Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bnde 3.ayma baslycam öbür gün tamamen btmedi daha normal ckyo işte..
allah allah 4.ayna grcen hala ckyo enteresan yaa:KK53:

evet en cok yerlerden cok inthpli cikio ay bilmiyorumm herkes 6.aydan sonraa durur diorlarr ay insallah cabucak gecer ya :KK43:

oyle olmazki...:KK50:
brini sabah tok karnına birinide akşam tok karnına alcksın..
bnde senn gbi kullanyrm, 30 mg sbah akşam...

herkezin ilaç kullanım şekli farkı sana sabah akşam 20 şer gram verir.kimine sadece sabahları 40 mg verir.kimine akşam sabah 40 mg verir.herkezinki aynı olcak diye bişey yok.yanlış yönlendirme yapmayın lütfen.

herkezin ilaç kullanım şekli farkı sana sabah akşam 20 şer gram verir.kimine sadece sabahları 40 mg verir.kimine akşam sabah 40 mg verir.herkezinki aynı olcak diye bişey yok.yanlış yönlendirme yapmayın lütfen.

yanlış yönlendirme yapılmyo canım.arkadsın sorusunu dikkatlice okursan anlarsın:KK31:
arkadsmza doktor bilgi vermedgi için iki ilacı birden kendi kafasına gre içiyomuş bnun için uyardım.
yanlış ynlendirme yook!!!!

Son düzenleme:
canım ya çok geçmiş olsun :21:i birşey sorayım sivilce durumun nasıldı ? ve şuan iz durumun nasıl ?

kusura bakma leylacım uzun zamandır bakamıyorum foruma, şimdi gördüm sorunu :) BEnim sivilce durumum fazla değildi, bi kaç tane çıkıp sönüyodu ama sürekli çıkıyodu benim canımı sıkan da bu oluyodu :KK43: Şuan haliyle izler var ama benim sivilcelerim baya büyük çıkıyo ondan sanırım. 40 mgdan devam ediyorum şuan doktor tahlillerin gayet iyi dedi :)

Arkadaşlar uzun bi sure dusundukten sonra bu ılacı kullanmaya karar verdım. cok kararsız kalmıstım, yorumlar benı korkutmustu. sonra gaza geldım ve kullanmaya basladım, 5. gunumdeyım. aranıza katılmak ıstedım. ve sıze bı sorum olacak. suan yuzumde degısıklıkler var, sıvılcelerım sondu sankı. zaten cok az sıvılcem vardı,daha cok lekem vardı. yuzum bakılmıcak gbı degıldı hatta doktoru zorladım bu ılacı almak ıcın. yanakalrımda yok sadece alnımca ve cenemde var. herkes ılk 2 ay cogalacagını soylemıs. cogalmayanlarda var, acaba o cılde mı baglı. sıvılcelere falan. ıcte olan ınsanların dısına vurmus olabılır. benım ıcten hıc yok. bılgılendrırsenız sevınırım. bıde ılk 2 ay suratım bakılmıcak gıbı mı olur? dugunumuz var da ... ve 2 ayda gozle gorunur azalma oluyo mu gercekten?

Merhaba, 4. aydayım ben de günde 80 mg alıyorum. Senin durumun nedir, ayrıntı rica etsem :)

ben çok memnunum diyemem ilaçtan. benim sivilcem çok değil ama çok fazla izim var. beni görenler yüzün geçmiş falan diolar ama beni baya zorladı ilaç.benim zaten normalde kuru bir cildim vardı.ialç iyice kuruttu.yüzüm nasıl desem egzama gibi oldu ama çok kötü bi şekilde.kremlerle falan geçti.yüzün soyulmuyor hiç çünkü her dk üzerinde bi yağ tabakası var.sürkli yağlı parlak bi yüzle dolaşmaktan sıkıldım. yarın doktora gidicem ve bırakmak istediğimi sölicem.çünkü artık sabretcek dücüm kalmadı şuan 1 tane minik bir sivilcem var sadece.senin durumun nasıl ? bide hangi doktora gidiyosun acaba :)

mrb arkadaşlr
bende bu ilcı kullanmaya başlıcam ama korkmaya başladım. benim cildim ve saçlarım zaten kuru ve bu ilaç iyice kurutursa halimi düşünemiyorum. mesela ben birgün az su içsem ertesi gün dudaklarım kurur. saçlarım 1 hafta yıkamasam yağlanmaz.
doktor bana 30 mg almamı söyledi ve yanındada imex krem ve karışım bi krem daha yazdı.
beni korkutan dudaklarımın, burnumn ve cildimin daha da kuruyup ne haline geleceiğini merk ediyorum.
bide burun kanaması oluyormuş ve eklem ağrıları.
peki bunlar tedavi ne kadar sürerse okadar mı sürüyo yoksa ilk aylarda mı sadece.vazgeçmek üzereyim çünkü korkmaya başladım.

