Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bugün başladım günlük 20 mg. kullanıcam.etkilerini gördükçe yazıcam burdan bakalım ne hallere giricem:18:

Korkarak kullanma ilacı :) Bende prospektüsü okuyup her ilacı içtiğimde "ayy midem bulanıyor", "ayy çok kötüyüm" dedim durdum 10 gün geçti normal vitamin gibi almaya başladım ilacı. İlaç etkisini gösterdikçe soyulmalar olacak cildinde. Ben ilk defa cildimin bu kadar temiz olduğunu hissediyorum :) Umarım sorunsuz atlatırız bu dönemi...

İçinin rahatlaması beni de rahatlattı. Bende çok korktum, çok araştırdım. Kimi insan bu ilacı öcü olarak görüyor evet etkileri azımsanamaz ama 4-6-9 ay arası kullanınca bir daha tekrar etmeyecek şekilde iyileşme görünüyor. Bilinçli insan biraz araştırma yapar kullanacağı ilacı etkilerini yan etkilerini araştırır. Yorumları okur. Burada da umarım birbirimize faydalı oluruz.

1ay dolmak üzere kollarımın da soyulduğunu fark ettim. Saç diplerim bile soyuluyor. Herkeste olan birşeymi acaba?

arkadasım ben bi cok forumda okudum arastırmalarda yaptım sac diplerindede soyulmalar olabilecegini okumustum için rahat olsun anormal bişe degıl bence.merak ettıgım bişey var 1 ay içinde sivilcelerinde artış oldumu peki?

arkadasım ben bi cok forumda okudum arastırmalarda yaptım sac diplerindede soyulmalar olabilecegini okumustum için rahat olsun anormal bişe degıl bence.merak ettıgım bişey var 1 ay içinde sivilcelerinde artış oldumu peki?

Canım 1 ay sonunda sivilcelerimde artış olmadı. Fakat haftada bir çıkıyor. Geçiyor ama izi kalıyor kırmızı. Mesela 7-10 gündür yanağımdaki izin geçmesini bekliyorum kırmızı kaldı kabuk gibi. Ne olacak bende bilmiyorum...

Canım 1 ay sonunda sivilcelerimde artış olmadı. Fakat haftada bir çıkıyor. Geçiyor ama izi kalıyor kırmızı. Mesela 7-10 gündür yanağımdaki izin geçmesini bekliyorum kırmızı kaldı kabuk gibi. Ne olacak bende bilmiyorum...

kırmızı lekeler en son geçiyor diye biliyorum sıkma canını sabredecegiz artıkk kolay gelsinn cnm hepimize:)bu arada benmde yuzumde dokulmeler basladı:)

kırmızı lekeler en son geçiyor diye biliyorum sıkma canını sabredecegiz artıkk kolay gelsinn cnm hepimize:)bu arada benmde yuzumde dokulmeler basladı:)

Benim ellerimin üstü çok kötü son bir haftadır. Kuru ve pul pul oldu. Krem falan fayda etmiyor. Ben yüzüme hiç bir şey sürmedim dışarı çıkmadığım için evde pul pul gezdim. Sadece dudaklarıma hametan krem sürüyorum. Dediğin gibi sabredeceğiz :)

bende bu ilacı 15 gündür günde 10 mg olarak alıyorum birde doktor yanına clindoxyl diye bir kremde verdi gece uyumadan öncede onu sürüyorum şuan tek yan etkisi dudak çatlaması kuruluğu korkmadan kullandım bakalım inşallah çabucak geçer şu 6 ay

Merhaba;

