Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Kızlar aynı etkde olan ilaç aknetrent kullanıyorum bende ilk ay sonundakı kan tahlilim
Alt 40. Sınır 33
Ast 32. Sınır32
Kızlar biraz yukselmsş ne demek bu ve neyden kaynaklı ?

Tabi ki ilaçtan kaynaklı canım:)) sanırım doktorunun bilgisi var, seni yönlendirmiştir büyük ihtimalle.. Dozunu azaltabilir veya ilacı bıraktırabilir canım..

Merhabalar, kızlar çok çook kötüyüm :KK43: İlaca başlayalı bir hafta oldu, daha önce saç derimde egzama olmuştu strese bağlı, cildi yağlı olan kişilerde nitekim sık oluyormuş.. Yaklaşık bir ay önce düzelmişti. İlacı başladığım günden beri saç diplerimde bir kaşıntı oluştu bitliler gibi adeta, dün doktora gittim egzaman yeniden başlıyor sebebi o dedi.. Ve aknetrend yüzümü kuruttuğundan dolayı egzama yüzümde kırmızılıklar ve kepeklenme gb şeyler oluşturdu. Biraz önce banyodan çıktım ve resmen ağladım :KK5: Hani beyaz tenli insanlar yazın yanarlar, yüzleri kıpkırmızı olur ve sonrada böyle acır ya aynı öylee :KK43: Sizce ne yapmalıyım ? Nemlendiriciler işe yaramıyor galiba, 10 mg alıyorum ve daha bir hafta oldu kullanalı bu kadar etki fazla değil mi ben nasıl dayanıcam kaç ay ???

Merhabalar, kızlar çok çook kötüyüm :KK43: İlaca başlayalı bir hafta oldu, daha önce saç derimde egzama olmuştu strese bağlı, cildi yağlı olan kişilerde nitekim sık oluyormuş.. Yaklaşık bir ay önce düzelmişti. İlacı başladığım günden beri saç diplerimde bir kaşıntı oluştu bitliler gibi adeta, dün doktora gittim egzaman yeniden başlıyor sebebi o dedi.. Ve aknetrend yüzümü kuruttuğundan dolayı egzama yüzümde kırmızılıklar ve kepeklenme gb şeyler oluşturdu. Biraz önce banyodan çıktım ve resmen ağladım :KK5: Hani beyaz tenli insanlar yazın yanarlar, yüzleri kıpkırmızı olur ve sonrada böyle acır ya aynı öylee :KK43: Sizce ne yapmalıyım ? Nemlendiriciler işe yaramıyor galiba, 10 mg alıyorum ve daha bir hafta oldu kullanalı bu kadar etki fazla değil mi ben nasıl dayanıcam kaç ay ???

İlk hafta ve 10mg a göre yan etkisi çok fazla olmuş bence.. Yan etkiler giderek artıyor canım tedavi ilerledikçe. Doktor bişey söylemedi mi? Belki bırakman gerekebilir.
Mesela ben pek bi yan etki görmemiştim ama bikaç gündür şiddetli bel ağrım var. Öyle ki bazen oturduğum yerden kalkamıyorum. Ve bileklerim ağrıyor. Aman dikkat et cildine zarar gelmesin

Bende aknegen Kullaniyorum aknetrendin aynisiymis. Bu ayin 7 sinde tedavimin 2.ayini bitiriyorum ancak inanilmaz bel agrim oluyor evi supurdukten sonra cok zor dogruluyorum mesela, onun disinda kemik agrilarim var ayaklarim basarken agri yapiyor bilekteki kemikler .Sizlerdexs boyle yan etkiler varmi acaba ? Ayrica gunluk 40 mg aliyorum ....

Bende aknegen Kullaniyorum aknetrendin aynisiymis. Bu ayin 7 sinde tedavimin 2.ayini bitiriyorum ancak inanilmaz bel agrim oluyor evi supurdukten sonra cok zor dogruluyorum mesela, onun disinda kemik agrilarim var ayaklarim basarken agri yapiyor bilekteki kemikler .Sizlerdexs boyle yan etkiler varmi acaba ? Ayrica gunluk 40 mg aliyorum ....

