Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

cnm ben 2 yıl kullandım nerdeyse bütün ürünlerini çamaşır deterjanı kullanıldıgında yumuşatıcı kullanmıyoruz malum kimyasal ama bir müddet sonra çamaşırlar kötü kokmaya başladı bende bıraktım ama şunu söyleyim ablamın eşinin sırtında egzama vardı çamaşır deterjanını kullanmaya başladıktan sonra geçti sonra onlarda bıraktı deterjanı şimdi sırtındaki yaralar tekrarlamış
ben sabunlarından çok memnunum el köpügü çok güzel ellerin temizledigini hissediyorsun resmen şuanda tek vazgeçmedigim el sabunu onun haricindekileri bıraktım gibi bişey

aslında en çok kullanmak istedigim üründe bulaşık matik ama oda malum bardaklar renk degiştirdi normal deterjanlarda resmen kokuyor deterjan tabak çanak aslında bulaşıkmatigi düzeltseler çok iyi olucak

peki bunların yerine ne kullanmaya başladınız:26:
günayder, ben zaten ersağdan sonra akneyi uyguluyorum eşime. karbonatı öğrenmiştim ama o da geçici çözüm. kalıcı çözüm zaten hayatta çok az :KK31:

Kızlar ben kozmetik urunleriyle ilgili birseyler paylaşmak istiyorum.

Tuy azaltici losyondan cok memnunum.urun tamamen amacına yönelik üretilmiş.bana bile etki ettiyse super diyorum.

Masaj kremi de başucu agrikesicim oldu artık.bu kremin yaptıklarına bakarsak aynı fiyatta ve boyutta piyasada emsali yok zaten.

Akne losyonu ciltteki sivilce,akne ne varsa yok ediyor ama ben baska özelliklerini de test ettim kızlar.oncelikle hemoroide cok iyi geliyor.cilt yenilemeye birebir özellikte bir krem.
Gecen gun talihsiz bir sekilde kizimin boynu yandı anında bulasik sıvısı sürdüm.o denli bir yanığın acisini 5 dk icinde geçirdi. Su toplamasına izin vermedi. Oyuklar vardi zor bakıyordum.2 gunboyunca sadece bulasik sıvısı sürdüm.sonra da akne losyonu sürdüm her gun.cok sukur cok guzel iyileşti. Deri yenilendi ve bu süreç boyunca kiziminhic canı yanmadı.kremin icerigindeki dulavrat otu
Ve sinirli ot 'un etkisiyle bu sonucları aldım.herhangi bir yanetkisi olmayan bitkisel bir kremle kizimin yanığını tedavi ettigim icin cok mutluyum.

Kısacası kozmetik ürünlerinden de ben cok cok memnunum.

ben tüy azaltıcıdan memnun kalmadım yani degişiklik hiç olmadı ama masaj kremi annem kullanıyor o memnun
termal çamurda fena degil gibi ama kurutuyor cildi

cnm ben 2 yıl kullandım nerdeyse bütün ürünlerini çamaşır deterjanı kullanıldıgında yumuşatıcı kullanmıyoruz malum kimyasal ama bir müddet sonra çamaşırlar kötü kokmaya başladı bende bıraktım ama şunu söyleyim ablamın eşinin sırtında egzama vardı çamaşır deterjanını kullanmaya başladıktan sonra geçti sonra onlarda bıraktı deterjanı şimdi sırtındaki yaralar tekrarlamış
ben sabunlarından çok memnunum el köpügü çok güzel ellerin temizledigini hissediyorsun resmen şuanda tek vazgeçmedigim el sabunu onun haricindekileri bıraktım gibi bişey

aslında en çok kullanmak istedigim üründe bulaşık matik ama oda malum bardaklar renk degiştirdi normal deterjanlarda resmen kokuyor deterjan tabak çanak aslında bulaşıkmatigi düzeltseler çok iyi olucak

peki normal deterjanlara mı döndün yoksa başka bitkisel içerikli birşeyler mi kullanıyorsun..

renkli çamaşır tozuyla yıkanan çamaşırların bekletildiğinde kötü koku oluştuğunu söylemişlerdi ama ben öyle bir kötü koku hissetmiyorum. acaba benim burnum mu koku almıyor demiştim. senin söylediğin de öyle birşey mi acaba..

ben 4 aydır kullanıyorum da onun için sormuştum ne kadar zamandır kullandığını..

egzamanın baş düşmanı denilebilir deterjanlar için... o nedenle tekrarlamış olmasına şaşırmadım açıkçası.