Aknetrent ve roaccutan aynı ilaçlar aslında bana doktorum aknetrent yazmıştı eczacıda olmadığı için muadili olan bir ilaç deyip roaccutan vermişti.. Ben şuan 4.ayımdayım ve gelişmelerden son derece memnunum..
1. ay çok ufak iltihaplı sivilceler oldu hergun suratımda, 2.ay onlar azaldı tek tük çıkmaya başladı, 3. aydan sonra sivilce çıkmamaya başladı suratımda suan 4.ayımdayım ve hala aynı sivilce çıkmıyor artık. Yan etki olarak kurulukla savaşıyorum özellikle dudaklar ama bepanthol herseye deva :) onun haricinde yan etki yaşamadım ve ilaçla ilgili büyütülen yan etkiler korkunç yorumlara kulak asmayın doktorunuzun sözünde ilerleyin..
Umarım tedavi sonucunda hepimiz komple kurtulmuş oluruz bu illetten :)
Bahar geldi güneş kremsiz sakın ama sakın çıkmayın kızlar sivilce biter bu sefer lekelerle uğraşıırsınız..:KK66:

BU ARA BAŞLAMAYI DÜŞÜNENLEREDE TAVSİYEM KESİNLİKLE YAZ BİTİNCE BAŞLAYIN...

benim ellerimin üstü çok kötü son bir haftadır. Kuru ve pul pul oldu. Krem falan fayda etmiyor. Ben yüzüme hiç bir şey sürmedim dışarı çıkmadığım için evde pul pul gezdim. Sadece dudaklarıma hametan krem sürüyorum. Dediğin gibi sabredeceğiz :)

merhaba, benimde ellerimin üstü geçen hafta kupkuru oldu resmen kıl koklerım tane tane cıktı ortaya ama ben hergun bepanthol surdum suan hiçbişey yok o süre 5-6 gun surdu bende sonra duzeldi bepanthol kullan canım.. Dudakların ıcınde hametan deıl bepanthol kullan ben hametanı sabahları bır kere suruyorum okadar sonra dudaklarım ıcın kurudukca bepanthol kullanıyorum gecırıyor..

merhaba, benimde ellerimin üstü geçen hafta kupkuru oldu resmen kıl koklerım tane tane cıktı ortaya ama ben hergun bepanthol surdum suan hiçbişey yok o süre 5-6 gun surdu bende sonra duzeldi bepanthol kullan canım.. Dudakların ıcınde hametan deıl bepanthol kullan ben hametanı sabahları bır kere suruyorum okadar sonra dudaklarım ıcın kurudukca bepanthol kullanıyorum gecırıyor..

Saol canım cevap için bende bepanthol alayım bugün. Ellerimin üstü kuru ve soğuktan çatlak gibi. Sanırım bulaşık vs yıkarken sudan çıkmadığı içinde biraz daha tahriş oluyor :)

Merhaba;

Aknetrent ve roaccutan aynı ilaçlar aslında bana doktorum aknetrent yazmıştı eczacıda olmadığı için muadili olan bir ilaç deyip roaccutan vermişti.. Ben şuan 4.ayımdayım ve gelişmelerden son derece memnunum..
1. ay çok ufak iltihaplı sivilceler oldu hergun suratımda, 2.ay onlar azaldı tek tük çıkmaya başladı, 3. aydan sonra sivilce çıkmamaya başladı suratımda suan 4.ayımdayım ve hala aynı sivilce çıkmıyor artık. Yan etki olarak kurulukla savaşıyorum özellikle dudaklar ama bepanthol herseye deva :) onun haricinde yan etki yaşamadım ve ilaçla ilgili büyütülen yan etkiler korkunç yorumlara kulak asmayın doktorunuzun sözünde ilerleyin..
Umarım tedavi sonucunda hepimiz komple kurtulmuş oluruz bu illetten :)
Bahar geldi güneş kremsiz sakın ama sakın çıkmayın kızlar sivilce biter bu sefer lekelerle uğraşıırsınız..:KK66:

BU ARA BAŞLAMAYI DÜŞÜNENLEREDE TAVSİYEM KESİNLİKLE YAZ BİTİNCE BAŞLAYIN...