Merhaba, bahsettiğiniz bel ağrısı bende ilk başladığım zamandan beri mevcut, ilaç bitiminde geçeceğini düşünüyorum. Bende 40mg kullanıyorum 3. ayımı bitirdim bende 5 gün önce.

Merhaba, bahsettiğiniz bel ağrısı bende ilk başladığım zamandan beri mevcut, ilaç bitiminde geçeceğini düşünüyorum. Bende 40mg kullanıyorum 3. ayımı bitirdim bende 5 gün önce.

Bende de bel ağrısı yeni başladı canım şimdi üçüncü aydayım. Aramızda yaklaşık bir ay var. Şimdiye kadar gördüğün yan etkileri ve özellikle de cildindeki değişimi yazar mısın?

Kalca kemiklerim resmen bana batiyor.. cok agriyor.. sirt ustu yataga uzandigimda dayanamiyorum agridan :KK43:(((

Bende de bel ağrısı yeni başladı canım şimdi üçüncü aydayım. Aramızda yaklaşık bir ay var. Şimdiye kadar gördüğün yan etkileri ve özellikle de cildindeki değişimi yazar mısın?

Benim bölgesel vücudumda çok sivilce vardı ve hepsi beyaz başlıydı onların neredeyse hepsi geçti. Yüzümde de sivilce problemi çok olmasa da vardı uzun zamandır sivilce çıkmıyor yüzümde. Benim en büyük yaşadığım yan etki burun içi kurumalarım. Doktorum bu ay bir merhem verdi umarım iyi gelir çünkü kurumaktan burnumun içi sırf yara doldu. Yüzümdeki lekelerde çok fazla bir değişiklik yok belki ilerleyen zamanda olabilir. Tabi birde vücutta kuruluk çok var ekstra olarak. Özellikle kollarım bacaklarım pul pul. Yüzüm bu kadar çok kurumuyor.

Slm canim sana bi kac sorum olacakti.. kac kilosun ve hangi ayda kac mg kullandin.. yuzundeki degisim her an farkediliyormu.. iyi ki kullanmisim diyor musun..en onemlisi lekeler gectimi.. 5 ay kullanmana ragmen niye hala regl doneminde cikiyor.. acaba 6 ay kullansaydin cikmazmiydi.. bide eskiden kalma lekelerinin yeri cukur kaldimi .. biliyorum fazla oldu sorular ama cevaplarsan sevinirim simdiden sagol

Canım kusura bakma mesajını yeni gördüm,

ben ilaca başladığımda 52 kiloydum, ilk ay 30, ikinci ay 40, son üç ayda 50 mg kullandım. 5 ayda bitti tedavim. ilk ben de şaşırdım ama hesaplayınca tam denk gelmiş dozum, eksik değil.

regl dönemimde çıkmıyor, bu zamana kadar hiç çıkmadı sivilce :)

şua an eritretin kullanıyorum yüzüm soyulmaya başladı, yüzümde çukur yoktu ve şükür şu anda da oluşmadı,, sadece bu zamana kadar çıkmış sivilcelerimin izleri var, yanaklarım maalesef kırmızı lekelerle dolu, soyucu krem kullanıyorum inşallah geçicek,

şu anda memnunum iyiki kullanmışım diyorum ,

Kızlar bel ağrınız başlamış :KK43:

mesajlarınız okudum 2 ay öncesine gittim :KK43:

Aknetrentin yan etkileri anlatılmaz yaşanır :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Canım kusura bakma mesajını yeni gördüm,

ben ilaca başladığımda 52 kiloydum, ilk ay 30, ikinci ay 40, son üç ayda 50 mg kullandım. 5 ayda bitti tedavim. ilk ben de şaşırdım ama hesaplayınca tam denk gelmiş dozum, eksik değil.

regl dönemimde çıkmıyor, bu zamana kadar hiç çıkmadı sivilce :)

şua an eritretin kullanıyorum yüzüm soyulmaya başladı, yüzümde çukur yoktu ve şükür şu anda da oluşmadı,, sadece bu zamana kadar çıkmış sivilcelerimin izleri var, yanaklarım maalesef kırmızı lekelerle dolu, soyucu krem kullanıyorum inşallah geçicek,

