Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Belki yardımcı olur diye bir ekleme yapmak istiyorum. Tedavi süreciniz boyunca fondoten kullanamıyorsunuz cildiniz kuruduğu için çok kötü görünüyor.. Ama BB krem benim imdadıma yetişti. Hem kapatıyor lekelerimi hem de nemlendirdiği için o pul pul görüntü yok oluyor.

Belki yardımcı olur diye bir ekleme yapmak istiyorum. Tedavi süreciniz boyunca fondoten kullanamıyorsunuz cildiniz kuruduğu için çok kötü görünüyor.. Ama BB krem benim imdadıma yetişti. Hem kapatıyor lekelerimi hem de nemlendirdiği için o pul pul görüntü yok oluyor.

Aynen canım benimde yardımıma BB krem koştu bütün gün hem pürüzsüz hemde nemli kalmıış oluyor herkese tavsiye ederim :)

Geçmiş olsun şimdiden :) Bende 40 mg kullanıyorum. İlk başta yapılan testim normal çıktı. 45 günlük bir dönem atlattım, tekrar kan aldırdım yine Allaha şükür testlerim normal çıktı. 1 ay sonra yine kontrole gideceğim.

İlk içtiğim zamanlarda bende de baş ağrısı ve bel ağrısı oldu ama ara ara ağrılar oluyor. Ellerimin üstü çok kötü kurumuştu iki krem verdi onun için. Birini önce diğerini ise 15 dk sonra sürüyorum sabah akşam. Normal kremler (küçük kızımın hassas cilt kremine kadar denedim) yakıyordu. Bu iki krem pek yakmıyor bir kaç güne etki eder gibime geliyor.
Yüzüm kötü derken bu sefer elimi hiçbir şeye uzatamıyorum :)
Antalyadaki dr 4 ay kullan dedi. Ispartadaki dr ise 6 ay kullanacaksın dedi. İki dr birbirini tanıyor tavsiye üzerine gittim zaten anlamadım. Bir kaç ay geçsin belli olur galiba ne kadar kullanacağım. Şimdilik benden bu kadar....

Teşekkür ederim canım sanada geçmiş olsun.bebek gibi ciltlerle parlayalım inşallahhh :) :KK1:

Kızarıklık olması çok normal vücudun ve yüzün için güneş kremi kullanmayı ihmal etme, cildin çok hassas ve savunmasız oluyor. Ben güneş kremi kullanmadığım zaman güneş gören yerlerim kabuk kabuk oldu ve 2 haftadan önce geçmedi. İnsanlar egzaman mı var demeye başlamışlardı..

Çok haklısın galiba ellerim biraz güneşte kalmıştı onun için çok çok kötü kurudu çatladı. 2 gündür dr nin verdiği kremi kulanıyorum nemlendiriyor. Yüzüme bir şey sürmüyorum. Evden çıkmadığım için. Tedavi önces aldığım bb krem var . Yüzümdeki sivilcelerin kırmızı izi yüzünden bb krem bile kapatmıyor bende kısa süreli dışarı çıktığım için kapatmayı pek umursamıyorum.

merhaba ben hapı 6 gündür kullanıyorum dudaklarımda kuruma başladı normal mi etkilerini hemen göstermesi?

merhaba ben hapı 6 gündür kullanıyorum dudaklarımda kuruma başladı normal mi etkilerini hemen göstermesi?

çok normal buse benimde ilk hafta başlamıştı şuan 16.günümdeyim hametan krem çok iyi geliyor tavsiye ederim birde sebamed dudak stick aldım dışardaykende onu kullanıyorum..ğeçmiş olsun

bugün 15.günüm. 5.gün şiddetli baş ağrısı başladı ağrı kesici içip uyumadıkça geçiremedim, birkaç güne azaldı.
1.hafta bittikten sonra göğüs kafesimde ve belimde ağrı başladı,araştırdım ki normalmiş. geçmedi tabi ki oturup kalkarken bile canım acıyor..
yüzümde sivilce yoktu sözde sırtım için başladım sırtımdakilerde bi değişim yokken yüzümde kocaman sivilceler çıkmaya başladı durduramıyoruz. o kocaman sivilcelerde 1 gün çıkıp 2. ya da 3. güne sönüyo pıspıs.
küçük bir bölgede sir ağda denemesi yaptım herhangi bir sorun olmadı neyseki sevinçliyim. yapılmamalıymış ama.
birde dudaklarım kurumaya başladı ilk günden ama çatlamalarına izin vermiyorum. hametan(kokusu kötü) ve blistex medplus sağolsun.:KK51:
bir 15 gün sonra tekrar günlük tadında yazarım artık.:KK55:

çok normal buse benimde ilk hafta başlamıştı şuan 16.günümdeyim hametan krem çok iyi geliyor tavsiye ederim birde sebamed dudak stick aldım dışardaykende onu kullanıyorum..ğeçmiş olsun

saol . hametan kullanıyorum doktor yazmıştı . sebamed dudak stick iyi mi peki?

arkadaşlar hapı kullananlar ve kullanmakta olanlar biraz bilgi verebilir mi? hani tedavi nasıl gidiyo diye.

