Su İçerek Zayıflamak

Su içmeden duramayan biriyim ve hiç susamayan insanları gerçekten anlayamıyorum.Ve su içtikçe vücut ihtiyaç duyuyor daha fazla içmeye başlıyorsunuz.Bence sırf su içerek zayıflamak mantıklı gelmiyor ama su içmek sadece zayıflamak için değil sağlık için de çok önemli ben su içtikçe vücudumun temizlendiğini hissediyorum.Vücudumuzun % 70'inin su olduğunu düşünürsek bolca suya ihtiyacı vardır bence.

Zayıflamak için ve antioksidan özelliği kazanması için limon parçası atın şişelerinize,bardağınıza o şekilde içmeyi deneyin(sıkma değil,kesilmiş parça halinde) faydalı olur umarım.

Uzmanlara göre fazla su tüketerek kilolardan kurtulmak mümkün…Su her insanın hayatında önemli bir yere sahip bir besin kaynağıdır.
Zayıflamak için ne zaman su içilmelidir?
Bu soru size saçma gelebilir. Ne zaman su ihtiyacım olursa o zaman içerim diyebilirsiniz. Ancak unutmamanız gerekir ki zayıflamak için su tüketimini artırmanız gerekmektedir.

Her şeyden önce su sadece susanıldığı zaman içilmesi gereken bir besin değildir. Bunu aklınızın bir köşesinde tutun. Sağlıklı bir bireyseniz, terleme ile birlikte her gün 8 bardak kadar su kaybedersiniz.

Bunu da ancak su içerek geri kazanabilirsiniz.

Su bir insanın enerjisini geri kazandırır ve kişinin dinç olmasını sağlamaktadır.
Günde 3 litre su için, zayıflayın!
Bir diyete başlamak için, falancı gün diyete başlayacağım ve hiç yemek yemeyeceğim demek yerine, vücudunuzu bu diyete alıştırmanız gerekmektedir. Örnek olarak eskiden nasıl besleniyorsanız o şekilde devam ederek sadece su tüketimini artırabilirsiniz. Günde 3 litre su içmek metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayacak ve sizi daha sağlıklı hale getirecektir. Bunun yanında tokluk hissiniz artacak ve su sayesinde daha az acıkacak ve daha az yemek tüketeceksiniz.

Uzmanlara göre, suyun vücuttaki zararlı atıkların atılması ve metabolizmayı hızlandırması gibi etkileri hiçbir zaman tartışılmaz bir gerçek. En basitinden düşünüldüğünde su içmeden yaşamanın imkansız olduğu bilinen bir gerçek durum böyle olunca fazla suyun hiçbir zaman zararının olmayacağı da tartışılmaz bir gerçektir.

Alıntı

bende su içmeyen biriyim zorla bir iki bardak içiyorum nasıl alışacağımı bilimiyorum ama alışıcam en az iki litre içmeye çalışcam :/

arkadaşlar, geçen hafta cuma günü dr. gittim. idrar yollarımda iltihap varmış. :KK5: "bol bol su iç." dedi dr. günlük su+çay+ayran+vs. 3 lt olmalıymış. :nazar:

Bir de su sadece zayıflamak için değil, konsantrasyon için de önemli...
Dikkat ediyorum (ve tabii ki okumuştum bunu) su içmediğimde başım ağrıyor, konsantrasyonum bozuluyor. :KK45:

ama dediğim gibi her şey dozunda güzel, doktorun bana dediği gün içinde almamız gereken tüm sıvılar; 3 lt olmalı !!! :KK42:

arkadaşlar, geçen hafta cuma günü dr. gittim. idrar yollarımda iltihap varmış. :KK5: "bol bol su iç." dedi dr. günlük su+çay+ayran+vs. 3 lt olmalıymış. :nazar:

Bir de su sadece zayıflamak için değil, konsantrasyon için de önemli...
Dikkat ediyorum (ve tabii ki okumuştum bunu) su içmediğimde başım ağrıyor, konsantrasyonum bozuluyor. :KK45:

ama dediğim gibi her şey dozunda güzel, doktorun bana dediği gün içinde almamız gereken tüm sıvılar; 3 lt olmalı !!! :KK42:

İdrar yolu iltihaplanmasına, civanperçemi çayının çok iyi geldiğini duymuştum, doktora bir sor istersen.

