Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Canım çok teşekkür ederim. bugün içmedim ilaç bıraktım inşallah tedavi süresince hastalık yaşamayız. dikkat edicem ama şimdi kullandım ben ya işte korkuorm sıkıntı olursa diye :KK43: bugün içmedim zaten. ama 10 tane antibiyotık iğne ismini hatırlamadım multısef mi neydi işte sonrasondaki antibiyorık erasef di.çok içtim ama ben artık öğrenince bıraktım :KK43: bide ben aylık düzenli b12 vurunuyorum onun sakıncası olur mu sence?
Duzenli aylik ignelerini yaptir.. antibiyotigede cok yuklenme derim.. tabi benim dusuncem bu.. yinede doktoruna danis..

evet canim ben son ayimdayim.. toplamda 6 ay kullanmis olacam.. yuzum ilk zamana gore gercekten masallah diyeyim cok iyi.. sivilce su anda yuzumde hic yok. yuzum puruzsuz ve siyah noktadan eser yok.. sadece asiri derecede oynadigim soydugum sivilcelerin eskiden kalma izleri ardi onlarinda rengi yavas yavas açiliyor.

Cok sewindim senin adina canim umarim ben son ayima gelebilirim..

Öncelikle geçmiş olsun canım. Bol su içtim ben tedavim boyunca ama gözüme hiç faydası olmadı. Benim kullandığım damlanın ismi OCULOTect. Sunni göz yaşı diye geçiyor yanlış hatırlamıyorsam.
Kullanınca 2-3 gün sonra faydasını görürsün ama madem yarın doktor kontrolün var bi sor doktoruna göz için ne önerir. Çünkü bu ilaç benim gözlerimi bozdu. Kızarıklıklar başladığında dozu azalttık, göz doktoru ise ilacı bırak dedi ama ben tedaviyi yarım bırakmamak için bırakmadım. Gözlerim bozuldu sadece :KK43:
Ben dozu azalttığım için 1,5 ay uzadı tedavim. 7,5 ayda bitti yani. Biteli 8 ay kadar oldu. Cildim şuan tertemiz, Yağlı-baharatlı şeyleri çok fazla tüketirsem minicik kızarıklık oluyor sadece. İnşallah seninde gözlerini bozmaz ilaç. Sen önce cildiye doktoruna sonra eczaneye sorabilirsin damlanın hiç bi sakıncası yok buraya ben yorum yazdığımda 40 lı sayfalardaydım kim bilir kaç arkadaş kullandı damla hepsi memnun.
Umarım sorunsuz atlatırsın tedavi dönemini. Soracağın bişey olursa istediğin zaman sorabilirsin. Geçmiş olsun :)

çokkk teşekkür ediyorum bilgi için :) göz doktoru randevumu kaçırdım. ama yarın cildiyeye gidiyorum o gün bakalım ne olacak .inş tedavim yarım kalmaz. bende fazla sivilce yok ama ben daha önce bu ilacı içtiğimde cildim delik delik oldu.alnım ve burnum. tekrar başladım ilaca 3. ayıma yeni giriyorum gözeneklerim küçüldü ama alnımda hala var. anlamadığım nokta şu ilaç kullanmadan önce sadece sivilceliydim şimdi gözenekliyim :/ o yüzden tam gaz tedaviye devam gözlerim feci şu an

çokkk teşekkür ediyorum bilgi için :) göz doktoru randevumu kaçırdım. ama yarın cildiyeye gidiyorum o gün bakalım ne olacak .inş tedavim yarım kalmaz. bende fazla sivilce yok ama ben daha önce bu ilacı içtiğimde cildim delik delik oldu.alnım ve burnum. tekrar başladım ilaca 3. ayıma yeni giriyorum gözeneklerim küçüldü ama alnımda hala var. anlamadığım nokta şu ilaç kullanmadan önce sadece sivilceliydim şimdi gözenekliyim :/ o yüzden tam gaz tedaviye devam gözlerim feci şu an

Niye gözenek problemi var anlamadım. Sonuçta her ilaç kişiden kişiye farklı etki ediyor. Gözenek mi yoksa sivilceden sonra kalan deliklerden mi oldu?
Benimde özel günlerde çıkan 2-3 sivilcem vardı onlar temelli geçsin diye başlamıştım ilaca. Gözüm 3 metre sonrasını görmüyor şuan. Sen göz doktoru işini hiç ihmal etme numarasına falan baktır gözlerinin. Ve kesinlikle göz damlası kullan çok faydasını görürsün.
Sorunsuz geçer inşallah 3. ayına girdiğine göre 2 kaldı (5 ay sürüyor genelde tedavi) Hadi bakalım çabucak geçsin inşallah :)

Umarim canim.. ama gercekten sabir cok onemli.. benim burnum sadece bir defa 4. Ayda kanadi.. korkudan gunlerce agladim birakacaktim artik.. o derece dusun yani..