BEnim çamaşırlarım hic kötü kokmadilar sadece makinede unuttuğumda cok fena kokmuştu ama. Her durumda uzun süre unutulan camasirlar kokar.

Bulasik makinemde hic kötü kokmuyor ama eskiden kimyasal deterjan kullanırken kötü kokuyordu.makine icin satılan kokulardan bile kullanmıştım ahh ahh sormayın o gunleri...

peki bunların yerine ne kullanmaya başladınız:26:
günayder, ben zaten ersağdan sonra akneyi uyguluyorum eşime. karbonatı öğrenmiştim ama o da geçici çözüm. kalıcı çözüm zaten hayatta çok az :KK31:

peki normal deterjanlara mı döndün yoksa başka bitkisel içerikli birşeyler mi kullanıyorsun..

renkli çamaşır tozuyla yıkanan çamaşırların bekletildiğinde kötü koku oluştuğunu söylemişlerdi ama ben öyle bir kötü koku hissetmiyorum. acaba benim burnum mu koku almıyor demiştim. senin söylediğin de öyle birşey mi acaba..

ben 4 aydır kullanıyorum da onun için sormuştum ne kadar zamandır kullandığını..

egzamanın baş düşmanı denilebilir deterjanlar için... o nedenle tekrarlamış olmasına şaşırmadım açıkçası.

ben normal kimyasallara döndüm malesef
çamaşır deterjanı başta banada güzel geliyordu sonra dolaptan ne alsam kokmaya başladı en çokta eşim isyan etti yeter artık bitkisel diye..aslında havlularda biraz sert oluyordu yumuşatıcı yapsalar iyi olur hem kokmaz hemde yumuşak olur

Egzama nedir?
Egzama, çeşitli nedenlerle ortaya çıkan ve deride kızarıklık, şişme, veziküller, kaşıntı gibi belirtilerle görülen daha çok psikosomatik nedenli deri hastalığı. Başlıca özelliği, kızarık deri üzerinde beliren kabarcıklardır. Akut, kronik, yaş ve kuru egzama gibi türleri vardır. Egzama en sık görülen deri hastalığıdır
Şekiller ne olursa olsun, üstderide dokusal bir birime her zaman rastlanır: egzoseroz ve sponijoz (süngerleşme). Maphigi mukoza cisimcikleri oluşan sıvıyı emer, hücreleri birbirinden ayırır, sonra desmoslarda hücreleri birleştiren bağları koparır ve üsderinin içinde kabarcık oluşmasına yol açar.Böylece egzama birçok evreden geçer: kızarıklık, kabarcıklanma, akıntı ve (kabarcıklar kuruduktan sonra) parlaklık ve pullanma.
Fakat bu evrelerin hepsi birden bulunmayabilir, çoğu zaman bunlardan biri üstün durumdadır. Egzama akut olabileceği gibi (genellikle akıntılı ve çok kaşıntılı) süreğen de (kronikleşme) olabilir. (o zaman daha çok kızarıklık ve pullu, zaman zaman kabarcıklı ve değişik şiddetle kaşıntılı).
Yer yer madeni para biçiminde olabileceği gibi yaygın da olabilir. Bazı yerleşim bölgeleri karakteristiktir.
Ellerde disidroz görünümündedir. Memelerdeki egzama her zaman çift taraflıdır ve çoğu zaman bir uyuz belirtisidir. Memede, bir yanda egzamaya benzer bir deri hastalığı görüldüğünde Paget deri hastalığı akla gelmelidir (kanser hastalığı).
Egzama'yı oluşturan etkenler
1- Egzama, zamansız uygulanan bir ilaç yüzünden de ortaya çıkabilir (kükürt, civa, antihistaminikler, sülfamitler, penisilin, vb. ile yapılmış tozlar ya da merhemler).
2- Ev kadınlarında görülen egzama (el egzaması) çamaşır suyundaki potasyum bikromata, çeşitli çamaşır sularına, hatta lastik eldivenlere bağlıdır.
3- En sık görülen temas egzamalarından biri kozmetiklerden ve saç boyasından (para grubu) ileri gelir. Güzellik müstahzarları, özellikle kokulu oldukları zaman, sayısız yüz egzamalarına neden olabilirler. Tırnak cilasının özel bir yeri vardır, tırnaklarda egzama yapmaz, ama göz kapaklarında yapar.
4- Giysilerin yaptığı egzamalar genellikle kauçuktan ve sentetik dokumalardan ileri gelir (oysa, aslı nedeni boyadır, özellikle siyah,mavi ve yeşil renkli boyalar, yoksa hep söylendiği gibi kumaş değil). Boyundaki egzama çoğunlukla yüksek yakalı hırka giyilmesinden ileri gelir. Ayak egzaması ayakkabıdan ileri gelebilir (deri boya, cila ya da yapıştırıcı). Madenler (özellikle nikel) bir temas egzamasına neden olabilir (saat bileziği, zincir vb.). Deri testleri bazen temas egzamasının nedenini ortaya çıkarabilir.
5- Enfeksiyon egzamaları mikrop ya da mantar kökenlidir. Ama enfeksiyon mu egzamaya neden olmuştur, yoksa enfeksiyon mikrop kapan egzamanın mı sonucudur, kestirmek zordur.
Egzama tedavisi
Egzama tehlikeli sayılabilecek ağır bir hastalık değildir; ama rahatsızlık verebilir. Egzamalıların rahat etmek için almaları gereken önlemlerin başında yarayı kaşımamak gelir.

