Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

Bu arada ersagin ürünlerinde kullandığı ritha bitkisini ara ara tekrar yayinlamakta fayda görüyorum...

Ersağ firmasının ürünlerinde kullandığı Rihta bitkisinin özellikleri nelerdir?

Ritha (Sapindus Mukorossi, Sapindus Emarginatus,Sapindus trifoliatus, soapnut tree)

.

Hindistanda yetişen birağaçtır. Ayrıca sabun somun ağacı olarak bilinen Asya ve alt tropical bölgelerin en önemli ağacıdır. Meyveleri Temmuz ve Ağustos'ta görülür. Kasım ve Aralık aylarında olgunlaşır. Ritha odunsu sert ve açık sarı renktedir. Çinde köylüler sabun yapmak için kullanırlar. Ritha cilde sürüldüğünde cildi güzelleştirir. Çilleri giderir. Sıvı sabun ve şampuan olarak kullanılır.Hindistan da ve Nepal de çok uzun yıllardan beri halk çamaşırlarını yıkamada kullanır. Ülkemiz geçmişinde var olan kil ile çamaşır yıkama gibi. Ağacın meyvesi cilde sürüldüğünde cildi güzelleştirdiği için yerel halk arasında çok kıymetli bir bitkidir. Doğal şampuan olarak kullanırlar.

Kimyasal, insan sağlığına zarar veren, ışıltılı temizlik vaatleri ile biz insanları tuzağına düşüren ürünlerle kirlendiğimizin bilincine varan kişiler arasında temizlik ürünü olarak kullanılan ideal bitkiler arasındadır. Ritha bitkisi başta İngiltere olmak üzere pek çok avrupa ülkasinde doğal ve organik ürün marketleri ya da reyonlarında kıymet gören ve işlem görmeden dahi sabun olarak kullanılan bir bitkidir.

Ritha ev.temizliği insan vücudu ve evcil hayvan temizliğinde.kullanılır. Enfeksiyon ve böcek sokmalarına karşı kalkandır.Ayrıca cildi besler ve yumuşatır pürüzsüzlük sağlar. Çatlamış cildi özellikle elleri ve topukları onarır. Saç bakımında, kepek önleyici etkisi vardır. Saçı temizlemede etkili doğal bir köpüktür.Saçı besler saçlı deriyi onarır.Vücutta bit ve parazitlere karşı koruyucu etkilidir. Rithanın egzema, kronik kaşıntı ve sedef hastalığı gibi cilt şikayetlerinde de etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Deterjan olarak kullanıldığında, kimyasal optik ağartıcılara ihtiyaç kalmadan beyazlatır. yünlü ve ipekleri yıkamak için özeldir.mutfak temizliğindede ritha çok değerlidir.

Diş temizleme, mücevher parlatma cam temizliği ve araba yıkama da çok etkilidir.

Bitki sprey olarak püskürtüldüğünde haşere yaprak biti ve kara sinekte dahil olmak üzere kullanılan ortamdan uzaklaştırır.özellikle allerjik olan için,nörodermatit yakınan ve hassas ciltler için kimyasal deterjanlar oyun oynar.ayrıca birçok. deterjan alerjen içerir.Ritha ile doğallığın keyfini yaşayacaksınız.

Diş çürüklerinin tedavisinde çok önemlidir. cildi temizler,saç toniğive saç temizleyici olarak kullanılan zengin ve doğal bir köpüktür. saçı temizler ve besler parlaklık kazandırır.

içeriğindeki 55 etken madde ve kırmızı neons sayesinde renkleri canlandırır biyosidal ve antibakteriyeldir.

Birçok ülkede organik temizlik ürünlerine hammade olduğu gibi ülkemizdede ERSAĞ TEMİZLİK KOZMETİK ürünlerinin patentli hammaddesidir.