Karbonatlı su ile zayıflama olayı ülkemizde Diyetisyen Gül kaynak ile popülerlik kazanmıştır. Gül Kaynak katıldığı bir tv programında karbonatlı su ile zayıflama tarifi verdikten sonra zayıflamak isteyenlerin sıkça başvurduğu bir zayıflama yöntemi karbonatlı su olmuştur.

Tarife göre günde ortalama 4 litre su içilmelidir ve içilecek suya karbonat katılması gerekmektedir. Dozaj olarak 1 litre suya 2-3 çay kaşığı karbonat eklemeniz yeterlidir.
Karbonat içtiğimiz suyun pH değerini artırır. Tükettiğimiz gıdalardan geçen asitleri ve atık maddeleri pH değeri yükseltilmiş su içerek vücudumuzdan atabiliriz. Normal suyun pH değeri içine karbonat eklenerek yükseltilebilir.

Bu bilgiyi kilo kontrolü ve zayıflama içinde kullanabiliriz çünkü vücudumuzdaki yağları toksinleri karbonatlı su ile atabiliriz. Karbonatlı suyun hazımsızlık için de kullanıldığını herkes bilir. Karbonatlı Su Yediklerimizi daha rahat sindirmemize de yardımcı olur.

İngiltere’de yayınlanan Bir Bizi Gözetliyor programında şöhret olan Chantelle Houghton su içerek zayıflamış. Heat Dergisine konu olan Chantelle Houghton günde 12 litre su içtiğini ve bu sayede zayıfladığı belirtmiş.
Günde 2-3 litreden fazla su içmenin zararlı olduğu söyleniyor. Peki bu kadar su tüketmenin zararı var mı yok mu, bu konuda aranızda uzman kişiler varsa bizleri bilgilendirsin lütfen.

İdrar yolu iltihaplanmasına, civanperçemi çayının çok iyi geldiğini duymuştum, doktora bir sor istersen.
canım, sağ ol. civanperçemi jinekolojik rahatsızlıklarda iyi geliyor daha çok! yalnız kan şekerini düşürüyor. bende hipoglisemi (ani kan şekeri düşmesi) hastasıyım o yüzden içemem.:KK5: bir kez içtim de fena oldum.:KK53:

Su içerek serinlediğimiz bugünlerde İngiliz bilim insanından uyarı: Günde sekiz bardak su içmek sağlığınız için zararlı olabilir.

İngiliz Tıp Dergisi’nde yayımlanan araştırmada doktor Margaret McCartney, “İnsanlar hâlâ günde sekiz bardak su içmezlerse öleceklerini ya da böbreklerinde sorun olacaklarına inanıyorlar. Literatürde bu konuda herhangi bir kayıt yok” dedi. Önceki araştırmalarda aşırı su tüketiminin böbreğe zarar vereceği belirtilmişti.

Acıbadem Adana Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Fadime Özgök Şenses, "Günde 3 litre su içerek metabolizmayı hızlandırıp zayıf kalın" dedi.

Şenses yaptığı açıklamada, sigarayı bırakmaya niyetlenen insanların en büyük korkusunun, bıraktıktan sonra hızla kilo almak olduğunu belirterek, "Öyle ki tiryakilerin önemli bir kısmı kilo almaktansa sigaraya devam etmeyi daha makul bulabiliyor. İnsanların sigarayı bıraktıktan sonra kilo almaya başlamasının temelde 3 nedeni var. Metabolizmanın yavaşlaması, tat alma yetisinin geri kazanılması ve el alışkanlığı ile sürekli atıştırma isteği. Alınacak önlemlerle bu nedenlerin önüne geçilebilir" diye konuştu.