şu anda memnunum iyiki kullanmışım diyorum ,

Slm canim cook tesekkurler cevapladigin icin..bende biraz bahsedeyim ilk basladigimda 58-59 kili falandim.. ilk ay 30 ikinci ay 40 ucuncu ay 40 ve suan dorduncu aydayim 50 mg kullaniyorum..yuzumde vucudumda kollarimda bu zamana kadar hic pullanma dokulme soyulma vb olmadi.. burnum hic kanamadi.. bzen cok kurudugunu hissettigimde hameta surdum gecti. sadece bi kere ellerde minik kirmizi noktalar cikti ve exipical lipo surdum bi haftada gittiler ve bidaha cikmadilar ikinci ayda oldu minik noktalar.. yuzumde dordundu ayda bile bi tane iltihapli sivilce cikti sinir oldum oynadim patlattim ve simdi izi kaldi :KK43:( eskiden kalma lekelerimde cok az bi degisim oldu.. kimse yuzume bakip aaa ne kadar guzel ve temiz olmus demiyo.. yani oyle aham saham bi etki yok malesef simdilik :KK43:( ama yilmayacam 6 ayi dolduracam. belki bundan sonra duzelir.. kemik agrilarim fazlaca artti .. su an tam olarak 4. Ayin 12. Gunu bitti.. besinci aya 18 gun sonra gececem.. sonuclar iyi cikarsa 60 mg yapmasini onerecem :KK43:(

Bu ılacı kullandıgımız surecte allah hepımıze yardımcı olsun ve sabırla, saglıkla bıtırmeyı nasıp etsın.. Surecın sonunda su sıvılce ve leke ılletınden kesın olarak kurtulalım.. Moraller hep ıyı, yuzumuz hep baybface olsun(amıınnn)

bende 7 ay 20 mg nı kullandım dudak catlaması cok kötüydü ama gercekten sivilcelerime cok iyi geldi simdi öyle sivilcelerim cıkmıyo.bırakalı 8 ay oldu ama yine cıkmaya basladı sivilce eskisi kadar olmasada cok kücük kücük cıkyo.bunada sükür

3. ayın içindeyim yüzüm temizlenmeye başlıyor yeni yeni... bel ağrıları baş ağrıları var... eklemlerim ağrıyo... dizimin üstüne oturamıyorum mesela. ayrıca sabah uyandığımda parmak eklemlerim çok ağrıyo. 30-40-50mg kullandım bu üç ayda... 4.de 60a çıkarmasını isticem. hemen bitsin di,ye.

3. ayın içindeyim yüzüm temizlenmeye başlıyor yeni yeni... bel ağrıları baş ağrıları var... eklemlerim ağrıyo... dizimin üstüne oturamıyorum mesela. ayrıca sabah uyandığımda parmak eklemlerim çok ağrıyo. 30-40-50mg kullandım bu üç ayda... 4.de 60a çıkarmasını isticem. hemen bitsin di,ye.
Kac kilosun canim.. bunyen kaldirirmi ben 58 falanim bende 60 yapmasini onerecem tabi sonuclarda sorun yoksa..

Slm canim cook tesekkurler cevapladigin icin..bende biraz bahsedeyim ilk basladigimda 58-59 kili falandim.. ilk ay 30 ikinci ay 40 ucuncu ay 40 ve suan dorduncu aydayim 50 mg kullaniyorum..yuzumde vucudumda kollarimda bu zamana kadar hic pullanma dokulme soyulma vb olmadi.. burnum hic kanamadi.. bzen cok kurudugunu hissettigimde hameta surdum gecti. sadece bi kere ellerde minik kirmizi noktalar cikti ve exipical lipo surdum bi haftada gittiler ve bidaha cikmadilar ikinci ayda oldu minik noktalar.. yuzumde dordundu ayda bile bi tane iltihapli sivilce cikti sinir oldum oynadim patlattim ve simdi izi kaldi :KK43:( eskiden kalma lekelerimde cok az bi degisim oldu.. kimse yuzume bakip aaa ne kadar guzel ve temiz olmus demiyo.. yani oyle aham saham bi etki yok malesef simdilik :KK43:( ama yilmayacam 6 ayi dolduracam. belki bundan sonra duzelir.. kemik agrilarim fazlaca artti .. su an tam olarak 4. Ayin 12. Gunu bitti.. besinci aya 18 gun sonra gececem.. sonuclar iyi cikarsa 60 mg yapmasini onerecem :KK43:(

