hamilelik ve kilo

istediğin tabloya göre değil de her ay' a göre yazsam olur mu :KK9: 63 kiloyla hamile kaldım. 1.ay 64, 2.ay 65, 3.ay 66, 4.ay 67, 5. ay 68, 6.ay 70, 7.ay 73, 8.ay 75. son ay da 1 kilo almışım 76 ile doğum yaptım. bebeğim 2460 gr doğdu. bu gün doğum yapalı 54 gün oldu. bebeğim 3900 gr oldu, ben 66 ya düştüm. hedefim 58-60 gibi bişe, daha fazla verirsem iskelete dönerim boy uzun olduğundan :KK9:

İnternette yazan verileri elbetteki okudum bebeğimin sağlığını emin olun en az sizin kadar düşünüyorum her anne ve anne adayı gibi. neden bu kadar tepki verdiniz anlamış değilim konuya cevap vermek zorunda değildiniz. internetteki veriler ortalama ben birebir yaşanmış olarak görmek istedim o kadar.

bebeğin sağlığını her anne düşünür,sen takma yazılanları.yazan yazar salla.Anne kilosu da çok önemli,ben ilk aydan başladım kilo almaya ortalama her ay 1 kilo aldım.48 le başladım.çok zayıftım ama ben.59 60 ile doğuma girdim.doğumdan hemen sonra 55 dim şimdi 52 53 kiloyum tam ideal kiloda oldum,48 iken çok zayıftım.Bencede kilo çok önemli Ebru Şallı ile Çağla şıkel nasıl 7 ,8 kilo aldılar sağlıkla dünyaya getirdiler çocuklarını.Fizikleride süper kaldı.Dikkat etme hapur hupur iki canlsıın diye ye,sonra vay efendim doğumum çok zordu e tabi zor olur yağ tabakası ile doğum yapması gerçekten zorlar insanı.Sonra birde eşim beni kilolu görüyor eşim şöyle böyle dert yanmalar.Birde ben az kilo aldım mesela hiç çatlağım yok maşallah .Yani bebeklerimiz kadar bizde önemliyiz bizim psikoljimiz iyi olsun ki bebeklerde mutlu huzurlu olsun.

bebeğin sağlığını her anne düşünür,sen takma yazılanları.yazan yazar salla.Anne kilosu da çok önemli,ben ilk aydan başladım kilo almaya ortalama her ay 1 kilo aldım.48 le başladım.çok zayıftım ama ben.59 60 ile doğuma girdim.doğumdan hemen sonra 55 dim şimdi 52 53 kiloyum tam ideal kiloda oldum,48 iken çok zayıftım.Bencede kilo çok önemli Ebru Şallı ile Çağla şıkel nasıl 7 ,8 kilo aldılar sağlıkla dünyaya getirdiler çocuklarını.Fizikleride süper kaldı.Dikkat etme hapur hupur iki canlsıın diye ye,sonra vay efendim doğumum çok zordu e tabi zor olur yağ tabakası ile doğum yapması gerçekten zorlar insanı.Sonra birde eşim beni kilolu görüyor eşim şöyle böyle dert yanmalar.Birde ben az kilo aldım mesela hiç çatlağım yok maşallah .Yani bebeklerimiz kadar bizde önemliyiz bizim psikoljimiz iyi olsun ki bebeklerde mutlu huzurlu olsun.

haa bide ekliyim ben az kilo aldım diye bebeğim sağlıksız ve zayıf değil maşşallah yüz binkere 3.412 gr doğdu,tamamen bebeğe almışım yani iclal....

cevabınız için çok teşekkür ederim.bebeğinizede, sizde sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.

merhaba canım inşallah bebeğini sağlıkla dünyaya getirirsin... Ben 56 ile hamile kaldım ilk üç ay 54'e düştüm, 5. aydan sonra hızlı kilo aldım ama son iki ay pek almadım 71 gibi de doğuma gittim, şimdi yine 54 kiloyum, bebeğim beni emdiği için hızla verdim kiloları, altı ay oldu doğum yapalı... İnşallah bebeğin seni emer doğumdan sonra hem onun için hem senin için en sağlıklısı...

arkadaşlar merhaba,
ben 11.haftadayım ve 1 kilo almısım sızce normal mı bu arada vejeteryan oldugum ıcın doktor vıtamınde verdı aynı zamanda demır ılacıda kullanıyorum sızce bu ılaclar kılo yapar mı?

