banyomdaki tuhaf koku!

goldenpink

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2012
1.025
3
dün banyomu temizledim dip köşe her yeri domestos ve cif spreyle temizledim tuvalet fırçası çöp kovası aklınıza ne gelirse domestosla yıkadım ama temizlikten sonra tuhaf bir koku yerleşti banyoya..öncesinde yoktu.böyle yemek yaparken yağda kavrulmuş soğan kokusu olurya,onla karışık deterjan kokusu gibi bir koku..bazen komşular yemek yaptığında banyoya geliyordu yemek kokusu ama bu dünden beri azalmadan devam eden bir koku,bir tuhaf bir pis.. banyo küçük,havalandırma penceresi var ama pek bir işe yaramıyor.o yüzden koku daha da ağır geliyor burnuma.kapıyı açık bıraktım sürekli havalansın diye ama yok koku gitmiyor nasıl geçirebilirim neden kaynaklanıyordur bir fikriniz var mı?

dün banyomu temizledim dip köşe her yeri domestos ve cif spreyle temizledim tuvalet fırçası çöp kovası aklınıza ne gelirse domestosla yıkadım ama temizlikten sonra tuhaf bir koku yerleşti banyoya..öncesinde yoktu.böyle yemek yaparken yağda kavrulmuş soğan kokusu olurya,onla karışık deterjan kokusu gibi bir koku..bazen komşular yemek yaptığında banyoya geliyordu yemek kokusu ama bu dünden beri azalmadan devam eden bir koku,bir tuhaf bir pis.. banyo küçük,havalandırma penceresi var ama pek bir işe yaramıyor.o yüzden koku daha da ağır geliyor burnuma.kapıyı açık bıraktım sürekli havalansın diye ama yok koku gitmiyor nasıl geçirebilirim neden kaynaklanıyordur bir fikriniz var mı?

Benzer bir durum benimde başıma gelmişti.Banyomuz eğimliydi ve çamaşır makinesi çalışırken küvete doğru kayıyordu bizde makine ve küvet arasına tahta bariyer sıkıştırdık.Bir süre sonra garip bir koku başladı sonra farkettim ki her banyoyu yıkayışımda ıslanan tahtalar kurumuyor ve kokuyor.Sizinde temizlik sonrası ıslak yada nemli kalan malzemeniz olabilir.Birde su giderlerini açıcı kimyasallarla temizleyin bazen çamaşırsuyu yeterli olmıuyor ve oradanda koku gelebiliyor.

Son düzenleme:
birazdan giderleri açacağım lavabo açıcı tozlarla,belki ordan geliyordur evet düşünmemiştim bunu.nemli kalan birşey yok daha doğrusu nemi emecek bir malzeme yok banyoda,herşey fayans seramik ve pvc ama bir daha kontrol edeyim nolur nolmaz

Bizede üst kattan çok koku geliyor. Üst katta çamaşır yıkansa bizim banyo kötü kokuyor, wcyi kullansalar bizim banyoya koku geliyor, wcyi yıkasalar bizim banyo çamaşır suyu kokuyor.

Bizede üst kattan çok koku geliyor. Üst katta çamaşır yıkansa bizim banyo kötü kokuyor, wcyi kullansalar bizim banyoya koku geliyor, wcyi yıkasalar bizim banyo çamaşır suyu kokuyor.

üstümde de altımda da kimse yok ki şuan:)
seninki daha zormuş yapacağın birşey de yok çünkü,tesisatın komple yenilenmesi gerek sanırım ancak öyle koku sızıntısını önleyebilirsiniz

Su giderinin ızgarasını iyi kapatmamış olabilir misiniz? :44:

bayomun eğimi yeterli olmadığından ve kapıda kiriş olmadığından yerleri yıkayamıyorum koridora çıkıyor çünkü,elle siliyorum yerleri dolayısıyla ızgara da kullanılmıyor ve temiz o yüzden ızgaradan değildir diye düşünüyorum ama yine de kontrol etmekte fayda var bütün giderleri bir yıkayıp açayım bakalım devam edicek mi koku

giderler için kapak kullanabilirsiniz bazen kanalizasyondan geri tepebiliyor kokular.lavabo için bile kapaklar var artık onları kullanın