canım dozlarımız aynı ama doz kilo oranından dolayı seninkisi 6 ayda biter, benim de 2. ayda yüzümde bi aydınlanma oldu ama sonraki ayda kusma dönemiyle çok kötü oldu , yan etkilerini de çok az yaşamışsın gerçekten çok sevindim senin adına.

lekelerini takma kafana onlar iz tedavisinde ancak geçer , çukur olmasın gerisi kolay

Canım bel ağrısı ilacı bırakınca hemen geçti mi , yan etkiler bıraktıktan ne kadar sonra etkisini kaybediyor?
bel ağrısı ilacı bırakınca geçti canım, diğer yan etkileri 2 haftayı buldu, mesela saçlarımın kuruluğu dudak kuruluğu geç gitti,

arkadaşlar bende bu ilacı 15gündür kullanıyorum ve ilk bir haftadan beri yüzümde inanılmaz dgisimler oldu.ilk haftalar çok kızardı.ama 2gün sonra geçti.şu son günlerde ise yüzüm inanılmaz boyutta soyuluyo.sivilce dersenizde çıkıyor 2gün içinde kuruyup dökülüyor.bkalım daha ne gıbi degisimler geçircez:)))

canım dozlarımız aynı ama doz kilo oranından dolayı seninkisi 6 ayda biter, benim de 2. ayda yüzümde bi aydınlanma oldu ama sonraki ayda kusma dönemiyle çok kötü oldu , yan etkilerini de çok az yaşamışsın gerçekten çok sevindim senin adına.

lekelerini takma kafana onlar iz tedavisinde ancak geçer , çukur olmasın gerisi kolay

inşallah canım geçer ya.. cünkü bu ilaca yakınlarımı ve ailemi zar zor ikna ederek başladım.. umarım sonuçları iyi olur.. bide ben ikinci ayda 40 degil 30 kullanmıstım yanlıs yazmısım. 1.ay 30 /2. ay 30 / 3. ay 40/ 4.ay 50... beş ve altıyıda 60 kullanayım bitsin gitsin istiyorum.. bide son zamanlarda ilaç içmekten midem bulanır hale geldim.. psikolojikmen ayyyy yine mi hap diyorum.. aksamları iki tane üst üste içmekte iyi olmuyo sanki.. doktora sabah öğle aksam alayım dedim.. yok dedi sabah 20 aksam 30 alınacak dedi.. sende inşallah lekelerden kurtulursun ve bi daha çıkıp tekrarlamaz

arkadaşlar bende bu ilacı 15gündür kullanıyorum ve ilk bir haftadan beri yüzümde inanılmaz dgisimler oldu.ilk haftalar çok kızardı.ama 2gün sonra geçti.şu son günlerde ise yüzüm inanılmaz boyutta soyuluyo.sivilce dersenizde çıkıyor 2gün içinde kuruyup dökülüyor.bkalım daha ne gıbi degisimler geçircez:)))

öncelikle geçmiş olsun ve bu süreçte sana bol bol sabır ve dayanma gücü diliyorum.. önünde uzun bi süreç var.. kış ayında başlaman iyi olmuş..güneş kremini sürmeden güneşe cıkma.. yüzüne asla agda kullanma.. ellerinde minik kırmzı noktalar çıkarsa telaşlanma doktorun krem verir ve geçer.. bel,sırt kemik ağrıların olabilir.. başlarda bünyen ilaca alışana kadar kendini yorgun hissedebilirsin..ilerleyen zamanlarda gözlerinde ağrı batma hissedbilirsin bunun için suni gözyaşı damlası istersin doktordan.. bilinçli kullan herkesin olumsuz yorumlarını geç ve moralini hep yüksekte tut..

X