Merhaba arkadaşlar dün 1. ayım bitti aknetrent günde 40 mg alıyordum.bugün dr gittim güzel düzelmeler var dedi dozu yükseltmemiz lazım dedi ve 60 mg yükseltti günlük.1 ay sonra tekrar çağırdı.tahlil falan istemedi ama ben aile hekimliğine gittim ve orda verdim kan tahlili her ay orada yaptırıcam çünkü benim kilom var kolestrol ve karaciğere dikkat etmem lazım buda malum yan etkisi çok olan bi ilaç. tedavi 8 ay kadar sürücekmiş.yavaş yavaş dozu yükselticekmiş dr.:KK49:

Burnumun üzerindeki siyah noktaların tamamı temizlendi diğer sivilce ve siyah noktalarda ufaktan ufaktan gidiyorlar sonuç çok güzel olucak inanıyorum herkesinde öyle olur inşallah :KK23: bide şu dudak kuruması olmasa onuda evdeyken hametan krem sürüyorum iyi geliyor ve bol bol su içilmesi lazım su içmezsem benim sesim değişiyor yan etkilerinde buda var ne yazıkki boğazımı çok kurutuyor.60mg bugün kullanıcam yan etki vs olursa yine yazarım şimdilik bu kadar :KK34:

teşekkür ederim benm bugün daha 10. günün zaman çok yavaş geçiyo peki sivilcelerin gözle görülür azalması ne kadar zamanda oluyor?

teşekkür ederim benm bugün daha 10. günün zaman çok yavaş geçiyo peki sivilcelerin gözle görülür azalması ne kadar zamanda oluyor?

2. haftadan sonra canım,yani bende öyle oldu bünyeye görede değişebilir.burnumun üzerindeki siyah noktralar diken gibi kendilerini dışarı attılar bende onları cımbızla topladım çok zevkliydi :KK9: şimdi burnumun üzerinde hiç bişey kalmadı. yanaklarımdada elimi sürdükçe minik siyah noktalar geliyor onlarda kendini atmaya başladı yani.zamanla canım sabır napalım sonuç çok güzel olucak buna inanmalısın o zaman hızla geçiyor :KK23:

mrhb dostlar;
bende aknetrend kullanıp tedavisi bitenlerdenimm bırakalı 1 ay oldu şuan sivilce yok küçük izler var onlar da geçer mi zamanla bilemiyorum doktorum sivex verdi 1 ay kullandım bugün kontrolüm vardı skinoren diye bir krem verdi izler ve sivilceler için miş, aramızda tedavisi yeni başlayan arkadaşlar var umarım iyi bir tedavi geçirirsiniz zira bende kusma olmadı siivilce çıkmadı aksıne var olanlar geçti tekrarda çıkmadı toplasam 2 -3 küçük sivilce dir çıkan bol su ve bitki çayı öneririm canlarım . bilhassa biberiye papatya ve yeşil çaylarını için günde bir fincanda olsa. ben çayımın içine kabuk tarçın atıyordum kolesterol için iyi geliyor bu çaylar da o yüzden ve stres için malum sinir yapıyor bu ilaç . hepinize kolaylıklar diliyorum

teşekkürler peki hap etkisini kaç günde göstermeye başladı bide kaç ay kullandın ??

ben 5 ay kullandım ama zaten yüzümde aşırı bir sivilce yoktu daha ziyade siyah nokta vardı sivilce sırtımda çıkıyordu daha çok . ilaç etkisini 2.haftadan itibaren göstermeye başlıyor ;kurumalar, var olan yüzümdeki sivilceler, siyah noktalar...ilk üç ayda belli oluyor zaten iyileşme gözle görülür bir şekilde

Herkese merhaba, 2 ay bitti zaten 15 günde bir yazdım buraya.
Dudak kuruluğu halen devam ediyor. Benim çok fazla sivilce problemim yoktu ama burnumun üstündeki siyah noktalar 1 ay sonunda tamamen kayboldu. Banyodan sonra yüzüm denizde soyulan yerlerin parlaması gibi parlıyor :) cilt yenilendiği için.
Kollarım pul pul dökülüyor (tabi ki nemlendirici sürüyorum), Dudaklar kurumaya devam ediyor. Yüzümde hiç çıkan sivilce yok şuan. İlk bir ayda bir kaç tane çıkmıştı onların izi var biraz. Zaten bu dönemde geç iyileşirmiş onun için oynamamak lazım. Kan tahlillerim normal boy-kilo oranı normal olduğundan galiba.
Sırt ağrısı ve bel ağrısı azımsanamayacak kadar yaşıyorum bazı günlerde. Oturduğum yerden kalkarken bile zor geliyor bütün kemiklerim ağrıyor.
*Bol su içip yediklerime dikkat ediyorum. 4 ay kullanacağımı söyledi dr. 2 ay kaldı. Başladığımdan beri 40 mg alıyorum günde.
Umarım hepimiz faydasını görürüz ilacın...

benimde sırtım ve belim çok ağrıyor . inşallah hapı kullandıkça etkisi azalır bel ağrılarının.

X