Erkek İnfertilitesi Sizce yükselme imkanı varmı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
günaydın benim güzel arkadaşlarım
bu günleride geride bıraktığımız acıları tarihe gömdüğümüz zamanları iple çekiyorum bizimde burda bebeklerimizden bahsederken geçmişte nasıldık yaaa Allah bir daha yaşatmasın diyerek konulara başladığımız zamanlar olucak ben buna inanıyorum acıları yaşamakmı evet şuanda yaşamamız gerekiyorsa yaşayacağız ama arkasından güzel günler gelecek güneşli umutlu günler
Allah hiç bir zaman söyletmesin hayırlısını versin sağlıklı ana baba değeri bilen nasip etsin
Seni doğuracağıma taş doğursaydım lafını

günaydınlarr güzel hafta sonları diliyorummm hepinize.benim de erkenden uyandım bugün normalde hiç erken kalkmazdım ama eşim bugün doktora gitti sonucu çok ama çok merak ediyorumm inşalla düzelme vardırrr inşalla

günaydınlarr güzel hafta sonları diliyorummm hepinize.benim de erkenden uyandım bugün normalde hiç erken kalkmazdım ama eşim bugün doktora gitti sonucu çok ama çok merak ediyorumm inşalla düzelme vardırrr inşalla

hadibakalım hayırlısı işallah iyi haberlerle gelir arkadaşım

morelimmm çok ama çok bozuk kızlarrrr yaaa eşim geldi doktor 3 ay dolmadan sperm testi yapmayalım demiş.15 gün sonra ama hormon tahlili yaptı ve sonucumuz kötü 2 ,5 aydır ilaç hiç yaramamış yaa resmen fsh 2 ,5 ve en az 4 olması lazım 15 gün sonra gene fsh bakılacak yükselme yoksa eger iğnelere geçilecekkk yaa varyaaaa o kadar canımmm sıkkın kii anlatamam:KK43:((

Arkadaşlar merhaba. 1 ay evveline kadar ben de çok umutsuzdum. Eşimde çift taraflı varikosel var. Buna bağlı olarak değerleri düşüktü. Ama 1 ay evvel aktarımızın önerdiği bir kürü uyguladık. Sperm sayısı 32 milyondan 66 milyona yükseldi.30 dk da hareket %5 den %20 ye, 120 dk da hareket de %1 den % 10 a yükseldi.Bu kürü sizinle de paylaşmak istedim. K9 diye bir su var internette ararsanız detaylarını bulabilirsiniz. Günde 3 defa yemeklerden 1 saat evvel yarım çay bardağı K9 un içine 1 tatlı kaşığı hayıt balı(bulamadığınız taktirde normal bal da olabilir) ve 1 tatlı kaşığı polen karıştırıp içti eşim. Bunu içtikten 15 dk sonra da marka vermek doğru mu bilemiyorum ama nival diye bir markanın macun karışımları var bu macunlardan tribulus, arı sütü ve ginseng den birer çay kaşığı yedi. Bunları yedikten sonra yarım saat su bile içilmiyor. İlk içtiği sudan sonra da birşey yiyip içmemesi gerekiyor. Yani yaklaşık 1 saat kadar bir süre. Bu kürü uygularken asitli içeceklerden de uzak dur demişti aktar eşime. Daha önce tüp bebekten başka yöntemle çocuğunuz olmaz demişti eşimin doktoru. Şimdi ise değerlerin normale dönmüş ama ne yaptıysan biraz daha devam et dedi. Bana umut oldu bu olay. Umarım sizlere de faydam dokunmuştur