ben çok memnunum diyemem ilaçtan. benim sivilcem çok değil ama çok fazla izim var. beni görenler yüzün geçmiş falan diolar ama beni baya zorladı ilaç.benim zaten normalde kuru bir cildim vardı.ialç iyice kuruttu.yüzüm nasıl desem egzama gibi oldu ama çok kötü bi şekilde.kremlerle falan geçti.yüzün soyulmuyor hiç çünkü her dk üzerinde bi yağ tabakası var.sürkli yağlı parlak bi yüzle dolaşmaktan sıkıldım. yarın doktora gidicem ve bırakmak istediğimi sölicem.çünkü artık sabretcek dücüm kalmadı şuan 1 tane minik bir sivilcem var sadece.senin durumun nasıl ? bide hangi doktora gidiyosun acaba :)

Benim cildim yağlı olduğu halde çok kuruyor ama burda olsun başka sitelerde olsun aknetrentin sonu iyi oluyormuş. Ben de o ümitle sabretmeye çalışıyorum ama gerçekten beni de çok zorluyo çünkü sürekli yüzüne ne oldu, daha kötü olmuş gibi yorumlar geliyo bu da haliyle moral bozuyor. Ben bu ara stresten olsa gerek sıkmaya başladım :KK43: Yanlış olduğunu bliyorum ama kendime de hakim olamıyorum. Şu an sivilce durumum yanaklarda çene bölgesinde iri bi şekilde çoğaldı :KK43: ilacı dozu yükseldi heralde ondandır diye düşünüyorum. Ben Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesine gidiyorum. Tedaviye başladığım doktor artık orda değil ama takip eden başka bir dermatolog var.

merhaba bayanlar ben de bu ilacı kullanmaya başladım bugün dördüncü günüm. çok fazla sivilce sıkıntım yok benim derdim izler ve siyah noktalar bakalım geçirecek mi umarım 6 ay kullanmadan biter tedavim. sürekli yazıcam gelişmeleri inşallah.

Eweet kızlaar.. Büyük bi sözüm wardı ilacı ilk kullandığım günden berii tedawim bitince yazıcam başımdan geçenleri diye.. O gün geldi çattı çok şükür.. şöyle kısaca bahsedeyim sizleri sıkmadaan :)
1. We 2. Ay dudaklarım burnum yüzüm kurumaya başladıı siwilce ise 2 tane çıktı sadeceee!
3.ay yüzümde tamamen düzelmee olduu yağlanmadan eser kalmadııı dudak kuruması hala dewam ediyoduu bol su içmeye özen gösteriyodum..
4. Ay yüzüm bebek gibiydii ne siwilce ne siyah nokta kaldııı..dudak kuruması hafifde olsa dewam ettti yine bol su içmeye özen gösterdimm
weeeeee 5.ay.. Tedawim bittiiii! :) çok memnunum allaha şükürler olsun sorunsuz bi şekilde bitirdim tedawiyii.. We ilk aydan beri sabah 10 akşam 20 ile dewam ettim son aya kadar..dudaklarım için bepanten we madicasscole kullandıımm güneş kremini ise ilacı yaz ayında kullandıgım için dışarı çıkacağm zaman sürdüüm..normal bi şekilde her zamanki gibi makyaj yaptım dışarı çıkarken hiç bişeyden mahrum etmedim kendimiii antibiyotik içer gibi düşündüm hep hiç siwilce ilacıymış oymuş buymuş demediimm.. Beynimde bitirdim resmen olayıı! Darısı sizlerin başınaa!!

Eweet kızlaar.. Büyük bi sözüm wardı ilacı ilk kullandığım günden berii tedawim bitince yazıcam başımdan geçenleri diye.. O gün geldi çattı çok şükür.. şöyle kısaca bahsedeyim sizleri sıkmadaan :)
1. We 2. Ay dudaklarım burnum yüzüm kurumaya başladıı siwilce ise 2 tane çıktı sadeceee!
3.ay yüzümde tamamen düzelmee olduu yağlanmadan eser kalmadııı dudak kuruması hala dewam ediyoduu bol su içmeye özen gösteriyodum..
4. Ay yüzüm bebek gibiydii ne siwilce ne siyah nokta kaldııı..dudak kuruması hafifde olsa dewam ettti yine bol su içmeye özen gösterdimm
weeeeee 5.ay.. Tedawim bittiiii! :) çok memnunum allaha şükürler olsun sorunsuz bi şekilde bitirdim tedawiyii.. We ilk aydan beri sabah 10 akşam 20 ile dewam ettim son aya kadar..dudaklarım için bepanten we madicasscole kullandıımm güneş kremini ise ilacı yaz ayında kullandıgım için dışarı çıkacağm zaman sürdüüm..normal bi şekilde her zamanki gibi makyaj yaptım dışarı çıkarken hiç bişeyden mahrum etmedim kendimiii antibiyotik içer gibi düşündüm hep hiç siwilce ilacıymış oymuş buymuş demediimm.. Beynimde bitirdim resmen olayıı! Darısı sizlerin başınaa!!

Gözün aydın çok sevindim :) Allah bize de o günleri gösterir inş. İz durumun nasıl var mı yani ?

:KK9::KK16::nazar::nazar: trebrik edyrum canm maasllah dyelim ve darsı basımıza...
bnde 3. aymdayım...
5 ay tedavi grmüssün normalde 6 aydır, doktor 5 ay mı tedavi görmeni uygun gördü merak ettm ??

X