şimdiden tsklr
normal canım.

50 kilo ile hamile kaldım.
ilk 3 ay kilo almadım.
4.ay sonunda 2 kilo alıp 52 oldum.
8. ay'a kadar her ay 1 kilo aldım.
8.ay ve 9.ay 2 şer kilo aldım.totalde 10 kiloyla birlikte 60 kilo ile doğuma girdim.
sezeryan oldum.doğumda gide gide 4 kilo gitti.çocuk 3600 kilo doğdu.2 gün sonra hastaneden çıktım.evde tartıldım.54 kiloyum(şişlikler indi).
doğumdan 2 gün sonra bütün kıyafetlerim oluyordu.geri kalan 4 kiloyuda 6 ayda verdim.
şimdi 48 felanım sanırım.

birde gözlemlediğim fazla kilo alanlar daha çabuk kilo veriyor.yani ben 4 kiloyu 6 ayda verdim.onlar haftada veriyor bu kadarını.
birde ne hamileliğimde ne de emzirirken (özellikle ilk 6 ay,kilolarımı verene kadar) abur cubur nadir yedim.hamur işi de öyle.
daha çok meyve,kuruyemiş,incir,kuru üzüm,protein ağırlıklı beslendim.çocuğa yaradı.ben az kilo aldım,bebek iyi doğdu ama
şöyle bir durum da var sütüm çok yağlı değildi.anne sütünün bir kısmı o an yediğin yemeklerden diğer kısmıda hamileyken yediğin yani hamileyken aldığın kilolardan oluyor.
o yüzden ben doğumdan sonra insan üstü bir çaba sarfettim anne sütü için.tahin pekmezler kase kase aklına ne geliyorsa...
ve ona rağmen ilk aylar oğlum öyle fazla kilolar da alamadı,şimdide devam ediyor.çok sıkıntı çektim.
yani fazla alırsanızda üzülmeyin diye söylüyorum.
İnşallah yavurnuz sağlıklı olur,güzel güzel sağlıklı kilolar alır ve sizde verirsiniz hemen.

Son düzenleme:
teşekkür ederim iyi dilekleriniz için . bu arada da kilo skorunuz muhteşem:)tebrikler

teşekkürler kızlar cevaplarınız için. ben hamile kalmadan 74 kilo idim 2 hafta bağırsak problemi çektim oldum 76 hamile olduğumu öğrendim sonra şuan 8 haftalık hamileyim 77.5 korkuyorum tosun gibi olmaktan bde normalde zaten çabuk kilo veren bir insan değilim. bbeiş sağlıklı olsunda doğumdan sonra bakacağız artık kilo vermeye.

Kilo skorum mükemmel mi :) gebelikte aldığım 4,5 kilo 8,5 olarak gitti ama fazlalık çok olunca daha yolum var :) Kızımda maşallah 3530 kg doğdu.
Tosun gibi olmazsın kuzum merak etme sen, ben kiloya elverişliyimdir fazlası ile, hiç düşünüp kendimi kasmadım,canımın istediğini yedim (abartmadan tabii ki :) ) Sen kendine hiçç dert etme bebeğin sağlıkla dünyaya gelsin,kilolar gelirr giderr.

maşallah güzel anneler nerdeyse herkes aldıgı kiloyu fazlasıyla vermiş. bende çok seviniyorum bunlar okudukça. bende 60.800 le başladım ilk üç ay 59 a düştüm. 22. haftada 66 oldum. şuan 70 71 arası degişiyor. yani 10 kilo aldım ve asıl kılo alınan aylar daha yeni başlıyor. hedef en fazla 75ti ama sanırım geçcem. neyse saglık olsun. çok şükür bebegimde 1100 gram . yani normalmış. 5 gün falan öndeymişiz. saglıkla bebeklerıme kavuşalım da kilolar hızlı gidiyormuş. burdan güç aldım valla. benim idealim 56 58 normaş oluyor. dogumdan sonra bu kıloya düşebilrsem süper olurum. benim kilo almama sebep gırtlagımdaki yanma. bişey yiyince geçiyor. leblebi çubuk kraker başucumda görenler deprem hazırlıgımı diyor. en iyisi çok kafayı takmamak ama yarayışlı faydalı beslenmek...