Son düzenleme:
tk38tk canım özelden mesaj atmışsın ama yeni üye olduğum için cevap yazamıyorum. İnternette bulabilirsin. Ben araştırdım buldum da. Fakat güvenemedim. Malum internette herşeyin sahtesi kol geziyor. Ben Aydın dayım sanırım rumuzundan anladığım kadarı ile sen Kayseri desin. Bu arada ben de Kayseriliyim :) sana nacizane tavsiyem güvenilir bir aktara git oradan temin et. İnternete güvenme derim canım. Bu arada belirteyim 1 aylık kür için 3 şişe k9 ve 2 şer kavanoz macun yeterli oluyor. Polen ve balı da aktar ayarlar. Fiyatı hepsi dahil 300-310 arasıydı. Biz pazarlıkla 270 e aldık. Aklında olsun pazarlık yap canım. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Son düzenleme:
tk38tk canım özelden mesaj atmışsın ama yeni üye olduğum için cevap yazamıyorum. İnternette bulabilirsin. Ben araştırdım buldum da. Fakat güvenemedim. Malum internette herşeyin sahtesi kol geziyor. Ben Aydın dayım sanırım rumuzundan anladığım kadarı ile sen Kayseri desin. Bu arada ben de Kayseriliyim :) sana nacizane tavsiyem güvenilir bir aktara git oradan temin et. İnternete güvenme derim canım. Bu arada belirteyim 1 aylık kür için 3 şişe k9 ve 2 şer kavanoz macun yeterli oluyor. Polen ve balı da aktar ayarlar. Fiyatı hepsi dahil 300-310 arasıydı. Biz pazarlıkla 270 e aldık. Aklında olsun pazarlık yap canım. Allah hepimizin yardımcısı olsun

tamam canım teşekkür ederim inşallah en yakın zamanda muradımıza ereriz rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın

Arkadaşlar merhaba. 1 ay evveline kadar ben de çok umutsuzdum. Eşimde çift taraflı varikosel var. Buna bağlı olarak değerleri düşüktü. Ama 1 ay evvel aktarımızın önerdiği bir kürü uyguladık. Sperm sayısı 32 milyondan 66 milyona yükseldi.30 dk da hareket %5 den %20 ye, 120 dk da hareket de %1 den % 10 a yükseldi.Bu kürü sizinle de paylaşmak istedim. K9 diye bir su var internette ararsanız detaylarını bulabilirsiniz. Günde 3 defa yemeklerden 1 saat evvel yarım çay bardağı K9 un içine 1 tatlı kaşığı hayıt balı(bulamadığınız taktirde normal bal da olabilir) ve 1 tatlı kaşığı polen karıştırıp içti eşim. Bunu içtikten 15 dk sonra da marka vermek doğru mu bilemiyorum ama nival diye bir markanın macun karışımları var bu macunlardan tribulus, arı sütü ve ginseng den birer çay kaşığı yedi. Bunları yedikten sonra yarım saat su bile içilmiyor. İlk içtiği sudan sonra da birşey yiyip içmemesi gerekiyor. Yani yaklaşık 1 saat kadar bir süre. Bu kürü uygularken asitli içeceklerden de uzak dur demişti aktar eşime. Daha önce tüp bebekten başka yöntemle çocuğunuz olmaz demişti eşimin doktoru. Şimdi ise değerlerin normale dönmüş ama ne yaptıysan biraz daha devam et dedi. Bana umut oldu bu olay. Umarım sizlere de faydam dokunmuştur

Arkadaşlar 2 aylık kullanımdan sonra bugün tekrar test yapıldı ve ilk testte 32 milyon olan sperm sayısı 140 milyona %5 olan hareket de % 50 ye yükselmiş. belki birilerine umut olur diye sizlerle de paylaşmak istedim

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

duyguları anlatan çok güzel bir şiir

Ağladım bu satırları okurken.benimde maddi manevi umuda dair tükendiğim bu durumuma tercüban olmuş.sayı hareket derken birde morfoloji çıktı.tedaviye ve vitaminlere devam.ama ne zaman olacak ne olacak bilmiyorum.sabır ve ömür lazım.bende var mı onu da bilmiyorum.2 gün önce yaramı kanattılar kuzenimin nişanında ve 1 gün öncesi hamilelik ve bebek haberleri aldım.ben hariç herkes hamile, herkes anne.
anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

canım ilaçlardan sonra eşinin morfoloji değeri yükseldi mi?sayının arttıını biliyorum ama morfoloji etkileniyo mu bilmiyorum :KK43: ben 3 kere kendiliğinden hamile kaldım ama hep boş gebelik oldu.malesef artık doktora gitmeyi düşünüyo eşim de.işte morfoloji erken gebelik kaybı oluşturuyo arkadaşım.gelişmeleri yazarsan sevinirim canım
boş gebelik genetik hastalıklardada da oluşur, hemen morfolojiye bağlama, 3 kere boş gebelik oluştuğundan araştırılması lazım, kan hastalığı çıkabiliyor, es geçme bence!

X