Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

aman dikkat,yazık değil mi ciğerlerinize.sadece gözleriniz değil boğazınız da tahriş olmuştur.çokta zorlamayın kendinizi.madem alacağım diyorsanız.bence yavaştan almaya başlayın.özellikle banyo-wc ve bulaşık için olanları alabilirsiniz.ben de kıyamıyordum deterjanlara bakıp duruyordum.dün bir tanesini lavaboya boşalttım.sonra da ambalajını attım.unutmuşum kokularını.onu dökerken bile midem bulandı.neler çekiyormuşuz meğer.iş yerinde de temizlik yapan bayanlara çok üzülüyorum.kilo işi çamaşır suyu alınıyor.o tuvalet,merdivenler nasıl çamaşır suyu kokuyor anlatamam.ben tahammül edemiyorum onlara ne oluyor kimbilir :KK43:

haklısınız bayanlar ama sadece domestos değil ki, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı (hem makine, hem el), yer silme deterjanı... hepsi dolu dolu. renkliler için 2 tane sıvı deterjan almıştım, 1 tanesi daha hiç açılmadı diğerinin yarısına bile gelmedim, büyük boy :KK1: ilk alışverişim olacağı için 100 liradan aşağı yapamıyorum, bu yüzden topluca her birini ilk seferde alırım hem 100 lirayı bulur diye düşünüyorum. elimdekileri verebileceğim komşum da yok, komşuluk ilişkisi yok. :KK50:

aslında ben bişey merak ediyorum :KK17:
mutfakta lavabonun içini bulaşıkmatik ve banyo wc ile ovuyorum ama istediğim parlaklığı sağlayamayınca elimde olan domestostan damlatıp farklı fırça ve süngerle temizliyorum o zman pırıl pırıl oluyor siz ne yapıyorsunuz lavabonun içini ersağcılar :18:

ama hem ersağ hem diğerleri derken lavabonuz hangisine tepki vereceğiniz şaşırıyordur :KK9: ben bir aydır kullanıyorum bulaşık sıvısını.önceden domestosla ovardım.şimdi bulaşık sıvısı yetiyor.banyo sıvısını da denemiştim ama bana bulaşık sıvısı yetiyor.hatta çabukta kirlenmiyor.nasılki diğer çamaşır deterjanı ile damla nötr hale gelmiş.o zaman domestoslu yüzeyde de ersağ nötr hale geliyordur.

ama hem ersağ hem diğerleri derken lavabonuz hangisine tepki vereceğiniz şaşırıyordur :KK9: ben bir aydır kullanıyorum bulaşık sıvısını.önceden domestosla ovardım.şimdi bulaşık sıvısı yetiyor.banyo sıvısını da denemiştim ama bana bulaşık sıvısı yetiyor.hatta çabukta kirlenmiyor.nasılki diğer çamaşır deterjanı ile damla nötr hale gelmiş.o zaman domestoslu yüzeyde de ersağ nötr hale geliyordur.

çok haklısın ama 10 aydır mutfakta başka deterjan kullanmıyorum hepsi ersağ ürünleri ama lavabom krom metal yani istediğim parlaklık olmayınca bende domestosa başvuruyorum yanlış olduğunu biliyorum :KK17::KK17:

haklısınız bayanlar ama sadece domestos değil ki, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı (hem makine, hem el), yer silme deterjanı... hepsi dolu dolu. renkliler için 2 tane sıvı deterjan almıştım, 1 tanesi daha hiç açılmadı diğerinin yarısına bile gelmedim, büyük boy :KK1: ilk alışverişim olacağı için 100 liradan aşağı yapamıyorum, bu yüzden topluca her birini ilk seferde alırım hem 100 lirayı bulur diye düşünüyorum. elimdekileri verebileceğim komşum da yok, komşuluk ilişkisi yok. :KK50:

bende elimde olan deterjanlarımı anneme kayınvalideme vermiştim ama eşim deterjan konusunda çok boldur sağolsun indirimde buldumu resmen koli koli alırdı zor bitirdim yani vere vere ama neyseki artık deterjan alışverişine eşim bakmıyor :KK53:
zaten almaya başlayınca çok rahat 100 de bulursun 150 yide ilk seferde

çok haklısın ama 10 aydır mutfakta başka deterjan kullanmıyorum hepsi ersağ ürünleri ama lavabom krom metal yani istediğim parlaklık olmayınca bende domestosa başvuruyorum yanlış olduğunu biliyorum :KK17::KK17:

10 aydır dönüşümlü olarak hem domestos hem ersağ mı kullandınız :44:

yader11 banlanmış :44:

hadi ya niyeki

senden sonra dün ben de bulaşık makinemin süzgecine aktım. bulaşıklarda beyaz kalıntı dikkatimi çekmişti 1-2 gündür. beyaz - yağlı kalıntı vardı süzgeçte.. deterjan kalıntısı mı yağ birikmesi mi çözemedim. sonra yağçöz, banyo wc ve damla yı sulandırmadan doldurdum deterjan gözüne, biraz da bulaşık sıvısı sıktım... 70 derecede boş çalıştırdım makinayı, şu anda temizlenmiş görünüyor, henüz bulaşık yıkamadım, yıkadıktan sonra yine yazarım..