Hahhh Benim kafadan birisi çıktı sonunda. Bende aynen öyle düşünüyorum. 35. sayfadan beride bunu yazıyorum. 1 aydır kullanıyorum hayatımdaki strese rağmen ne depresyon ne başka bişey. Tek derdim dudak kuruluğu o da kremlerle geçiyor.

Canım sen aknetrent mi kullandın roaccutane mı kullandın? Bir de kaç aylık kaldı tedavi bitimine?

Saol canım cevap için bende bepanthol alayım bugün. Ellerimin üstü kuru ve soğuktan çatlak gibi. Sanırım bulaşık vs yıkarken sudan çıkmadığı içinde biraz daha tahriş oluyor :)

Kuruluk yanında tabi su detarjan falanda etki etmiş olabilir , al kremi bişicin kalmaz :) Allah şifa versin canım bir an önce :KK66:

Hahhh Benim kafadan birisi çıktı sonunda. Bende aynen öyle düşünüyorum. 35. sayfadan beride bunu yazıyorum. 1 aydır kullanıyorum hayatımdaki strese rağmen ne depresyon ne başka bişey. Tek derdim dudak kuruluğu o da kremlerle geçiyor.

Canım sen aknetrent mi kullandın roaccutane mı kullandın? Bir de kaç aylık kaldı tedavi bitimine?

Merhaba canım, depresyon riski çok düşük doktorum nerdeyse hiçbir hastamda bu yan etki gözükmedi aksine iyileşme olduğu için insanlar kendini daha iyi hissediyor dedi. Prospektüs göz korkutuyor bende ilacı kullanmadan önce çok araştırdım çok okudum ama milyonlarca kişi kullanmış ve %90 süper sonuç elde etmiş oyüzden doktor izinden gidildiğinde sorun olmaz bence..
Ben roaccutane kullanıyorum benim haziranda bitiyor tedavim çok şükür :) Ben şuan halimden çok memnunum :)
Sana bişey anlatayım hatta bu ilaca başlamadan önce kursta bir hocam vardı, ilaca başlayalı 3 ay oldu 3 aydır görmüyorum kendisini ve bizim derslerimize tekrar girmeye başladı kadın çat diye sende bir değişiklik var dedi saçımı kestirdim hocam dedi yok yok cildine bişeymi yaptırdın dedi oha dedim bu kadarmı fark var :) nasıl motive oldum biliyormusun :KK9:

Merhaba canım, depresyon riski çok düşük doktorum nerdeyse hiçbir hastamda bu yan etki gözükmedi aksine iyileşme olduğu için insanlar kendini daha iyi hissediyor dedi. Prospektüs göz korkutuyor bende ilacı kullanmadan önce çok araştırdım çok okudum ama milyonlarca kişi kullanmış ve %90 süper sonuç elde etmiş oyüzden doktor izinden gidildiğinde sorun olmaz bence..
Ben roaccutane kullanıyorum benim haziranda bitiyor tedavim çok şükür :) Ben şuan halimden çok memnunum :)
Sana bişey anlatayım hatta bu ilaca başlamadan önce kursta bir hocam vardı, ilaca başlayalı 3 ay oldu 3 aydır görmüyorum kendisini ve bizim derslerimize tekrar girmeye başladı kadın çat diye sende bir değişiklik var dedi saçımı kestirdim hocam dedi yok yok cildine bişeymi yaptırdın dedi oha dedim bu kadarmı fark var :) nasıl motive oldum biliyormusun :KK9:

Çok sevindim fark edilmesine. Benim daha 1 ay oldu. Yüzüme bakan bi daha bakıyor ne olmuş diye bu yüzden dışarı pek çıkmıyorum. çıkınca da kapatıcı bile sürmüyorum birileri bakacak diye cildime şu hassas dönemde kesinlikle zarar veremem.
Bugün kan aldırdım sonucu normal. Tam gaz kullanmaya devam yani. 1 hafta içinde götüreceğim dr ye sonuçları bakalım o ne diyecek. Bu gidişimde olmadı roaccutane yazdırayım bi baksın dr halime de :)