Kaynak: Egzama - Nedir

BEnim çamaşırlarım hic kötü kokmadilar sadece makinede unuttuğumda cok fena kokmuştu ama. Her durumda uzun süre unutulan camasirlar kokar.

Bulasik makinemde hic kötü kokmuyor ama eskiden kimyasal deterjan kullanırken kötü kokuyordu.makine icin satılan kokulardan bile kullanmıştım ahh ahh sormayın o gunleri...

cnm hiç çamaşır makinesinde beklettmem çamaşırlarımı
bulaşıkmatikle bulaşıklar hiç deterjan kokmuyor normal deterjnlarda tabak çanak hep deterjan kokuyor benim en çok rahasız oldugum şey bu aslında ama malesef bardaklarım resmen agardı o yüzden bırakmak zorun kaldım
buarada bulaşık matik bazı sularda iyi olmuyor anladıgım kadarıyla biz tayin olduk önceki yerde sular kireçli degildi ve ben 1 yıl kullandım memnundum ama yeni geldigim yerin suları kireçli burada ne olduysa oldu

ben normal kimyasallara döndüm malesef
çamaşır deterjanı başta banada güzel geliyordu sonra dolaptan ne alsam kokmaya başladı en çokta eşim isyan etti yeter artık bitkisel diye..aslında havlularda biraz sert oluyordu yumuşatıcı yapsalar iyi olur hem kokmaz hemde yumuşak olur

Ben koku olayını daha once de duymuştum ama cok eski kullanıcılardan.eskiden urun guzel kokmuyormus diye dogal haline eklemeler yapılmış.suan bir sorun yok hatta cok hafif kokusu benim cok hoşuma gidiyor oysa tam bir koku hastasiyim en ufak bir kokuyu bile alır burnum:)

Komşum bize geldiginde üzerine giydiği kıyafetlerden buram buram kimyasal deterjan kokuyor , o gidinceye kadar resmen basım ağrıyor.umarim koku hassasiyetimi anlatabilmisimdir ama ersagda böyle bir şey olmuyor.

Acaba sizdeki camasir tozu bozukmuydu?

oda spreyi yoksa bile karbonat tek başına da baya iyi geliyor.. ince çoraplarla giydiğim ayakkabılar hep başımın belasıdır. karbonatı öğrendiğimden beri aklıma geldikçe uyguluyorum..

Karbonat her derde deva zaten hatta ter kokusuna da .
Ama iste azicikta guzel koksun dersek oda spreyi ya da ayak spreyi super oluyor.

İşte geldim ......... :)
bebiciiğim,ne oldu sana? Nazar mı değdi? Ben de iki gündür malum sebeplerden :KK17: bakamıyordum. Bugün bi bakayım dedim, seni göremeyince merak ettim:18:, sonra anladım ama ben de çok şaşırdım. Kim neden seni şikayet etsin ki? Tamamiyle saçmalık. Neyse geçmiş olsun ve Hoş Geldin:13:

merhaba arkadaşlar. geçmişi okumuştum ama şu an aklıma teker teker yazacak kadar bir şey gelmiyor. sadece şu çıkarımı çıkardığımı hatırlıyorum: ersağdan kozmetik ürünü almamak lazım. temizlikte eyvallah. cüzi miktarda olsa da koymasınlar dimetikon, koyacaklarsa yapmasınlar. artı temizlik ürünlerinde uzmanlaşsalar, bu kimyasal maddelerin yüzde kaç konulduğunu ilan etseler çok daha iyi olur. ama tabi marketteki bol parabenli kremlere nazaran ersağ kremlerini kullanmak iyi bir seçenek:KK31:

Ben ersağın kızmetiklerinş yeni kullanmaya başladım ama çok çok memnunum. Piyasadaki ürünlere göre çok çok az kimyasal var ve cildi çok güzel yapıyor. Marketten sabun alıp yüzümüzü onunla yıkamaya kalksak onda bile bir ton kimyasal var.
benzer kayınvalidelere sahibiz desene:KK1::KK1:

çamaşır suyunun dibine vuracak, çamaşır makinesine deterjan, çamaşır suyu, leke çıkarıcı atacak, keza bulaşık makinesine çamaşır suyu ekleyecek, koca tableti koyacak..... ahh ahh..
en son gittiğimde tuvalete girdim, çamaşır suyuyla temizlemiş tabi.. çıkana kadar akla karayı seçtim, boğuluyordum içerde neredeyse.. sonunda tehdit ettim.. sen torun istiyorsun ama ben hamile kalayım, sen çamaşır suyu kullandığın sürece gelmiycem senin evine dedim... pek ciddiye almadı, güldü geçti... ama ben ciddiydimm..:KK1::KK1:

Bende dünden beri ikna etmeye çalışıyorum çamaşır tozları için ama yok ben çamaşır suyu katarım deterjan katarım. Sözde bitkisel başka bi ürün kullanıyordum daha önce onun çamaşır deterjanını almıştım içine market deterjanı çamaşır suyu ve yumuşatıcı gözüne de bi ton yumuşTıcı koyuyordu :) bunu alsa yine aynını yapıcak eminim :))))) ben hala kullanamıyorum ya elimdeki deterjanlar bitsin diye uğraşıyorum onlar da berketlendi mübarek :)

Kızlar ben kozmetik urunleriyle ilgili birseyler paylaşmak istiyorum.

Tuy azaltici losyondan cok memnunum.urun tamamen amacına yönelik üretilmiş.bana bile etki ettiyse super diyorum.

Masaj kremi de başucu agrikesicim oldu artık.bu kremin yaptıklarına bakarsak aynı fiyatta ve boyutta piyasada emsali yok zaten.

Akne losyonu ciltteki sivilce,akne ne varsa yok ediyor ama ben baska özelliklerini de test ettim kızlar.oncelikle hemoroide cok iyi geliyor.cilt yenilemeye birebir özellikte bir krem.
Gecen gun talihsiz bir sekilde kizimin boynu yandı anında bulasik sıvısı sürdüm.o denli bir yanığın acisini 5 dk icinde geçirdi. Su toplamasına izin vermedi. Oyuklar vardi zor bakıyordum.2 gunboyunca sadece bulasik sıvısı sürdüm.sonra da akne losyonu sürdüm her gun.cok sukur cok guzel iyileşti. Deri yenilendi ve bu süreç boyunca kiziminhic canı yanmadı.kremin icerigindeki dulavrat otu
Ve sinirli ot 'un etkisiyle bu sonucları aldım.herhangi bir yanetkisi olmayan bitkisel bir kremle kizimin yanığını tedavi ettigim icin cok mutluyum.

Kısacası kozmetik ürünlerinden de ben cok cok memnunum.

Tüy azaltıcı krem bende alıcam kesin artık. Zaten sarışınım fazla bi sorunum yok belki tamamen bitirir:) elimdeki malum marka bulaşık deterjanı bitsin alacaklarım arasında bulaşık sıvısı var ilk sırada.

Gecen gun cok bilindik bir markanın beyaz kalıp banyo sabunlarinin icerigini okudum :KK53::KK53:

Dün kayınvalideme yüz temizleme sütü ve toniğini denettim. Kızım yatarken yanına gitmişti iyi geceler demek için. Nekadar yumuşak olmuş yanakların demiş öpmüş falan :) kayınpeder de sabah uyandıklarında yüzün parlamış güzel olmuş demiş. Çok sevindi :)) hemen istiyo birer tane. Bi de akşam masaj kremini denemişlerdi kayınpeder ayaklarına kayınvalide sırtına biri yaktı biri serinletti dedi. Ağrıya göre etki ediyor sanırım.

