Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Selam kızlar. Bende 2.ayımı bitirmek üzereyim. 30 mgla başladım. 2.ay kontrolüme gittiğimde doktor düzelme olduğunu hatta dışardan da tedaviye başlamamızı söyledi. İmex sabun, sivex losyon ve özel karışım tortulu bir su verdi. İlacımı da 10 mg daha artırıp 40 mga yükseltti. Dudaklarımda çok kuruluk var Neutrogena balsam kullanıyorum :KK43: Yüzümde bir kaç sivilce var hala. Allah yardımcımız olsun :)

amin canım benimde 12 gün oldu zaten daha ikinci günce yeni yeni nur topu gibi sivilcelerim olmuştu şimdi daha da çoğaldı.. tabi şimdi şubat tatilinde olduğum için mutluyum evet sorun yok çıkmaları beni mutlu bile ediyor. fakat yaklaşık kırk gün sonra okulum açılacak o zamana kadar geçmiş olurlar mı ki az da olsa :KK43:

dün başladım ben de. sabah kalktım yüzümde büyük bi siyah nokta vardı hiç geçmiyodu, geçmiş. mucize bişey bu ya.
ilerleyen günlerde bakalım nolcak çok merak ediyorum :)

peki canım iz durumun nasıl?

Sivilceli halimi bilenler yüzün çok iyi oldu diyor. Bazılarına özellikle ben soruyorum yüzüm nasıl kızarıklık var mı diye cevaplar gayet olumlu :)sivilce izlerim tabi ki var ama ben çok oynadım yüzümle eğer tedavi sonunda ben de iz kalmazsa kimse de kalmaz heralde :) Ama genel görünümü gayet iyi zaten tedavi sonrasında doktor leke tedavisine geçecek, heralde o zaman daha da azalır.

hoşşgeldiiiiiiiiiiiiinnnnnnnn:KK64:
geçmiş olsun...
bnde 4. ayımı btrmek üzereyim....bnmde burnmun kenarlarında vardı 2 ayda kurtldum siyah noktalardan, çok sükür yok suan:nazar:
bnde 30 mg kullanyrm...
hep 30 la başladım öyle dewam edyrm...
belki arttr dozunu senn 10 mg cok azmış

hoşbuldummm :)
doz konusunda haklısın banada oyle geldı fakat dedigim gibi çok aşırı bı sorunum yoktu :) benim dudaklarım bi felaketti neler sürdüm neler düzelsin diye ama nafile sonra eczaneye gittim bepanthol verdi ve çok iyi geldi gece sursem sabaha kadar nemli oluyor dudaklarım gündüzde aynı şeekilde herkese tavsiye ederim.. hepimizin Allah yardımcısı olsun ...

herkes yüzünün kuruduğunu söylüyo ben daha 3 gün kullandım ama baya yağlandı yüzüm. eskiden bu kadar yağlı değildi. böyle bişey yaşayan var mı?

Herkese merhabalar bende aknetrent kullanıyorum ilk sivilcem 18 yasında çıktı ve arkası geldı sonrasında sureklı kremle tedavı oldum pıyasada olan bütün kremleri kullanmışımdır ve gecmedı sonunda pes ettim 1 yıl kendi haline bıraktım yüzüme bişi kullandığımda daha fazlA çıktığını fatkettım kendı hakîne bıraktığımda tek tüm çıkıyordu ve bi gün arkadaşımın söylemesiyle bu tedaviyi görmem gerektiğini hemen doktora koştum daha ben demeden aknetrent dedi doktora gittiğimde sadece alnımda şiş 3 sivilcem vardı başlarda hep araştırdım tabi doktora gitmeden nelere karşılaşacağımı bılıyordum yasım 23 şuan 43 .günümdeyim ve yüzüm 1 hafta öncesine kadar berbat haldeydi şişti dokunmamıyordum kimseyi görmek dahi istemiyorsun tabi her gören ne oldu sana modunda sivilceler 6 katına çıktı ve sancılı 2 gün önce doktora gittim ve o da ne yapması gerektiğini bilmiyormuş gibi davrandı korktum hemde cok korktum bana bu ılacla bırlıkte kullanmam gereken lansor ve kortizon verdi ben ağrı kesıci bile kullanmadım bu yaşıma kadar grip olduğumda kullandığım ilaçlar hariç annem hastanede çalıştığı ıcın cok dılkat eder saglıgımıza beslenmemize herseyde suan kortızon kullanıyorum benzinle aynı durumda olan bana yardım edebılecek olan bilgisi olan herkes yazsın lütfen cok korkuyorum aknetrentin bütün yan etkilerini yaşıyorum kuruluk burun kanaması eklem ağrısı vs şimdiden herkese teşekkürler...