merhaba kızlar
ben birkaç gündür ürünlerimi kullanmaya başladım biliyorsunuz

genel temizlik ve banyo wc den çok memnun kaldım söylemiştim
özellikle belirtmek isterim banyomda 1 yıldır geceleri yoğunlaşan dayanılmaz bir koku vardı yok denecek kadar azaldı
çamaşır yıkadım eski deterjanımdan biraz daha iyi sonuç aldım ki sadece 1 ölçek kullandım (kutunun üzerinde renkliler için 2 ölçek yazıyor)
beyaz çamaşır da denemedim henüz
sarı çiçekli duş jeli ve kremli şampuanını kullandım
bizim evde herkes kuru ciltli demiştim henüz yeni kullandığımızı düşünürsek kaşıntıları yok denecek kadar az
kızımın egzeması olduğunu yazmıştım daha önce kaşınırken uykudan uyanırdı
kaşıntısında gözlemlediğim bir azalma var
Allah'ın izniyle yaraları da geçer inşallah daha çok yeni kullanıcıyım
ilerleyen günlerde haftalarda daha geniş bilgi veririm inşallah:KK34::KK34::KK34:

Nasil sevindim bilemezsin...insallah yavrularına şifa olur...

Sayın sey_ren hatanızı anlayıp bu mesajı yazmanız birçok şeyi affediyor zaten.gercekten kul hakkı baska bir şey.ben de gelmenizi bekliyordum zaten böylesi cok iyi oldu.benden yana ne varsa hak helal olsun 2 günlük dünya zaten.siz etmissiniz zaten ama yine de ben söyleyeyim hakkinizi helal edınız...

Mesajdan sonra ortadan kaybolmaniz(sebeplerini bilemezdik direkt kötü düşünceye sevk olduk maalesef) dolayisiyla hoş olmayan durumlar gelişti.

Ama neyse bence halloldu hersey ,hepimiz tecrubelerimizi yazmaya devam edebiliriz...

Ben anlayamıyorum bilinçsiz insanları ... ,içeriğinden bir haber organik zararsız diye neredeyse önlerine ne koysan alacak haldeler yazık... cok yazık .. önce bir araştırın ondan sonra emin olup savunun kullannın.. Ben de kullanıyorum merak etmeyin Lakin... ERSAĞ KREMLİ SAÇ SAMPUANININ İÇİNDE ALS DENEN MADDE VAR NE OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ ??

.

Neden hala bile bile lades diyorsun anlamıyorum.millete acıyorsun ama icinde korku filmi gibi aktardığın madde olan sampuanlari hala kullanıyorsun.

Bu ne lahana turşusu bu ne perhiz?

Ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim.

Sigara öldürür kullananlara aciyorum yazik ama ben iciyorum takmıyorum mu demek istiyorsun?

Forma sokucu şekillendirici duş jeli kullanan hanımlar memnuniyetiniz ne, varsa çatlaklarınızla ilgili değişiklik oldu mu ve tabi ki içerik bilgisi paylaşabilecek olan var mı?
(Bugün burda konusu geçti de merak ettim.)

Forma sokucu şekillendirici duş jeli kullanan hanımlar memnuniyetiniz ne, varsa çatlaklarınızla ilgili değişiklik oldu mu ve tabi ki içerik bilgisi paylaşabilecek olan var mı?
(Bugün burda konusu geçti de merak ettim.)

Evet mavicik bahsetmişti tum çatlakları gecmis yasını da Hesaba katarsak bu cok super bir olay.

Ben kullanmadım ama bir kaç arkadastan kullanipta kilo vereni gördüm.ben de kullanmak istiyorum bence denemekte fayda var.heleki çatlakları yeni oluşmuş arkadaslar hemen kullanmalı!

Eger iceriginde kötü bir şey olsaydı mavicik acimadan lanse ederdi gibime geliyor :KK1:

Sayın sey_ren hatanızı anlayıp bu mesajı yazmanız birçok şeyi affediyor zaten.gercekten kul hakkı baska bir şey.ben de gelmenizi bekliyordum zaten böylesi cok iyi oldu.benden yana ne varsa hak helal olsun 2 günlük dünya zaten.siz etmissiniz zaten ama yine de ben söyleyeyim hakkinizi helal edınız...

Mesajdan sonra ortadan kaybolmaniz(sebeplerini bilemezdik direkt kötü düşünceye sevk olduk maalesef) dolayisiyla hoş olmayan durumlar gelişti.

Ama neyse bence halloldu hersey ,hepimiz tecrubelerimizi yazmaya devam edebiliriz...

