Buyrun...Terapi Grubumuz :))

elifzeynep2012

şehit ailelerine sabır!!!
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2012
877
1
merhaba...

aşktan yana benzer acılar yaşayan bayanlar olarak, hem dertlerimizi hem de bunun için neler yapabileceğimizi buradan paylaşarak devam edelim...

bu acıyı atlatan veya fikri olan arkadaşları da aramıza bekliyoruz....

Son düzenleme:
zeynepcim yeni topiğin hayırlı olsun:KK16: bu sayfalar güzel haberlerle, her gün iyiye giden yazılarımızla dolsun taşsın inşallah:119:

hayırlı olsun canım :) mesaj atmakta geç kaldım sana :):) ama olsun o zaman güzel bir açılış yapalım

HER BİTİŞ YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR :) artık başlangıcımızı yapalım ve eskiyi hiç konuşmayalım

GEÇMİŞİMİZ YAŞANMASI GEREKTİĞİ GİBİ YAŞANDI GÖREVİNİ TAMAMLADI VE BİTTİ ... geçmişten kurtulduk ve ruhsal olarak özgürleşiyoruz
:KK16:

zeynepcim yeni topiğin hayırlı olsun:KK16: bu sayfalar güzel haberlerle, her gün iyiye giden yazılarımızla dolsun taşsın inşallah:119:

ehehe :))) teşekkürler canım...hepimizin başlığı bu artık....
inşallah :KK16:

hayırlı olsun canım :) mesaj atmakta geç kaldım sana :):) ama olsun o zaman güzel bir açılış yapalım

HER BİTİŞ YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR :) artık başlangıcımızı yapalım ve eskiyi hiç konuşmayalım

GEÇMİŞİMİZ YAŞANMASI GEREKTİĞİ GİBİ YAŞANDI GÖREVİNİ TAMAMLADI VE BİTTİ ... geçmişten kurtulduk ve ruhsal olarak özgürleşiyoruz
:KK16:

evet tatlım bi türlü denk gelemedik!! ben de sık sık düştüm netten...umarım hayırlı güzel gelişmelerin haberleriniz okuruz buradan:KK16:

aynen...herkesin bir görevi vardır dünyada...biz de onlara,onlarda bizlere birşeyler kattı ve ayrı yollara devam ediyoruz artık...

istersek gün gün ya da istediğimiz sıklıkta meydana gelen olumlu ya da olumsuz her değişimi paylaşalım
:KK34:

Allah hayırlar nasip etsin....

selam kızlar.. ben tamda bugün yeni bir sayfa açtım kendime.. sorunlu bi ilişki yaşadığım ve 1 ay kadar önce ayrıldığım kişi pişman olduğunu benimle yüzyüze görüşmek istediğini söyledi hatta yalvardı.. (ayrı şehirlerdeyiz) bende kabul ettim ama etmez olaydım katettiğim bütün yolları sil baştan yapmışım bunu yaparak.. ama noldu kadir kıymet bilindi mi hayır.. görüşmek için benim değil kendisinin müsait olduğu günü tutturdu kendisi, olmaz dedim olacak dedi ısrarla.. ama olmadı.. ve bende hadi yoluna dedim.. 2 saat kadar önce ve normalde takıntılı olan ben, hemen sinirlendiğim kişiyi mesaj yağmuruna tutan ben.. ona tek kötü laf etmedim bana pişman olacaksın demesine karşın.. "neden" diye sormayı da bıraktım ve onsuzluğu göze aldım.. onada "senden vageçiyorum" dedim.. ve bitirdim kafamda da..
uzun oldu ama böyle işte.. :)

evett bunu daha çok sevdim, umut ve huzur...

haftanın yorgunlugu ile dopdoluyken uyumak istemiyorum. hersey görev icabı.. ne olursa olsun aynı ortamdaysam anında değişiyorumm.. öyle saçma bi durum yaşıyorumki. üstelik üzerimde bir sürü göz kimseye bişey anlatamıyorum..

iyki işim var, onun sayesinde birsürü iş ögrendim

selam kızlar.. ben tamda bugün yeni bir sayfa açtım kendime.. sorunlu bi ilişki yaşadığım ve 1 ay kadar önce ayrıldığım kişi pişman olduğunu benimle yüzyüze görüşmek istediğini söyledi hatta yalvardı.. (ayrı şehirlerdeyiz) bende kabul ettim ama etmez olaydım katettiğim bütün yolları sil baştan yapmışım bunu yaparak.. ama noldu kadir kıymet bilindi mi hayır.. görüşmek için benim değil kendisinin müsait olduğu günü tutturdu kendisi, olmaz dedim olacak dedi ısrarla.. ama olmadı.. ve bende hadi yoluna dedim.. 2 saat kadar önce ve normalde takıntılı olan ben, hemen sinirlendiğim kişiyi mesaj yağmuruna tutan ben.. ona tek kötü laf etmedim bana pişman olacaksın demesine karşın.. "neden" diye sormayı da bıraktım ve onsuzluğu göze aldım.. onada "senden vageçiyorum" dedim.. ve bitirdim kafamda da..