Dogru ama seninde dedigin gibi bazen insan kendini kaybedip oyle korkulara kapiliyo cunku bu ilac hakkinda o kadr korkuttular ki bizi ben en kucuk bi agri bi problem yasasam hemen ilactandir diyorum o derece kotu goruyorum ilaci insallah canim Allah sabrimizi arttirsin..

Kızlarrr merhaba. Benim bugün 19 gün oldu. Merak ettiğim konu şu yüzüm kuruyor ve hafif pullanıyor krem köpük ne sürersem aniden aşırı yanmaya başlıyor. La Roche un kremi Darphin die bir markayı önerdi eczacı onun kremi ve La Roche köpük hepsini aldım nemlendirici olarak ama hangisini sürersem süreyim aşırı yanma başlıyor. Bu normal mi sizce?

Kizlar gunes kremi kullanan war mi warsa hangisi? Benim bugun ilk 15 gunluk tedawim bitti doktora gittigimde gunes kremi tawsiye etmesini istedim bana avenenin kuru ciltler icin olanini onerdi eczaneye ilaci almaya gittim bu kremin belirli eczanelerde satildigini soyledi bana baska bi krem onerdi avenenin satildigi eczaneyi aradim avene 62 tl eczacinin onerdigi 37 tl bende awonun cc kremini denemeyi dusunuyorum nasil olur sizce?

Duzenli aylik ignelerini yaptir.. antibiyotigede cok yuklenme derim.. tabi benim dusuncem bu.. yinede doktoruna danis..

Canım çok teşkkür ederim. Bugün dr dan geldim. 3. ayıma başlıcam inşallah. Bu ayda mg yükeltmedi değerlerim normaldi. Günlük 30 mg kullanıyorm. Ben arttıırn dedim. Yaz geliyo burun kanaman olabilir ve yan etkisi artar ilacın dedi şu anda gayet iyi gidiyor cildin iyi gidiyor dedi. Ben form dan bahsettiğim bazılarının 70- 80 mg kullandıgını bile söyeledim tabi bana kdr cok yap demedim. Ay olarak uzar yaklasık 8 ayı bulur belki ama karacigerini etkilemez doz yuksek olunca bi anda yuklenir hem yuksek dozda kısa sürede bitirime cabasının sonucunda tekrarlama olur olabılır ama yavas yavas vucuda alınca çıkmaz birdaha dedi ınsallah bida hiç çıkmaz dedim. Biz gaantiye alalım dedi yaz gelio hem yan etki sıkıntısı yaşama hemde karacigeri koruyalım biz dedi. Kendi doktoroum olmadıgı için başka doktora gittim bunları soyledi. yaz gelio yazın bu ilaçsakıncalı diye duydum dedım. güneş koruyucusu kullan hiç birşey olmaz güneşte kalma fazla dedi. bende zorlamadım arttırn diye bakalım hayırlısı ama yazn şimdi ilaç bitince hemen tatile gitsem sıkıntı mı olur o zamanlar gelio aklıma :KK43: bi dahaki ay arttırsam mı acaba yazarsa tabi

Son düzenleme:
kızlar güneş kremi olarak ne kullanıyorsunuz, ne önerirsiniz? cildi parlatmayan ama koruma faktoru en iyi olan ve tedavimize yardımcı olabilecek?

Son düzenleme:
En Büyük KK
Niye gözenek problemi var anlamadım. Sonuçta her ilaç kişiden kişiye farklı etki ediyor. Gözenek mi yoksa sivilceden sonra kalan deliklerden mi oldu?
Benimde özel günlerde çıkan 2-3 sivilcem vardı onlar temelli geçsin diye başlamıştım ilaca. Gözüm 3 metre sonrasını görmüyor şuan. Sen göz doktoru işini hiç ihmal etme numarasına falan baktır gözlerinin. Ve kesinlikle göz damlası kullan çok faydasını görürsün.
Sorunsuz geçer inşallah 3. ayına girdiğine göre 2 kaldı (5 ay sürüyor genelde tedavi) Hadi bakalım çabucak geçsin inşallah :)