Çok teşekkür ederim arkadaşım.:)Benden yana helali hoş olsun.Anlayışın ve cevap yazdığından dolayı sağolasın.sizde haklısınız mesaj yazıp reklam yapıp ertesi gün uğramayn insanlar var.Ama ben onlardan değilim.İnşallah da durumum elverdiğince gelmeye çalışırım.Çünkü hem ev temizliğine gidiyorum hem 3 yaşında bir oğlum var ve hasta bir annem onlarla uğraşıyorum vakit buldukçada giriş yapmasamda mutlaka siteye uğrayıp neler olmuş bakmaya çalışıyorum.Netim olmadığı için uzun süre gelememiştim ama artık var Allahın izni ile SEVGİLER.

Ben forma sokucu ve şekillendirici jeli kullnmadım ama dayımın kızı kullanıyor zayıfladığını (bunu bende farketmiştim ama)ve varislerinin azaldığını söyledi.Çatlakları varmı bilmiyorum ama sorabilirim.Varislerin azalması bile güzel bir sonuç diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Her yerim çatlak içinde arkadaşlar doğumdan sonra hemmen alıp başlıyorum bu forma sokucu jeli falan. Umarım o zaman da burada oluruz da ben size gelişmeleri bildiririm. İçeriğinde ne var paylaşabilirmisiniz emzirme döneminde zararlı olabilecek bişey içermez heralde değilmi?

Annem yağ çözücüsünden çok memnun. Bulaşık deterjanını falan da kullanıyo genel anlamda memnun. Birkaç arkadaşına tavsiye de etmişti. Genel anlamda ürünleri iyi ama parfümleri iğrençççç :)

Gardenya isimli olan parfümünü kullandım harika bi kokusu var testerlardan koku pek anlaşılmıyor ama o parfümü ne zman kullansam adını soruyorlardı kokusu da kalıcı benim tenimde öyle etkisi oldu.

Neden hala bile bile lades diyorsun anlamıyorum.millete acıyorsun ama icinde korku filmi gibi aktardığın madde olan sampuanlari hala kullanıyorsun.

Bu ne lahana turşusu bu ne perhiz?

Ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim.

Sigara öldürür kullananlara aciyorum yazik ama ben iciyorum takmıyorum mu demek istiyorsun?

çünk biliyorum ki raf ömrü olan bütün ürünlerin içinde kimyasal var başka ürün kullansam onda da olacak tabiki önemli olan beni memnun etmesi kullanıyorsakta kimyasal iyi bir etkisi olsun yani :)

arkadaşlar bulaşık matikten rahatsızlıklar devam ediyor mu? ben bulaşık makinesi için güzel bir deterjan arıyorum. ayrıca bu firmaya nasıl üye olunuyor şartları nelerdir, bilginiz var mıdır?

ben memnun kalmadım bulaşıkmatikden tortulanma yaptı beyaz beyaz ve hani çay kaşıgı kadar kullandıgımda lekeleri cıkarmıyordu daha fazla kullanıyordum .. Sıvı olanları var bir de onları kullananlar da söylese ?? Herhangi bir üyelik şartı yok ücretsiz sadece ilk siparişte 100lira sipariş vermen gerekiyor .

ben memnun kalmadım bulaşıkmatikden tortulanma yaptı beyaz beyaz ve hani çay kaşıgı kadar kullandıgımda lekeleri cıkarmıyordu daha fazla kullanıyordum .. Sıvı olanları var bir de onları kullananlar da söylese ?? Herhangi bir üyelik şartı yok ücretsiz sadece ilk siparişte 100lira sipariş vermen gerekiyor .

evet bulaşıkmatiğimin makinem de tortulaması devam ediyor.süzgecindeki sorunu belirtmiştim.henüz tam olarak temizlenmedi.dün çıkardım sıcak suyla yıkadım çıkan parçalarını.ama alt pervanesinin takıldığı makine de sabit kısım iyice tortulanmış ve makinenin içine girip temizlemem lazım :KK31: makine temizleyiciye bu kadar ihtiyaç duyacağımı düşünmezdim :KK31: ama makine temizleyicisi olanlar da banyo wc ve yağ çözücüyü de aynı anda kullanıyorlar.bu ürün tek başına başarılı sonuç vermiyor mu arkadaşlar :26:

