Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Allah iki cocugunuda size bagislasin.. uzun ve huzurlu bi omurleri olsun insallah :))))) azmin beni cok etkiledi. dilerim gonlunden gecen hakkinda hayirli olur.. sinav icin kotu bi etkisinin olup olmadiginada gelince.. gozlerde ilerki zamanlarda yanma agri batma gibi etkiler yapiyor.. tabi bunun icin doktor suni goz damlasi veriyor .. gozler kurumasin diye... ama oda psikoloji :))) kac gundur atama derdinden aklima goz damlasi gelmedh bile ve hic yandiklarini kuruduklarini hissetmedim :))) onceki gunler iki uc defa damlatmama ragmen yine agriyor diyordum :))))) hersey psikoloji.. iyi dusununce iyi oluyor :)))

Benim de bazen batma oluyor canım gözyaşı damlası aldım ben de. Daha bir gün damlattım iyi geldi, tabi bilmiyorum ilerleyen aylarda ne olur.
Yalnız korktum şimdi ya sınavda kötü olursa :KK43:((((
Aslında üniversite mezunuyum ama idealim öğretmenlikti hep. Bunun için sınava gireceğim. Eşim destek oldu sağolsun... Kazanırsam çok mutlu olurum ama hayırlısı olur inşallah..
İyi dileklerin için teşekkür ederim canım inşallah Rabbim sana da hayırlı evlatlar verir, mutlu bir yuva kurarsın.

Son düzenleme:
Soru sormaktan cekinme canim.. bende ayni durumdaydim.. gece saat 2 lere kadar bu konu hakkinda internette geziniyordum ve seni cook iyi anliyorum.. gunes kremini internete bakip alma.. herkesin cildi farklidir.. kimine iyi gelen birsey senin yuzunu yipratabilir.. bi sonraki ay kontrole gittiginda doktoruna sor o sana versin.. baska sekil alma.. bide daha ilk ay derin pek hassaslasmamistr... yuzume gunes kremi disinda hicbirsey surmuyorum.. dudaklarima nivea nin nemlendiricisini kullaniyorum canim :))) rabbim bu gunlerden saglicakla cikmani nasip etsin :)))

Cok saoll canım ya daha bugün ilk hapımı yuttum ya allahımmm inşallah sivilcelerimiz geçer bebek poposu gbi olsun suratmz kendmi öyle hayal ettm inanılmaz bşey yaa ay cok mutlym geçicek inş:-)-) o zmn bdahaki kntrlde doktoruma soraym cnmm

aknetrent kullananlardanım bendeee.Geçen sene bu zamanlar kullandım 2-3 ay kadar ama o ne yan etki dudaklarım patladı şişdi,saçlarım döküldü matlaştı,ve hala saçlarımı tekrar yapılandıramadım 1 seneyi geçti eylül ayındaydı en sonunda bıraktım karaciğere filan da baya zararı var,artı hamile kalma olasılığındada etkili ve ilacı bıraktıktan sonrada bi 6 ay kadar korunun demişti dr.ilaç o kadar etkiliymişki yağ dokusunda kalıyormuş bir 6 ayda .... ama ben açıkçası pek yararından çok zararını gördüm diyebilirim ...

Soru sormaktan cekinme canim.. bende ayni durumdaydim.. gece saat 2 lere kadar bu konu hakkinda internette geziniyordum ve seni cook iyi anliyorum.. gunes kremini internete bakip alma.. herkesin cildi farklidir.. kimine iyi gelen birsey senin yuzunu yipratabilir.. bi sonraki ay kontrole gittiginda doktoruna sor o sana versin.. baska sekil alma.. bide daha ilk ay derin pek hassaslasmamistr... yuzume gunes kremi disinda hicbirsey surmuyorum.. dudaklarima nivea nin nemlendiricisini kullaniyorum canim :))) rabbim bu gunlerden saglicakla cikmani nasip etsin :)))

Merhaba,
Bana sormadın ama söyleyeyim; benim doktorum bana sadece dudak için hametan ve ellerim için ürederm verdi. Ellerinde kırmızı benekler çıkacak büyük ihtimalle, ürederm iyi geliyor. Yüzüme hiçbişey vermedi zaten banyo sonrası haricinde gerek duymadım ben. Banyo sonrası bepanten krem sürüyorum, yağsız olanı.
Tabi dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi sürüyorum.
Bana sorarsan bu 6 ay yüzüne gerekmedikçe nemlendirici krem bile sürme, hele fondöten asla. Cildinde kalıcı kusurlar bırakabilir çünkü bu ilaç cildi çok hassaslaştırıyor.
6 ay dişini sık, sonra herkes farkı görecek zaten, sen de sağlıklı cilde kavuşacaksın.
Benim nacizane düşüncelerim:))))

Canm cvbn içn teşekkür ederm moral oldu :-) fondöteni brktm pudrayıda bıktımm artk fondeten sürmekten o bile artk zor geliyo bakkala gdrken ble sürüyodumm. İnş bu ilaç iyi gelicekk cnmm :-)

Akneye en güzel ilaç:ibrahim saraçoğlunun KEÇİ SÜTÜ ÖZLÜ SABUNU ben bunda buldum çareyi
her aktarda olmuyor ama ben buldum bir yerde nettede olabilir ama orjinali olması şart tabikide.Şuan cildim pamuk gibi birde saçlarım parlasa yumuşacık olsalarrr...