acaba 50 derecede tam erimiyor mu deterjan, deneyeniniz var mı?

benim makinede de 60 derece 70 derece var 65 yok bu tip işlemlerde hep 65 derecede çalıştırın deniyor ama 70 derecem önyıkamalı o da olmaz almadım daha ama alınca napcaz bakıcaz :)

yader11 ikinci üyelikten banlanmış sanırım.ama güzel tecrübeli paylaşımları vardı.umarım tekrar döner :KK31:

Son düzenleme:
elimdeki sadece banyo-wc olduğundan öyle yaptım.artık önerilerinizi hayata yeni ürünleri aldığımda şubatta geçireceğim inşallah :KK3:

bir de dün aklıma bir şey geldi.diğer çamaşır makinesi deterjanlarıyla yıkama yaparken deterjan gözüne biraz da damladan koysak nasıl olur acaba :) siparişi verince bu şekilde denemeyi düşünüyorum.deneyen varsa da düşüncelerini paylaşabilir mi?

başka çamaşır deterjanı ile denemedim ama başka deterjanla kullanılmış sünger bile istemediğine göre işe yaramaz gibi geliyor.. denemek lazım.. ben makinaya başka deterjan sürmem artık, çamaşırda ersağ kullanmayıp elinde damlası olan denese...

inşallah bende şubatta sipariş vereceğim inşallah ayın kaçında olur acaba 5 te 5 bilen arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim
normal kimyasal çamaşır makinası deterjanıyla damla tüm özelliğini yitiriyor ha koymuşsun ha koymamış o kadar yani ben deneyenlerdenim hatta bebeğimin çıkmayan lekelerinde kullanmıştım sonrada bebek deterjanıyla yıkamıştım işe yaramamıştı damlam ziyan olmuştu resmen ama artık ersağ makina deterjanına geçtim lekelerde damla kullanacağım artık

ay denzicim denemiş bak şimdi yazarken gördüm:KK1: mikelaze cevap alınmıştır herhalde canım..
denizcim geçen ay promosyon duyurusunu paylaşmıştık, bu ay da paylaşırız canım... 10-13 ü gibi oldu yanlış hatırlamıyorsam geçen aylarda. ama aynı zamanda olacak diye birşey yok..

şu elimdeki deterjanlar bitse de bir an önce sipariş versem diye, nasıl kullanıyorum bir bilseniz :KK1:
hatta 2 gün önce zehirleniyordum cidden. hazır eşim evde yok diye banyo zeminini domestosla fırçalayayım dedim, karo aralarını özellikle. 2 sıra karoyu halletmiştim ki gözlerim yanmaya başladı. hemen çıktım banyodan. 1 saat sonra tekrar girdim. 4 kiloluk deterjanın hemen hemen 1 kiloya yakınını kullandım sanırım. tertemiz oldu orası ayrı ama o koku aman yarabbi :KK25: :KK25:

deterjanları bitircem derken hastanelik olacaksın dikkat et... ben yaklaşık 1 kilo çamaşı deterjanı, yarım şişeden fazla sıvı bulaşık matik, yarım şişeden fazla bulaşık deterjanı, yarım şişe şampuan, 5 lt lik bidonda ne kadar kaldı bilmiyorum aspirin, 1 şişe arap sabunu, bir yarım bir tam kutu toz leke çıkarıcıyı çektim kenara, başladım bunları kullanmaya:KK1: kimseye verip kötülük de yapmak istemiyorum ama kayınvalidem pek umursamıyor, bunlardan aldığı halde çamaşır suyunun dibine vuruyor.. muhtemelen ona veririmm.. alışkanlıklarından vazgeçiremiyorum ki naapıyım..

aman dikkat,yazık değil mi ciğerlerinize.sadece gözleriniz değil boğazınız da tahriş olmuştur.çokta zorlamayın kendinizi.madem alacağım diyorsanız.bence yavaştan almaya başlayın.özellikle banyo-wc ve bulaşık için olanları alabilirsiniz.ben de kıyamıyordum deterjanlara bakıp duruyordum.dün bir tanesini lavaboya boşalttım.sonra da ambalajını attım.unutmuşum kokularını.onu dökerken bile midem bulandı.neler çekiyormuşuz meğer.iş yerinde de temizlik yapan bayanlara çok üzülüyorum.kilo işi çamaşır suyu alınıyor.o tuvalet,merdivenler nasıl çamaşır suyu kokuyor anlatamam.ben tahammül edemiyorum onlara ne oluyor kimbilir :KK43:

geçen gün ofiste iki bardak yıkayayım dedim. fairy vardı, dolu diye evdekinden götürmemiştim bitsin diye.. fairy ile yıkayınca, hani çamaşır suyu burunda gırtlakta bi koku oluşturur ya, özellikle sigara içilen ortamlarda, fairyde de aynı koku geldi burnuma boğazıma... unutmuşum vesselam... oysa en iyisi fairy derdim eskiden..