Bazı yerler ıslak kalmıştır. İlk aklıma bu geldi. Havalandırma iyi değil dediniz tam kurumamış olabilir.
Koku giderden geliyorsa da kapak alana kadar kovayla falan kapatın bakalım azalacak mı

gıdaları saklamak için kullandığımız buzdolabı poşetleri var ya,
onların içine bir miktar su koyup koku gelen yerin üzerine koyabilirsiniz kokuyu önlüyor.
maalesef tesisat boruları yanlış döşenmiş olabilir. ben böyle yaptığımda koku olmuyor.
banyoyu kullanacağım zaman poşeti kaldırıyorum tabi :KK3:

benim aklimada su giden yer geldi...orayi ben belli zamanlar icinde kaldiririm camasir sularim fircalarim...bembeyaz olur...koku muhtemelen ordandir.

Günaydın canım bizim eski oturdugumuz yerde öyle idi tuvalet ve banyoyu deterjanlarla yıkardık,sonra kuruluyorduk yerde su bırakmazdık günlük yapıyorduk bunları fakat kokular bir türlü gitmiyordu çok tuhaf kokulardı daha sonra ögrendikki üst kattaki komşumuz sagolsun hiç tuvaletini yıkamıyormuş çok çok özür dilerim tuvalete girince bile su dökmüyorlarmış su faturası çok gelir diye kokunun kaynagı belli oldu kadının kendisi anlattı bize bunu siz ne kadar çok temizlik yapıyorsunuz demişti bize ben 2 yılda bir yaparım demişti bizim tuvalet ve banyoya o kadar döktügümüz ilaçlar cifler domestoslar hep boşa gitti belki sizinkide üst katlardan kaynaklı bir sorun olabilirmi.

Günaydın canım bizim eski oturdugumuz yerde öyle idi tuvalet ve banyoyu deterjanlarla yıkardık,sonra kuruluyorduk yerde su bırakmazdık günlük yapıyorduk bunları fakat kokular bir türlü gitmiyordu çok tuhaf kokulardı daha sonra ögrendikki üst kattaki komşumuz sagolsun hiç tuvaletini yıkamıyormuş çok çok özür dilerim tuvalete girince bile su dökmüyorlarmış su faturası çok gelir diye kokunun kaynagı belli oldu kadının kendisi anlattı bize bunu siz ne kadar çok temizlik yapıyorsunuz demişti bize ben 2 yılda bir yaparım demişti bizim tuvalet ve banyoya o kadar döktügümüz ilaçlar cifler domestoslar hep boşa gitti belki sizinkide üst katlardan kaynaklı bir sorun olabilirmi.

iğrenç insan utanır söylemeye bir de gelip anlatmış 2 yılda bir diye:))
benim altım üstüm boş canım sanmıyorum ondan olduğunu

hepinize teşekkür ederim kızlar.koku azaldı ama hala rahatsız edici bir hava var içerde.küvetimin kenarları siyah siyah,silikonların olduğu yerler yani.taşındığımda da öyleydi.her banyo temizliğinde orayı da temizlerdim ovalardım ama çıkmıyor hiç.bu temizlikte iki-üç defa farklı deterjanlarla ovaladım çıkarmı diye çıkmadı ama siyah su aktı resmen üstünden acaba ondan mı diyorum?nasıl geçirebilirim ki o siyahlıkları??

yerler beton mu,betonsa çamaşır suyu ile yıkayınca koku oluşabiliyor ama sonra geçiyor:KK34:

bendede aynı durum vardı ,ebeveyn banyosundan o kadar temızlemeye nerdeyse sterılleştirmeye ragmen koku gıtmıyordu ama kokunun kaynağı benım banyom degıl dı ebeveyn banyosundakı havalandırmadan geldıgını keşfettim ve havalandırmayı degıstırdım öncesınde adını bılmıyorum ama tel örgü vardı onun ustundede panjur gıbı kapanıp acılan aperat vardı sımdı camlı yaptırdım hem kısında soguk olmuyo kokuda gelmıyo ama camı acınca gelıyo yıne koku

en son care alt kat komsularımın banyosunu temızleyecem :KK70:

ay ne pis insanlar var yaa :KK19: tovbe estafirullah tuvaleti ben 1 hafta temizlemesem icim icimi yiyor bunlar 2 yilda bir mi yapiyormus temizligi? Zaten tuvaletin afedersiniz o deligi ne hale gelir yaa? Dusunemedim birden… yanliz yukardaki insanlardan asagdakilerin rahatsiz olmalari garip bir durum aslinda :44:

X