selam canım...

bazen insan karşıdakine öyle duygularını kaybedebiliyor ki,sevgi o zaman yetmeyebiliyor işte...bazı duyguların sevginin öüne geçtiğini o zaman anlıyorsun ve orada film kopuyor...

kal demek, seni seviyorum demek-hala severken bile- ,hatta üzülmek bile insanın içinden gelmiyor...

eğer sen ne yapmalıyım deseydin farklı şeyler yazabilrdim ama sen zaten kendince doğru olanı yapmışsın...ama unutma ne olur,ilk zamanlar böyle kendinden emin olurken bazen bişeyler ters gidiyor hayda başa dönüyosun...bu durumlarda bile bu tavrını korursun inşallah:26:

hakkında hayırlısı olsun...inşallah daha güzel günler gelecek:KK16:

evett bunu daha çok sevdim, umut ve huzur...

haftanın yorgunlugu ile dopdoluyken uyumak istemiyorum. hersey görev icabı.. ne olursa olsun aynı ortamdaysam anında değişiyorumm.. öyle saçma bi durum yaşıyorumki. üstelik üzerimde bir sürü göz kimseye bişey anlatamıyorum..

iyki işim var, onun sayesinde birsürü iş ögrendim

şunu okumuştum...insanlar ayrılık dönemlerinde kendilerini işe verirse çok daha başarılı olabiliyormuş!!! hadi bakalım devam :KK9:

eğer onlara anlatabilsen herşey daha sarpa sarar ve işine de kendini veremezsin bence. düşünsene sen birşeye kızsan,zaten ayrıldı falan diye psikolojisi bozuk diye yapıştıracaklar lafı...böylesi en iyisi...susarak sabrederek aşmak en iyisi....:KK34:

evet tatlım bi türlü denk gelemedik!! ben de sık sık düştüm netten...umarım hayırlı güzel gelişmelerin haberleriniz okuruz buradan:KK16:

aynen...herkesin bir görevi vardır dünyada...biz de onlara,onlarda bizlere birşeyler kattı ve ayrı yollara devam ediyoruz artık...

istersek gün gün ya da istediğimiz sıklıkta meydana gelen olumlu ya da olumsuz her değişimi paylaşalım
:KK34:

Allah hayırlar nasip etsin....

tamam canım o zaman ben en kısa örnekle başlıyım bugün çok sıkıntılıydım hiç bir sebep yoktu dua okuduğum halde huzursuzluğum gitmedi..

kalktım duşa uçtum güzel kıyafetler giydim aynama baktım gözlerimin taaa içine :) gülümsedim olumlamlarım var benim 21gün devam eden onları okudum şuan süperim :)

bu arada ben çok fazla takmıyorum çünkü öfkemi attım çünkü o bana tecrübe oldu :) öfkemi attığım için saf bir sevgi var o da olmalı zaten nefret etmek itici birşey kişiye zarar :)

benim uygulamaları biliyorsun zaten eft hoponopono :) bunun yanında aykut oğut'un kitapları ve röportajları seda diker'in kitabı ve yazıları
:KK68: :)

kendimi iyileştire biliyorum el Fettah zikrini çekiyorum neşrah suresini okuyorum mükemmelim
ve her sabah mutluluğu en çok ben hakediyorum bugün tam benim için bir gün diye uyanıyorum

gelecekle ilgili planlarım var sanada bahsetmiştim yaşam koçluğu seminerine gitmeye başlıyorum pazardan itibaren her hafta sonu...pazartesi okulum açılıyor zaten :) yoğun olmak istiyorum ...

kendime plan yapacağım yarın mesela yeni karar aldım artık 6:30da kalkacağım günün en güzel saatlerinden yararlanacağım ve yürüyüşe çıkacağım sonra plates sonra güzel bir duş kahvaltı güne bomba gibi hazır olacağım

saçlarımı kestirip boyatmıştım zaten :)
sırada stil değişimine giriyorum :):) he unutmadan telkin dinliyorum netten indirdim :):) birşeyler yaptıkca mutlu oluyorum