Son düzenleme:
Çok sevindim fark edilmesine. Benim daha 1 ay oldu. Yüzüme bakan bi daha bakıyor ne olmuş diye bu yüzden dışarı pek çıkmıyorum. çıkınca da kapatıcı bile sürmüyorum birileri bakacak diye cildime şu hassas dönemde kesinlikle zarar veremem.
Bugün kan aldırdım sonucu normal. Tam gaz kullanmaya devam yani. 1 hafta içinde götüreceğim dr ye sonuçları bakalım o ne diyecek. Bu gidişimde olmadı roaccutane yazdırayım bi baksın dr halime de :)

ilk bir ay benimde suratım çok kötüydü kızarıyıordu zaman zaman ve ufak iltihaplı sivilceler ama umrumda olmadı bakan baksın :) düşün ben bide işe gidip geliyorum... kapatıcı süreceksende kesinlikle su bazlı olsun ve eve geldiğinde hemen çıkar suratından sakın onunla yatma... Ama dediğim gibi salla sen milleti sonuç mükemmel olacak :KK66: Söyle yazar roaccutane hayır demez ikiside aynı ilaç zaten..

ilk bir ay benimde suratım çok kötüydü kızarıyıordu zaman zaman ve ufak iltihaplı sivilceler ama umrumda olmadı bakan baksın :) düşün ben bide işe gidip geliyorum... kapatıcı süreceksende kesinlikle su bazlı olsun ve eve geldiğinde hemen çıkar suratından sakın onunla yatma... Ama dediğim gibi salla sen milleti sonuç mükemmel olacak :KK66: Söyle yazar roaccutane hayır demez ikiside aynı ilaç zaten..

Kapatıcı kullanmıyorum kesinlikle. Dediğin gibi bakan bakar ne yapayım 3 ay kaldı. Sivilce kızarıklık derken 1 ay geçti bile :) Allah yardımcımız olsun geçecek inşallah.

merhabalar benim 7. ayım bitti ve halen sivilcelerim çıkıyor sivilce izlerim kaldı oynamadığım halde bide , şimdi 8. aya başlıcam

merhaba arkadaşlar benimde bugün 26.günüm aknetrent günde 40mg alıyorum.ilk 15 gün aşırı derecede hiç geçmeyen baş ağrılarım ve bel ağrım oldu şimdi çok şükür yok olmaması içinde dua ediyorum.yüzümde soyulmalar başladı sivilcelerde azalma :) dudaklarda kuruma ama onuda hametan pomad ve avonun balmmı var onunla çözüyorum.mayıs 6 da dr randevum var bakalım ne diycek tahlil falan yapıcakmı burdan paylaşırım yine.ilk tahlillerde biraz kolestrol yüksekti :) :KK1:

merhaba arkadaşlar benimde bugün 26.günüm aknetrent günde 40mg alıyorum.ilk 15 gün aşırı derecede hiç geçmeyen baş ağrılarım ve bel ağrım oldu şimdi çok şükür yok olmaması içinde dua ediyorum.yüzümde soyulmalar başladı sivilcelerde azalma :) dudaklarda kuruma ama onuda hametan pomad ve avonun balmmı var onunla çözüyorum.mayıs 6 da dr randevum var bakalım ne diycek tahlil falan yapıcakmı burdan paylaşırım yine.ilk tahlillerde biraz kolestrol yüksekti :) :KK1:

Geçmiş olsun şimdiden :) Bende 40 mg kullanıyorum. İlk başta yapılan testim normal çıktı. 45 günlük bir dönem atlattım, tekrar kan aldırdım yine Allaha şükür testlerim normal çıktı. 1 ay sonra yine kontrole gideceğim.

