Çalışan anneler devlet yardımı almaya başladı mı ?

Led_BiR_Vele_DisTiri

Amaaaan Zırt !
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Aralık 2009
21.527
79.850
40
Evet hanımlar başlıktan anladığınız üzere türkiye'de çalışan anne olmak zaten başlı başlına bir sorundu..

Ve üzerine eklenen kreş masraflarını demeye gerek bile yok...İstanbul'da fiyatlar belli..

Devlet kreş parasının cuzi bir miktarı için yardım yapılacak açıklaması yapmışlardı bunu almaya başlayan var mı ? ya da ne zaman alınacak biliyor musunuz ?

benim kızım 4.5 yasında acaba bizi de kapsıyor mu bu yasa bilmiyorum

bildiğim kadarıyla bu para direk anneye verilmeyecek. siz çocuğunuzu kreşe yazdıracaksınız. devlet kreşe ödeyecek.
ama tabi bu uygulama başladı mı işten ondan haberim yok :)
belki de devlet kendi kreşlerini açar bu anneler için. çünkü kreş var kreş var . fiyat farklılıkları var. ya da bi kısmını öder gerisini anne tamamlar.
ihtimaller ihtimaller :)

bildiğim kadarıyla bu para direk anneye verilmeyecek. siz çocuğunuzu kreşe yazdıracaksınız. devlet kreşe ödeyecek.
ama tabi bu uygulama başladı mı işten ondan haberim yok :)
belki de devlet kendi kreşlerini açar bu anneler için. çünkü kreş var kreş var . fiyat farklılıkları var. ya da bi kısmını öder gerisini anne tamamlar.
ihtimaller ihtimaller :)

:))) degil mi ? benim kızım zaten meb'e baglı kreşe gidiyor özel yine ama meb'e baglı..

Evet hanımlar başlıktan anladığınız üzere türkiye'de çalışan anne olmak zaten başlı başlına bir sorundu..

Ve üzerine eklenen kreş masraflarını demeye gerek bile yok...İstanbul'da fiyatlar belli..

Devlet kreş parasının cuzi bir miktarı için yardım yapılacak açıklaması yapmışlardı bunu almaya başlayan var mı ? ya da ne zaman alınacak biliyor musunuz ?

benim kızım 4.5 yasında acaba bizi de kapsıyor mu bu yasa bilmiyorum

kadın çalışanların hepsini kapsayacak

Ben suan özel meb'e bağlı kreşe 475 veriyorum..Tabii yine bu uygun fiyat peşin ödeme yaptım çünkü :)

Aylık mı 475 sanırım İstanbul'da yaşıyorsunuz bizim burada yarım günün fiyatı aylık 50 lira 70 lira tüm gün fiyatıda kreşine göre 150 tl den 300 kadar çıkıyor

Sanırım henüz resmileşmedi ama nette okumuştum bu tür yardımlar için maaşlardan%15 kesinti yapılacak diyorlar tabi ne kadar dogru bilemiyorum

Aylık mı 475 sanırım İstanbul'da yaşıyorsunuz bizim burada yarım günün fiyatı aylık 50 lira 70 lira tüm gün fiyatıda kreşine göre 150 tl den 300 kadar çıkıyor

Yeliz evet istanbul ama senin dedigin devletin kendi kreşlerinin fiyatları gibi geldi bana

Burada özel kreşler var işte dedigim gibi 475'i öp de basına koy derler fiyatı duyunca çünkü çoook pahalı çok..eve bakıcı tutsan 800 den başlıyorlar sana saymaya..Sanırsın özel eğitim veriyor.

Çalışan bayan olmak hem zor hem de çalıştığın paranın neredeyse yarısının kreşe gitmesi de ayrı zor..

İstanbul işte taşı toprağı altınmış diyorlarda bu nasıl altın ? :))

X