Metabolizma yavaşlamasının önüne geçilebileceğine dikkat çeken Şenses şunları kaydetti: "Sigaranın metabolizmayı hızlandırdığı herkesçe biliniyor. İçilen her sigarayla kalp atışı dakikada 20-30 kez daha fazla atıyor, bu da yakılan kalorinin daha fazla olmasını sağlıyor. Sigarayı bıraktıktan sonra bu suni artış ortadan kalktığı için metabolizma normal seviyesine iniyor.

Metabolizmanın yavaşlaması kilo alımını kaçınılmaz hale getiriyor. İlk adım sağlıklı şekilde metabolizmanın hızlanmasını sağlamak. Bu sayede kilo alımının önüne önemli ölçüde geçilebiliyor. Bu durumda yapılacak şey, metabolizmayı hızlandıracak yollara başvurmak. Nikotin alınmadığı için yavaşlayan metabolizmayı yeşil çay, proteinli gıdalar, günde 3 litre su, baharat tüketimi, küçük egzersiz ve yürüyüşle hızlandırmak mümkün."

Nikotinin dildeki tat alma duyusuna zarar verdiği için, sigara içenlerin bir süre sonra yemeklerin gerçek tadını alamamaya başladığını ve lezzet duygusunda önemli bir azalma meydana geldiğini vurgulayan Şenses, "Bir kişi sigarayı bıraktığında, yaklaşık 48 saat içinde tat alma yetisini yeniden kazanmaya başlıyor. Yiyeceklerin tadını yine eskisi gibi tam olarak alabilen kişiler, kısa sürede geri kazandıkları bu yetiyle aşırı yeme alışkanlığı edinebiliyor" dedi.

Böyle bir durumda kilo alımının kaçınılmaz olacağını belirten Dyt. Fadime Özgök Şenses, “Yeniden kazanılan tat alma yetisiyle, sürekli farklı şeyler yeme isteği gözleniyor. Bu nedenle kilo almamak için, her şeyi tatmak ama küçük porsiyonlar halinde tüketmek gerekiyor. Bu sayede hem yiyeceklerden keyif almak hem de aşırı kalori alımının önüne geçmek mümkün olabiliyor” şeklinde konuştu.

Sigara içenlerde var olan elde ve ağızda sigara bulundurma alışkanlığının, sigarayı bıraktıktan sonra yerini atıştırmalıklara bıraktığına işaret eden Şenses şöyle devam etti:

"Sürekli bir şeyler yeme eğilimine dönüşen bu atıştırma nöbetleri kilo alımını da beraberinde getiriyor. Atıştırma ihtiyacından kurtulmanın en kolay yolu günlük tüketilen su miktarını arttırmak. Sağlıklı bir insanın günde 1.5 litre su tüketmesi gerekiyor. Sigarayı bıraktıktan sonra bu oran 3 bardak daha arttırılmalı. Bu sayede atıştırma nöbetleri azaltılabiliyor. Yine atıştırma alışkanlığını sağlıklı besinlerle geçiştirmek de kilo alımının önüne geçiyor.

Tatlı krizi sırasında şerbetli yerine sütlü tatlılar seçmek, çekirdek-çerez yerine mevsim meyveleri, salatalık, marul gibi çiğ sebzeleri tüketmek, sigarayı hatırlatan ve kafein içeren kahve, çay gibi içecekler yerine su, soda, tuzsuz ayran, taze sıkılmış meyve suları gibi düşük kalorili içecekler tercih etmek alınabilecek önlemler arasında. Artan besin tüketimini dengelemek içinse hareketli olmak şart. Günlük aktivite miktarını arttırmak ve egzersiz yapmak, sigarayı bırakma döneminde sağlıklı kalmak için önemli birer yardımcı."

Kaynak: İHA

Arkadaşlar su içmek tabiki zayıflatır, fakat içtiğiniz suda manyetik su çubuğu kullanmalısınız.
bağırsakların çalışmasına yardımcı oluyor aynı zamanda ve daha bir çok şey....
temin etmek isterseniz bana mesaj atabilirsiniz.

NEDEN SÜREKLİ MANYETİZE EDİLMİŞ CANLI SU İÇMELESİNİZ!