Herkese merhabalar bende aknetrent kullanıyorum ilk sivilcem 18 yasında çıktı ve arkası geldı sonrasında sureklı kremle tedavı oldum pıyasada olan bütün kremleri kullanmışımdır ve gecmedı sonunda pes ettim 1 yıl kendi haline bıraktım yüzüme bişi kullandığımda daha fazlA çıktığını fatkettım kendı hakîne bıraktığımda tek tüm çıkıyordu ve bi gün arkadaşımın söylemesiyle bu tedaviyi görmem gerektiğini hemen doktora koştum daha ben demeden aknetrent dedi doktora gittiğimde sadece alnımda şiş 3 sivilcem vardı başlarda hep araştırdım tabi doktora gitmeden nelere karşılaşacağımı bılıyordum yasım 23 şuan 43 .günümdeyim ve yüzüm 1 hafta öncesine kadar berbat haldeydi şişti dokunmamıyordum kimseyi görmek dahi istemiyorsun tabi her gören ne oldu sana modunda sivilceler 6 katına çıktı ve sancılı 2 gün önce doktora gittim ve o da ne yapması gerektiğini bilmiyormuş gibi davrandı korktum hemde cok korktum bana bu ılacla bırlıkte kullanmam gereken lansor ve kortizon verdi ben ağrı kesıci bile kullanmadım bu yaşıma kadar grip olduğumda kullandığım ilaçlar hariç annem hastanede çalıştığı ıcın cok dılkat eder saglıgımıza beslenmemize herseyde suan kortızon kullanıyorum benzinle aynı durumda olan bana yardım edebılecek olan bilgisi olan herkes yazsın lütfen cok korkuyorum aknetrentin bütün yan etkilerini yaşıyorum kuruluk burun kanaması eklem ağrısı vs şimdiden herkese teşekkürler...

Canım sivilcelerin kusması konusunda söylüyorum, korkma! benim sivilcelerim değil 6 katına 7873468 katına çıktı ama geçicek inşallah sabır çok önemli ben şimdi 82.günümdeyim kusma yavaş yavaş azalıyor, senin de azalıcak inşallah :)

Peki canım bana kortizon vermesiyle ilgili ne düşünüyorsun şişlik var yüzüm ödem yapmış oyle soyledı Dr

Ben 2. ayıma yeni başladım.yalnız şöyle bi sorunum var. 1. ayın sonunda alt ve ast normal değerlerin üstünde çıktı.Bu ilaçla beraber cipra... adında başka bi ilaçta kullanıyodum.Doktor 10 gün ara verelim dedi.Ara verdim tekrar normale döndü.Yani sorun cipra... adlı ilaçtan olsa tekrar normale dönmezdi çnkü onu kullanmaya devam ettim 10 gün boyunca.cipra.. adlı ilacı veren doktora gttim artk kullanmana gerek yk dedi.şimdi aknetrente devam ediyorm ama tekrar çıkmaz mı değerlerim.Bu durumda olan oldu mu? büyük ihtimal değerler çıkınca doktor tekrar bıraktrak off:KK43: ne yapmam gerekir.Bu değerlerinin düşmesinin yolu yok mu