Son düzenleme:
ACABA ersag fabrikasında mı çalısıyorsun miktarlarını bir tek onlar biliyor :) izaten ambalajında bile miktarı yazmıyor .. kanunen de yazması zorunlu değil makyaj ürünü olmadığı için.. VE Yasal prosedür içerisinde sampuanların içinde %90 als olamaz piyasaya sürülemez kaldı ki %90 als olsa köpügünü arındırmak için Türkiye de su kalmaz :) hahahhaha Sampuanlarda yasal olarak %80 aqua yani su olması ZORUNLUDUR! Herkes ben hukuk mezunuyum ben Biyoloji üstadıyım ben şuyum buyum demeye başlamış madem öyle ben de KİMYA MÜHENDİSİYİM gerek duymadım söylemeye ama olumsuz yazımda hemen dar agacını gösterdiniz bana Olumlu yazsam sorun yoktu tabii .. Bu şekilde davranlar ya prim derdindeler ya da öncü kariyer peşindeler ya da ersağ sahipleri varisleri çünkü ersağın aylık ortalama kazancı 100 Trilyon resmi kaynaklara göre ...

Son düzenleme:
evet bulaşıkmatiğimin makinem de tortulaması devam ediyor.süzgecindeki sorunu belirtmiştim.henüz tam olarak temizlenmedi.dün çıkardım sıcak suyla yıkadım çıkan parçalarını.ama alt pervanesinin takıldığı makine de sabit kısım iyice tortulanmış ve makinenin içine girip temizlemem lazım :KK31: makine temizleyiciye bu kadar ihtiyaç duyacağımı düşünmezdim :KK31: ama makine temizleyicisi olanlar da banyo wc ve yağ çözücüyü de aynı anda kullanıyorlar.bu ürün tek başına başarılı sonuç vermiyor mu arkadaşlar :26:

Sonuç vermemesinin sebebi içinde bulunan maddeler suda çözünme hızını artırıcı kimyasallar var bu üründe çok az kullanıldıgı için tortu yapıyor malesef bir süre sonra azalsa bile yine de az da olsa yapar mutlaka .. Pekİ iyi temizliyor mu ? Ama tabii parlatıcı ve tuzunu da ersag ile k ona göre deneyenler varsa söylesinler ??

o süzgecinin altındaki çıkıntı parçanın girdiği yerde mi var o tortular? tam olarak neresi anlamadım. öğlen bakayım. ben görmedim bir şey ya, süzgeci ve içindeki aparatı temizleyince bir sorun kalmadı sanmıştım:44:
mavicik, yakında yazılarını okudukça la havle çekicem :KK9: 100 trilyonsa süpermiş, biz de girsek bu işe :KK52: kime satıyorlar o kadar ürünü yahu, benim çevremde ersağı bilen bile yok. artı burdaki çoğu arkadaş satış peşinde değil, söyledim ama anlamamakta ısrar ediyorsunuz. ürünü kullanıyoruz, deneyim paylaşıyoruz o kadar :KK31: ve alternatifleri de araştırıyorum ben bir taraftan ama yok, ne yapalım. tekrar finishe omoya dönmektense bu iyidir diyorum:KK31: siz de bilirsiniz ki çoğumuz çalışan kadın olarak evde yoğurdumuzu yapmaya vakit bulamazken nasıl temizlik malzemelerimizi hazırlayalım ki:44: ama sabun ağacı yetiştirmenizi isterim, iyi işler çıkartırsınız kendiniz için ve burda da paylaşırsınız, çok güzel olur :KK16: bir de bir tane daha temizlikte etkili meyve varmış, onu da yetiştirebilirsiniz.washnuss diye geçiyor adı, o da hindistanda yetişiyormuş. belki de rithayla aynı. aslında sapindus mukorossi diye kullanılsa her yerde, yeni isimler verilmese süper olur. sonuçta bilim dili her yerde aynı olmalı değil mi? bizim neyden bahsedildiğini anlamamız lazım ki içimiz rahat etsin.

