Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Kızlar 5. ayıma giricem kızarıklıklar yani izlerin çok belirgin şekilde kırmızı oluşu azaldı iyi ki bu ilacı kullanıyorum izlerin o kadar kırmızı oluşu beni endişelendiriyodu hiç geçmez diye pişman olmuştum ilaca başladığıma ama şuan çok memnunum. Bu arada bu ilacı kullanıyosanız kreminiz olmadan dışarıya çıkamamaya alışmak zorundasınız yapcak bişey yok dudaklarım çok feci şuan sürekli soyuluyo ama katlanıcaz artık :)

tedavisi bitirenlere sorum olacak ben 2 ay kullandım yaz geldi diye bıraktım 1 hafta olmak üzere,ne zaman ağdaya başlayabilirim :KK31:

arkadaslar benim bugün tam 2 ay oldu burun kısmımda 1 ay içinde siyah noktalarım bitmişti ancak şimdi dikkat ediyorum 3 5 tane burnumda siyah nokta var sizde böyle birşey oldu mu?normal mi sizce?birde sabah uyandiğimda gözlerimi açamıyorum sanırım göz kuruluğu oldu böyle sorun yaşayan arkadaş var mı?yardımcı olursanız sevinirim...

Bende de aynı göz kuruluğu oldu. son 1,5 aydır gözlerim kan çanağı gibi kıpkırmızı, sabahları da gözlerimi zor açıyorum. Önce yakındaki sağlık ocağına gittim "sunni gözyaşı damlası" kullananlar olmuş ilaç göz kuruluğu yaptığı için. Bana iyi dr denk gelmez sağlık ocağındaki dr nin değil daha fazla ilgilendiği için eczacının verdiği damlayı kullandım. Dönem dönem yine oluyor kızarıklık. Damla geçiriyor baya batma falan azalıyor.

Cildiye doktoruma gittim 3 ay bitti benim artık. kısmetse ağustos 20de bitecek tedavim. Gözlerimde ki kızarıklığı görünce "göz doktoruna görün bazen göz kuruluğu nedeni ile ilacı bıraktırıyoruz" dedi.

3 aydır dudaklarım kötü, yüzüm, alnım, burnum, yanaklarım soyuluyor. Dudaklarım yeri geliyor çok derin yarılıyor yemek yiyip su içemiyorum bile. Bu da yetmiyor gibi eklem ağrısı dayanılmaz derecede. Cildiye uzmanı eklem ağrısı yaptığı için ilacı günde 20mg düşürmek istedi fakat ben düşürmek istemiyorum yoksa tedavi süresi ağustos değil eylül olacak artık tahammül edemiyorum çıkan sorunlara.

Ben kendimi baya güçlü bünyeli zannederdim ama ilacın yaptığı etkilerden sonra bir daha kullanmak istemiyorum kesinlikle.

Dediğim gibi göz kuruluğu için eczaneye yada dr den sorup bi göz damlası alın, 2. yada 3. gün çok rahatlarsınız.

Bende de aynı göz kuruluğu oldu. son 1,5 aydır gözlerim kan çanağı gibi kıpkırmızı, sabahları da gözlerimi zor açıyorum. Önce yakındaki sağlık ocağına gittim "sunni gözyaşı damlası" kullananlar olmuş ilaç göz kuruluğu yaptığı için. Bana iyi dr denk gelmez sağlık ocağındaki dr nin değil daha fazla ilgilendiği için eczacının verdiği damlayı kullandım. Dönem dönem yine oluyor kızarıklık. Damla geçiriyor baya batma falan azalıyor.

Cildiye doktoruma gittim 3 ay bitti benim artık. kısmetse ağustos 20de bitecek tedavim. Gözlerimde ki kızarıklığı görünce "göz doktoruna görün bazen göz kuruluğu nedeni ile ilacı bıraktırıyoruz" dedi.

3 aydır dudaklarım kötü, yüzüm, alnım, burnum, yanaklarım soyuluyor. Dudaklarım yeri geliyor çok derin yarılıyor yemek yiyip su içemiyorum bile. Bu da yetmiyor gibi eklem ağrısı dayanılmaz derecede. Cildiye uzmanı eklem ağrısı yaptığı için ilacı günde 20mg düşürmek istedi fakat ben düşürmek istemiyorum yoksa tedavi süresi ağustos değil eylül olacak artık tahammül edemiyorum çıkan sorunlara.

Ben kendimi baya güçlü bünyeli zannederdim ama ilacın yaptığı etkilerden sonra bir daha kullanmak istemiyorum kesinlikle.