Canım öncelikle kış da olsa yaz da olsa dudak nemlendiricini ve güneş kremini kullan

Ben internetten baya bi araştırma yapmıştım güneş kremi için , bu ilaçla ilgili bi site vardı aknetrent yardım diye ama kapandı site :KK43: o site çok iyiydi herşeyi yazıp soruyodun üyeler cevap veriyodu ama artık yok :KK47:

solante acnesde karar kılmıştım, iyi geliyodu ve cildi besleme özelliği vardı. inan güneş kremi sürsen daha iyi olur bi ışıltı oluyo insanın yüzünde , fondoten sürme isteğini belki böyle bastırabilirsin.

dudak kremi için ben bepanthen kullanmıştım iki ay , sonra bitti dışarı çıkıp alamadım o gün ,evde fito krem vardı onu sürdüm mükemmel yaptı , tedavim bitene kadar onu kullandım, doktorundan yazdırabilirsin.

ve bana sorduğun soruya gelince, ben 5 ay kullandım ve 2 hafta önce ilacımı bitirdi doktorum :21:

şu an yüzümde aktif sivilce yok , izlerim var onları da zamana bıraktım :KK68::KK68:

İNş canmm izlernde geçicekrr mutlaka çk sevndimm adına :-) doktor güneş kremi vermedi ya bdahakne söyleyeym doktor yazıyomu güneş kremi kapatıyomu kırmızı svlceleri fln :-)

İNş canmm izlernde geçicekrr mutlaka çk sevndimm adına :-) doktor güneş kremi vermedi ya bdahakne söyleyeym doktor yazıyomu güneş kremi kapatıyomu kırmızı svlceleri fln :-)

Doktorun sana marka önerir sadece, sen de alırsın eczaneden ,

güneş kremi sivilce izlerini kapatmıyor ama yoğun beyaz krem olduğu için , ister istemez renk değişikliği yapıyor...

benim kullandığım kremin cildi besleme özelliği de vardı memnundum ben :KK76:

Kızlar ya dişleriyle ilgili sorun yaşayan bir tek benmiyim :KK14:

Niye kimse bişey yazmamış :KK43::KK43::KK43:

Doktora gitmekten bıktım ya , bu ilaçtan dolayı gitmediğim doktor kalmadı :KK43:

Kızlar ya dişleriyle ilgili sorun yaşayan bir tek benmiyim :KK14:

Niye kimse bişey yazmamış :KK43::KK43::KK43:

Doktora gitmekten bıktım ya , bu ilaçtan dolayı gitmediğim doktor kalmadı :KK43:

Canım ben henüz ikinci ayıma yeni girdim, böyle bir yan etki görmedim ve hiç duymadım ama eğer ilaçtan olduğuna eminsen bence biraz bekle. İlacın vücuttan tamamen atılmasıyla belki dişlerin de düzelecektir. Yan etkilerin geçici olduğu yazıyordu bana verdikleri kitapçıkta. Eğer düzelmezse o zaman bi çözüm bulursun inşallah

Canım ben henüz ikinci ayıma yeni girdim, böyle bir yan etki görmedim ve hiç duymadım ama eğer ilaçtan olduğuna eminsen bence biraz bekle. İlacın vücuttan tamamen atılmasıyla belki dişlerin de düzelecektir. Yan etkilerin geçici olduğu yazıyordu bana verdikleri kitapçıkta. Eğer düzelmezse o zaman bi çözüm bulursun inşallah

Herzamanki diş temizliğimi yapıyorum ne eksik ne fazla

Aklıma ilaçtan başka bi ihtimal gelmiyor, doktor da olabilir dedi

küçük çocuklar ilaç kullandığında diş renklerini etkiliyomuş

Ama benimki geçicidir inşallah :KK25: çok sinirimi bozuyor

Eski dişlerimi istiyorum ben ya :KK5:

Bu arada senin tedavin nasıl gidiyor :26:

Akneye en güzel ilaç:ibrahim saraçoğlunun KEÇİ SÜTÜ ÖZLÜ SABUNU ben bunda buldum çareyi
her aktarda olmuyor ama ben buldum bir yerde nettede olabilir ama orjinali olması şart tabikide.Şuan cildim pamuk gibi birde saçlarım parlasa yumuşacık olsalarrr...

Ben de lavanta sabununa başladım çok memnunum :KK16: gerçek sabun budur diyorum, kokusu bile başka ya

keçisütü sabununu bu bittikten sonra kullancam, senin cilt tipin ne ?

