşlar yapmayın .onlar buraya bebek bakmaya hasta bakmaya mı geliyor sanıyorsunuz ?bi kere çok rahatlar hemen sevgili bulma derdine düşüyorlar .zengin bir koca bulayım geçineyim gideyim mantığına çoğu .böle oluncada kolay av oluyrlar sonrası malum zaten .hepsi okumuş oluyor genelde bide erkeklere nasıl davranılcağını çok iyi bilirler fizikende güzel oldukları için erkekler takılmak istiyor sürekli ruslarla .ama evliliğe gelince çok az kişi evleniyor rusla

​Zorla bu ısı yapanlara yazık tabı , ısteyerek yapanlarında kendı tercıhi ...

Kızlar bizim Türk erkekleri odun filan diyoruz ama gerçekten Rus erkeklerine oranla daha centilmenler.Turizmde çalışan arkadaşlarım var Rus erkekleriyle çok yakından tanışanlar ve Ukraynalı bir yan komşumuz vardı onun haricinde en yakın arkadaşımın sevgilisi Rus ama Türkiye de yaşıyor.Rus erkeklerinin nasıl olduğunu onların ülkesinde olsanız anlarsınız.O ülkede evin geçimini kadınlar sağlıyor erkeklerse o kadar güzel kadının içinde yaşadıklarından ince eleyip sık dokuyorlar.Bu yüzden Rus kadınlarının çoğu ileriki yıllarda boşanmış oluyor.Komşumuz bana göre çok güzel bir kadındı ama ülkesindeki erkekleri onlardan çektiklerini anlatıyor dinleseniz böyle bir kadını hangi erkek üzer dersiniz.Rus erkeklerinin tek yaptığı sabahtan akşama kadar içmek evde oturmak.Bizim erkeklerimiz aşırı şekilde kadın ruhundan anlar demiyorum ben ama Rus erkekleriyle kıyaslanınca bizimkiler kat kat iyi.

Bizim erkeklerimiz en azından karısı çalışmasa da eve ekmek getiriyor.Eşine yan gözle bakanı görünce sahipleniyor.Rus erkeği gibi gülüp bi gecede onla takılsın ne olacak şeklinde geniş değiller.Bir çoğumuzun sevgilisi özel günlerde hediye alıyor almasa bile hatırlayıp bu özel günleri kutluyor.Rus erkeklerinde böyle bir şey de yok.Nasılsa kadın çok mantığındalar.Türk erkekleri mükemmeldir demiyorum ama en azından Ruslardan iyiler.Şu ülkede hangi kadın sabahtan akşama kadar eve ekmek getirmek için koşturuyor da eşleri evde sabahtan akşama kadar içiyor dağıtıyor?

Son düzenleme:
Ben bir kitap okumuştum adı "Git kendini sevdirmeden" diye hatırlıyorum
Kitapta hikayesi geçen kadın bir adam sevmişti
Saf bir kızdı
Adam da p..venkti
Kıza tecavüz edip onun p...vengi olmuş
Kız bu yüzden o yola düşmüş
Etkilenmiştim
Çünkü intihar etmelerine bile izin vermiyorlarmış kadınların (kitapta öyle yazıyordu)
Yani biri intihar etmeye kalksa hemen müdahele ediliyormuş
Çok fena bir kitaptı
Kaçamıyorsun
Kaçarsan ananı babanı öldürmekle tehdit ediyorlar
İntihar edemiyorsun kurtarıyorlar
Borcunu ödeyemiyorsun o borç hiç bitmiyor..

boyle bı olayın gercegını yıllar once annemlerın komsusunun basına gelmıs .

annemlerın komsusunun bı kızı varmıs .fotolara baktımda kız gercekten cok

guzel .neyse bu kız bı serefsıze asık olmus .hersey ıyı guzel gıderken nısanlanmıslar .

nısanlandıktan 1 yıl sonrada bu serefsız adam kızı gıtmıs bu kadın tacırlerıne satmıs

annemlerın komsusu kıza hıc bı sekılde ulasamamıslar .sonra bulmuslar

ama kızı gerı alabılmek kızın babası varını yogunu satmıs.tum dukyanları evlerı

gıtmıs adamın .kızı gerı almıslar ama kıza ne ıcırdılerse artık ,kız ılla gerı doncem ben

dıye tutturmus.nısanlısının adı alı ımıs ."benı bırakın ben ali'me gıdıcem "dıye

kıyametler koparıyormus evde .kıza zor zapt etmısler.sonra kız normale donmus

sonrada tasınmıslar zaten .

Devamlı, fuhuş yapan Rus kadınlarının eğitimli oldukları, hepsinin üniversiteyi bitirdiği vurgulanır.

Bunun çok doğru olduğunu düşünmüyorum, sözde kalıyor bence, sonuçta hiçbirinin diplomasını görmüyoruz :) ek olarak, oradaki eğitim sistemi Türkiye'deki gibi değil, yani üniversite okumak çok kolay. Bu yüzden, bunu bir üstünlükmüş gibi gözümüze sokmalarına gerek yok.

Evet, içlerinde zorla fuhuş yapanlar olabilir ama birçoğu, bunu gönüllü yapıyor. Bunu herkes biliyor. Sonuçta, hiç tanımadığın bir ülkeye çalışmaya gitmek ne kadar mantıklı ki... Hele ki bu devirde ve bilinen olaylardan sonra. :KK14:

Son düzenleme:
Benim calistigim yere iki RUs erkegi geliyor birinin adi YURILY digerinin ROMAN, birde litvanyali Cherovitch vardi hepside beni cok begeniyordu.Hic oyle odun degillerdi. Hep cok bahsis birakirlar, cicek cikolata getirirlerdi. Hatta ben Roman 'i basimdan atamamistim surekli senden cok hoslaniyorum diyordu bana isim takmisti hatta Natasha diyordu kendi adim zor geldiginden. Ben Yurily avukat Cherovitch Askeriyede calisiyordu.Barda bartender lik yaptigim zamanda hic bana sorun yasatmadilar bence hicte odun degiller. Herkesin anlatim sekli farkli. Bence bazen Rus kadinlarin da abarttigini dusunuyorum. Ben cok jestler gordum Rus erkeklerinden.

canım bizim Türk erkekleri odunun da odunu da tavlarken bilirsin bir hayli sempatik olurlar.ha bu denilen tavır da tatilci Ruslara karşıdır.ben burada zorla fuhuş yaptırılanlardan bahsediyorum,karıştırmayalım.bunların içinde Türki devletlerden getirilen kadınlar da çok.

X