aslında ben bişey merak ediyorum :KK17:
mutfakta lavabonun içini bulaşıkmatik ve banyo wc ile ovuyorum ama istediğim parlaklığı sağlayamayınca elimde olan domestostan damlatıp farklı fırça ve süngerle temizliyorum o zman pırıl pırıl oluyor siz ne yapıyorsunuz lavabonun içini ersağcılar :18:

benim de lavabom metal. banyo wc, damla, bulaşık sıvısı gayet güzel temizliyor.. başka birşey hele de çamaşır suyu aklıma dahi gelmiyor...

aklıma geldi şimdi, bayanlar yumurtanın kokusu malum, makineye yumurtalı tabak koyduğum zaman deterjana azıcık domestos ekliyorum, yumurta kokusu olmuyor böylece. peki ersağ ürününde yumurta kokusu nasıl gideriliyor? :26:

aklıma geldi şimdi, bayanlar yumurtanın kokusu malum, makineye yumurtalı tabak koyduğum zaman deterjana azıcık domestos ekliyorum, yumurta kokusu olmuyor böylece. peki ersağ ürününde yumurta kokusu nasıl gideriliyor? :26:

ben de çok yumurta yaptım ama makineye koyarken tabak,çanak herşeyi sudan geçirip koyuyorum.bu yüzden yumurta kokusu hiç olmadı.yumurtalı tabakları siz de sudan geçirip koyarsanız bence hiç bir sorun kalmaz.

10 aydır dönüşümlü olarak hem domestos hem ersağ mı kullandınız :44:
aslında bulaşık sıvısı yağ çözücü bulaşıkmatik derken mutfakta başka deterjan kullanmıyorum ama bakıyorumki lavabo yine matlaşmış o zaman birazcık domestosla parlatıyorum hepsi bu

Ben de anlamadım yaa....
Neyse hoşbuldum artık buradayım çok şükür ....

yönetimle irtibat kurmadınız mı,kullanıcı adı değişikliği filan yapmak istemişseniz keşke onlara haber verseniz.yine aynı sorun olmasın.yönetimdekiler haberdar olsa iyi olmaz mı acaba?

yönetimle irtibat kurmadınız mı,kullanıcı adı değişikliği filan yapmak istemişseniz keşke onlara haber verseniz.yine aynı sorun olmasın.yönetimdekiler haberdar olsa iyi olmaz mı acaba?

Banlandığım icin bu şekilde geldim.
Daha önce de banlanmştım.

Valla 100 kere banlansam yine gelicem!!
Yok böle bir şey.

Küfür yok hakaret yok yazdıklarım zaten ortada!
Kim kötü içerik bildiriyor anlamış değilim....

Son düzenleyen: Moderatör:
Banlandığım icin bu şekilde geldim.
Daha önce de banlanmştım.

Valla 100 kere banlansam yine gelicem!!
Yok böle bir şey.

Küfür yok hakaret yok yazdıklarım zaten ortada!
Kim kötü içerik bildiyor anlamış değilim....

o yüzden mi 2. üyelik ikazı vermişler.. önceden üyelik olduğu için.. yönetimle de irtibata geç bence. anlat durumu..

bugün kardeşim ütü spreyini getirdi. içeriğine baktım, damla ile aynı..

firmaya soracak bir sürü soru oldu vallahi. bi toparlasam da mail atsam.

içerik aynı ise nasıl biri her türlü işe yarıyor da diğeri ütü spreyi olarak satılıyor... ya da suyun içine damla damlatsak ütü spreyi işini görür mü? anlamadım gitti...

o yüzden mi 2. üyelik ikazı vermişler.. önceden üyelik olduğu için.. yönetimle de irtibata geç bence. anlat durumu..

Daha evvel de ersağ karşıtı biri şikayet etmişti beni.ben de geri geldim .sanırım 2. Üyelik olduğum anlaşılmış . Tekrar banladılar.

Herkesi merakta bırakmıyım diye açıkladım ama eğer tekrr banlanırsam yine geldiğimde bu sefer genelden açıklamam . Özelden yazarım :)

bugün kardeşim ütü spreyini getirdi. içeriğine baktım, damla ile aynı..

firmaya soracak bir sürü soru oldu vallahi. bi toparlasam da mail atsam.

içerik aynı ise nasıl biri her türlü işe yarıyor da diğeri ütü spreyi olarak satılıyor... ya da suyun içine damla damlatsak ütü spreyi işini görür mü? anlamadım gitti...

Tabiki değil.

Rithaya mucize diyoruz ya işte.içinde 55 etken maddesi var Pamukkale üni den onaylı.
Her üründe farklı etken kullanıyorlar böylece içerik çok az olmasına rağmen süper iş çıkarıyor ürünler.

X