Herzamanki diş temizliğimi yapıyorum ne eksik ne fazla

Aklıma ilaçtan başka bi ihtimal gelmiyor, doktor da olabilir dedi

küçük çocuklar ilaç kullandığında diş renklerini etkiliyomuş

Ama benimki geçicidir inşallah :KK25: çok sinirimi bozuyor

Eski dişlerimi istiyorum ben ya :KK5:

Bu arada senin tedavin nasıl gidiyor :26:

Umarım düzelir canım.
Benim tedavim şimdilik iyi gidiyor. Dudak kuruluğu dışında bişey yok diyebilirim. İkinci aya girdim artık bundan sonra yan etkiler artar diye düşünüyorum...
Senin ilk ayların nasıldı, özellikle ikinci ayı merak ediyorum.
Benim yüzümde pek sivilce yoktu ama sırtımda ciddi büyük sivilceler vardı, yüzümde hiç kusma falan olmadı, sırtımda çok arttı sivilceler, inşallah tamamen geçecekler :)))

Ben de lavanta sabununa başladım çok memnunum :KK16: gerçek sabun budur diyorum, kokusu bile başka ya

keçisütü sabununu bu bittikten sonra kullancam, senin cilt tipin ne ?

Lavanta sabununun markasını söyler misin canım? Cildine basıl bir etkisi var, temizleme amaçlı mı almıştın?

Umarım düzelir canım.
Benim tedavim şimdilik iyi gidiyor. Dudak kuruluğu dışında bişey yok diyebilirim. İkinci aya girdim artık bundan sonra yan etkiler artar diye düşünüyorum...
Senin ilk ayların nasıldı, özellikle ikinci ayı merak ediyorum.
Benim yüzümde pek sivilce yoktu ama sırtımda ciddi büyük sivilceler vardı, yüzümde hiç kusma falan olmadı, sırtımda çok arttı sivilceler, inşallah tamamen geçecekler :)))

Benim ilk ayımda yüzümde sivilce çıkmamıştı, dudak kuruluğu çok kötüydü, duşa girsem çıktıktan sonra duramıyordum dudağım yanmasından :KK43:

ikinci ayım ramazana denk gelmişti , hatırlamak bile istemiyorum dudaklarımın halini :KK43:

ama ne olduysa üçüncü ayda oldu, sivilcelerim aşırı arttı. ve benim de sırtım çok berbattı şu an geçti sadece izleri var

vücudum ve saçlarım için saraçoğlundan sabun alcam, saçlarımı şampuanla yıkadıktan sonra yüzüme sırtıma şampuan değiyor, ben de alerji yaptığını düşünüyorum ,çok zararlı bu yüzden sadece sabun kullanmaya karar verdim

Lavanta sabununun markasını söyler misin canım? Cildine basıl bir etkisi var, temizleme amaçlı mı almıştın?

Prof. saraçoğlu sabunun markası, istanbulda ve bazı şehirlerde mağazası var , ben temzlemesi için aldım

yüzümü kurutuyor diğer sabunlar gibi, birazda kızarıyor yıkadıktan sonra , şu an nemlendirici kullanmıyorum 2 hafta sonra kullanmaya başlicam o zaman bu kuruluk kırmızılık sorunu da gider.

kızlar merhaba bende roaccutanne da 12.günündeyim 20mg ile başladım şimdilk bir değişiklik yok sadece yüzümde kuruma ve saçımda baya baya kepeklenme dışında.

ben bu tür ilaçlar kullanırken hangi güneş kremlerini kullandığınızı/hagisinden memnun kaldığınızı sormak istiyorum???
adanadayım malum hep güneşli.

Arkadaşlar saat 18 itibariyle aknetrent e başlamış bulunuyorum ama yan etkilerinden dolayı çok tedirginim. normalde de dudaklarım çok kurur şimdi düşünemiyorum bile. 6 ay biter mi?

Arkadaşlar saat 18 itibariyle aknetrent e başlamış bulunuyorum ama yan etkilerinden dolayı çok tedirginim. normalde de dudaklarım çok kurur şimdi düşünemiyorum bile. 6 ay biter mi?

Hayırlı olsun:))
Benim de dudaklarım ve ellerim çok kururdu ama bu ilaç öyle aşırı bi kuruluk yapmadı bende. Veya ben hep dikkat ediyorum belki ondandır. Gece yatmadan mutlaka hametan sürüyorum bolca, gündüz de blistex dudak koruyucu kullanıyorum. Ellerime ürederm sürüyorum yatmadan. Ayrıca bol su içmeyi ihmal etmiyorum. Ki bence bu çok önemli yan etkiler açısından.
İlaca kışın başladığımız için şanslıyız. Yazın kuruluk daha şiddetli oluyormuş.
Bir de yan etkiler kişiye göre değişiyor, ben ikinci ayımdayım, ilk ay kolesterolüm milim yükselmedi, üstelik eski beslenmeme devam ettim.
Bence içini ferah tut, herşey herkeste olmuyor. Umarım güzel sonuçlar alırız

Benim dudağım 6. günden sonra kurumaya başladı fakat ben ilk günden itibaren dudaklarımı nemlendirdim ve çok su içmeye çalıştım.
Umarım tedavin rahat geçer

İnşallah canım. Bir de bişey daha sorcam daha smdi bnm dudaklrm yüzüm kurumadı daha. hametan krem verdi doktor. Kremi kuruma başlamadan dudaklarma yüzüne sürmeli miyim

X