Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Önlisans KPSS'mi , Lisans KPSS'mi?

1. Konu Sahibi : limoncuk #1
    Giriş tarihi
    Dec 2009

Ufak bir soru ? Önlisans KPSS'mi , Lisans KPSS'mi?

Arkadaşlar hangi KPSS'nin soruları ve atamaları daha kolay?
    Araştırdığım çoğu yerde önlisans'ın avantajının yüksek olduğunu söylüyorlar ama kafam karıştı.
    Sizce hangisi?

(Bu arada ben önlisans okuyorum)

2. Konu Sahibi : limoncuk #2
    tabi ki ön lisans kolay çünkü iki yıllık bölümlerden mezun olanlar ile liseden mezun olanlar giriyor önlisansa. lisans sınavına girmen için lisans bölümünden yani 4 yıllık bir bölümden mezun olmalı ya da iki yıllık bölümü 4 yıla tamamlamalısın. önlisans okuyorsan lisans sınavına giremezsin zaten.

3. Konu Sahibi : limoncuk #3
    Giriş tarihi
    Dec 2009
    Alıntı deeploneliness kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    tabi ki ön lisans kolay çünkü iki yıllık bölümlerden mezun olanlar ile liseden mezun olanlar giriyor önlisansa. lisans sınavına girmen için lisans bölümünden yani 4 yıllık bir bölümden mezun olmalı ya da iki yıllık bölümü 4 yıla tamamlamalısın. önlisans okuyorsan lisans sınavına giremezsin zaten.

Evet söylediklerinizin hepsini biliyorum ama aklımı karıştıran soru şu; Ben önlisansı lisansa tamamlamalı mıyım yoksa önlisans olarak mı Kpss' ye girmeliyim. Hangisinde atanma şansım daha yüksek
    Offf kafamda deli sorular..

4. Konu Sahibi : limoncuk #4
    ön lisantan atanma şansın daha yüksek. sorular daha kolay tarzda soruluyor çünkü. fırsat varken gir ve atan. ama 4 yıla tamamlarsan geri dönüşü yok. bir dene derim önlisansı.

5. Konu Sahibi : limoncuk #5
    .................................................. ..............
    Düzenleyen: deeploneliness Düzenleme Tarihi : 08-10-2012 Düzenleme Saati :11:51

6. Konu Sahibi : limoncuk #6
    Giriş tarihi
    Aug 2011
    Bölümüne göre değişir canım
    Mesela ben önlisansım, lisans 4üm.
    Önlisansta atanmam için 85 üstü almam gerekirken lisansta 78 ile atanabiliyorum
    Ayrıca bu yıl lisansta Türkçe ön plandaydı ama önlisansı tamamen değiştirdiler
    Genel kültür başton sona farklı soru kalıbı ve çok detaydı
    Bundan sonra önlisansa çok daha fazla ayrıntı çalışmak gerekecek...
    Kıyaslamasını sen yap karar ver canım
    Düzenleyen: Dionisa Düzenleme Tarihi : 08-10-2012 Düzenleme Saati :13:44

7. Konu Sahibi : limoncuk #7
    Giriş tarihi
    Dec 2009
    Alıntı deeploneliness kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    ön lisantan atanma şansın daha yüksek. sorular daha kolay tarzda soruluyor çünkü. fırsat varken gir ve atan. ama 4 yıla tamamlarsan geri dönüşü yok. bir dene derim önlisansı.
    Evet öyle yapmak daha mantklı geldi bana da. Çünkü nerde okuduysam önlisansın ataması daha kolay diyorlar.
    Alıntı sevgi_melegi kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Bölümüne göre değişir canım
    Mesela ben önlisansım, lisans 4üm.
    Önlisansta atanmam için 85 üstü almam gerekirken lisansta 78 ile atanabiliyorum
    Ayrıca bu yıl lisansta Türkçe ön plandaydı ama önlisansı tamamen değiştirdiler
    Genel kültür başton sona farklı soru kalıbı ve çok detaydı
    Bundan sonra önlisansa çok daha fazla ayrıntı çalışmak gerekecek...
    Kıyaslamasını sen yap karar ver canım
    Bunun kıyaslamasını çok yaptım ama öğretmen atamaları durdu dediler. Ayrıca lisans KPSS'de torpil geçiyor dediler. O yüzden kafam çok karıştı zaten.
    Sizin bölüm ne bu arada?