Premature Bebekler kabus rop muayinesi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
bir başka sorum kızıma,işitme testi,kafa ultrasonu,kalça ultrasonu ve rop muayenesi istedi doktor başka testler varmı gözden bir şey kaçırmak istemiyorum şimdiden teşekkürler...

bir başka sorum kızıma,işitme testi,kafa ultrasonu,kalça ultrasonu ve rop muayenesi istedi doktor başka testler varmı gözden bir şey kaçırmak istemiyorum şimdiden teşekkürler...

benim oğlumda 5 kez rop muaynesi oldu ihmal etmeseniz iyi olur.işitme testi yapılmıştı kalça ultrasyonuda oldu ama kaf ultrasyonu bizden istemedi doktor 45 gün kuvezde kaldı ozaman yapmışlarsa bilemiyorum.doktorunuza sık sık konturula götürün bebeğinizi o gerektiği zaman söyler yapılması gerek testler çünkü bu saydığınız testler dışında her bebeğin durumuna bakılarak testler istniyor Allah evladınızı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin

Her rop muayenesınde hungur gungur aglardım aradan 1 sene gectı persembe gunu muayenemız var... Kafa ultrasonu ılk bır sene aralıklarla yapılması gerekıormus bende yaptırdım.. Herseyımız sukurkı temız 16 aylık olduk:KK70:

rop mueyenesi yaptıranlar,bebeyinizin gözlerinde hafif kanlanma olurmuydu kafayı yiycem sabah göz doktoruna götürücem ama sabahı nasıl edicem bilmiyorum çok moralim bozuk demir çubuklarla bebeyimin gözüne ne mi bastırdılar da kanlandı sizinkilede demir çubuk gibi şeyler kullanılıyormuydu ...acil yoksa ben sabaha kadar bakırköylük olucem...

rop mueyenesi yaptıranlar,bebeyinizin gözlerinde hafif kanlanma olurmuydu kafayı yiycem sabah göz doktoruna götürücem ama sabahı nasıl edicem bilmiyorum çok moralim bozuk demir çubuklarla bebeyimin gözüne ne mi bastırdılar da kanlandı sizinkilede demir çubuk gibi şeyler kullanılıyormuydu ...acil yoksa ben sabaha kadar bakırköylük olucem...

Evet cnm korkma kizarma kabarma cok oluyor korkma ilik suyla ov korkma.. evet demir takiyolar gozbebekleri kapanmasin die bunlara katlanicaz baska sansimiz yok bebeginiz nekadarlik suan

Evet cnm korkma kizarma kabarma cok oluyor korkma ilik suyla ov korkma.. evet demir takiyolar gozbebekleri kapanmasin die bunlara katlanicaz baska sansimiz yok bebeginiz nekadarlik suan

33 günlük teyzesi,göz doktorunu aradım,demir çubukları sordum sağa sola ittirip bakıyorlarmı dedim evet yoksa göremezle dedi.2,3 gün içinde kanlanma geçmezse getir dedi...ay ne zormuş ben birdaha yaptırmayı düşünmüyorum yada en iyi neresi araştırırım oraya gideriz...cevabınız için teşekkürler...

Oncelikle gecmis olsun Allah yavrunu sana bagislaain benim kizimda 31 haftalik dogdu. Bizde yaptirdik zor ama cok onemli sakin ihmal etme. Gecen bana da o damlalr damlatildi ve goz muayenesi oldum. İnan cok zor damla yakiyor goz bebegin buyudukten snr yakini goremiyosun ve isiga inanilmaz duyarli oluyor. 3-4 saat snr mormale donuyor. Sana tavsiyem sakin ihmal etme yaptir damlalardan sonra yavrunu isiktan koru. Gecmis olsun .

Bizde bugün 2.ropumuzu yaptırdık.Acayip sıkıntılı geçiyo hiç gidesim gelmiyor ama yavrumun saglıgı için mecburuz.Cerrahpaşa ya gidiyoruz göz bebeğimiz çok geç büyüyor ilk gittigimizde 11 bugünde 7 defa damla damlatıldı.Saatlerce aç kalıyor hem bebişler için sıkıntı hmde bizler için.Bugün sanki bir öncekine göre dahada bi gözleri kızarmış demin göz bebeğinin kenarında nokta gibi kan gördüm 2-3 günde geçer umarım içeriye bizleri almıyorlar artık ne yaptılarsa bebeğim gözlerini açmakta zorlanıyor.5 hafta sonra yine gidicez.

Rop muayenesı cok zor yaa benım kızda hep kanlanıyordu :KK43: yarın muayenemız var bır sene evvel yaptırdım en son sız hangı dr gıdıyorsunuz? Ben ıstanbulda yedıtepe goz merkezıne gıdıyordum dr sule zılan ıgrenc bı dr mus cok ama cok kotu oluyordu kızım gozlerı daha sonra yedıkule ermenı hastanesınde gorev alan huseyın yetık var allah razı olsun mukemmel bakıo tavsıye ederımmmm...

