Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

Maalesef canım.sirketten bilgi geldi.zaten yılda bikez zam yapıyorlar.ama öyle cok değil Allahtan.
10 tl de 60 kuruş canım.

Maalesef canım.sirketten bilgi geldi.zaten yılda bikez zam yapıyorlar.ama öyle cok değil Allahtan.
10 tl de 60 kuruş canım.

yapılacaksa yapılacak artık
yapacak bişey yok :emir_bebek:
sanırım garip oldu biraz ama neyse işte
zaten çok bişey değil ama yinede olmasa daha güzel olurdu

doğal ürün kullanın hem kendinizi hem çevrenizi koruyun slagonlarının sıklaştığı günümüzde ben de sadece doğal olsun diye şampuan almanın dışında bir şey yapmıyordum.hani katkısız asla hiçbir şey olmaz düşüncesindeyim.elbette kimyasallar oluyor.ama çok tehlikeli maddelerin dışındakileri ne yapalım görmezden geleceğiz.Eşimin haberi olduğunda tepkisini almış olsam da ben de ilk siftahı yapıp,evimde kullandığım tüm temizleyicileri krizsavar danışmanlığında terketmeye hazırlanıyorum.İnşAllah yerinde bir karar vermişimdir :KK31::KK31:

Son düzenleme:
Arkadaşlar banyo wc temizleyicisini rutin temizlikte yüzey ve lavabo temizlerken tam olarak nasıl kullanıyorsunuz, fısfısla bile bana çabuk bitecek gibi geldi :KK43: mikelaze, birlikte arındıracağız inş evlerimizi kimyasallardan :) kimyasalları araştırdıkça ürküyorum, ne kadar az o kadar iyi.

doğal ürün kullanın hem kendinizi hem çevrenizi koruyun slagonlarının sıklaştığı günümüzde ben de sadece doğal olsun diye şampuan almanın dışında bir şey yapmıyordum.hani katkısız asla hiçbir şey olmaz düşüncesindeyim.elbette kimyasallar oluyor.ama çok tehlikeli maddelerin dışındakileri ne yapalım görmezden geleceğiz.Eşimin haberi olduğunda tepkisini almış olsam da ben de ilk siftahı yapıp,evimde kullandığım tüm temizleyicileri krizsavar danışmanlığında terketmeye hazırlanıyorum.İnşAllah yerinde bir karar vermişimdir :KK31::KK31:

aramıza hoşgeldin canım. ürünleri kullandıktan sonra deneyimlerini paylaşmanı bekliyoruz. canım temizliği eşler yapmadığı için ilk etapta tepki veriyorlar. ben eşime hiç söylememiştim ilk üye olduğumda. marketten deterjan alırken soruyor muyuz, onlar da ilgilenmiyorlar zaten.. kendin, eşin ve varsa çocukların için iyi olanı seçmekten başa birşey yapmadın..:KK1:

Arkadaşlar banyo wc temizleyicisini rutin temizlikte yüzey ve lavabo temizlerken tam olarak nasıl kullanıyorsunuz, fısfısla bile bana çabuk bitecek gibi geldi :KK43: mikelaze, birlikte arındıracağız inş evlerimizi kimyasallardan :) kimyasalları araştırdıkça ürküyorum, ne kadar az o kadar iyi.

canım aparatın içine 1/3 ü az geçecek şekilde banyo wc doldurup üstünü de suyla tamamlıyorum. lavaboya, klozetin içine dışına, duşakabine fayanslara sıkıp biraz bekliyorum bez yada süngerle silip duuluyorum. şu an kullandığım banyo wc yi ekim başında açtım. en az 1 ay daha kullanacak kadar var içinde. yani totalde 4-4,5 ay kullanmış olacağım bir şişeyi. tabi sulandırma oranına ve kullanıma göre değişkenlik gösteriyor.

