Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Meraba. Benim aknetrentle 25. günüm dudaklarımda fazla etki olmadı çoğu kullanan dudaklarından şikayetçi neden bende öyle olmadı acaba fazla etki etmiyor mu?:44:

merhaba arkadaşlar ben de aknetrent kullnıyorum. Şu an 21. günümdeyim.
En büyük yan etkisi dudak kuruluğu oldu bende de şu ana kadar. Bir de birkaç gün kaburga ağrısı ve baş ağrısı çektim. Onun dışında bi sıkıntım yok. İnşallah hepimiz kolayca atlatırız bu süreci :KK42::KK42::KK3::KK3:

Kızlar aknetrendi ne kadara aldınız 20mglik kutusunu? Ben Acnegen 20mg aldım, 15buçuk tuttu da, zaten her gün bir sürü masraf çıkıyor bu sivilceler yüzünden, bari ilacı ucuza alayım :KK70:

Ya arkadaşlar bende eylülün 1 inde başlıycam aknegene aslında hem çok istiorm hem de hiç istemiorm braz karışık şöyle anlatıyım.Cildimde öle 10 tane sivilce olmadı hiç bi zamn ama illa ki her hafta 2 tane 3 tane olur yani sivilcesiz zamanım yok 4 5 yıldr böle.Bide bilmiorm neden sivilce çıkar sonra da izi 2 3 haftaya geçer dmi benm geçmio arkadaş sizce neden ? :KK43: kahverengi oluo izlerim ve 6 aylık izler bile duruo bi ara aknelyse kullanıodum o da heryeri soyuyo ama diyelim ki bb krem sürcen berbat duruo.bi de sanki lekeler değil de heryer soyuluo bi anlam veremedm.Kısacası devamlı sivilcelerm var ve lekeleri kalıo.Ama mesela şuan 4 sivilcem var doktora gtmştm haziran da anlattm işte şimdilik clindoxly ile tetradox verdi aknegene başlayalım sivilcelern inatçı demek ki dedi eylülde gel dedi ama yarn lazere gtcem gidince de sorcam şimdi başlasak die sonuçta 2 hafta sonra zaten gelcektm.Ha bir de bana artk kremdir antibiyotktr bunlar işe yaramıor :S yeni bi ilaç bi ay işe yarıo mesela snra bi bakıorm artk düzelmio dünya kadr antbyotk ve krem kullandm.Ayrıca şu izlerimde geçsin istiorm ne diosnz arkadaşlar napıyım bana yol göstern bıktım artk izler de geçio mu bu ilaçla? ki geçmese nolucak ki yne sivilcelerm çıkıcak yne lekesi kalacak ama ilacı kullanırsam 1 2 ay çıkıcak 1 sene içinde de lekeler geçio diolar bilemiorm.Yardım edinn :KK43: :KK43:

Kızlar aknetrendi ne kadara aldınız 20mglik kutusunu? Ben Acnegen 20mg aldım, 15buçuk tuttu da, zaten her gün bir sürü masraf çıkıyor bu sivilceler yüzünden, bari ilacı ucuza alayım :KK70:
Ben hiç para ödemiyorum aknetrente. Doktorum roaccutane'la aynı etkide ama bundan fark ücreti almıyolar o yüzden aknetrent yazıyorum boşuna o kadar para verme demişti.

:KK70: etkileri o kadar yüksek ki 1 aydır grip öksürük kurumalar zaten olası ama sonuç 1 ayda bile mükemmel

kızlar hep roaccutane dan bahsedilmiş kimse bu aknetrendi kullanmadımı bizde bu topikte buluşalım ve ay ay yaşadıklarımızı,bitirenlerde sonuçlarını yazsın.
ne durumdasınız???

canm bn roaccutane kullandm dr 6 ay dedi ama bn saclarımı döktüğü icin 4 ayda bıraktım sonrada biodermanın yüz sabununu kullanarak dvm ettim tedavime smdi yüzüm cük güzel hiç sivilce cıkmıyor..ilacı kullanırken bi ara kasıntı oldu , saçlarm dökülmeye başladı , burnumun içi yara oluyordu dudaklarım kuruyordu haaa birde adetim düzensizlesti :))) ama ilacı bıraktıktan 1 ay sonra hersey yoluna girdi yüzümde cok güzel oldu tabiii tedavi sırasinda yediklerime cok dikkat ettim :KK42:

Eğer ki sivilceniz coksa ve hep kullanamıyorsanızz bodur otu(paryavşan) bunu çay olarak günde iki defa tüketiyorsunz..ek olarakta yüzünüzü sabh aksm temiz tutuyorsunuz..karaciğerde yağlanma bitince sivilcelerde cıkmıyor aRtk bunuda deneyebilirsiniz etkili !