çare bize bizden başkası değil :) istemek önemli ve gerçekten net bir şekilde ne istediğini bilmek daha sonra yenii sayfa açmak

mesela ben net bir şekilde artık onu hayatımda istemediğime ve yeni ben ile yeni hayatımı yaşamaya net bir karar vermiştim böyle ilerlemeye başladım

arkadaşlara tavsiyem net olsunlar istediklerinde işte o zaman muhakkak karşınıza yeni kapılar çıkar yoksa burada isteyen istediğini yazsın net değilseniz emin değilseniz bir adım bile gitmezsiniz

herkes pembe gözlüklerini taksın
:103: evet olumlu olacağız artık pozitif düşüneceğiz :103::103:

birde günde muhakkak kahve keyfi yaparım ayhhh :):KK16:

Son düzenleme:

kararlılığın için tebrik ediyorum. umarım devamı gelir. kötü biten bir şey yeniden başladığında ondan hayır gelmiyor:KK50:

selam canım...

bazen insan karşıdakine öyle duygularını kaybedebiliyor ki,sevgi o zaman yetmeyebiliyor işte...bazı duyguların sevginin öüne geçtiğini o zaman anlıyorsun ve orada film kopuyor...

kal demek, seni seviyorum demek-hala severken bile- ,hatta üzülmek bile insanın içinden gelmiyor...

eğer sen ne yapmalıyım deseydin farklı şeyler yazabilrdim ama sen zaten kendince doğru olanı yapmışsın...ama unutma ne olur,ilk zamanlar böyle kendinden emin olurken bazen bişeyler ters gidiyor hayda başa dönüyosun...bu durumlarda bile bu tavrını korursun inşallah:26:

hakkında hayırlısı olsun...inşallah daha güzel günler gelecek:KK16:

geri dönüşlerinde olabileceğini biliyorum o yüzden biraz desteğe ihtiyaç duyuyorum işte.. mesela şu an kendimden çok eminken yarın deli gibi onu sevdiğimi düşünüp ona dön diyebilirim.. ama artık bunu yapmak istemiyorum.. çünkü dediğin gibi sevgi duygumun önüne beni durduran başka duygular geçti..o geçici durumlarda birileri beni durdurabilirse ya da kafamı bi şekilde dağıtabilirsem işte 1-2 hafta içinde kendime geliyorum çok şükür.. teşekkür ederim hepimizin hakkında hayırlısı olsun.. benim en çok dua ettiğim şey hayırla ilgili olanlardır.. hepimiz güzel ve hayırlı günler görelim inşallah.. :KK16::nazar::nazar::nazar:

UMUTLU!!
biliyor musun o sabah yürüyüşünü ben de iki gündür uygulamayı düşünüyorum :KK37: sbiz birbirimize subliminal mesajlar mı veriyoruz yoksa:KK9:

öfke konusuna katılıyorum...onu atmadan içimizden yeni yola adım atamıyoruz,sadece olduğumuz yerde sayıklıyoruz ve acı daha da büyüyor,nedenler sorulara artıyor...

öfkenin de bir süresi var..mutlaka o sürede yaşanıp bitmeli,diğer seviyelere geçmeye izin vermeliyiz...

ben sanırım başından buyana ne öfke duydum ne kızdım...ben çok derin bir acı hissediyorum.bu acı ilk günler hayatıma devam etmemi engelliyordu ama artık engellemiyor..

ben tamamen Allah'a tevekkül ederek aşmaya çalışıyorum...sabır,şükür ve tevekkül...benim sihirli üçlüm :)))

ibadetlerim,dularım,kitaplarım,sağlığım,ailem ve elimde kalan sevdiklerim....hayat bunlarla çok güzel :)))

Kızlar hayırlı olsun topik
Benim ilişkimde 4 ay önce bitti
Kendime geliyorum yavaştan
Artık çok daha iyi hissediyorum :))

Ama altın olarak değerlendirdiğim kurallarım var
1.Kesinlikle iletişiimi sıfırlamak , sosyal ağlardan takibi kesmek
2.Unutmayı gönülden istemek
3.Aklınıza geldiği an sadece kötü zamanlarınızı düşünmek
4.Beklenti içinde olmamak

Şimdilik bu kadar...

Şöyle bir çiçek bile alamadım 2 yıllık ilişkim boyunca,İnşAllah bundan sonra herşey çok daha güzel olur :))

SingleRose.jpg

UMUTLU!!
biliyor musun o sabah yürüyüşünü ben de iki gündür uygulamayı düşünüyorum :KK37: sbiz birbirimize subliminal mesajlar mı veriyoruz yoksa:KK9:

öfke konusuna katılıyorum...onu atmadan içimizden yeni yola adım atamıyoruz,sadece olduğumuz yerde sayıklıyoruz ve acı daha da büyüyor,nedenler sorulara artıyor...