İlk içtiğim zamanlarda bende de baş ağrısı ve bel ağrısı oldu ama ara ara ağrılar oluyor. Ellerimin üstü çok kötü kurumuştu iki krem verdi onun için. Birini önce diğerini ise 15 dk sonra sürüyorum sabah akşam. Normal kremler (küçük kızımın hassas cilt kremine kadar denedim) yakıyordu. Bu iki krem pek yakmıyor bir kaç güne etki eder gibime geliyor.
Yüzüm kötü derken bu sefer elimi hiçbir şeye uzatamıyorum :)
Antalyadaki dr 4 ay kullan dedi. Ispartadaki dr ise 6 ay kullanacaksın dedi. İki dr birbirini tanıyor tavsiye üzerine gittim zaten anlamadım. Bir kaç ay geçsin belli olur galiba ne kadar kullanacağım. Şimdilik benden bu kadar....

Son düzenleme:
Herkese merhaba. Bu siteye doğum yapmadan önce üye olmuştum. Gelip gidip arada okurum birşeyler.
Artık düzenli yazacağım bi dönem. Bende aknetrent kullanmaya başladım. 26 marttan beri içiyorum bu ilacı. 20*20:40 mg alıyorum günde.

34 sayfa yazı yazılmış kimi insan hiç okumadan yazıyor, kimisi birbirine sataşıyor. Yahu birde alıştım ilacı kullanmaya yazıyorsunuz sanırsın kemoterapi görüyor. İlaç altıüstü, sivilceyse sivilce bende de var. Yan etkilerden korkuyorsanız başka yollar deneyin. Ben doğal yollarla her türlü kürü yüzüme uyguladım. Geçmedi. 2 aydır internetten bu ilaçları araştırıyorum. Yan etkileri malum korkutucu. Nasıl her ilaç aynı bünyeye aynı etki yapmıyorsa binde bir olan bişeyinde başımıza gelme ihtimali düşük.

Böyle stres yaptığınız sürece zaten strese bağlıysa akne durumu geçmek bilmiyor. Yaş ortalamasına baksak 18-30 yaş arası bir sürü bayan. Birazcık rahat olun. Çaresi olmayan bişey değil sivilce.3-4 ay sayılı gün çabuk geçer inşaallah kurtuluruz hepimiz.

Şimdi gelelim bana :) Gittim özel hastaneye dr ilk bakışta yazdı bu ilacı. 4 ay kullanacaksın dedi. Test yapıldı. 1 ay sonra tekrar yapılacak. 1 haftadır kullanıyorum ilacı. Dudaklarımda kurumalar başladı, yüzüm soyuluyor.
Ben normalde yüzümü sebamed sıvı sabun ile yıkıyorum. Çok kurursa diye sebamed in nemlendiricisini almıştım 2 ay önce. Aknetrent kullanmayı düşünmüyordum. Şimdi cildimde pul pul olduğu için dışarı çıkacaksam sürüyorum. 2 litre kadar su içmeye özen gösteriyorum. 2 gündür kızımdan vakit kaldıkça 34 sayfayı okumakla geçti zamanım :)
İlacı içtiğimde baş ağrısı yapıyor. Zaten migrenim var birde ilacın baş ağrısı ekleniyor. Kendi kendime telkinde bulununca unutuyorum bile :) Güneşe karşı çok hassas cildim. Tamda yaza girerken başladım ama ne yapayım.

Bi sorum olacak kullananlara ilacı içtiğimden beri son bi kaç gündür yanaklarım ve alnımda kızarıklık oluyor. Sivilce yok ama kızarıklık neden oluyor bilen varmı??

Kızarıklık olması çok normal vücudun ve yüzün için güneş kremi kullanmayı ihmal etme, cildin çok hassas ve savunmasız oluyor. Ben güneş kremi kullanmadığım zaman güneş gören yerlerim kabuk kabuk oldu ve 2 haftadan önce geçmedi. İnsanlar egzaman mı var demeye başlamışlardı..

X