canım benim cildimde sadece yanağımda çokk büyük kistik bi sivlce vardı.özel doktora gittim zoratanin verdi 1 ay kullandım.ama o bir ay içinde alnımda kusmaya başlayan siyah noktoları sıktım hatta banyoda cildime 1 kere kese yaptım .burnum delikler kaldı ama abrtılı değidi. sonra ilaç tedavimi bıraktım 3 ay sonra cildim gözeneklendi alnım özellikle delik delik olmuştu.ardından tekrar doktora gittim ilaç verdi şu an 3. aydayım. gözenklerim küçüldü alnımda olanlar yanaklarımda zaten gözenek yok çok şükür :) nasıl olduğunu inan bende anlamadım çok tuhaf alnım ve burnumda minik delikler oldu şu an hala varlar küçükler ama yinede beni rahatsız ediyorlar :/
doktora gittim cildiyeye suni göz yaşı damlası verdi.göz doktorunada görün dedi cnm bakalım artık randevu aldım :)

kızlar güneş kremi olarak ne kullanıyorsunuz, ne önerirsiniz? cildi parlatmayan ama koruma faktoru en iyi olan ve tedavimize yardımcı olabilecek?

şiddetle solante +50 faktörlüyü öneririm cnm :) 80 tl pahalı ama iyidir ben kullanıyorum 1 aydır yağlı hissi bırakmıyor :) solante acness i kulanıyorum sivilce için bu güneş kremi. pigmetesi var oda lekeler için . araştır sen yinee cnm

şiddetle solante +50 faktörlüyü öneririm cnm :) 80 tl pahalı ama iyidir ben kullanıyorum 1 aydır yağlı hissi bırakmıyor :) solante acness i kulanıyorum sivilce için bu güneş kremi. pigmetesi var oda lekeler için . araştır sen yinee cnm

çok teşekkür ederim canım. senin kullanduığın ürünün aynısını ben tester olarak kullandım gayet güzel :) yalnız krem değil losyon mu ne yazıodu üzerinde losyonlar kremden daha akışkan nedense kremlerin daha iyi koruduğunu düşünüyorum sanırım psikolojik :)
Yani bir kaç marka var çok kararsız kaldım. Bir sürü marka var ben normalde sebamed kullanıorum uzun süredir. Şimdi yağlı gibi bırakıo sanki cildim parlıyo gibi hisseiorum. sebamed, Avene, bioderma, solante, dermoskin, la roche gibi arasından hangislerini kullandınız?

Ben de 10. gündeyim doktor 6 ay kullanıcağımı söyledi.günlük 20+10 mg şeklinde verdi ama 20 mg ı yutamadığım için bu ay 10 mg kullanıcam mecburen,öbür ay 10+10+10+10 şeklinde günde 40 mg içmek istediğimi söyliycem bir de kan tahlili yapılcak bu ay az içtiğim için doktor bir şey demez umarım.Bu arada güneş kremi olarak bioderma verdi.

kızlar 5. ay bitmek üzere ve yüzüm tertemiz :) kilo kaybımda hiç olmadı.

Nee güzeel :) umarim bende oyle olur 42. gunuum halaa tek tük sivilce cıkıyoo ve gozle gorulur bi degisim yook umudumuda kaybetmek istemiyoruum 2 gun sonra doktora gidicem hayirlisi bakalim

Kızlar adet düzeniniz ne durumda ? Benm 7gün geckti ilk defa .normal mi bu durum

Aynı sorunu ben yaşadım geçen ay şimdi tam tersini yaşıyorum birer hafta arayla 2. Kez oldum aklım çıktı neden diye. Doktora gittim hiç bişey çıkmadı büyük ihtimalle ilaçtan olabileceğini söyledi. Böyle şeyler olabiliyormuş ama yinede tedbiri elden bırakmamak lazım

Bende aknetrent kullanıcısyım..2. ayım dolmak üzere..6 aylık bir tedavi olucağını söyledi doktorum.Ben sabah akşam yüzümü dove ile yıkıyorum.aynı zamanda güneş lekelerim olduğu için expigment kullanıyorum doktorumun tavsiyesiyle..expigmentin pek faydasını görmedim şuan..ama aknetrent kullanmaya başladığımdan bu yana sivilcelerim cok aşırı cıktı..özellkikle boyun kısmımda..bir arkadaşım bepanthen kullanıyormuş yuzune ma ben sadece dudaklarıma kullanıyorum..biraz beni bu konuda bilgilendirrseniz cok iyi olacak arkadaşlar..he birde bu ilaç tedavsinden sonra yüzdeki lekelrde gidiyormu ilacın etkisiyle..ne olr yardım edin ağustos ayında düğünüm var:44:

Benimde 4 ay oldu doktorum yüz temizliği için dove sabunve yağlandırmayan bi nemlendirici kullanmamı tavsiye etmişti. bpanten de iyi ama eczanedeki arkadaşlar la roche-posay effaclar H tavsiye etti memnun kaldım o kremi tavsiye edebilirm

X