o süzgecinin altındaki çıkıntı parçanın girdiği yerde mi var o tortular? tam olarak neresi anlamadım. öğlen bakayım. ben görmedim bir şey ya, süzgeci ve içindeki aparatı temizleyince bir sorun kalmadı sanmıştım:44:
mavicik, yakında yazılarını okudukça la havle çekicem :KK9: 100 trilyonsa süpermiş, biz de girsek bu işe :KK52: kime satıyorlar o kadar ürünü yahu, benim çevremde ersağı bilen bile yok. artı burdaki çoğu arkadaş satış peşinde değil, söyledim ama anlamamakta ısrar ediyorsunuz. ürünü kullanıyoruz, deneyim paylaşıyoruz o kadar :KK31: ve alternatifleri de araştırıyorum ben bir taraftan ama yok, ne yapalım. tekrar finishe omoya dönmektense bu iyidir diyorum:KK31: siz de bilirsiniz ki çoğumuz çalışan kadın olarak evde yoğurdumuzu yapmaya vakit bulamazken nasıl temizlik malzemelerimizi hazırlayalım ki:44: ama sabun ağacı yetiştirmenizi isterim, iyi işler çıkartırsınız kendiniz için ve burda da paylaşırsınız, çok güzel olur :KK16: bir de bir tane daha temizlikte etkili meyve varmış, onu da yetiştirebilirsiniz.washnuss diye geçiyor adı, o da hindistanda yetişiyormuş. belki de rithayla aynı. aslında sapindus mukorossi diye kullanılsa her yerde, yeni isimler verilmese süper olur. sonuçta bilim dili her yerde aynı olmalı değil mi? bizim neyden bahsedildiğini anlamamız lazım ki içimiz rahat etsin.

hahah girelim bu işe :) ama tabii bir miktar sermaye olmalı ben malzemeleri getiririm sen de karıştırıp kaynatırsın :KK70: cam şişelerde satış yaparız ilk kez :) Türkiye de insanın kendine ayıracak zamanı yok neredeyse zaten her şeyi kendin yapmanın imkanı yok olsa ahh zamanımız ..

KOnu uzayip gidecek ama sanırım seninde hosuna gidecek...

%90 oranında kullanıldığını sen kendi mesajında yazmıştın ben üretmedim ...

Kimyagerler isin sadece nedense inorganik kimya kısmıyla ilgileniyor icerikte kullanılan bitkiyi cogu kimyager es geçiyor bu da beni rahatsız ediyor cunku zaten etken madde olarak bitki kullanıldığı icin umarım ne demek istediğim anlasiliyordur. Kimyacılar etken madde tanımını cok iyi bilmek zorundalar diye biliyorum.
Eger gercekten ısını iyi yapan bir kimyacı olsaydın formülleri masaya yatırır nasil böyle bir şey yapabilmişler diye takdir ederdin...

Ne guzel aramızda kimya muh. Varmış ,keske bilgilerini daha yapıcı yolda kullansan..

Hee şirketin sahibiyim.... Ne diyeceksin bu cevabımdan sonra merak ediyorum.adamlar 2006 dan beri cig gibi buyumus avrupaya açılmışlar .cig gibi büyümeye devam ediyorlar takdire sayan bir turk girişimciliği..

İsteyen dener kullanmaya devam eder istemeyende denemez denese de memnun kalmazsa devam etmez ama her durumda düşüncelerini ifade eder..... Yalnız senin gibi bir öyle bir böyle davranmaz!

Ne yapmaya çalıştığını bir anlayabilseydim...

Krizsavar,

Sapindus mukorossi , uluslararası latince ismi, washnuss ise bu ağacın meyvelerinin adı. Kisacasi aynı bitkiden bahsediyoruz.

Merak etmeyin zamanla o tortu kalmayacak ben de kalmadı.buradakiler bilir aylarca bulasikmatik le cebellestigimi !bir ben bir de denizk bu kadar sabretmisiz ki yerimizde baskasi olsa bu nebicim sey der atardi kenara.

COK sukur tum sorunlar gecti...

Makine temizleyicisi kullanmak gerekiyor..

arkadaşlar burada hepimiz daha iyisi nasıl olabilir amacıyla toplanmış, farklı meslek gruplarında, farklı genel kültürlerde ve farklı farkındalıkları olan insanlarız. mutlaka ki hepimizin bakış açısı aynı olaylar karşısında farklı olacaktır. ben hiç kimsenin bu başlık altına kötü niyet güderek gelmiş olacağı ihtimali olduğunu düşünmüyorum. ancak yazı dili malum jest ve mimiksiz, bazen anlattığımız konuların duygusunu vermekte yatersiz kalabiliyor. paylaşımlarımızda bunu göz ardı etmeden daha dikkatli olursak, forumun amacından daha iyi yararlanacağımızı düşünüyorum. zira herkesin dışarıda yürütmek zorunda olduğu zor bir hayatı var zaten, bir de burada birbirimizi yormayalım lütfen. herkese anlayışı için şimdiden teşekkür ederim. benim bugün misafirim gelecek bana dua ettin işlerim çabucak bitsin.

X