Rop muayenesı cok zor yaa benım kızda hep kanlanıyordu :KK43: yarın muayenemız var bır sene evvel yaptırdım en son sız hangı dr gıdıyorsunuz? Ben ıstanbulda yedıtepe goz merkezıne gıdıyordum dr sule zılan ıgrenc bı dr mus cok ama cok kotu oluyordu kızım gozlerı daha sonra yedıkule ermenı hastanesınde gorev alan huseyın yetık var allah razı olsun mukemmel bakıo tavsıye ederımmmm...

pendik marmarada yaptırdım,benimde bebişimin gözü kanlandı yani işin uzmanı olup olmadıklarını bilmiyorum zaten kendime çok kızıyorum araştırma yapmadan nasıl gittim diye.işinin ehlimi bilemem ama doktorlar çok ilgililerdi ilk gözü bitip ikinciye geçince aldılar kucağına ağlama bebeyim,senin iyliğin için bebeyim diye seviyorlardı yani çok vijdanlılardı...birdaha gitmiycem doktorumuz çok küvezde kalmadı bencede başka yaptırmanıza gerek yok dedi...şükür:)

Son düzenleme:
Bır senenın sonunda rop kontrolumuz vardı bugun dr mukemmel dedı cok mutlu oldum:KK70: orda 3 aylık bır bebekde vardı bı gozunu kaybetmısler bır gozude 4.cu evrede kurtarmaya calısıyorlardı cok uzuldummmm:KK70:

Bır senenın sonunda rop kontrolumuz vardı bugun dr mukemmel dedı cok mutlu oldum:KK70: orda 3 aylık bır bebekde vardı bı gozunu kaybetmısler bır gozude 4.cu evrede kurtarmaya calısıyorlardı cok uzuldummmm:KK70:

senin adına çok sevindim ama diğer bebek için çok üzüldüm rabbim yardım etsin siz lazer oldunuzmu daha önce benimde bebeklerim 75gündür küvezde bugün kontrolümüz vardı ve oğlum pazartesi lazer olucak çok korkuyorum ya ilerlerse çok morelim bozuk eğer lazer olduysanız nasıl yendiniz bu durumu anlatırmısın

benim kızımda 2 kere lazer oldu o korkuyu bi ben bi ALLAH bilir sanırım uludağ üni. meral yıldız yapacaktır benim kızımıda o yapto koridora bile giremezdim eşim giderdi hep doktora güven çok iyi kendisi korkma düzeliyolar kızım saç telindeki kepeği bile ayırt edebiliyo çok şükür ama çok yıpratıcı süreç her pazartesi kontrole git gel manevi olarak baya yıpranmıştık oğlumda beyin kan. geçirmişti küvezde bekliyordu onu bile düşünemiyoduk şükret bebeklerin baya dirençliymiş.....nazar değmesin ....
senin adına çok sevindim ama diğer bebek için çok üzüldüm rabbim yardım etsin siz lazer oldunuzmu daha önce benimde bebeklerim 75gündür küvezde bugün kontrolümüz vardı ve oğlum pazartesi lazer olucak çok korkuyorum ya ilerlerse çok morelim bozuk eğer lazer olduysanız nasıl yendiniz bu durumu anlatırmısın

bızde 55 gun kkaldık hastanede lazer olmadık ben baska bı dr.a gıdıyordum kor olucak bebegınız hemen lazer dedı bende baska dr goturdum lazere gerek yok dedı sımdı canavar gıbı dedı gozlerı:) dun kontrole gıttıgımızde kuvezde bır bebek gelmıstı lazer yaptılar yarım saat surdu ınsallah sızde sorunsuz atlatırsınız gozlerındekı sıkıntı kacıncı ewrede suan

pendik marmarada yaptırdım,benimde bebişimin gözü kanlandı yani işin uzmanı olup olmadıklarını bilmiyorum zaten kendime çok kızıyorum araştırma yapmadan nasıl gittim diye.işinin ehlimi bilemem ama doktorlar çok ilgililerdi ilk gözü bitip ikinciye geçince aldılar kucağına ağlama bebeyim,senin iyliğin için bebeyim diye seviyorlardı yani çok vijdanlılardı...birdaha gitmiycem doktorumuz çok küvezde kalmadı bencede başka yaptırmanıza gerek yok dedi...şükür:)

benim ikizlerim 30+1 de dünyaya geldiler.
önce marmaraya götürdük. açıkçası hiç memnun kalmadım. sonra tesadüfe eseri gatada Ali Ayata beyi bulduk.kızlarımdan biri rop ameliyatı oldu.çok şükür şimdi çok iyi.
rop muayenesi için Ali Bey'i şiddetle tavsiye ederim. ilgi, alaka, uzmanlığı herşey mükemmel.
hiç sıra almadan direkt gidince muayene ediyor.belki marmarada yaptırsak daha kötü sonuçlanacaktı. ???

sitedeki butun yazilari okuyup yaziyorum ne olur biriniz cevap verin bebegim 23.3 de dogdu 120 gundur kuvezde bi gozu kaybettik digeride igne ve lazer oldu iyiydi ama oda kotuye gidiyor dr ameliyat edebiliriz dedi ama ameliyatin basari sansi dusukmus yuzde otuz sans verdi boyle olup duzelen varmi lutfen bisey soyleyin

X