Yemekten önce içilen canlı su porsiyonlarınız küçülmesine ve dolayısıyla daha kolay kilo kaybetmenize yardımcı olur. Araştırmalar göstermiştir ki eğer yıl boyunca canlı su tüketiminiz günlük 1,5 litre olursa, ekstra 17,400 kalori yakarsınız buda yaklaşık olarak 2 buçuk kiloya denk gelir. Çünkü suyun kalorisi sıfırdır.
Kesinlikle, PLASTİK ŞİŞELERDE VE PLASTİK DAMACANALARDAKİ SUYU İÇMEYİNİZ.....
SUYUNUZU, CAM ŞİŞELERDE VE CAM DAMACANALARDA SAKLAYINIZ...
PLASTİK ŞİŞELER VE DAMACANALARIN ÇOĞU KANSOROJENDİR...
VE PLASTİĞİN KÖTÜ ENERJİSİ MUHAKKAK SUYA GEÇMEKTE SUYUN PH DEĞERİNİ DÜŞÜRÜP....
ASİDİK HALE GETİRMEKTEDIR.....

MANYETİZE EDİLMİŞ CANLI SU İÇİNİZ ÇÜNKÜ:

İnsanın:
- beyninin %75'i,
- kanının %92'si,
- kaslarının %75'i,
- kemiklerinin %22'si sudan oluşur...

İnsan vücudu susuz kalırsa:

EKLEM AĞRISI VE SERTLİK
Bütün eklemlerde büyük bir kısmı sudan oluşan kartilaj yastıkçıkları vardır. Vücut susuz kaldığında kartilaj zayıflar ve eklem tamiri yavaşlar böylelikle ağrı ve rahatsızlık hissi oluşur.

SİNDİRİM BOZUKLUKLARI
Su ve alkali (kalsiyum ve magnezyum) minerallerin eksikliği gastrit, ülser ve reflü gibi birçok sindirim sistemi problemine yol açar.

KABIZLIK
Suyun eksikliğinde, vücudun kritik fonksiyonları için su sağlama görevi kalın bağırsağındır. Su yetersiz kaldığında atık maddeler bağırsak içinde çok yavaş ilerlemeye başlar buda kabızlığa yol açar.

YÜKSEK KOLESTROL
Kolestrol seviyesini arttırarak hücreden daha fazla su kaybını önlemeye çalışır.

CİLT PROBLEMLERİ
Dehidratasyon deri yoluyla toksinlerin atılmasını bozmakta ve her türlü cilt problemi için savunmasız hale getirmektedir; dermatit, sedef, kırışıklık…

SUSUZLUK, ERKEN YAŞLANMA SEBEBLERİNDENDİR
Kronik olarak vücut susuz kaldığında, organlar ve hatta vücudun en büyük organı olan deride kırışıklık başlar ve erken yaşlanma belirtileri verir.

YÜKSEK KAN BASINCI
Vücut normalde tam olarak su ihtiyacını karşıladığında kanın %92'si sudur. Vücudun susuz kaldığı zamanlarda ise kan kalınlaşarak akışı sırasında dirence sebep olur ve buda kan basıncının yükselmesi ile sonuçlanır.

ASTIM VE ALERJİLER
Dehidratasyona maruz kalan vücut sudan tasarruf etmek için havayollarını daraltıyor. Siz daha susuz kaldığınızı hissetmeden histamin bu durumun farkına varıyor ve salgısını arttırıyor.

YORGUNLUK
Su vücudunuzdaki en önemli enerji kaynaklarındandır. Dehidratasyon (susuz kalma) vücudu yavaşlatan enzimatik aktiveteye sebep olarak yorgunluk ve halsizliğe yol açar.

MESANE VE BÖBREK PROBLEMLERİ
Toksin ve atık asit birikimi bakterilerin gelişmesi için ortam sağlar, buda böbrek ve mesanede inflamasyon, ağrı ve enfeksiyona daha yatkın olması ile sonuçlanır.