Dediğim gibi göz kuruluğu için eczaneye yada dr den sorup bi göz damlası alın, 2. yada 3. gün çok rahatlarsınız.

cnm durumuna çok üzüldüm ama bence yarıda bırakma başladık bir kere bitirelim.GÖZ kuruluğuna gelince çok şükür kendiliğinden geçti benim öyle eklem agrım flnda yok tek derdim dudak kuruluğu ama ben sürekli hametan pomad sürüyorum yumuşacık yapıyor sen normalde kaç mg kullanıyordun?

merhaba :) Bende 5 ay süreyle kullandım bu ilacı ve sırf benm gibi çok korkanlar varsa onlara deneyimlerimi anlatmak isterim. Yüzünde çok fazla sivilce olan bi insan değildim açıkcası ama çenemde yada dudağımın üstündeki bölgede sürekli sivilcelerim olurdu büyük büyük. her türlü yolu denedim bir çok krem jel ama hepsi geçici işe yaradı. En sonunda kararttım gözümü ve başladım. Günde 2 kere 40 mg kullandım ve internette yazan aşırı yan etkiler olmadı. ilk 2 ay yüzümdeki sivilce sayısı biraz arttı ama ben moralimi hep yüksek tuttum. dudak kremi sürdüm günde 20 kere belkide o yüzden fazla kurumadı :) bol bol su içtim. çok düzenli tükettim içmemezlik yapmadım hatta her gün aynı saatlerde içmeye bile özen gösterdim. İlaçlarım biteli yaklaşık 1 hafta oluyor ve yüzümdeki soyulmalar hafif dudak kuruluğu devam ediyor. Ama yüzümün soyulmasına seviniyorum çünkü sivilcelerin bıraktığı kızarıklıklar bu şekilde geçiyor. Başlayacaklara tavsiyem başka yol kalmadıysa kesinlikle korkmadan denemeleri, sonuç mükemmel :)

cnm durumuna çok üzüldüm ama bence yarıda bırakma başladık bir kere bitirelim.GÖZ kuruluğuna gelince çok şükür kendiliğinden geçti benim öyle eklem agrım flnda yok tek derdim dudak kuruluğu ama ben sürekli hametan pomad sürüyorum yumuşacık yapıyor sen normalde kaç mg kullanıyordun?

Zakkumm bırakmaya hiç niyetim yok zaten, artık yarıya indirdim. Sabah akşam 20 mg içiyordum yani 20+20=40 mg toplamda. Aynı saatlerde içtim, testlerim hep normal çıktı ama cildimi feci kuruttu göz kuruluğu yaptı ve görmem bozuldu ilacın yüzünden. 1 haftadır 20 mg içiyorum günde. Eklem ağrım nasıl anlatamam belim ayaklarım kopuyor resmen biraz azaldı gibi ama doktor defalarca söyledi çok ağır gelmiş sana diye. 3 ay bitti bırakmayacağım ilacı 1 ay daha uzasın günde yarım doz içerim ama yinede bırakmam :) çok çektim şu ana kadar çünkü.

Yememe içmeme dikkat ettim, bol bol su içtim, ilacımı hep aynı saatte içtim, hametan krem elimden düşmedi hiç, yolup koparıp oynamadım cildimle ama cildimde ki kuruluk 40mg devam edersem "egzamaya" çevirecekmiş ilaç kullanıyorum kollarım falan çok kuru, kıpkırmızı oluyor bazen. Şimdi 1 haftadır iyiyim. Temmuz 20 gibi yine gideceğim kontrole. Hepimize geçmiş olsun.

kızlar benimde tam 2 ayım bitti yarın randevum var kan tahlil sonuççlarımı alıp gidicem şuan normal dudak çatlaması hariç onunda çözümü sürekli krem sürmek bol bol su içmek bel agrısı ilk ay aşırı derece fazlaydı ama şimdi o kadar yok gözlerimde bir sıkıntı olmadı güneşle fazla aram yok nasıl olsa. kızarıklıkta biraz var yeni sivilceler az çok öle çıkıyor yanaklarımdaki ve çenemdekiler baya gitti yarın gidince bakalım ne dicek ...

arkadaslar bu ilaç dilde kırmızı leke yaparmı bugün fark ettim kırmızı nohut buyuklügünde bir leke var.birde ayak tabanlarım feci soyuluyor yani herseyı bu ilaca yüklememek lazım ama merak ettim aynı seyleri yasayan varmı?