Canım sivilcelerin kusması konusunda söylüyorum, korkma! benim sivilcelerim değil 6 katına 7873468 katına çıktı ama geçicek inşallah sabır çok önemli ben şimdi 82.günümdeyim kusma yavaş yavaş azalıyor, senin de azalıcak inşallah :)

gamze sana bişey sormak istiyorum acaba kusma dönemine ne zaman girdin?

gamze sana bişey sormak istiyorum acaba kusma dönemine ne zaman girdin?
İlaca başladığım andan itibaren her gün ama her gün suratımda artarak sivilceler çıktı, günde bir tane değil en az 3 tane çıkıyordu çok ama çok fenaydı gerçekten ama yavaş yavaş geçmeye başlıyorlar

bu kadar uzun suruyor olamaz kusma dönemi dedikleri şey :KK43:( benmde öyle yani bir gecede 10a yakın sivilce çıkarttım iki haftayı tamamladım ama ben iki ay böyle olacağını düşünmemiştim doktor bir ay sonra toparlanmaya başlar demişti. :KK43:(

bu kadar uzun suruyor olamaz kusma dönemi dedikleri şey :KK43:( benmde öyle yani bir gecede 10a yakın sivilce çıkarttım iki haftayı tamamladım ama ben iki ay böyle olacağını düşünmemiştim doktor bir ay sonra toparlanmaya başlar demişti. :KK43:(
Ben de benimki kadar olmamasını temenni ediyorum, herkes için, 3 aydır kusuyor, inşallah kimsenin böyle olmaz ama azaldıgını gormek de guzel

en azından zor zamanları atlatmışsın umarım sağlıklı cildine kavuşursun sende bir daha eski haline dönmemek üzere.. öylede bi risk var tabi. Allah korusun..

Bende 2 yıl önce kullanmıştım aknetrent arkadaşlar. Yanlış hatırlamıyorsam günde 30 mg alıyordum ve 5 ay kullandım sadece. Şimdi hiç sivilcem yok ilacı bıraktığımdan beri. :nazar:

Ben 2. ayıma yeni başladım.yalnız şöyle bi sorunum var. 1. ayın sonunda alt ve ast normal değerlerin üstünde çıktı.Bu ilaçla beraber cipra... adında başka bi ilaçta kullanıyodum.Doktor 10 gün ara verelim dedi.Ara verdim tekrar normale döndü.Yani sorun cipra... adlı ilaçtan olsa tekrar normale dönmezdi çnkü onu kullanmaya devam ettim 10 gün boyunca.cipra.. adlı ilacı veren doktora gttim artk kullanmana gerek yk dedi.şimdi aknetrente devam ediyorm ama tekrar çıkmaz mı değerlerim.Bu durumda olan oldu mu? büyük ihtimal değerler çıkınca doktor tekrar bıraktrak off:KK43: ne yapmam gerekir.Bu değerlerinin düşmesinin yolu yok mu

ya bnm gibi olan yok mu cvp bekliyorum? :KK43:

Merhaba kızlar

Öncelikle ben de daha evvel Roaccutanne kullandım. Şimdi de doktor muadili olduğu için Aknetrent verdi; ama eczanede olmadığı için Aknegen verdiler. Yani sonuç olarak hepsi aynı.
VE BENCE KESİNLİKLE KULLANMAYIN!!!
Yorumlara dikkat ederseniz, 6 ay kullanımdan sonra cilt düzeliyor ama sonra tekrar ediyor. Bende de aynısı oldu.
2 Sene önce yurt dışına çıktım orada geçti sonra buraya geldim yine başladı.
İyice testler yaptırmak lazım.. Bunların sebepleri hormonlardan tutun da alerji, hava, suya kadar gider.

Ayrıca Aknetrent'i (vb) kullandığımdan beri sürekli grip oluyordum. Bıraktığım an geçti.

Bunları paylaşmak istedim. Kullanıp kullanmamak size kalmış ama bir ilaç kullanırken başka bir organınıza zarar verdiğini unutmayın.

Umarım hepimiz kurtuluruz bu iletten..
:KK43:

X