Erkek İnfertilitesi Sizce yükselme imkanı varmı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bence bir umutsuzluk ki bu kadar sayıyla doğal yoldan hamile kalmak
35 milyonla aşımamayla hamile kalınmıyo %10 on nasıl 80 milyon olurda hamile kalınır imkansız
bensadece kendime itraf ediyorum asla olmıyacağınıda sadece merak ettim böyle bir durumu olup
düzelen varmı diye sadce merak ettim

ben doktor kapısından cıkıyordum. asla bır daha regl olamazsın dedı 4 tane doktor. ama yerı geldı hap ıle hatta bezen hapsız bıle regl oluyorum uc yıldır.

senın cocugun olmayabılır dedıler. evet kaderımdır belkı bılmıyorum ama uc ınsanın lafına da ınanacak kadar pes edebılecek bırı degılım. sen doktorlara tamamen ınanmıssın sen etrafındakı mucıze hıkayelere ınanmayı bırakmıssın sen nasıbınde varsa olur buna ınanmayı bırakmıssın ıste. sadece degerlere ve doktorlara baksaydık eger, gecen sene benım kardesım coktan ölmus olurdu %1 ıhtımal ıle ıyı huylu tumor cıktı. %99 kotu huylu beklenıyordu.

sılkelen ve kendıne gel lutfen.

ve sunu unutma. bızlerın yuku daha agır cunku gebe kalamamak bızlerden kaynaklanıyor. bu cok farklı bır yuk.

kızlar mrb nasılsınız..ben de bugün doktora gittim eşim tedavideyken bende bir muayane olayım dedim.bu ay eşimde gidecek bakalım ne alemde değerlerimizz.doktor bana klomen verdi karılı kocalı klomen kullanacazz:KK1::KK1::KK1:
kızlar ben çok anlamıyorum bu degerlerden doktorda çok tatmin etmedi açıkcası
LH 7
FSH 6,26
ESTRADİOL 34,38

nasıl sizcee 5 gün klomen e başlıyozz..

selam kizlar aynis orun bizdede var..sayi morfoloji hareket hepsi sorunllu..tedaviler ilaclar ve iki tup bebek denemesi negatif...anne olmayi o kadar cok istiyorumki herpimiz gibi...cok zor bu sinav..Rabbim kimseyi evlatsizlikla sinamasinnnn insallahhh

kızlar mrb nasılsınız..ben de bugün doktora gittim eşim tedavideyken bende bir muayane olayım dedim.bu ay eşimde gidecek bakalım ne alemde değerlerimizz.doktor bana klomen verdi karılı kocalı klomen kullanacazz:KK1::KK1::KK1:
LH 7
FSH 6,26
ESTRADİOL 34,38

canim referans araliklarinida yaz artik testleri asina ola ola ezberledim bunlari:)))) fsh iyiymis ama yinede referans araliklarinida yaz o zaman yorumlar daha saglikli olur canim

LH 7
FSH 6,26
ESTRADİOL 34,38

zaten konuşmaktan acizler gülüm
kağıda bakıyolar hmmm hmmm tamam ne var orda ne yazıyo sonuçlar iyi neye baktığını bile hep araştırarak öğreniyoson
rüyanın deği gibi refares aralıklarını da yaz her yerin farklı olabiliyor

canım mrb elbette var olmazmı sonuçda var sperm..bizim 600 000 lerde idi ve hareket morfoloji hersey 0 dı tedavideyiz şuan iyi bir ürülog bulun ona göre tedaviye başlayın keçiboynuzu bende yapıyorum herakşam bi bardak içiriyorum faydası oluyo

bizim de morfoloji düşük malesef tüp bebekte tutmadı:KK43: kim tedaviyi yürütüyor ve neler kullanıyorsunuz?

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

duyguları anlatan çok güzel bir şiir

canım mrb elbette var olmazmı sonuçda var sperm..bizim 600 000 lerde idi ve hareket morfoloji hersey 0 dı tedavideyiz şuan iyi bir ürülog bulun ona göre tedaviye başlayın keçiboynuzu bende yapıyorum herakşam bi bardak içiriyorum faydası oluyo

faydası oluyor derken artış var mı ?

siz nerde yaptırmıştınız tedavinizi özel olmassa

ankarada yaptırdım canım.ne doktorumdan ne de merkezden şüphem olmadı embriyo sağlıklıydı.pgt bile yaptırdık.ama malesef olmayınca olmuyor.artık bende ağlamaktan derdime çare bulamamaktan yoruldum:KK43:çocuk lafı açıldığında kaçıyorum yüzüm gülse de içim acıyor.Allah büyük inşallah bizim de yüzümüz güler.

ankarada yaptırdım canım.ne doktorumdan ne de merkezden şüphem olmadı embriyo sağlıklıydı.pgt bile yaptırdık.ama malesef olmayınca olmuyor.artık bende ağlamaktan derdime çare bulamamaktan yoruldum:KK43:çocuk lafı açıldığında kaçıyorum yüzüm gülse de içim acıyor.Allah büyük inşallah bizim de yüzümüz güler.

bende herkesten ve herseyden kaciyorum...ortamlara girmiyorum..cocuk konusu acilsin istemiyorum:KK43:((( cok yoruldum arkadasim cokkkk