SUSUZLUK KİLO ALDIRIR
vücudunuz etkin bir şekilde toksinleri elimine edemez ve yağ hücrelerinin içinde saklar. Bunun yanında eğer vücut yeterli su ile toksinlerin güvenli bir şekilde atamıyor ise yağ hücresini serbest bırakmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Halsizlik, baş ağrısı, konsantrasyon bozukluğunda hemen aklımıza vitamin eksikliği geliyor. Oysa bu sorunlar vücudun susuz kaldığının göstergesi. Yeterli su içmeye başladığınızda şikayetlerin azaldığını fark edeceksiniz.

Su yaşam için oksijenden sonra en temel ihtiyaçtır. Vücudumuzun yaklaşık yüzde 60’ı sudur. Vücudumuzun yağ deposuna bağlı olarak yemek yemeden günlerce hatta aylarca yaşayabiliriz fakat su olmadan en çok 3-5 gün dayanabiliriz. Çünkü bütün yaşamsal fonksiyonlar suyun yardımıyla gerçekleşmir. Bunun için gün içinde yeterli miktarda su içilmesi gerekir. Vücuttan günde ortalama 2.5 litre su kaybı olur. Eğer kaybedilen su yerine konmazsa, kan basıncı düşmeye, hücreler küçülmeye, dokular kurumaya ve tüm denge bozulmaya başlar. Susamaya başlanıldığı an, halsizlik, baş ağrısı, konsantrasyon bozukluğu ve kaslarda güçsüzlük gibi birçok sorun baş gösterir. Uzun süreli susuzluklarda ise beyin, karaciğer ve böbrekler hasar görmeye başlar. Hayati bir sorun oluşturmamak adına su içmek için susamayı beklemeyin derim. Gün içinde 2-2.5 litre su için ve su ihtiyacınızı başka içeceklerle karşılamayın. Çay, kahve, kola gibi asitli içeceklerle susuzluğun giderildiği düşünülür fakat vücut onları dışarı atmak için suyu kullanacak ve daha fazla su kaybı yaşanacaktır.Bir bardağı multivitamin etkisinde

Multivitamine sarılmayın

Birçok kişi kendini halsiz ve yorgun hissettiğinde hemen vitamin desteğine sarılır. Aslında vücut yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi gibi belirtilerle su ihtiyacını bize göstermeye çalışır. Bunun farkında olup, yeterli su içmek bizi karşılaşacağımız sorunlardan uzak tutacaktır.

Kilo kontrolünü sağlıyor

Elbette suyun yerini başka içeceklerle dolduramayız ancak su alımına yediğimiz besinlerle destek olabiliriz. Sebze ve meyve gibi su miktarı yüksek besinleri tercih edersek mideyi doldurur, daha az açlık hisseder, aynı zamanda vücudun su ihtiyacına da yardımcı olmuş oluruz. İşte suyun faydaları:

- Hücreler arası besin ve oksijen taşıyarak, hayatımızı sağlıklı devam ettirmemizi sağlar.

- Kan ve lenf sisteminin büyük bir bölümünü su oluşturur.

- Tükürük ve mide salgısında bulunarak, yiyeceklerin sindirilmesinde etkin görev alır.

- Yeterli miktarda su tüketimi cildin parlak, yumuşak ve esnek olmasını sağlar.

- Vücuttan zararlı maddeleri uzaklaştıran böbrekleri çalıştırır.

- Eklemlerin kayganlığını sağlar, hareket etmemize yardımcıdır.

- Su tüketimi azsa, vücutta depolanan yağ miktarı artmaya ve kilo alımı gerçekleşmeye başlar.

- Su yeterli olmadığında hücreler suyu tutarak ödem oluşturur.

- Yaz-kış vücut sıcaklığı 36-37 derece arasındadır, bunu sağlayan vücudun su dengesidir.
Selahattin DÖNMEZ

http://haber.stargazete.com/yazar/su-icmek-icin-susamayi-beklemeyin/yazi-783846
(bende özellikle ayaklarımda çok kramp olurdu o bile geçti su gerçekten çok önemli ama suyuda abartmamak lazım tabi her şeyin fazlası zarar)

Bendeki gariplik, ben su içmeyi seviyorum gün boyunca hiç zorlanmadan litrelerce su içebilirim tabi su içmeyi unutmazsam.

X