Önlisans KPSS'mi , Lisans KPSS'mi?

Sevgili Patates

🫂
Pro Üye
15 Aralık 2009
8.032
17.247
Arkadaşlar hangi KPSS'nin soruları ve atamaları daha kolay?
Araştırdığım çoğu yerde önlisans'ın avantajının yüksek olduğunu söylüyorlar ama kafam karıştı.
:44: Sizce hangisi?:26::26:

(Bu arada ben önlisans okuyorum:103::103:)

tabi ki ön lisans kolay çünkü iki yıllık bölümlerden mezun olanlar ile liseden mezun olanlar giriyor önlisansa. lisans sınavına girmen için lisans bölümünden yani 4 yıllık bir bölümden mezun olmalı ya da iki yıllık bölümü 4 yıla tamamlamalısın. önlisans okuyorsan lisans sınavına giremezsin zaten.

tabi ki ön lisans kolay çünkü iki yıllık bölümlerden mezun olanlar ile liseden mezun olanlar giriyor önlisansa. lisans sınavına girmen için lisans bölümünden yani 4 yıllık bir bölümden mezun olmalı ya da iki yıllık bölümü 4 yıla tamamlamalısın. önlisans okuyorsan lisans sınavına giremezsin zaten.

Evet söylediklerinizin hepsini biliyorum ama aklımı karıştıran soru şu; Ben önlisansı lisansa tamamlamalı mıyım yoksa önlisans olarak mı Kpss' ye girmeliyim. Hangisinde atanma şansım daha yüksek :26:
Offf kafamda deli sorular.. :KK14::KK14:

ön lisantan atanma şansın daha yüksek. sorular daha kolay tarzda soruluyor çünkü. fırsat varken gir ve atan. ama 4 yıla tamamlarsan geri dönüşü yok. bir dene derim önlisansı.

................................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölümüne göre değişir canım
Mesela ben önlisansım, lisans 4üm.
Önlisansta atanmam için 85 üstü almam gerekirken lisansta 78 ile atanabiliyorum
Ayrıca bu yıl lisansta Türkçe ön plandaydı ama önlisansı tamamen değiştirdiler
Genel kültür başton sona farklı soru kalıbı ve çok detaydı
Bundan sonra önlisansa çok daha fazla ayrıntı çalışmak gerekecek...
Kıyaslamasını sen yap karar ver canım

Son düzenleme:
ön lisantan atanma şansın daha yüksek. sorular daha kolay tarzda soruluyor çünkü. fırsat varken gir ve atan. ama 4 yıla tamamlarsan geri dönüşü yok. bir dene derim önlisansı.
Evet öyle yapmak daha mantklı geldi bana da. Çünkü nerde okuduysam önlisansın ataması daha kolay diyorlar. :44:
Bölümüne göre değişir canım
Mesela ben önlisansım, lisans 4üm.
Önlisansta atanmam için 85 üstü almam gerekirken lisansta 78 ile atanabiliyorum
Ayrıca bu yıl lisansta Türkçe ön plandaydı ama önlisansı tamamen değiştirdiler
Genel kültür başton sona farklı soru kalıbı ve çok detaydı
Bundan sonra önlisansa çok daha fazla ayrıntı çalışmak gerekecek...
Kıyaslamasını sen yap karar ver canım

Bunun kıyaslamasını çok yaptım ama öğretmen atamaları durdu dediler. Ayrıca lisans KPSS'de torpil geçiyor dediler. O yüzden kafam çok karıştı zaten. :KK14:
Sizin bölüm ne bu arada? :26:

X