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

duyguları anlatan çok güzel bir şiir

her okudugumda her defasinda beni aglatan bir yazi..yine okudum yine agladim ve yine hayallere daldim

selam millet ben geldimm:))kafam karman çorman bir şekildee hemde..şimdi ben dün doktora gittim aslında doktor güzel dedii ama ağzından cımbızla laf alıyoruz yaa..hatta degerlerin iyi klomene başlama konusunda ben ısrarcı oldum artık başmam lazım bi yerlerden:9eşimin 3 ay bitiyo degerler artmıştır diye umuyorum yane boşa geçirmimm.yalnız bazı arkadaşlar benim degerler konusunda pco olabileceğimi sölediler kafam karıştı doktora adetin 14 günü gene gidecem.aslında adetlerim çok düzenli ve şimdiye dek hiç düzensizlik olmadı bide ovülasyon testi yapıyorumm ondada her ayın 14 dünde çıkıyo koyu çizgi ama işte gene insanın aklı takılıyo.
şimdi testi tam yazayım sizde bişeler söleyin bana:)
lh 7
referans
postmenapozal 7,7-58,5
ovülasyon 14 -95,6
foliküler faz 2,4 -12,6
lüteal faz 1-11,4

fsh 6,26
postmenapozal 25,8-134,8
ovülasyon 4,7-21,5
foliküler faz 3,5-12-5
pre ovulat 5 -17
lüteal faz 1,7 -7,7

kızlar adetin 2 günü yaptrıdım kötü değildirr inşallaahhh yaa:KK43:

bizim de morfoloji düşük malesef tüp bebekte tutmadı:KK43: kim tedaviyi yürütüyor ve neler kullanıyorsunuz?

canım mrb biz gecensene ekimde öğrendik eşimde sperm azlığı oldugunu hemen tedaviye başladık tabi ayrıca keçiboynuzu kürünü hiç bırakmadıkk istinasız kullandık bizimde morfolojı 1 di hatta 0 bile düştü sayı 4 le 8 arasında gidip geliodu hatta ilk yaptımız testte 1 milyon çıkmıştı eşim klomen ve proweed plus kullandı düzenli yeme içmeye çok dikkat ettik ve spora gidiyodu çünkü bizde testestoron azlıgıda vardı bunun içinde testojel die bi ilaç kullandı bi ay ve ben martta hamile kaldım.doğal yoldan ama malesef düşük yaşadım 8 haftalıkken sonra toparlanmam biraz zaman aldı zor elde edincee üzüntüde zor oluyo herhalde sonra eşim temmuzda bi daha test yaptırdı değerler tabii gene düşmüşş şimdi temmuzdan beri gene aynı yöntemmi uyguluyoruz keçiboynuzuna 1 aydır başladım yalnız bakalım ne alemdeyiz haftaya test yaptıracak eşim

canım mrb biz gecensene ekimde öğrendik eşimde sperm azlığı oldugunu hemen tedaviye başladık tabi ayrıca keçiboynuzu kürünü hiç bırakmadıkk istinasız kullandık bizimde morfolojı 1 di hatta 0 bile düştü sayı 4 le 8 arasında gidip geliodu hatta ilk yaptımız testte 1 milyon çıkmıştı eşim klomen ve proweed plus kullandı düzenli yeme içmeye çok dikkat ettik ve spora gidiyodu çünkü bizde testestoron azlıgıda vardı bunun içinde testojel die bi ilaç kullandı bi ay ve ben martta hamile kaldım.doğal yoldan ama malesef düşük yaşadım 8 haftalıkken sonra toparlanmam biraz zaman aldı zor elde edincee üzüntüde zor oluyo herhalde sonra eşim temmuzda bi daha test yaptırdı değerler tabii gene düşmüşş şimdi temmuzdan beri gene aynı yöntemmi uyguluyoruz keçiboynuzuna 1 aydır başladım yalnız bakalım ne alemdeyiz haftaya test yaptıracak eşim

canım ilaçlardan sonra eşinin morfoloji değeri yükseldi mi?sayının arttıını biliyorum ama morfoloji etkileniyo mu bilmiyorum :KK43: ben 3 kere kendiliğinden hamile kaldım ama hep boş gebelik oldu.malesef artık doktora gitmeyi düşünüyo eşim de.işte morfoloji erken gebelik kaybı oluşturuyo arkadaşım.gelişmeleri yazarsan sevinirim canım

canım ilaçlardan sonra eşinin morfoloji değeri yükseldi mi?sayının arttıını biliyorum ama morfoloji etkileniyo mu bilmiyorum :KK43: ben 3 kere kendiliğinden hamile kaldım ama hep boş gebelik oldu.malesef artık doktora gitmeyi düşünüyo eşim de.işte morfoloji erken gebelik kaybı oluşturuyo arkadaşım.gelişmeleri yazarsan sevinirim canım

canım bu 2 milyondan 76 milyona die bi tobik var ve orda 0 morfoloji ile hamile kalanlar var ve devam ediyoda..ya yeterki allah ın gönlü istesin vakti zamanı gelince olacak inşalla tedaviyi olalım gerisi allah a kaldı ..ilk gebeliklerde düşük yaşanabiliomuş doktor öle dedi bize..benim kalp atışı felan oluştu canım 8 hafta bitti ben yordum kendimi doktor dinlenme verdii bana ama ben pek dinlenemedim iş yerinde yoruluyordum nebilim kısmeti yokmuş canım

X