hamileliğim 9 haftası ıcındeyım ilk hamıle kaldıgımda 56 kıloydum suan 54 olmusum ....

selam kızlar,
ben de hamile kaldığımda 67 idim,üçinci ayın sonunda 65e düştüm , doğuma girerken 85 olmuştum, şimdi oğlum 20 aylık, ben de 65 kiloya düştüm ama evlenince aldığım kiloların hepsinden daha kurtulamadım :) rejime devam.. umarım geri almam :)

Ben 62 kiloydum 6. Aya kadar 68 oldum su an 80 kiloyum :eek: 1 ayda 5 kilo aliyorum kafayi yiceem sanirim. Bebisim saglikli ama ben cok sisiyorum acaba dogumdan hemen sonra kac kilo gidiyo. Ben 2 ayda 20 kilo vericem taktim kafaya:rolleyes:

Ben 62 kiloydum 6. Aya kadar 68 oldum su an 80 kiloyum :eek: 1 ayda 5 kilo aliyorum kafayi yiceem sanirim. Bebisim saglikli ama ben cok sisiyorum acaba dogumdan hemen sonra kac kilo gidiyo. Ben 2 ayda 20 kilo vericem taktim kafaya:rolleyes:

Hamilelik öncesi kilo: 62
1-3 ay arası alınan kilo:0
4-6 ay arası alınan kilo:5
7-9 ay arası alınan kilo:25
Doğumdan hemen sonraki kilo:78

62 kiloyla hamile kaldım, 7 aylık hamileyken 67 kiloydum, birden tansiyon ve şeker problemim çıktı, son 2 ay hiç kalkmadan yattım ve 2 ayda tam 25 kilo aldım, 92 kiloyla doğuma girdim, 1 hafta sonra 78 kiloydum, doğum yapalı 10 ay olacak, 80 kiloyum hiç veremedim.

Ay ay hatirlamiyorum ama 68 kilo ile hamile kaldim. 95 kiloyumm :KK43:(( haftaya douma gidicem. Ilk 4 ayda tam 10 kilo almistim. Asil ben nasil vericem kara kara dusunuyorum..

ben hamileliğimde ilk üç ay üç kilo vermiştim sonraki kalan aylardada toplam beş kilo aldım 49 ile hamile kalıp 54 ile doğuma girdim doğumdan çıktığımda 48 kiloydum gerçi bebeğim şu an 13 aylık. Allah önce sağlıklı kolay doğumlar nasip etsin sonrada fazla kilolarınızdan çabucak kurtulmanızı nasip etsin :)

Benim normal doğumdu. 2 gün hastanede kaldık, döndüğümde 6 kilo gitmişti. Bebeğim 3.250 gr doğdu canım. 14 günlük olduk, 3 kilo daha gitti.

Hamilelik öncesi kilo: 76
1-3 ay arası alınan kilo:4
4-6 ay arası alınan kilo:5
bakalım son aylarda ne olacak inşallah daha çok almam:KK43:

Hamilelik öncesi kilo: 75,5
1-3 ay arası alınan kilo:3
4-6 ay arası alınan kilo:2

şu anda 22 haftalık hamileyim ne çok aşırı yedim çok aşırı kıstım inş. daha fazla almam ilk hamileliğimde 66 hamile kaldım 86 doğuma gittim son dönemi de 5 kilo alarak kapatırsam yeter daha ne isterim :KK1::KK1::KK1::KK1:

Hamilelik öncesi kilo: 52
1-3 ay arası alınan kilo:0
4-6 ay arası alınan kilo:9
7-9 ay arası alınan kilo:11
Doğumdan hemen sonraki kilo: 64

sonrasında süt olsun diye besiye çekilmeme rağmen 8 9 ayda 48 kiloya düştüm:nazar:
şimdi yine hamileyim başlangıç yine 52 :KK1:bakalım sonum ne olacak 5 buçuk aylık daha 8 kilo aldım

bende 78 kiloyla hamile kaldım ama bulantılar ve yoğun iş yüzünden 7 kilo verdim...3. ayım bitmek üzere...bakalım sonunda ne olacak..:KK49:

X