doğum kontrol hapını 4 gündür içmeyi unuttum

gzdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
694
0
Kızlar 4 gündür yollardaydık uzun bir yolculuğa çıktık. Bu süreç içerisinde doğum kontrol hapını içmeyi unuttum. Bugün aklıma geldi.

Hapı kullanmaya devam edeceğim ancak 21 gün içmemiz gerekiyor ya toplamda. Sıfırdan başlıyor gibi bugünden itibaren mi sayacağım. Yoksa o 4 günün hapını içmeyip toplam 21 gün mü sayacağım :S

4 gün içmediğin için artık bu ay koruması olmaz haplarına devam et kesinti olmamış gibi sadece bu ay ek korunma yöntemleriyle de korun istenmeyen gebelik olmasın diye

Akşam tekrar baktım canım sadece 2 gün içmemişim. Dün 3. günümdü içtim normal saatinde. Yinede ek korunma olsa iyi olacak sanırım. Çok teşekkür ederim

ilaç kutusunun içindeki kağıdı okumanızı tavsiye ederim...bende kullanıyorum....unutulduğunda,hatırladığınız an diğer unutulan ginleride almanız gerekir...ama 14 saat geçtiğinde hamilelik riski başlar...

unuttuklarınızı almyın.
ogünleri içmiş gibi atlayıp kalanlardan devam edin.
ilacın etkisi içtikçe olur
sizin iki tane birlikte içmeniz daha fazla gereksiz yere hormon almanıza neden olur.
daha koruyucu olmaz!
eğer kanama olursa doktora başvurun
ek korunmayı da unutmayın

slm kızlar aranıza yeni katıldım ben geçen hafta doğum kontrol hapını almayı unutmuşum farkında olmadığım için eşimle bi kaç defa ilişkiye girdik 2 gün önce kanamam başladı adet kanamasından daha farklı koyu kahve renkli daha az adet günüme daha 15 günden fazla var bunun anlamı ne olabilir üstüne görme dedikleri şey olabilirmi şimdi ne yapmalıyım eğer hamileysem bu kadar kısa sürede belirti görterir mi birde son olarak ben hapı kullanmayı bırakmak istiyorum kutuyu tamamen bitirmelimiyim yoksa yarıda bıraksam bi zararı olurmu? bilgisi olan varmı bu konuda??

doğum kontrol hapını uzun süredir kullanıyosan korur diye düşünüyorum. Kanamada ara kanama olabilir. Benim fikrim doğum kontrol hapı kullanmaman eşin korunsun.

doğum kontrol hapını uzun süredir kullanıyosan korur diye düşünüyorum. Kanamada ara kanama olabilir. Benim fikrim doğum kontrol hapı kullanmaman eşin korunsun.

zaten bırakmayı düşünüyorum bu ay son 4 aydır kullanıyorum yeni evliyim zaten unuttuğumu dün farkettim ama yani unutunca ikisini bir iç fln diyolar ya yaklaşık bir haftadır korunmasız giriyoruz ilişkiye yani

zaten bırakmayı düşünüyorum bu ay son 4 aydır kullanıyorum yeni evliyim zaten unuttuğumu dün farkettim ama yani unutunca ikisini bir iç fln diyolar ya yaklaşık bir haftadır korunmasız giriyoruz ilişkiye yani

bende kullandım 6 ay kadar ama unutunca iki tane falan içmedim ki hamile de kalmadım. dğum kontrol hapını bırktıktan 8 ay sonra hamile kaldım. Bu yüzden doğum kontrol tavsiye etmiyorum . Doğal yollardan korunmak en iyisi siz bebek düşünüyomusunuz

bende kullandım 6 ay kadar ama unutunca iki tane falan içmedim ki hamile de kalmadım. dğum kontrol hapını bırktıktan 8 ay sonra hamile kaldım. Bu yüzden doğum kontrol tavsiye etmiyorum . Doğal yollardan korunmak en iyisi siz bebek düşünüyomusunuz

istiyoruz artık ama sigara kullanıyorum ben aşırı hemde önce onu bırakmam lazım:KK43:

istiyoruz artık ama sigara kullanıyorum ben aşırı hemde önce onu bırakmam lazım:KK43:

sigara bıraktırma mrk. bu konuda iyi gerçekten istiyosan gidebilirsin benim arkadaşım günde 2 paket içiyodu ve bu merkez sayesinde bıraktı. İnş sizde bırakırsınız

X