Kızlaar ben kullandım 1 yılım doldu bitelii :) söz wermiştim başımdan geçenleri yazıcam diye nitekim yazdım da ama belki görmeyenler olmuştur. Ilk 2 ay herşey normaldi daha sonra biraz siwilceler çıkmaya başladı we kurumaya başladım dudaklarımdan burnumun içine kadar kurudu..ellerimde minik minik benekler olmuştu kaşınıyolardı. Ben 4 ay kullandım ilacı siwilcem çok azdıı çok memnun kaldım.tedawi boyunca bol su içtim meywe yedim şimdi canım ne isterse yiyip içiyoruz cips çekirdek çikolata bira... :)) tek bir siwilce yok benim tedawi boyunca 2 3 siwilcem kusmuştu o yüzden yüzümde izimde yok iz mutlaka oluyo eğer siwilceniz çoksa malesef :// doktor ilaç tedawisi bitince gerekli görürse izler için krem werir..ha unutmadan ilk ay güneşe çıkmadım cilt fazla hassas oldugu için lekelenmeyim diye.. Sorularınız olursa cewaplarım hepinize sabır diliyorum geçmş olsun..

arkadaşlar bende aknetrent kullanıyorum 5. ayımdayım cilt kuruması bende de oldu ama gözle görünür bi değişme var ondan sıkıntım yok ama ramazan da oruc tutmanın bi zararı olur mu acaba ? bi fikriniz var mı?

bende bu siteye yeni üye oldum aslında tam da bu konuda yardıma ihtiyacım olduğu için.. bende aknetrent tedavisine başladım ama benim durumum braz daha farklı. şöyle ki sivilcelerim aslında fondotenle kapatılabilecek ölçüdeydi fakat son zamanlarda biraz fazla gözüme batmaya başladılar ve 5 gün önce acıbadem hastanesinde bilindik bir doktora gittim. durumuma baktı kistik sivilce oluşumum olduğunu söylerek bana 2 tane jel 2 tanede kapsül ilaç yazdı. bunlardan bir tanesi aknetrent :KK50: ancak benim bu ilacı sadece haftasnları yemek sonrası 2şer tane almamı söyledi. böylece yan etkilerini de daha az göreceğimi bununla beraber kremlerimi ve diğer hapımı da kullanmaya devam etmemi söyledi. bu gün aknetrentle 2. günüm ancak diğer kremlern ve hapın etkisinden olacak 5 gündür dışarı çıkmamama rağmen sivilcelerimin olduğu bölgeler kırmzı ve yavaş yavaş soyulmaya başladılar bu gün..
benim asıl merak ettiğim aknetrenti benim gbi haftada iki kez yemek sonrası aynı anda 2 kapsül kullanan var mı lütfen bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim bende gelişmeleri düzenli olarak sizinle paylaşacağım :KK49:

arkadaşlar bende aknetrent kullanıyorum 5. ayımdayım cilt kuruması bende de oldu ama gözle görünür bi değişme var ondan sıkıntım yok ama ramazan da oruc tutmanın bi zararı olur mu acaba ? bi fikriniz var mı?

doktorum bana bu ilacı ramazanda verdi bi sakıncası olmayacağını fakat olabildiğince çok su tüketmye çalışmam gerektiğini söyledi cnm :)

arkadaslar bu ilaç dilde kırmızı leke yaparmı bugün fark ettim kırmızı nohut buyuklügünde bir leke var.birde ayak tabanlarım feci soyuluyor yani herseyı bu ilaca yüklememek lazım ama merak ettim aynı seyleri yasayan varmı?

Zakkum ilacın yan etkileri herkeste farklı oluyor sen ihmal etmeyip bi doktora sor. Soyulmalar bana normal geliyor. Bence nerde değişmesi gereken deri varsa incelip soyuluyor.

Zakkum ilacın yan etkileri herkeste farklı oluyor sen ihmal etmeyip bi doktora sor. Soyulmalar bana normal geliyor. Bence nerde değişmesi gereken deri varsa incelip soyuluyor.

ilaca ne yazıkkı ara vermek zorunda kaldım çünkü ellerimde egzama başladı ve bahsetmiştim ayak tabanlarım yara oldu soyulmaktan 15 gün kadar ara vereceğim inş düzelirde devam ederim.:KK43:

ilaca ne yazıkkı ara vermek zorunda kaldım çünkü ellerimde egzama başladı ve bahsetmiştim ayak tabanlarım yara oldu soyulmaktan 15 gün kadar ara vereceğim inş düzelirde devam ederim.:KK43:

Çok üzüldüm canım:KK43: Belki ara verince toparlarsın. Benimde kollarımda egzama başlangıcı oldu 40 mg dan 20 mg düşürdü dr. İlaçlar falan verdi bu ay gideceğim zaten ay sonunda kontrolüm. Belki eski doza döner kollarıma falan bakar. Hayırlısı ile bitsin dedikçe bir sürü sorun çıkıyor :KK43:

selaammm :) benimde 2. ayım ama ramazan dolayısıyla ara verdim sizce tekrar dönünce bir sorun olurmu ilk tedaviyi çöpe mi atmış olurum ? :44:

X