ersağ ın ıslak mendilinin içeriğini paylaşabilir mi elinde olan?
bir de sabunlarda neler olmamalı hiç araştırmadım henüz.genelde az miktarda malzeme var. banyo sabunu ve katı el sabunu alıyorum. yüz için bitkisel sabunumdan veya bitirmeye uğraştığım nivea peelinginden kullanıyorum, bir bitse :KK20:

kızlar içine domestos koyduğum bi sprey şişem vardı. içine banyo wc temizleyici koysam? nasıl koysam? yada başka sprey şişesi mi alsam?

kızlar içine domestos koyduğum bi sprey şişem vardı. içine banyo wc temizleyici koysam? nasıl koysam? yada başka sprey şişesi mi alsam?

bence içini önce bol suyla çalkalayıp, sonra da banyo wcyle yıkadıktan sonra koyabilirsiniz. cam diye anladığım bu arada, cam değilse denemeyin bence :) şişe tuhaf şekiller almasın :KK34:

bence içini önce bol suyla çalkalayıp, sonra da banyo wcyle yıkadıktan sonra koyabilirsiniz. cam diye anladığım bu arada, cam değilse denemeyin bence :) şişe tuhaf şekiller almasın :KK34:

Plastik ama amwayım şişesi erimez büyük ihtimalle. Teşekkür ederim bu arada.

Ben ersağın kızmetiklerinş yeni kullanmaya başladım ama çok çok memnunum. Piyasadaki ürünlere göre çok çok az kimyasal var ve cildi çok güzel yapıyor. Marketten sabun alıp yüzümüzü onunla yıkamaya kalksak onda bile bir ton kimyasal var.

Bende dünden beri ikna etmeye çalışıyorum çamaşır tozları için ama yok ben çamaşır suyu katarım deterjan katarım. Sözde bitkisel başka bi ürün kullanıyordum daha önce onun çamaşır deterjanını almıştım içine market deterjanı çamaşır suyu ve yumuşatıcı gözüne de bi ton yumuşTıcı koyuyordu :) bunu alsa yine aynını yapıcak eminim :))))) ben hala kullanamıyorum ya elimdeki deterjanlar bitsin diye uğraşıyorum onlar da berketlendi mübarek :)

Tüy azaltıcı krem bende alıcam kesin artık. Zaten sarışınım fazla bi sorunum yok belki tamamen bitirir:) elimdeki malum marka bulaşık deterjanı bitsin alacaklarım arasında bulaşık sıvısı var ilk sırada.

aynı benimki valla... elti miyiz yoksa :KK1::KK1: banyo wc, bulaşık matik, çamaşır tozu, bulaşık sıvısı, genel temizlik, el kremi anti sigara sprey aldı. banyo wc yi gittikçe ben kullanıyorum, su gibi şeyin temizlediğine ikna olmuyor sanırım avuç avuç cif çamaşır suyu kullanmak varken:KK1::KK1: bulaşık sıvısını kullanıyor şükür. çamaşır tozunu kullanmıyor bildiğim kadarıyla, kullanıyorsa da muhtemelen deterjan ve yumuşatıcının yanına leke çıkarıcı niyetine kullanıyordur.:KK1: genel temizlik hiç kullanmadı herhalde kullansa gittiğimde kokusunu alırdım. el kremini sürüyormuş, he arada çalııyom iyi geliyor diyo :KK1: antisigara spreyi de salonda gördüm onu sıkıyordur arada..

evlendiğimizde verdiği 6 kilo çamaşır deterjanını 1 yılda bitirememiştim, benimki nasıl bitiyo sen nasıl bitiremedin diye krize girmişti... eeee kimyasal diye koklaya koklaya azıcık azıcık kullanıyodum, nası bitsin 6 kilo deterjan...:KK1::KK1: gerçekten de 1 yılda 6 kilo deterjan ve 5 litre yumuşatıcı bitmemişti. hala duruyorlar bir köşede kalan kısmı...:KK1::KK1:

Dün kayınvalideme yüz temizleme sütü ve toniğini denettim. Kızım yatarken yanına gitmişti iyi geceler demek için. Nekadar yumuşak olmuş yanakların demiş öpmüş falan :) kayınpeder de sabah uyandıklarında yüzün parlamış güzel olmuş demiş. Çok sevindi :)) hemen istiyo birer tane. Bi de akşam masaj kremini denemişlerdi kayınpeder ayaklarına kayınvalide sırtına biri yaktı biri serinletti dedi. Ağrıya göre etki ediyor sanırım.

masaj kremini bana geldiklerinde sürüyorum. ama cilt bakım ürünü falan kullanmıyor.. anladım canım elti değiliz:KK14:

X