öfkenin de bir süresi var..mutlaka o sürede yaşanıp bitmeli,diğer seviyelere geçmeye izin vermeliyiz...

ben sanırım başından buyana ne öfke duydum ne kızdım...ben çok derin bir acı hissediyorum.bu acı ilk günler hayatıma devam etmemi engelliyordu ama artık engellemiyor..

ben tamamen Allah'a tevekkül ederek aşmaya çalışıyorum...sabır,şükür ve tevekkül...benim sihirli üçlüm :)))

ibadetlerim,dularım,kitaplarım,sağlığım,ailem ve elimde kalan sevdiklerim....hayat bunlarla çok güzel :)))

sanırım biz aramızda telepatik bağ oluşturduk bu 2. olay bugün :) çok mu düşünüyorsun beni elifzeynep?

sen kararlı ol gidenin senin hayatından gittiğini bil ... ve artık bilmekle kalma eyleme geç :)
dua çok güzel tabiki Allahtan sabır dilersen sana sabretceğin olaylar verir Allah'a beni sabrımla sınama diye dua et :)

esmaül hüsna kitapçığı almış annem bana çok beğendim her ismi açıklıyor bugün okudum biraz :)

bence sende olumlamalara başla..

hayat bizimle güzel :)

ANZERBALI
tatlım sen şu an kararını vermişsin ve şu durumda yapabileceğin en iyi şey bu...çok iyi gidiyosun:KK9:

kapı komşumuz taşınır gitse üzülürüz.biz müstakbel hayat arkadaşımızı hayatımızdan çıkarıyoruz.hem kalbimizden hem beynimizden...kim ne derse desin bu çok zor bir süreç..evet bitti,hadi bakalım yeni hayat merhaba diyebilmek çok güç..eğer güç olmasaydı,bu hislere sahip bu kadar insan olmazdı...

onu hala seviyorken bu durum çok daha zor üstelik....

ben kendime hep şunu dedim onu özlediğimde: sevgi vazgeçebilmektir...çünkü vazgeçmezsen ilerde ortada ne sevgi kalacak ne da saygı...o sevginin büyüklüğü kadar nefret ve acı gelecek...

inşallah hep birlikte bu günleri de atlatacağız...

Benim en büyük problemim ne biliyormusunuz arkadaşlar.. hala içimde incecik bişey var dokunamadıgım sızım sızım sızlayan.. hala kendi kendime sesli ifade edemiyorum, bi an onu düşünürken buluyorum kendimi zor toparlanıyorum kızıyorum kendime. ama mesela dün 4,5 5 saat birlikte yanyana calısıp resmi bir ortamda çok önemli bir işin altından % 100 performans ile kalktık tıkır tıkır amirin gözü üzerimizdeydi ben çok rahatladım
asla ona karşı bişeyler hissettiğimi, o odada onunla bulunmaktan cok mutlu oldugumu, kolu yanlıslıkla koluma değdiğinde nasıl canımın yandıgını sessiz sessiz konusarak anlaşmanın -iş bile konuşsak- beni nasıl mutlu ettiğini amirin bize - cocuklar diye baslayp laf atmasını beni nasıl sevindirdigini.. hatta o odada geçirdiğim günleri düşünüp bunlarda geçecek geçsin geçmeli diye dua ettiğimi kimse bilmiyor.. kimse.. :KK43:

ben böyle ikiyüzlü değildim.. iş yerinde hakkımızda konussalarda kimsenin bişey bilmemesi benim için cok büyük avantaj.. ama bazen ne var ne yok camdan dısarı fırlatasım geliyor en cokta canımı yakan abuk sabuk konusan insanları.
Birde arkadaslar hepinize tavsiyem ben bu süreçte -mevsimde değişti ya - hep değişik tarzlarda giyindim, kendime özgü oldum saçlarıma makyajıma cok dikkat ettim. ve bu en çok onu etkiledi. sakın kendinizi bırakmayın. bunu ilk önce kendimi sevdiigm için yaptım..

korkuyorum kızlar kız arkadasını tanımaktan bana yüklediği bu sorumlulugun altında ezilmekten onun adına nikah hazırlamaktan cok korkuyorum.. bide burda yaşananları okuyorum ya, o kız bişeyleri hissetmeli, mutlaka hissetmeli ve yoluna bakmalı..

Ben bunları nasıl yaşadım kızlar...

öyle eziliyorumki bunlar beni öyle yoruyorki her gün bir olay bir laf bir macera akşamları dua bile edemiyorum artık..

X