Zemine kullanmıyor musunuz ? zeminde ben sadece fısfıs yapıp bekletip su döküyorum ve çok gidiyo gibi :KK43:

Hımm anladım efendim, ben zeminde kullanmak zorundayım, duşakabin yok zira. teşekkürler bilgiler için :)

Arkadaslar ben de banyo wc ile ilgili tecrubemi paylaşmak istiyorum.
Banyoda kalebodur arasi beyaz derzleri temizlemek icin ilk kullanımda sulandirmadan direkt azar azar döküp bir fırça (ben eskiyen dis fırçalarımı kullanıyorum) yardımıyla biraz bekledikten sonra güzelce fircaliyorum.sonra eger gerekirse tam temizlenmemiş yerlerde işlemi tekrarlayip güzelce yıkıyorum.sonra mutlaka kuru bezle kuruluyorum.puf noktası kurulamakta saklı . Hem parlıyor hem de kirlenmeyi geciktiriyor.
Her seferinde anlattığım gibi fircalamiyorum tabi.normalde banyo yerlerini genel temizlik ve damlali suyla siliyorum.gozalici birsekilde bembeyaz oluyor hem de saglıga zarar vermeden.
Lavaboya fisfisla kullanıyorum.az gitti cok gitti düşünmüyorum banyo wc kullanıldığı ortamda havayı da dezenfekte ettigi icin , icim rahat bir sekilde kullanıyorum.(oda spreyi sıkar gibi havaya 1-2 fislatip odadan çıkıyorum.havada da hijyen sağlanmış oluyor.

Ben mutfak banyo wc ve yerlede sulandirmadan kullanıyorum ama aslında taydın in dediği gibi sulandirilarak kullanılıyor.

Mutfak lavabosunu da pırıl pırıl yapıyor.musluklari metal herseyi ilk günkü haline geri çeviriyor.

Genel temizlik, banyo wc , damla , yaka spreyi ve yag çözücü en cok ve sık kullandığım urunler arasında.

Hosgeldiniz, umarım yeniden doğduğunuzu sandığınız anları gelip burada paylaşırsınız...

Ben lavaboları süngere cok az bir sekilde dökerek kullanıyorum.kopurtuyorum sünger olduğu icin cok cok kopuruyor.durulayip kuruluyorum.
Zemine kullanmıyor musunuz ? zeminde ben sadece fısfıs yapıp bekletip su döküyorum ve çok gidiyo gibi :KK43:

Dusakabin olmayınca mecburen her seferinde yerleri yikayip dezenfekte etmek gerekir.temizlik kovasına az miktar koyarak banyoyu araba yıkama fırçaları varya onlarla kopurterek yikayabilirsiniz.bu sadece bir fikir ama banyo icin kovada suyla beraber kullanırsanız cok daha ekonomik olur kanımca.

heyecanla bekliyorum aldıklarımın gelmesini :KK8:

evet insan beklerken de kullanırken de heyecanlanıyor:KK52: bir kullansam da mucizeyi görsem düşüncesiyle bekliyorsun :) ellerim yıpranmamış ne güzel, yerler temiz olmuş ne güzel, kimyasala bulanmamışım ne güzel, içim rahat ne güzel diyerek kullanıyorsun. hiç etkisi olmasa bile placebo etkisi yapar psikolojiyi düzeltir :KK9:

fakat benim bir sorunum var:bulaşık deterjanı çeliklerimde su lekeleri bırakıyor :KK14: ne yapmam gerekiyor anlamadım, her şeyi yaptım. şimdi diyeceksiniz ki parlatıcısını aldın mı, yok :44: kullanım hatası ihtimallerinin hepsini bertaraf etmeye çalışıyorum, sürekli deneme yanılma peşindeyim :44:

evet insan beklerken de kullanırken de heyecanlanıyor:KK52: bir kullansam da mucizeyi görsem düşüncesiyle bekliyorsun :) ellerim yıpranmamış ne güzel, yerler temiz olmuş ne güzel, kimyasala bulanmamışım ne güzel, içim rahat ne güzel diyerek kullanıyorsun. hiç etkisi olmasa bile placebo etkisi yapar psikolojiyi düzeltir :KK9:

fakat benim bir sorunum var:bulaşık deterjanı çeliklerimde su lekeleri bırakıyor :KK14: ne yapmam gerekiyor anlamadım, her şeyi yaptım. şimdi diyeceksiniz ki parlatıcısını aldın mı, yok :44: kullanım hatası ihtimallerinin hepsini bertaraf etmeye çalışıyorum, sürekli deneme yanılma peşindeyim :44:

Sizin bulaşıklar fazla kimyasala bulaşmadan Ersagla tanıştığınız icin cok sanslisiniz.sorun sadece su lekesiyse sorun değil bence Ersag parlaticiyla çözülür.
Benim gibi onlarca insan aylarca sırf makinemiz kimyasaldan arınsın diye bekledik!
Sonuc süper tabii sabrın sonu selamet.

ama benim çelikler yeni gibi çıkıyor makinadann... canım sen kısa zamanda parlatıcıyı da temin et.. birlikte kullan bakalım sonuç nasıl olacak..

X