4 sene önce kullandım. 6 ay boyunca sabah 10 akşam 20 mg. Benim yüzümde çok fazla vardı büyük büyük iltihaplı. Kullandıktan sonra hepsinden kurtuldum çok şükür. Ama dudaklarım çok fena durumdaydı kullanırken çevresi kabuk bağladı kızardı ve kanıyordu. İlacı bırakınca o da geçti. Şu an cildim eskiye göre gayet iyi izleri var biraz arada bir de 1 2 tane çıkıyor ama eski halini düşününce bunlar çok kafa yormuyor. Sorunuz olursa cevaplayabilirim :nazar:

benim yanaklarımda aşırı dereece vardı doktara gittim 40 mg la tedaviye başladım 1 ay sonra tahliller normal 50 mg yapalım çabuk bitsin tedavin dedi. şimdi 3.5 ay oldu ama doktara randevu alamadığımdan 10 gündür kullanamıyorum ilaç bi sıkıntı olur muu?

benim yanaklarımda aşırı dereece vardı doktara gittim 40 mg la tedaviye başladım 1 ay sonra tahliller normal 50 mg yapalım çabuk bitsin tedavin dedi. şimdi 3.5 ay oldu ama doktara randevu alamadığımdan 10 gündür kullanamıyorum ilaç bi sıkıntı olur muu?

hayr canm bi sıkıntı olmazz ama fazla uzatma arayı benmde öyle sınvlardan dolayı gidemeyip ara verdigim oldu

Arkadaslar aknetrentı daha bır aydır kullanıyorum. Şimdiden pes etmiş durumdayım. Yüzümde birden o kadar çok sivilce çıktı ki. Eve tıkadım kendimi. Lütfen kırmızılığı geçirecek o iltihaplı sivilceleri geçirecek bir şey söyleyin? birde ne kadar sure sonra geçer ayrıntılı bılgı ıstıyorum:KK14:

Kızlar kafasında soru işareti olanlara yol göstermek amaçlı kendi tedavimi kısaca anlatmak istedim.Belki bi umut olur sizin için.Bn sivilcelerim için sürekli cildiyeye gittim farklı doktorlara falan.daha önceleri farklı tedaviler kullanıldı ama bu tedavilere ragmen sivilcelerimden kurtulamayınca doktor aknetrent kullanalım dedi.Bu aknetrent, zoretanin ya da roaccutane hepsi aynı içerikli ilaçlar yani kafanız karışmasın.Çok araştırdım internette herkes yüzü kötü yaptığını, kızarttığını, kuruttuğunu yazıyordu ama kendim kullandıktan sonra gerçekten ağzım açık kaldı.Belkide bnm bünyemle ilgilidir bilmiyorum ama hiçbir şeklde yüzüm kızarmadı sadece çok hareket ettiğimde falan hani terleynce kızarırsın ya öyle oluyodu, yüzüm çok hafif kurudu dışardan bakınca anlaşılmıyordu kuruluğu sadece elleynce kuruluk hafif belli oluyodu krem sürmeye bile gerek duymuyodum o derece .Son aylarda sivilce çıkmamaya başladı tamamen kesildi sivilcelerim.Ve yüzümü yıkadıkça kuruyan tabaka elime geliyodu yani yüzüm hafif hafif soyuluyodu.Bu da izlerin, lekelerin geçmesini sağladı.Ama dediğim gibi sadece sabahları yüzümü yıkarken bu durum oluyodu ve çok hoşuma gidiyodu çünkü soyuldukça yüzüm parlıyodu ve lekelerim azalıyodu.Sadece dudak kuruluğum vardı.Onuda sürekli nemlendirme ve bol bol su içmeyle çok aza indirebilirsiniz.Ve sonunda tedavi bittti sivilcelerimden tamamen kurtuldum.Biteli 3 ay olcak hala sivilce çıkmıyor Allaha şükür.Sadece eski sivilcelerimin braktığı hafif izler var ama belkide bu ilacı kullanmasaydım daha ne izler olacaktı yüzümde.Bende böyle etki etti sizde nasıl etki eder yan etkileri ne derece olur bilmiyorum ama sonunda tamamen kurtulcaksınız bunu düşünün ve biraz dişinizi sıkın inş sizde de bnm gibi yan etkileri az olur ve tamamen kurtulursunuz.

Arkadaslar aknetrentı daha bır aydır kullanıyorum. Şimdiden pes etmiş durumdayım. Yüzümde birden o kadar çok sivilce çıktı ki. Eve tıkadım kendimi. Lütfen kırmızılığı geçirecek o iltihaplı sivilceleri geçirecek bir şey söyleyin? birde ne kadar sure sonra geçer ayrıntılı bılgı ıstıyorum:KK14:

canım benim 3.5 ayım ilk ay 40 mg başladım sonra 50 mg yaptım şuan 25 gündür kullanamıyorum dudak kuruluğu gçti ama kızarıklık duruyor ilk zamanlarda sivilceler alttan çıkıyor doktor normal dedi bende bi kaç tane çıktı çünkü zaten çıkacağı kadar çıkmıştı tedaviyi bırakma devam et sonra teşekkür edersin :)

X