Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yapış yapış saçlarıma yardım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

alfabeta

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2010
75
3
kızlar saçımın sadece üstü yapış yapış oldu yaa diğer yerler tertemiz yumuşacık tepesi sanki yağlı gibi hatta plastik gibi bi tuhaf. dusta suyun altında bile birbirine yapışıklar sanki. doktora mı gitmeliyim cok üzülüyorum ya:18:

kızlar saçımın sadece üstü yapış yapış oldu yaa diğer yerler tertemiz yumuşacık tepesi sanki yağlı gibi hatta plastik gibi bi tuhaf. dusta suyun altında bile birbirine yapışıklar sanki. doktora mı gitmeliyim cok üzülüyorum ya:18:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: garipmiş, hele ki
suda bile yapış yapış olması

Kıyamam canım geçmiş olsun. Bayadır böylemi yoksa birden bire mi oldu?

birdenbire böle oldu sebebini anlayamıyorum. ilkinde iyi durulayamadım sandım ama sonrasında yine böyle olunca... belki bi duyan ya da yaşayan vardır dedim:KK43:

allah allaah enterasan gerçekten.

google de araştırma yaptın mı hiç?

Hemen kullandığınız şampuanı ve saç kremini değiştirin.
Bende böyle bir sorun oldu duştayken yapış yapış ama çıkınca artık saç derim yerinden pul pul dökülürdü.
Resmen 1 lira büyüklüğünde ölü deri atmaya başlamıştı saç derim.
Hem suyun hem de kullanılan ürünlerin etkisi demişti doktor.
Bir süre eczaneden(yardımcı olurlar muhtemelen) alacağınız bir şampuan kullanın, bu sırada saçınıza ekstra hiçbir madde sürmeyin ve işlem yapmayın.
Basit görünse de git gide ilerleyen, yayılan bir sorun bu.
Ciddiye almanız ve daha yeniyken müdahale etmenizde fayda var.

allah allaah enterasan gerçekten.

google de araştırma yaptın mı hiç?

yaptım ama derdimi tam olarak bilmediğim için google a yazdıklarımla hep normal yağlı saçlarla ilgili şeyler çıktı. bi sitede benim gibi bi şikayette bulunan birine doktor egzama olabilir demiş başka da bişey bulamadım

yaptım ama derdimi tam olarak bilmediğim için google a yazdıklarımla hep normal yağlı saçlarla ilgili şeyler çıktı. bi sitede benim gibi bi şikayette bulunan birine doktor egzama olabilir demiş başka da bişey bulamadım

belkide en mantıklısı
bir eczaneye girip durumunu söylemen.

Hemen kullandığınız şampuanı ve saç kremini değiştirin.
Bende böyle bir sorun oldu duştayken yapış yapış ama çıkınca artık saç derim yerinden pul pul dökülürdü.
Resmen 1 lira büyüklüğünde ölü deri atmaya başlamıştı saç derim.
Hem suyun hem de kullanılan ürünlerin etkisi demişti doktor.
Bir süre eczaneden(yardımcı olurlar muhtemelen) alacağınız bir şampuan kullanın, bu sırada saçınıza ekstra hiçbir madde sürmeyin ve işlem yapmayın.
Basit görünse de git gide ilerleyen, yayılan bir sorun bu.
Ciddiye almanız ve daha yeniyken müdahale etmenizde fayda var.

teşekkürler ilginiz için elseve kepek şampuanını kullanıyodum. hatta head and sholders saçlarımı döktüğü için değiştirdim ilk yıkamamda bişey olmadı ikinci ve üçüncü yıkamamda saçlarım böyle oldu.:KK43:

teşekkürler ilginiz için elseve kepek şampuanını kullanıyodum. hatta head and sholders saçlarımı döktüğü için değiştirdim ilk yıkamamda bişey olmadı ikinci ve üçüncü yıkamamda saçlarım böyle oldu.:KK43:

Aynı şeyleri yaşamışız, şampuan değiştirmemle biranda bu sorunla karşılaştım bende.
Ablamda egzama var, bu yüzden hemen koşa koşa dermatologa gittik, doktor ketoral adlı şampuanı verdi.
Evde her zaman artık bulunduruyor, saç diplerimde hassasiyet, kuruma ya da yağlanma gibi gariplik hissettiğimde hemen 1 hafta boyunca sadece o şampuanı kullanıyorum.
Ah bir de şimdi aklıma gelen şey gece alınan c vitamini saçı beslermiş, bu yüzden gece sivri biber yememi söylemişti doktorum:KK9:
Sıcak ve soğuk su yasaktı, her zaman ılık su.
Biran önce kurtulursunuz inşallah.
Geçmiş olsun.

teşekkür ederim kızlar eczaneye danışmak aklıma gelmemişti doktora gitmeden bi eczaneye danısayım çözüm olmazsa doktora giderim artık. inş derdime derman bulurum allah kimseye de göstermesin

canım geçmiş olsun üzerinden baya zaman geçmiş ama aynı sorun şu anda bende var.:KK43: sorunun nasıl geçti acaba

canım geçmiş olsun üzerinden baya zaman geçmiş ama aynı sorun şu anda bende var.:KK43: sorunun nasıl geçti acaba
sana da çok geçmiş olsun canım çok net hatırlayamıyorum nasıl geçtiğini ama saçım çok uzundu ve aniden omuzlarımda kestirmiştim. kısa bir sürede de bu problemimden kurtulmustum

sana da çok geçmiş olsun canım çok net hatırlayamıyorum nasıl geçtiğini ama saçım çok uzundu ve aniden omuzlarımda kestirmiştim. kısa bir sürede de bu problemimden kurtulmustum

anladım canım teşekkür ederim. bende hallettim sorunumu neyseki :KK16:

anladım canım teşekkür ederim. bende hallettim sorunumu neyseki :KK16:

merhaba nasil hallettiniz acaba?? cildirmak uzereyim bor haftadir. her dus yaptigimda sac tiplerim yapis yapis kaskati oluyor bazen o yapiskanlik gecsin diye 4 kez sampuan yapiyorum sacima hatta her seferinde baska sampuanla yikiyorum sulardan ve sampuandan kaynaklidir diye sacimi icme suyuyla bile yikadim yine aynisi oldu. bugun eczaneye gidip sorucagim doktorada gitmek istemiyorum bole birsey icin mi doktora mi gidilir diyorum ama gercekten cok rahatsiz bir durum :KK43:

merhaba nasil hallettiniz acaba?? cildirmak uzereyim bor haftadir. her dus yaptigimda sac tiplerim yapis yapis kaskati oluyor bazen o yapiskanlik gecsin diye 4 kez sampuan yapiyorum sacima hatta her seferinde baska sampuanla yikiyorum sulardan ve sampuandan kaynaklidir diye sacimi icme suyuyla bile yikadim yine aynisi oldu. bugun eczaneye gidip sorucagim doktorada gitmek istemiyorum bole birsey icin mi doktora mi gidilir diyorum ama gercekten cok rahatsiz bir durum :KK43:

çok geçmiş olsun.. saç diplerime çok yaklaştırmadan saç kremi sürdüm önce daha sonra şampuanlayınca geçti canım. yalnız eski kullandığım şampuanı kullandım.

Su an soktayim elseve kullaniyorum kepege karsi etkili yani senle ayni durumdayim ve anlattigin seylerin aynisini 1 haftadir yaşıyorum acaba ayni sampuani da kullandigimiza gore onda mi bi sorun var?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Head & Shoulders kullandıktan sonra benim o hale gelmişti. Bir kabın içinde %100 doğal elma sirkesi( 1-2 su bardağı), bir tatlı kaşığı karbonat, biraz da limon sıktım bunu saçımın dibine güzelce döktüm ovalayarak ve 10 dakika bekletip duruladım sonra başka şampuanla güzelce yıkadım biraz da bolca saç kremi sürdüm saçıma ve düzeldi hatta parlamaya falan başladı bu şikayetleri olanlar mutlaka yapsın :)

X